Atlant buzdolabı seçerken dikkat edilmesi gereken önemli faktörlerden biri kapasitesidir. Bu gösterge, bu tür yapıları çalıştırmak için gereken gerekli elektrik enerjisi miktarını etkiler..

özellikler

Buzdolabı, cihazın belirli özelliklerinden ve işlevselliğinden sorumlu birçok elektrik sisteminden oluşur..

Hepsi özel mekanizmalar kullanılarak güç kaynağına bağlanır.. Güç tüketimi watt cinsinden ölçülür ve birkaç temel parametreye bağlıdır:

  • kompresör tipi. Modern soğutma üniteleri bir veya iki benzer mekanizma ile donatılmıştır. Daha fazla kompresör, benzer ve daha yüksek enerji tüketimi. Bu özellik, doğrudan, soğutucuyu boruların içinde hareket ettiren sistemin gücüne bağlıdır..

  • Frost teknolojisi yok veya bir yapının çalışması için diğer modern kontrol sistemleri.

  • oda hacmi. Bu değer ne kadar yüksek olursa, onları soğutmak o kadar uzun sürer ve bu da önemli ölçüde elektrik tüketimine yol açar..

  • Buzdolabının kurulu olduğu iç ortam sıcaklığı. Bu ürünler, odadan gelen sıcak akımlara sürekli maruz kalan özel bir ısı yalıtım katmanına sahip olsa da, bu, kompresörün sık sık çalışmasına ve odaların soğumasına neden olur..

  • Ortak sızdırmazlık kalitesi.

  • Dondurucu gıda hacmi.

Enerji sınıfı – tasarrufun anahtarı

Modern soğutma üniteleri üreticileri elektrik tüketimini en aza indirmeye çalışıyor.

Bu, bu tür sistemlerin, A’dan G’ye kadar Latin harfleriyle gösterilen birkaç ana sınıfa bölünmesine yol açtı. Standart değer için, D sınıfı bir buzdolabının kullandığı miktar alınır.Bu, A etiketli ürünlerin geçerli olacağı anlamına gelir. standart değerden yaklaşık %55 daha az “ye”.

Bu değerin daha da düşük olduğu A +, A ++ vb. Sınıfları vardır. Bir ev cihazı A’nın No Frost A modifikasyonunun endüstriyel bir buzdolabından çok daha ekonomik olacağı anlaşılmalıdır.+++.

Bugün, çoğu soğutma ünitesi ortalama olarak yaklaşık 100 W / s tüketiyor ve günde bu rakam 1.4-1.6 kW arasında değişiyor. Yıllık nominal gücün oldukça değişken olduğu ve 360-560 kW’a ulaşabileceği belirtilmelidir. Bu rakam dolaylı olarak aşağıdakiler gibi dış faktörlere bağlıdır. donmuş gıda miktarı, kapının açılma sıklığı ve süresi.

Dondurucu üretkenlik

Tüm Atlant buzdolapları çeşitli ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanmıştır. Dikkat edilmesi gereken ana parametrelerden biri donma gücüdür. Bu gösterge doğrudan dondurucunun hacmine ve kompresörün verimliliğine bağlıdır. Böylece, Atlant buzdolaplarının çeşitli modifikasyonları 6-10 kg’dan (No Frost sistemi ve ev modelleri) 20 kg’dan fazla ürüne kadar donabilir.

Küçük bir aile için bu değerin 8-9 kg’ı geçmemesi gerektiğine dikkat edilmelidir, çünkü daha güçlü özelliklerin kullanılması güçte bir artışa ve büyük miktarda enerji tüketimine yol açacaktır..

Bazı göstergeler

Bu şirketin ürün çeşitliliği çok çeşitlidir, bu da birçok sorunu çözmek için onları seçmenize olanak tanır. Belirli özelliklerde farklılık gösteren çeşitli Atlant buzdolapları ayırt edilmelidir:

  • XM 4425-009 ND. Soğutma yapısının bu modeli en güçlülerinden biridir. Ürün yaklaşık 415 kWh/yıl tüketir. Bunun nedeni, önemli miktarda elektrik gerektiren özel bir No Frost sistemi ile donatılmış olmasıdır..

  • XM 4426-009 ND. Bu sistem aynı zamanda özel bir No Frost işlevi ile donatılmıştır, bu da yaklaşık 408 kWh / yıl tüketime neden olur. Ürün, 247 litre hacimli büyük bir soğutma odası ile ayırt edilir..

  • XM4024-000. Damla buzdolabı. Cihazın nominal yıllık gücü 364 kW / yıla ulaşıyor. Ayırt edici bir özellik, 39 dB’yi geçmeyen düşük bir gürültü seviyesidir..

  • 6221-000. Bu değişiklik A + enerji sınıfına aitken, daha önce düşünülen tüm sistemler A sınıfı segmente aittir. Bu buzdolabı nispeten ekonomiktir ve toplam 348 litrelik iki oda hacmi ve 15 kg / güne kadar dondurma kapasitesi ile yaklaşık 308 kW / yıl tüketir..

Atlant buzdolapları, modern standartları karşılayan pratiklikleri ve yüksek kaliteli teknik göstergeleri ile ayırt edilir. Çeşitli modeller, bunları yalnızca optimum güç değerleriyle değil, aynı zamanda güçlü ve güvenilir işlevsellik ile seçmenize olanak tanır..

Adblock
detector