Modern insan hayatı moda ile yakından bağlantılıdır ve bu nedenle sürekli olarak özel ve benzersiz bir şeye yeni reenkarnasyonlar gerektirir. Bu sadece kişisel imajınız için değil, aynı zamanda evinizin içi için de geçerlidir. Er ya da geç, evde önemli bir yer kapladığı için mutfağa özel önem verilerek, odaların tasarımında bir şeyi güncellemek veya değiştirmek için büyük bir istek ortaya çıkar. Bir mutfağı yeni bir tarzda dekore ederken, genellikle buzdolabının iç mekanın genel görünümüne uymaması gibi bir sorunla karşılaşmanız gerekir. Tabii ki, tüm bunlar istenen renk ve tarzda yeni bir ünite modeli satın alınarak kolayca düzeltilebilir, ancak bu ek fon gerektirecektir. Filmi kullanarak buzdolabının tasarımını kolayca seçebilirsiniz..

özellikler

Doğru çözüm, buzdolabınızı vinil film ile süslemek olacaktır. Bugün çok çeşitli kendinden yapışkanlı malzemeler var. Çeşitli tonlarda ve dokularda ve ayrıca baskı elemanlarının kullanımıyla sunulmaktadır. Vinilin ana avantajları, dayanıklılık, yüksek aşınma direnci, çevresel etkilere karşı güvenilir korumadır. Buzdolabını yapıştırmak için en uygun seçenek vinil filmdir. Kullanımı kolaydır ve herkes onunla çalışabilir. Bu tür bir dekorasyon sayesinde eski buzdolabı, kadife, mermer, ahşap gibi bir yüzeye sahip, hızla şık bir “yakışıklı” haline gelecektir..

Nasıl seçilir?

Buzdolabını bir filmle yapıştıracaksanız, sadece çalışma süresi değil, aynı zamanda ekipmanın görünümü de kalitesine bağlı olacağından, doğru malzemeyi seçmeniz gerekir. Düşük kaliteli film çok uzun sürmez, zamanla köşelerde soyulabilir veya kuruyabilir. Bu nedenle, güvenilir üreticilere tercih vererek dikkatlice seçilmelidir. Mutfak yüksek nemli bir yer olduğu için film mutlaka su geçirmez olmalıdır..

Film üzerine baskı kalitesi de önemli bir nokta olarak kabul edilir. Genellikle, buzdolabının mutfağın genel iç kısmı ile uyumlu bir kombinasyonu için uzmanlar, bağımsız olarak bir görüntü seçmenizi önerir, daha sonra baskı stüdyosuna verilir ve beyaz bir filme uygulanır. Bu durumda, normal geniş formatlı baskıyı sipariş edebilirsiniz, ancak buzdolabının tasarımı için özel iç baskıyı tercih etmek daha iyidir. Yani çizim çok daha net, fotoğrafın kalitesine yakın..

Vinil satın alırken, desenin boyutunu bilmek de önemlidir. Santimetre cinsinden değil, piksel cinsinden ölçülür. Hesaplamalarda hata yapmamak için basit bir formülü hatırlamak yeterlidir – 1 santimetre 38 piksele eşittir. Standart bir buzdolabı (55 cm genişlik ve 180 cm yükseklik) için 6800 x 2090 piksellik bir film uygundur. Resmin yeri gibi bir kavramı unutmamalıyız. Yatay ve dikeydir..

nasıl yapıştırılır?

Filmi buzdolabının ıslak yüzeyine yapıştırmanız tavsiye edilir. Bunu yapmak için, su ve birkaç damla herhangi bir deterjandan oluşan sabunlu bir çözelti ile nemlendirilir. Buzdolabının yüzeyi kirden temizlendiğinde, aşağıdaki adımları içeren çalışmaya başlamak mümkün olacaktır:

  • İşaretleme. Tebeşir veya kurşun kalem kullanarak çizimin yerleştirileceği yeri işaretleyin.
  • Film hazırlama. Buzdolabının yüzeyine kendinden yapışkanlı vinil uygulanır ve herhangi bir bozulma olmayacak şekilde tesviye edilir. Kolaylık sağlamak için film bantla sabitlenmiştir.
  • yapıştırma. Kendinden yapışkanın üst ucu, daha önce çizilen işaretlere uygun olarak destekten çıkarılır ve buzdolabına yapıştırılır. Bu durumda, tüm ruloyu kağıt tabanından bir kerede kurtaramazsınız. İş dikkatlice yapılmalıdır – alt tabakayı yukarıdan aşağıya yumuşak bir hareketle 5 santimetre çıkarın. Daha sonra film merkezden kenarlara doğru düzleştirilir (özel bir silecek veya bez kullanılarak).

Mükemmel bir sonuç elde etmek için çizim, kırışmayı, pürüzleri ve kabarcıkları önleyecek şekilde iyi ayarlanmalıdır. Çalışma sırasında çıkartmanın düzgün bir şekilde yapışmasını sağlamak önemlidir. Büyük öğelerle başlamanız, küçük öğelerle bitirmeniz önerilir. Çok fazla film varsa, fazla alan makas veya kesici ile kesilebilir..

Bazen yapıştırmadan sonra hava kabarcıkları kalabilir. Bunları çıkarmak için ortasında bir iğne ile bir delik açıp yüzeyi düzleştirmek yeterlidir. Kıvrımlara gelince, onları ortadan kaldırmak için bir saç kurutma makinesi kullanılır. Film sıcak hava ile ısıtılır ve bir silecek ile düzeltilir..

Buzdolabını yeniden dekore etmeye ihtiyaç varsa, eski film çıkarılmalıdır. Genellikle vinil çıkartmaların çıkarılması kolaydır. Filmin kenarı bir bıçakla uzatılır ve çapraz olarak soyulur. Kalan yapıştırıcı sıcak su ile hızla yıkanır. Yüzeyin daha kapsamlı bir şekilde temizlenmesi için çoğu, sürtünme alkolü de kullanır..

Dekor fikirleri

Günümüzde birçok insan buzdolabını vinil film ile kaplamayı tercih ediyor. Hızlı, ucuz ve orijinaldir. Estetik görünümünü kaybetmiş eski bir buzdolabı, hızla modaya uygun ve güzel bir “gadget” a dönüşebilir. Bugün inşaat piyasası çok çeşitli vinil filmlerden oluşuyor, bu nedenle dekor için doğru seçeneği seçmek zor olmayacak. Herkes kendini bir tasarımcı olarak deneyebilir.

Son zamanlarda fotoğraflı, etnik motifli, çiçek aranjmanlı ve hayvan görselli kendinden yapışkanlı malzemeler büyük talep görüyor. Kendinden yapışkanlı hem tek renkli bir tasarımda hem de farklı renklerde satın alınabilir – hepsi mutfağın genel iç kısmına bağlıdır. Modernite sevenler için doğru çözüm, buzdolabını dalgalı bir yüzeye sahip bir filmle veya kareler ve çapraz çizgiler şeklinde desenlerle süslemek olacaktır. Mutfak klasik tarzda dekore edilmişse ve ahşap mobilyalarla doluysa, buzdolabının üzerine bir ağacın altına yapıştırmak harika bir seçenek..

Hayal kurmayı sevenler için, renk şemasının mutfakta hakim tasarım tonlarına göre seçildiği buzdolabının birleşik yapıştırması uygundur. Örneğin, mutfak mavi renkte dekore edilmişse, buzdolabının üzerine mavi folyo yapıştırılabilir. Buzdolabını kırmızı ve siyahla dekore etmek de güzel görünüyor. Her şey tercihlerinize ve hayal gücünüze bağlıdır. Ancak, her durumda, her şey mümkün olduğunca dikkatli yapılmalıdır – sonucun mükemmel olmasının tek yolu budur..

Buzdolabı nasıl dekore edilir veya güncellenir, sonraki videoya bakın.