Bulaşık yıkamak yapılacak en ilginç şey değil. Birçok modern insan böyle düşünüyor. Ancak, herkes bununla uğraşmak zorundadır. Bir insanın hayatını ve günlük yaşamını basitleştirmek, zamandan tasarruf etmek ve bu durumda alandan tasarruf etmek için kompakt bulaşık makineleri oluşturuldu. Temel olarak, bu tür modeller çok küçük mutfaklarda kullanılır. Doğru teknik nasıl seçilir? İlk önce ne aranmalı?

özellikler ve faydalar

Bir bulaşık makinesi seçmek ilk bakışta kolay değildir. Ancak burada asıl mesele, modellerin tüm avantajlarını ve dezavantajlarını göz önünde bulundurmaktır. 30, 40, 45 cm derinliğe sahip ürünlerin ana parametrelerini alalım.Bulaşık makinelerinin avantajları şunlardır:

  1. Kompaktlık. Böyle bir cihaz, en küçüğü bile olsa, herhangi bir mutfağa çok yakışacaktır. Duvara yerleştirmenin de özel yolları vardır. Bu özel montajlar gerektirecektir. Böyle bir seçenek oluşturmaya karar verirseniz, bunun kimseye karışmamasına dikkat etmeniz gerekir..
  2. Düşük gürültü performansı. Buna göre makine ne kadar küçükse o kadar az gürültü çıkaracaktır. Bu özellikle çeşitli seslere duyarlı insanlar, yaşlılar, küçük çocuklar için geçerlidir..
  3. Hareketlilik. Kompakt model, standart boyutlardaki ürünlerden farklı olarak herhangi bir yere kolayca ve rahatça taşınabilir. Elbette yeniden düzenleme yapmadan önce iletişimlere de dikkat etmelisiniz..
  4. pratiklik. Mini bulaşık makinesi, döngü başına ortalama 4-6 yer ayarı için tasarlanmıştır. Bu günlük kullanım için sizin için yeterli olacaktır..
  5. Su ve elektrik tüketimi. En düşük tüketim rakamlarına sahip bir ürün seçin. O zaman elektrik ve su faturanızı önemli ölçüde azaltabilirsiniz..
  6. Modeller, tam boyutlu makinelerin yanı sıra gerekli tüm işlevlerle donatılmıştır. Sızıntıya, yük sensörüne vs. karşı koruma vardır..
  7. Şık tasarım. Bu tür mini ürünler çekici tasarımları ile dikkat çekiyor. Sadece bir asistan değil, aynı zamanda şık ve modaya uygun bir şey de satın alabilirsiniz..

Birçok avantaj arasında dezavantajları vurgulamaya değer:

Nispeten küçük boyut. Bir yandan bulaşıkları yerleştirmek kolay olacak, ancak diğer yandan hepsi makineye sığmayacak..

Mini bir modelin maliyeti, tam teşekküllü bir teknolojinin maliyeti ile neredeyse aynıdır. Böylece, taşınabilirlik için fazla ödeme yapacaksınız. Bu, özellikle paradan tasarruf etmek istiyorsanız, çok ekonomik bir seçenek değildir..

Başka bir küçük nüans – zorla kurutma sistemi yoktur. Yerden tasarruf etmek için üreticiler basitçe onu inşa etmezler..

Tabii ki, kendi kullanımınız için artıları ve eksileri yalnızca siz değerlendirebilirsiniz. Bu nedenle, ne tür kompakt bulaşık makinelerinin bulunduğunu öğrenmelisiniz..

7fotoğraf

Görüntüleme

Genel olarak, bu tür makineler iki türe ayrılabilir: yerleşik ve bağımsız. Birincisi, örneğin, herhangi bir iç mekanda harika görünecek. Örneğin, lavabonun altına böyle bir model kurabilirsiniz. Tüm iletişim mobilyaların arkasına saklanacak. Özel paneller sayesinde bulaşık yıkarken mobilyalar buhardan korunacaktır. Ancak burada da dezavantajlar var. Bulaşık makinesini hızlı ve hızlı bir şekilde hareket ettirmek mümkün olmayacak ve ayrıca işçinin durumunu görmek için mobilya kapağının periyodik olarak açılması gerekiyor..

Bağımsız modele gelince, gerekli tüm iletişimlerin mevcut olduğu, sizin için uygun olan herhangi bir yere yerleştirilebilir. İstediğiniz zaman, örneğin bir ürünü alıp ülkeye götürebilirsiniz. Masa üstü modeli de fazla yer kaplamaz..

Çok sayıda inceleme, mutfağınız için doğru modeli seçmenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, tekniğin parametrelerini değerlendirin. İşte en dikkat çeken modeller:

Şeker CDCF6 45 cm

Taşınabilirlik, hafiflik, ferahlık bu ürünün ana kriterleridir. Tanınmış bir üretici, parametreleri 440 * 500 * 550 milimetre olan bir bulaşık makinesi sunar. Oldukça sağlam ve güvenilirdir. Teknisyen aynı anda bardak, tabak, kaşık, çatal ve bıçak dahil olmak üzere altı takım bulaşık yıkayabilir. Candy CDCF6 basit bir tasarıma sahiptir, bu da herhangi bir mutfağın iç kısmına mükemmel uyum sağlayacağı anlamına gelir..

Alıcılar, malların maliyetinden hoş bir şekilde şaşıracaklar. Tüm aile bütçesini harcamadan kullanışlı bir şeyi makul bir fiyata satın alabilirsiniz. Model, yerleşik bir akıllı tuz ve deterjan tanıma sistemi ile donatılmıştır. Belirli bir su hacmi için bu elementlerden ne kadarının gerekli olduğunu size kolayca söyleyecektir. İnce ve rahattır, altı yıkama programına sahiptir. Kırılgan bulaşıklar için özel bir modun yanı sıra çocuk koruma işlevi vardır. Ünite oldukça ekonomiktir, sadece sekiz litre su tüketir, biraz elektrik.

Bosch SKS 51E11

Bağımsız bir makine, işlevsel özellikleriyle müşterileri hoş bir şekilde şaşırtacak. Üretici, güvenilirliği, pratikliği ve dayanıklılığı ile ayırt edilir. Ürünün sade tasarımı, parlak kırmızı renk ile organik olarak birleştirilmiştir. Makine, iç mekanınızın renkli bir parçası olacak. Elektronik kontrol, ürünü kullanmayı kolaylaştırır.

Model aynı anda altı takım bulaşık yıkayabilir. Sızıntı koruması sayesinde, en kritik anda taşkınları ortadan kaldırmanız gerekeceğinden endişelenmenize gerek yok. Beş yıkama programı vardır, aynı sıcaklık modları. Yüksek kaliteli paslanmaz çelik kasaya güç sağlar. İncelemeler arasında birçok olumlu özellik var. Ancak, hosteslere göre modelin etkileyici ağırlığı, onu hareket ettirmeyi ve duvara monte etmeyi zorlaştırıyor..

Gota

Bu ürün, tasarım uygulaması açısından oldukça ilginç ve orijinaldir. Ancak Rus mağazalarında daktilo bulmak o kadar kolay değil. Oldukça kompakt ve işlevseldir, yüksek teknoloji tarzına mükemmel uyum sağlar. Ünite bir seferde dört takım bulaşık yıkar.

Flavia cl55 havana

Bu teknik mutfaktaki hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Su tüketimi 8 litredir. Elektronik kontrol sayesinde asistanınızla ortak bir dil bulabilirsiniz. Tüm göstergeler ekranda görülebilir. Kapasite altı settir. İç yüzey paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Çeşitli yıkama programları vardır. Yüksek kalite ile birleştiğinde en uygun fiyat, bu modeli birçok gayretli ev hanımı için ilginç ve çekici kılmaktadır..

Electrolux ESF 2450

Tanınmış bir üretici, gücü, güvenilirliği ve dayanıklılığı ile ayırt edilir. Modelin olumlu özelliklerini takdir edeceksiniz. Bu ünite altı yemek takımı için tasarlanmıştır. Modelin bir özelliği, ışık göstergelerinin varlığıdır. İlgili kurutma / enerji tasarrufu modları vardır. Su sertliğini ayarlayabilirsiniz. Sızıntıya karşı koruma, üç sıcaklık koşulu vardır. Kullanıcılar en iyi fiyatı işaretler. Oldukça demokrat. Aynı zamanda, kalite en iyi seviyede kalır.

Kurulum özelliği

Dolabınızda kompakt bulaşık makinelerinin olması gerektiğine karar verdiniz mi? O zaman hemen yerleşik modeli satın almalısınız. Bu seçenek ön kaplama için dikkat çekicidir. Mobilyaları ıslak buharın zararlı etkilerinden koruyacak olan odur. Veya neme dayanıklı ayrı bir plaka almanız gerekecektir. Kompakt model hemen rafta olacak. Çalışma sırasında kapıyı açmanız gerekecek.

10 fotoğraf

Lavabonun altına monte edilebilen bir makine sizi cezbediyorsa, mobilyalar da içeriden daha iyi korunur. Bu, buhar bariyeri filminin yapılmasına yardımcı olacaktır..

Makineyi sistemlere bağlamak için, kendiniz yapıyorsanız talimatları net bir şekilde izlemelisiniz. Temel işlem şu şekildedir: önce tahliye hortumu tahliye borusuna alınır, daha sonra su besleme borusuna bağlanır ve son olarak şebekeye bağlayabilirsiniz..

Makinenin her zaman verimli çalıştığını ve raf ömrünün uzun olduğunu, daima yatay olarak ayarlanması gerektiğini unutmayın. Doğru ve dikkatli çalışma servis ömrünü uzatacaktır. Bulaşık makinenizin ayarlanabilir ayakları olması en iyisidir. Bu, arabayı rahat ve dengeli tutacaktır..

Bu nedenle, kompakt bulaşık makinelerinin ana avantajlarını ve dezavantajlarını düşündük. Artık mutfağınız için doğru modeli nasıl seçeceğinizi biliyorsunuz. Aynı zamanda, özellikle sizin ve aileniz için uygun olan parametrelere göre bir ürün seçin. Stilistik yönelimi unutmayın. Ürün, mutfağın iç kısmına organik olarak sığmalıdır. Satın almanın size yalnızca olumlu duygular getirmesine izin verin.

10 fotoğraf