Kapsül kahve makinesi

Evde yapılan lezzetli ve aromalı kahve her gününüzü güzelleştirir. Güne güzel kokulu güçlü bir içecekle başlamak için iyi bir kahve makinesi alın. Bu, günlük hayatınızda içeceklere harcadığınız hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Şimdi çok popüler olan kapsül kahve makineleri, bu yüzden bu makalede tartışılacak olan onlar hakkında..

Kahve makinesinden farkı nedir?

Kahve makinesi ile kahve makinesi arasındaki temel fark, makinenin çok daha fazla işlevselliğe sahip olmasıdır.. Sizin müdahaleniz olmadan neredeyse her şeyi yapabilir. Bu kesinlikle bir artı çünkü süreci kontrol etmenize gerek yok ve iş gününün sabahında kahve yapmak geç kalmanıza neden olmayacak..

Makine çekirdekleri öğütebilir, kahve demleyebilir ve hatta size temizlemenizi hatırlatabilir. Ancak bu tür akıllı cihazların fiyatı çok daha yüksek..

Kahve makinesinin kahveyi bir kahve çekirdeği tabakasından sıcak buhar geçirerek demlediğini de söylemeden geçmemek elde değil.. Ve buna göre bu şekilde hazırlanan kahve daha zengin bir tat ve aroma kazanır. Aynı zamanda, kapsül kahve makinesi daha az yoğun bir lezzet üretir. Ancak kahve makineleri, kesin olarak pratik ve uygunsuz bir şey olarak adlandırılamaz. Daha az yer kaplarlar, kullanımı rahattır ve ilk kez kahve yapanlar için bile kullanımı kolaydır..

Genel olarak kahve makineleri daha profesyonel bir şey olarak algılanırken, kahve makineleri genellikle ev kullanımı için satın alınır. Büyük ve güçlü bir makine, bir ofis veya kafeniz için ideal bir seçimdir, ancak evde kompakt bir kahve makinesi ile kolayca yapabilirsiniz..

Cihaz

Şimdi klasik bir kapsül kahve makinesinin nelerden oluştuğuna ve nasıl çalıştığına bir göz atalım. Özel kapsüller olan bölmeler aracılığıyla çalışır. Kahve ve ek aromalar içeren kapsüller ayrıca satın alınabilir, bu da oldukça pratiktir, çünkü her zaman sevdiğiniz hazır lezzet kombinasyonlarını seçebilir ve her zamanki içeceğinizi nasıl tamamlayacağınızı düşünmezsiniz..

Böyle bir cihazın gövdesi sağlam bir çerçeveden oluşur., hem kontrol sisteminin hem de diğer ek bileşenlerin bulunduğu. Bazı durumlarda, bu kasa, bu cihazı modern mutfağınıza sığdırmanıza olanak tanıyan muhteşem bir kaplama ile tamamlanmaktadır..

Bir diğer önemli bileşen bir kazan, suyun ısıtılmasından sorumludur. Dağıtıcı sayesinde su oraya gelir. Aparat içindeki yüksek basınç pompa ile sağlanır. Tüm bu sistem, gövde bazında yer alan bir blok tarafından kontrol edilmektedir. Kahve demleme süresini, sıcaklığını ve diğer gerekli detayları gösterir..

çalışma prensipleri

Kapsül kahve makinesinin kullanımı çok kolaydır. Eyleminin prensibi, mekanizmanın özel kapsülleri işlemesidir. Kahve makinesinin içine yerleştirilirler ve mekanizma çalıştıktan sonra özel bir iğne bölmeyi deler. Bu sayede kahvenin aroması ve tadı suyu doyurur ve lezzetli bir içecek elde edilir..

Pişirme işlemi sırasında kazandan yeterince yüksek basınçta su verilir. Bu nedenle kahve hızlı bir şekilde hazırlanır. Ve içecek hazırlanıp kapsül tükendikten sonra otomatik olarak tepsiye düşer. Bu, kahve makinenizi sürekli temizlemek için fazladan zaman harcamanıza gerek olmadığı anlamına gelir..

Kapsül kahve makineleri çok işlevli ve daha basit olarak ayrılabilir. Daha basit bir makine, özellikle büyük bir kahve sever aileniz yoksa, ev için harika bir seçenektir. Bu makine ile sadece iki veya üç çeşit kahve yapabilirsiniz. Tipik olarak, bu klasik bir espresso, Americano ve kapuçino veya latte gibi daha hafif bir şeydir. Ancak çok işlevli kahve makinesiyle en sevdiğiniz baristadan gelen karmaşık tarifleri tekrarlayabilirsiniz..

Avantajlar ve dezavantajlar

Kahve makineleri gibi, bu makinelerin de avantajları ve dezavantajları vardır. Pozitiflerle başlayalım.

  • Dikkat edilmesi gereken ilk şey, iyi bir kapsül kahve makinesinde çok lezzetli ve aromalı kahve elde edersiniz. Ürün kapsül içinde saklandığı için uzun süreler boyunca dahi tadını ve hoş kokusunu kaybetmez. Ayrıca bu şekilde kahve yapmak da olabildiğince basit olacaktır. Bu nedenle, herhangi bir barista beceriniz yoksa, iyi bir kahve makinesi, hiç çaba harcamadan lezzetli kahve yapmayı öğrenmenize yardımcı olacaktır..
  • Birçok makinede ayrıca yerleşik bir kapuçino üreticisi bulunur. Varlığı, evde sütlü lezzetli kahve içecekleri hazırlamanızı sağlar. Yani cappuccino veya latte seviyorsanız, böyle bir makine satın almak en iyisidir..

Ve ideal olarak, sütü lezzetli bir aromatik köpüğe çırpabilen bir kahve makinesini hemen almalısınız..

  • Kahve makineleri de harika çünkü temizlenmeleri gerekmiyor.. Kapsül kendi kendini imha eder ve arabayı temizlemek için zaman harcamanıza gerek kalmaz. Tabii ki, zaman zaman kireç çözmeniz gerekecek, ancak kahve hazırlamak için kullanılmış tabanı sürekli olarak çıkarmanız gerekmeyecek..

Aynı zamanda, bazı dezavantajlar vardır., birçok insanın kahve makinesi almayı reddetmesine neden olan.

  1. Modeliniz için doğru kapsülleri bulmak zor olabilir. Mükemmel aromayı seçebilirsiniz, ancak bu kapsülden bir kahve içeceği alamadığınız için hayal kırıklığına uğrayacaksınız..
  2. Kaliteli bakla kahve makineleri oldukça pahalı olma eğilimindedirÖ. Yani iyi bir model satın almak ve kendinizi düzenli olarak lezzetli kahve ile memnun etmek istiyorsanız, büyük bir meblağ ödemek zorunda kalacaksınız..

Seçim yaparken nelere dikkat etmeli?

Kahve makinesi seçerken birçok parametreye dikkat etmelisiniz. En önemli şey ise cihazın lezzetli ve aromalı kahve elde etmeyi mümkün kılıyor olmasıdır. Parametrelerin geri kalanını kendi takdirinize göre seçmeniz gerekir..

kahve miktarı

Aynı anda birçok kahve içeceği hazırlayabilmeniz sizin için önemliyse, o zaman iyi ve güçlü bir kahve makinesine ihtiyacınız vardır. Ancak sabahları sadece bir fincan kahve içerseniz, o zaman basit ve çok güçlü olmayan bir model sizin için yeterli olacaktır. Bir ev için basit bir model yeterli olacaktır, bu yüzden zevklere kapılmayın ve hala her şeyi alamadığınız bir model satın almayın..

Çeşitlilik

Bir diğer önemli nokta ise, basit bir kahve makinesi ile aynı anda birkaç çeşit kahve içeceği hazırlayabilmenizdir. Espresso ve Americano’yu sevmiyorsanız, sadece bu tür içecekler hazırlayabilen bir model almanın bir anlamı yoktur..

En sevdiğiniz latte veya kahveyi bol süt köpüğü ile hazırlamak için cappuccino makinesi olan modellere dikkat edin..

Fiyat

Ancak çoğu zaman alıcılar ek işlevlere değil, fiyata dikkat ederler. Ancak kendinize lezzetli bir latte içme fırsatını inkar etmeyin – artık hemen hemen her fiyat kategorisinde iyi cihazlar bulabilirsiniz. Bu nedenle, tam olarak neyi beğendiğinizi ve bütçenize uygun olanı bulmak için farklı markaların cihaz listesine göz atmak daha iyidir..

Görüldüğü gibi kaliteli bir kahve makinesi seçimi konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Temel işlevlere odaklanın, sadece mutfak rafında durmakla kalmayıp, gerçekten kullanacağınız modeli seçin. Bu durumda, satın alma işleminizden hayal kırıklığına uğramayacaksınız..

Üreticilere genel bakış

Kapsül kahve makinesi uzun zaman önce yaratıldı – 1980’de, ancak bu teknik yenilik her zaman olduğu gibi bize hemen ulaşmadı. Kapsül kahve makinelerini bizlerle buluşturan ilk markalar; dolce zevki, Tassimo ve Nespresso. Daha sonra Squesito gibi büyük üreticiler piyasaya çıktı., Zepter, Nescafe, Lavazza, börek, Redmond, Gaggia başka. Tüm avantajları ve dezavantajları ile farklı fiyat kategorilerindeki en iyi seçeneklere bir göz atalım..

Tassimo

İncelemeye şirketle başlamaya değer Tassimo. Amerikan menşeili bir markadır. Kahve makineleri Kraft Foods tarafından geliştirildi. Bunlar en güçlü kahve makinelerinden çok uzak. Ancak bu kötü bir şey değil çünkü bu cihazların kendine has özellikleri var. Kahve yapmak için özel kapsüller kullanırlar. Düz ve disk şeklindedirler. Bu, aromatik kahve elde etmek için ek bir baskıya gerek olmadığı anlamına gelir. Bu tür kapsüllerin içindeki kahve sıkıştırılmaz ve standart kapsüllere göre biraz daha fazladır..

dolce zevki

Bu marka aslen Fransa’dan. Amerikalı rakiplerinin aksine daha klasik kahve makinesi seçenekleri yapıyorlar. Bu markanın cihazlarının Nespresso ile çok ortak noktası var. Bu şaşırtıcı değil çünkü bir geliştiricileri var. Ancak aynı zamanda, Fransız kahve makineleri birkaç kat daha ucuzdur. Bu, küçük bir bütçeniz olsa bile, yine de iyi bir kahve makinesi alabileceğiniz ve kendinize lezzetli ve aromalı kahve sağlayabileceğiniz anlamına gelir..

Çeşitliliği seviyorsanız, bu markanın cihazları sizi kesinlikle memnun edecektir, çünkü onların yardımıyla bir düzineden fazla farklı türde kahve içeceği hazırlayabilirsiniz. Bunlar, koyu kahve ve çikolata veya sütlü tatlılar için standart seçeneklerdir. Yani sıra dışı kahve seçeneklerine sahip her türlü hipster kahve dükkanını seviyorsanız, kesinlikle böyle bir makineye ihtiyacınız var..

İyi kapsül kahve makineleri de İtalya tarafından, daha doğrusu bu sıcak ülkede bulunan çeşitli markalar tarafından üretilmektedir. Bir seçim yapmakta zorlanıyorsanız, önde gelen pozisyonların İtalyan üreticiler tarafından alındığı ulusal derecelendirmeye güvenle güvenebilirsiniz..

Musteri degerlendirmeleri

Ürünü zaten kullanmayı başaranların görüşü, seçim sürecini gerçekten kolaylaştırır ve tam olarak ihtiyacınız olanı bulmanızı mümkün kılar. Ve iyi bir kahve makinesi ararken, bunu da akılda tutmaya değer. Çok çeşitli üreticilerin pod kahve makineleri, müşteriler tarafından büyük beğeni topluyor. Bu, evde kahve yapmak için en iyi seçeneklerden biridir. Fazla yer kaplamadıkları ve temel işlevlere sahip oldukları için ev için çok uygundurlar. Böylece misafirlerinizin egzotik tat isteklerini bile karşılayan farklı kahve türlerini demleyebilirsiniz..

Genel olarak, kahve içecekleri hazırlamak için bu tür makinelerin dezavantajlarından çok daha fazla avantajı vardır. İyi bir kapsül kahve makinesi satın alın, çünkü çok pahalı değiller ve kaliteleri ve bakım kolaylığı ile hoş bir zevk veriyorlar..

Daha fazla ayrıntı için aşağıya bakın.