doğranmış blender

Bir blender, birçok işlevi yerine getiren benzersiz bir mutfak aletidir: keser, karıştırır, kırbaçlar ve basitçe ufalar. Yemek yapmayı kolaylaştıran olmazsa olmaz bir mutfak aletidir. Bu tür cihazların birkaç türü vardır – manuel kontrollü mekanikten otonom sabit olanlara. Ekler sayesinde, her birini yeteneklerinden maksimum düzeyde kullanabilirsiniz.. Sebzeleri küpler halinde kesmeniz ve hızlı bir şekilde salata hazırlamanız gerekiyorsa, bu yiyecek doğrama yöntemi için özel bir eke ihtiyacınız olacaktır..

Avantajlar ve dezavantajlar

Doğrama işlevine sahip bir blender, özel bir eki olan bir cihazdır. Bu mekanizma, mekanik bir sebze kesicinin yerini alır ve diğer işlevleri kolayca yerine getirir. Kural olarak, kit ayrıca birkaç rende ve bıçak içerir, bu sayede cihaz bir ağızlık ile meyve kesebilir, diğeriyle milkshake kırbaçlayabilir ve kıyma makinesini üçüncü kıyma ile değiştirebilir.

Ekstra bıçaklı cihaz, meyveleri doğramak için mükemmel bir iş çıkarır, ancak sebzeler için de uygundur.. İsteğe bağlı küp şeklinde doğrama eki olarak kullanılabilecek çeşitli malzeme türleri vardır:

 • plastik – daha hafif ve kullanımı daha ekonomik, ancak faydaları burada sona eriyor. Tabandaki plastik onu daha az kaliteli yapıyor ve kullanım ömrü istediğimiz kadar uzun değil. Günlük kullanımda yiyecekleri hızla kesen bıçak incelir. Ve plastik parçalar yıkanabilir ve zarar görebilir. Ayrıca sebzeleri küp şeklinde kesen plastik ataşman sıcak yemekle birlikte kullanılamaz;
 • metal – daha kaliteli ve daha pahalı blender parçası. Üreticiler titanyum ve çelik aksesuarlar üretebilir. Uzmanlar, hizmet ömürleri sınırsız olduğundan ve tasarım, cihazı değiştirirken önemli olan farklı karıştırıcılarla kullanılabilecek şekilde olduğu için bu tür ayrıntıların tercih edilmesini tavsiye ediyor. Tabandaki bıçaklar, meyve ve sebzeleri günlük, hızlı ve sıcakken kesmenizi sağlayan titanyum kaplama veya paslanmaz çelik ile kullanılır..

Kural olarak, doğranmış sebze kesicili karıştırıcılar nadiren üretilir. Nozulu ayrı olarak satın alabilirsiniz ve maliyeti, üretim malzemesine ve üreticinin markasına bağlıdır. Kendi başına, metal plakalar boyunca ve boyunca gerilmiş uzun bir şekle benziyor: sebze ve meyveleri içinden geçirmek, küpler halinde ezmek.

Popüler modeller

Hayatı kolaylaştırmak için, hem yabancı hem de yerli popüler üreticiler, sebzeleri küpler halinde kesmek için bir ağızlığa sahip hazır karıştırıcılar üretmektedir. Bazı modeller evrensel olarak sunulur.

Philips HR 1659

En popüler ve en çok satan blender modelidir. Optimum fiyat ve kalite oranı nedeniyle alıcılar arasında özel talep görmektedir. Özel bir kesme işlevine sahip ek bir ataşman sayesinde, yiyecekleri sekiz milimetre boyutunda mükemmel eşit küpler halinde öğütebilirsiniz. HR 1659 ergonomiktir ve neredeyse tüm parçaları bulaşık makinesinde yıkanabilir. Bir sebze kesici olarak, haşlanmış yumurtadan peynirlere ve pişmiş yiyeceklere kadar hemen hemen tüm ürünleri işler.. Ancak çiğ havuç veya pancar işlemek için cihaz yüksek hızda çalıştırılmalıdır. İncelemelere göre dezavantaj, böyle bir model korolun olmamasıdır..

Özellikler:

 • güç 600 watt;
 • 15 hız (tek tıklamayla sorunsuz geçiş yapın);
 • öğütücü cam – 2,2 litre;
 • boyutsal sembollere sahip bir bardak – 0,6 litre;
 • değirmen – 0,3 litre;
 • metal nozullar;
 • plastik kasa;
 • ek ataşmanlar: çeşitli hızlanma modları (turbo ve darbe), rende, dilimleri parçalamak için ek, evrensel ataşman (birkaç parçalayıcı içerir).

Maliyet – 6400 ruble’den.

Benzer bir konuyla ilgili bir video izleyin.

Zelmer 491.20

Cihazın temel olarak plastik kullandığı göz önüne alındığında bile, blender yüksek performansa ve uzun bir servis ömrüne sahiptir.. Tasarım, yüksek kaliteli çalışmayı garanti eden boşluksuz bir şekilde monte edilmiştir ve aksesuarların uygun şekli ve düşük çalışma gürültüsü, blenderi maksimum konforla kullanmanızı sağlar.. Yüksek hız sayısı size kesme hızını seçme esnekliği verir ve artan güç, küp doğrama sırasında en sert ürünleri bile işler. Supra HBS-121 blender benzer özelliklere sahiptir..

Özellikler:

 • güç – 700 watt;
 • kolay ayarlanabilen çok sayıda hız;
 • büyük ölçüm kabı – 1,2 litre;
 • kıyıcı;
 • metal temel;
 • plastik kasa;
 • ek araçlar: buz kırmak için bıçaklar, hızlanma modu, öğütücü, yiyecekleri küpler halinde parçalamak için ağızlık.

3900 ruble maliyeti.

Vitek VT-1480 GY

Yapı çok güzel bir tasarıma sahip, kullanımı kolay ve bütçe maliyeti var. Artıların bittiği yer burasıdır. Sebzeleri küpler halinde kesmek için ek eklenti memnun olmadıkça. Bıçaklar metalden yapıldığından, bıçaklar hızla incelir ve bıçaklar kullanılamaz hale geldiğinden, model biraz esneme ile çalışır..

Bir aylık kullanımdan sonra kesim sırasında pürüzsüz küpler elde edilmeyecektir. Ürünler bazen ayrı parçalarda tıkanabilir, bu da düzenli kullanım için çok uygun olmayan işi zorlaştırır. İşin kalitesi Leran HBL-1272’ye benzer, sadece ikincisi performansta daha yüksek kalitede.

Özellikler:

 • güç – 800 watt;
 • Anahtarlama imkanı ile 5 hız;
 • ölçü kabı – 0,8 litre;
 • parçalama kupası – 1,75 litre;
 • değirmen;
 • metal parçalar ve gövde;
 • ek parçalar: çırpma teli, yiyecekleri ovalamak için bıçaklar, sıvıları çırpmanın hızlandırılmış modu, yiyecekleri dilimler ve küpler halinde kesmek için ataşman.

3100 ruble’den maliyet.

Ek ekler

Blenderi ana amacı için kullanmanın yanı sıra, meyve sıkacağı, karıştırıcı veya kıyma makinesi (ve hatta sebze kesici) olarak kullanılabilir. Kitte zaten satılan aparatlar, sıradan bir cihazdan kolayca gerçek bir mutfak robotu yapabilir. Özel rendeli blender – pirzola, öğütme ve ufalama. Bazı modellerin özelliği, ürünlerin hızlı işlenmesi için bazen sebzeleri kesmek için nozulların diğer eklentilerle hemen kullanılabilmesidir.. Örneğin, setteki diğer aksesuarların varlığı sayesinde sebzeler küpler halinde kesilir:

 • rendeler bir küp kesme aparatı ile birlikte veya ayrı olarak kullanılabilir. Kullanımları sayesinde meyve ve sebzeleri dilimler, kamalar veya küpler halinde kesebilir;
 • helikopter ana eke bir ektir – tutamaç. Sert yiyecekleri, buzları ve kuruyemişleri ezmek için kullanılabilir. Bazen ürünlerin hızlı işlenmesi için içindeki rendelerle birlikte kullanılır;
 • bıçaklar ana parçalayıcının temelidir ve gerekirse değiştirilebilir. Uzatılmış, geniş veya ek bıçaklıdırlar;
 • bir kalem – Dalgıç karıştırıcının ana çalışma kısmı, bu sayede ürünleri çırpabilir, karıştırabilir veya püre haline getirebilirsiniz. Karıştırıcıyı bir sebze kesiciye veya meyve sıkacağına dönüştürmek için bir doğrayıcıya takılabilir veya çıkarılabilir.

İncelemeler

Birçok alıcıya göre, sebze kesme işlevine sahip bir blender, birkaç mutfak aletini mükemmel bir şekilde değiştirebilir ve aynı anda mutfak alanından tasarruf edebilir. Alıcıların dediği gibi kaliteli modeller metal bir kasada sunulur ve 600 watt’tan fazla güce sahiptir. Çoğunluğun görüşüne göre en iyi üreticiler hala yabancı markalar Bosh, Braun ve Philips tarafından tanınmaktadır..

Philips HR 1659 markası iş yerinde kalite göstergelerine sahiptir – doğrama ürünleriyle hızlı bir şekilde baş eder ve en yüksek hızlar çiğ sert sebzeleri bile küpler halinde doğrayabilir. Ancak, bir çırpma teli kullanmayı reddetmek daha iyidir..

İncelemelere göre, Braun MR 570 Patis FPKHC, gıda işlemede mükemmel olanaklara sahiptir: patates püresi yapmak, kokteylleri çırpmak, hamur yoğurmak. Bununla birlikte, cihazı kurmak için bir ayak tablasının olmaması ve başlangıçta düğmeyi sabitleyememesi, çoğu kişi bunu büyük bir dezavantaj olarak adlandırıyor..

Zelmer 491.20 blender performansı artırmıştır, ancak filtrenin büyük ağırlığı ve atıklarla sürekli tıkanması tam çalışmayı engeller..

Müşteri incelemelerine göre, Vitek VT-1480 GY, avantajlardan daha fazla dezavantaja sahiptir. Hatta bazıları cihazın eksilerinin tam bir listesini bile yapar. Çoğu, blenderin hızla bozulduğunu ve bu nedenle satın alınmasının önerilmediğini iddia ediyor..