Günümüzde buzdolabından daha yeri doldurulamaz bir ev aleti bulmak zor.. Sonuçta, çamaşır makinesi olmadan ve hatta ocak olmadan yapabilirsiniz, ancak özellikle sıcak yaz aylarında buzdolabının yerini hiçbir şey tutamaz..

Ev hanımları seçim yaparken bu ev aletine birçok gereksinim getirir – geniş olmalı, estetik bir görünüme sahip olmalı, çok fazla elektrik tüketmemeli ve sıhhi standartları karşılamalıdır – düzenli olarak dondurun, sızdırmayın, kokusuz olmalıdır.

Sonuçta, içinde depolanan ürünlerin kalitesi ve tüm aile üyelerinin sağlığı tüm bunlara bağlıdır..

Modern buzdolapları Vestel tüm bu gereksinimleri tam olarak karşılıyor ve uzun yıllardır Rusya pazarında büyük talep görüyor. Herhangi bir iç mekana kolayca sığacak şık bir özlü tasarım ile karakterize edilirler ve çeşitli modeller, herhangi bir gereksinimi karşılayan bir seçenek seçmenize izin verir..

Şirket hakkında

Vestel Grubu 19 şirketli bir Türk markasıdır. Birçok Avrupa ülkesinde, Tayvan, Hong Kong, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ofisleri bulunmaktadır. Bu ev aletlerinin üretildiği ülke genellikle Türkiye olarak gösterilir, ancak 2006 yılından bu yana buzdolabı için olanlar da dahil olmak üzere birçok parça ülkemizde üretilmektedir. Böyle bir üretim sistemi, ürünlerin maliyetini düşürmenize olanak tanır ve bu da onları çok sayıda alıcı için çekici kılar..

Vestel, ürettiği ürünlere üç yıl garanti vermektedir. Servis merkezleri, zamanında garanti onarımı sağlayan Rusya’nın birçok şehrinde bulunmaktadır..

Tüm üretim otomatiktir, uluslararası sertifikalarla onaylanan yüksek düzeyde kalite kontrole sahip modern ekipmanlarda gerçekleştirilir.. Ayrıca, üretilen ve üretilen ürünler Avrupa çevre güvenliği standartlarına uygundur..

Genel özellikleri

Çoğu model aşağıdaki göstergelerle karakterize edilir:

 • iklim sınıfı N (yani cihaz, sıcaklığın 16C ila 32C arasında olduğu bir odada çalışmak üzere tasarlanmıştır);
 • enerji sınıfı A (0,17 ila 0,19 kWh / kg);
 • dondurucunun buzunu çözmek için manuel sistem;
 • buzdolabı bölmesinin buzunu çözmek için damlama sistemi (bu, cihazın elektrik bağlantısını kesmeyi gerektirmeyen otomatik bir buz çözme yöntemidir);
 • kullanılmış soğutucu – R600a (izobütan).

Tüm modellerin soğutucu bölmesinde, içinde saklanan gıdaların miktarına ve türüne göre gerekli sıcaklık değerini ayarlamak için bir termostat bulunur..

Cihazın döngüsel çalışmasının doğru ayarlanmış sıcaklığa ve doğru yerleştirilmiş ürünlere ve bunun sonucunda güç tüketimine bağlı olduğunu unutmayın..

Set genellikle plastikten ve bir temperli camdan yapılmış 2 veya 3 raftan oluşur.. Raflar için plastik çerçeve, gıdaların, özellikle cam kavanozların kaymasını önler. Özel kılavuzlar sayesinde kolayca çıkarılıp istenilen seviyeye yeniden düzenlenir. Ayrıca 10 yumurtalık bir raf ve buzları dondurmak için bir kalıp içerir.

VDD 260 VW

Bu markanın modern modellerinin en kompaktı. 144 cm yükseklik, 54×60 cm küçük boyutlar, alçak tavanlı küçük odalarda kurulum için kolaylık sağlar. Aynı zamanda oldukça geniştir – toplam iç hacim 235 litredir, bunun 187 litresi buzdolabı bölmesinin hacmidir. Dondurucu, üstte bulunan bir bölmeye sahiptir, manuel buz çözme gerektirir.

Avantajlardan, elektrik bağlantısı kesildiğinde sıcaklığın uzun süre muhafaza edildiğine dikkat edilmelidir – 930 dakika. Güç tüketimi nispeten düşüktür – 288 kW / yıl. Bu model oldukça ekonomiktir ve küçük bir aile için uygundur – 2-3 kişi.

VCB 274 VW

Önceki versiyon gibi, bu 152 cm yüksekliğinde, ancak daha küçük bir iç hacme sahip nispeten kompakt bir buzdolabıdır – sadece 215 litre. Bu modelin dondurucusu altta bulunur ve oldukça geniştir – üç adet çekmeceli plastik çekmece ile donatılmış 56 litre. Gürültü seviyesi 41 dB’yi geçmez, günde 0,782 kW elektrik tüketilir..

VCB 276 VW

Bu buzdolabının oldukça büyük iç hacmi – 248 litre – 170 cm yüksekliğinden dolayı yaratılmıştır Aynı zamanda toplam 67 litre hacme sahip üç çekmeceli geniş bir dondurucuya sahiptir. Bölmenin donma kapasitesi – 3,5 kg / 24h. Elektriksiz sıcaklık koruma süresi – 10 saatten fazla.

54 cm genişliğinde ve 61 cm derinliğinde oldukça dar olan model, arka tekerlekleri ve ayarlanabilir ayakları ile kurulumu ve hareket etmeyi kolaylaştırıyor. Genel olarak 3-4 kişilik bir aile için çok yönlü, kullanışlı ve oldukça ekonomik bir seçenektir..

VCB 330 VW

170x60x60 cm boyutlarında ve toplam hacmi 279 litre olan büyük boy model. Soğutucu bölmesinde 188 litre ve dondurucuda 91 litre vardır. Haznenin donma kapasitesi 6 kg / 24 saattir.Gürültü seviyesi 44 dB’ye ulaşabilir, günlük güç tüketimi 0,9 kW.

Böyle bir buzdolabı, büyük bir aile ve büyük miktarlarda taze sebzeyi dondurmak veya ileride kullanmak üzere et ve balık satın almak isteyenler için mükemmeldir..

Dondurucunun düzgün çalışmasını sağlamak için, yiyeceklerin önce üst çekmeceye, 24 saat sonra alt çekmecelere konulması gerektiğini unutmayın..

VCB 365 FH

Bu model özelliklerine benzer VCB 330 VW, ancak büyük bir soğutma odası ile – 228 litre. Ayırt edici bir özellik, şık koyu gümüş rengidir. Bu buzdolabı harika görünecek tarzı sıkı, sürekli bir iç mekana sahip geniş bir mutfakta "çatı katı", minimalizm veya "yüksek teknoloji".

Bu modelin buzdolabı bölmesinin tüm rafları plastik değil camdan yapılmıştır.. Ayrıca kapı yeniden asma kiti ile donatılmıştır yani gerekirse menteşeler diğer tarafa hareket ettirilebilir ve kapı fabrika ayarında olduğu gibi sağdan değil soldan açılabilir..

Bu modelin yüksekliği 185 cm’dir.Mutfağa kurarken, üst panelden tavana kadar olan mesafenin en az 15 cm olması gerektiğini unutmayın..

VCB 365 VW

Bu model, tüm özellikleriyle, modelin tam bir analogudur. VCB 365 FH, ancak daha çok yönlü hale getiren klasik beyaz bir tasarımda yapılmıştır.

VDD 345 VW

242 litresi bir buzdolabı bölmesi olan 312 litre hacme sahip en geniş versiyon. Sunulan tüm modellerden elektriksiz en uzun sıcaklık koruma süresine sahiptir – 1140 dakika. Elektrik tüketim seviyesi 0,91 kW/gün.

Büyük dondurucu bölmesi – 70 litre – üstte bulunur ve çekmecesiz bir bölmedir. Dondurma kapasitesi 3,5 kg / 24 saat.

Kapıda, buzdolabının kendisinden daha yüksek bir saklama sıcaklığı gerektiren çok miktarda gıdayı yerleştirmek için uygun olan dört raf vardır (örneğin, kedi maması, soslar, bebek maması).

VNF 366 MWE

Bu modelin dondurucu ve buzdolabı odaları diğerlerinden farklı olarak otomatik defrost sistemi ile donatılmıştır. "Buz tutmaz". Üst bölmenin kapısında, buzdolabının çalışmasını ayarlamak ve sıcaklığı kontrol etmek için elektronik bir gösterge bulunmaktadır. Ekran, yiyecekler için doğru saklama koşullarını sağlamak için çok uygun olan odaların her birindeki sıcaklığı gösterir..

Buzdolabı, ortalama izin verilen 46 dB gürültü seviyesiyle çalışır ve günde 1.042 kW elektrik tüketir..

Fiyat

Şirketin diğer ev aletleri gibi buzdolapları Vestel, orta fiyat segmentine aittir. En ucuz ve en küçük model VDD 260 VW 17.500 ruble için satın alınabilir. şirketin resmi çevrimiçi mağazasında. Daha büyük modeller için fiyat VCB 274 VW ve VDD 345 VW 18.990 ruble. Büyük donduruculu modeller VCB 276 VW ve VCB 330 VW 19,990 rubleye mal oldu. ve 21.590 ruble. sırasıyla.

En pahalı modellerden biri – VNF 366 MWE. 28.500 ruble için satın alınabilir. Gümüş buzdolabı VCB 365 FH, beyaz muadili olan 23.990 rubleye mal oluyor VCB 365 VW biraz daha ucuz – 22 690 ruble.

Çalışma koşulları

Buzdolabının uzun ve sorunsuz çalışmasını sağlamak için bazı basit kurallara uyulmalıdır:

 • düz bir yüzeye yerleştirin (düz olmayan bir zemin olması durumunda, bu, bacakların yüksekliği ayarlanarak düzeltilebilir);
 • ısı kaynaklarının yakınına kurmayın (piller, radyatörler, sobalar ve elektrikli sobalar) doğrudan güneş ışığına maruz kalacak şekilde;
 • içine sıcak yiyecek koymayın;

 • yiyecek yerleştirme kurallarına uyun ve büyük hacimli hazneleri aşırı yüklemeyin (odalar 2/3’ten fazla dolu olmadığında idealdir);
 • ayarlanan sıcaklığın değerini izleyin;
 • kapıları çok sık açmayın, bu, sıcaklık rejiminin ihlaline yol açtığından;
 • buzdolabını uzun süre elektrikten ayırırsanız, hoş olmayan kokuları önlemek için kapıları açık bırakın.

Seçim İpuçları

Bir buzdolabı seçerken, dikkate alınması gereken birkaç şey vardır:

 • Mutfak boyutları. Küçük bir mutfak için sadece küçük bir buzdolabına izin verildiğini düşünmeyin. Modern Vestel buzdolapları yelpazesi, her büyüklükteki oda için en iyi seçeneği seçmenize olanak tanır – küçük donduruculu alçak odalardan, geniş iki bölmeli, yüksek ve dar, aynı zamanda fazla yer kaplamaz..

 • Ailedeki kişi sayısı. Aile ne kadar büyük olursa, buzdolabının o kadar büyük olması gerektiği açıktır. Evde küçük bir çocuk varsa, taze dondurulmuş sebzeleri saklamak için genellikle büyük bir dondurucuya veya bebek maması için özel bir bölüme ihtiyaç duyulur (genellikle bunlar sadece kapı raflarıdır).

 • İç mekan. Bu ev aleti, mutfağın iç kısmının önemli bir unsurudur ve genel tarzdan ayrılmamalıdır. Ve klasik beyaz versiyon hemen hemen her yere uyuyorsa, siyah veya parlak renk seçerken tasarımcıyı düşünmeli veya danışmalısınız. Ayrıca parlak renklerin sadece iştahı açarken beyazın sakinleştirici olduğunu unutmayın..

İncelemeler

Alıcılar bu markanın buzdolapları hakkında çelişkili yorumlar bırakıyor. Ana avantajlar genellikle nispeten düşük bir maliyet ve uzun bir hizmet ömrü (yedi yıla kadar veya daha fazla) ve ayrıca 3 yıllık bir garanti süresi ile gösterilir. Birçok kişi, küçük mutfaklara bile mükemmel bir şekilde uyan kullanım kolaylığını ve sessiz çalışmayı sever..

Şikayetler genellikle onarım durumunda gerekli parçaların elde edilmesinin zor olmasından kaynaklanır.. Genellikle Türkiye’den sipariş edilmeleri gerekir, bu da onarımları geciktirir ve çok pahalı hale getirir.. Müşteriler yavaş servis merkezlerinden ve kötü servisten şikayet ediyor.

Ayrıca, genellikle küçük arızalar meydana gelir – raflarda cam çatlakları veya plastik kırılmalar, bazen kapılardaki contalar. Bu gibi durumlar garanti kapsamında değildir ve parça değiştirilemez..

Genel olarak kullanıcılar, Vestel buzdolaplarının kalitesinin fiyatlarıyla oldukça tutarlı olduğu ve kesinlikle kabul edilebilir bir bütçe seçeneği olduğu konusunda hemfikirdir..