Lavazza kahve makineleri

Bugün kahve, her iş insanının sabahının ayrılmaz bir parçasıdır. Canlandırır, uyandırır, enerji verir ve mükemmel bir tada sahiptir. İçeceğin her zaman el altında olmasını ve fazla çaba harcamadan hazırlanmasını istiyorum. Kahve makineleri bunun için var. lavazza.

Kahve makinesi kullanmak neden bu kadar uygun??

Otomatik demlenen bir içeceği el yapımı olandan ayıran ilk şey, her fincandaki %100 kalitedir. Her şeyi “gözle” yaparsanız, içecek her zaman lezzetli değildir. Lavazza cihazları kullanırken bu sorunla asla karşılaşmazsınız. Her sabah farklı içecekler hazırlayabilirsiniz – kapuçino, espresso, latte ve diğerleri.

Farklı şuruplar kullanın, şeker ve krema ekleyerek denemeler yapın, uzun süre şaşırabilirsiniz, sadece başlamanız gerekiyor.

Bu makine hem kişisel kullanım hem de örneğin bir kafede veya ofiste büyük bir akış için mükemmeldir. Makine neredeyse sessiz çalışır, bu nedenle önce uyansanız bile, kahve içme tutkusu kimsenin yanına gitmez..

Nasıl kullanılır?

Lavazza kahve makinesinin açılmasından canlandırıcı bir sıvı hazırlamaya kadar kullanımı çok kolaydır. klasik Espresso Point Matine modeline göre tanımlanacak olan sadece birkaç adım uzaktasınız:

  1. Doldurun tapayı cihazın üst kısmından çekerken tankta gerekli su hacmi.
  2. cihazı güç kaynağına bağlayın ve kahve makinesinin arkasındaki düğmeye basın, açma / kapama düğmesini doğru konuma getirin.
  3. Cihaza 2 dakika verin, böylece doğru sıcaklığa ulaşır. Göstergeler ön paneldeki yeşil düğmelerdir.
  4. Makine kullanıma hazır olduğunda, koymak sevgili bir kupa belirtilen alana ve tatmak istediğiniz içeceğin içeriğini açıklığa dökün. Kolu tık sesi gelene kadar kapatmayı unutmayın..
  5. Ayrıca, basitçe istediğiniz içeceği seçin kontrol panelinde ve düğmesine basın.

Seçenekler

Espresso Point Matine için ek seçenekler:

  • Yapabilirsiniz gerekli hacmi belirtin ancak bardağın boyutunu bilmiyorsanız, DUR butonunu kullanarak hazırlığı durdurabilirsiniz..
  • Buhar kaynağı (kapuçino içmeye karar verirseniz gereklidir). Bunu yapmak için, buhar borusunu kahve makinesinden çıkarmanız ve süt kasesine indirmeniz gerekir. Köpük oluşturmaya hazır olduğunuzda Steam düğmesine basın ve bitirmek istediğinizde STOP’a basın..

İçeceği bitirdikten sonra, prosedürü tekrarlayın, ancak bu sefer sadece tüpü temizlemek için süt olmadan. Kullanılmış içmeye hazır kapsüller, kolay temizlik için otomatik olarak çekmeceye düşer.

Bu arada, kahve makineleri için hazır içecek çeşitleri ve çeşitleri hakkında konuşalım..

kahve türleri

Kahve makineleri Lavazza mavisi inanılmaz derecede zengin hazır karışım seçenekleriyle iyidir. Arabica, Kolombiya, Hindistan, Afrika tahılları, ünlü İtalyan kalitesi – tüm bunlar en lezzetli şekilde karıştırılmış hazır kitlerde bulunabilir. Fasulye, kapsül ve çekilmiş kahve seçenekleri de mevcuttur. Hemen hemen tüm çeşitler üç versiyonda bulunabilir. Tabii ki, pod kahve için tonlarca seçenek var..

Her porsiyon vakumlu bir pakette güvenli bir şekilde kapatılır, bu sayede özenle oluşturulmuş bir kahvenin orijinal özellikleri aylarca kaybolmaz..

Klasikleri denemek istiyorsanız, daha iyisi yok Lavazza Kulübü, Lavazza Qualita Oro veya Lavazza espresso. Ve denemeyi seviyorsanız ve ilginç çiçek notaları, baharatlar veya çikolata denemek ilginç olacaksa, Lavazza Tierra veya Lavazza Super Gusto’yu deneyin. Hat çok geniştir, kafeinsiz bir Lavazza DeK bile vardır, bu nedenle seçici uzmanların bile aralarından seçim yapabileceği çok şey olacaktır..

Bakım

Bilinmesi gereken son şey, Lavazza kahve makinenizi nasıl temizleyeceğiniz ve işiniz bittiğinde ne yapacağınızdır..

  • eğer varsa arabayı temizleme ihtiyacı ve dış yüzeyde kir varsa, örneğin bulaşık yıkamak için kullandığınız sıradan sıvı deterjanları kullanmaktan çekinmeyin. Cihazı yıkamaya başlamadan önce hatırlamanız gereken en önemli şey fişi prizden çıkarmaktır. Makinenin münferit elemanlarına gelince, örneğin bir buhar borusu, ek hava akışının geçmesine ek olarak, boru nemli bir sünger veya bezle silinmelidir. Bu, tüpün her kullanımından sonra yapılmalıdır..
  • İsterseniz tek kullanımlık kapsüller için şeffaf açıklıklar, nemli bir bez de kullanabilirsiniz. Kahve tortuları ve artıkları bu basit yolla kolayca temizlenebilir..
  • Sen ne zaman bitmiş iş cihazla, önce kahve makinesinin üzerindeki açma / kapama düğmesine basmanız ve ancak daha sonra genel güç kaynağını prizden ayırmanız gerekir. Makine çalışmadığında ayrıca tüm parçalarını toz veya lekelerden silebilirsiniz..

Bir Lavazza kahve makinesi emrinizdeyken, tüm bir kahve dükkanını değiştiriyorsunuz. Karlı yatırım, katılıyorum.

Bu videoda – Lavazza Blue LB1000 kahve makinesinin tanıtımı.