İngiliz taşra mühendisi Kenneth Wood’un başarı öyküsü, 1936’da Dickson şirketini kurduğunda başlamış olabilir.&Wood (daha sonra yeniden adlandırıldı) ve televizyon ve radyo ekipmanlarının kurulumu ve onarımı ile uğraştı. Ama bu 47’de oldu: Wood ve yoldaşı Roger Lawrence, savaştan döndükten sonra Woodlau Industries’i kurdular ve Wood’un garajında ​​ilk ürünleri olan A100 ekmek kızartma makinesini ürettiler..

Yalnızca Wood için değil, genel olarak ev aletleri endüstrisi için gerçek atılım, 1950’de dünyanın ilk evrensel mutfak makinesi “Chef” piyasaya çıktığında gerçekleşti. Bir karıştırıcıyı bir karıştırıcıya dönüştürmek için eki değiştirmek yeterlidir: bizim için bu zaten bir aksiyom olsa da, o zaman ekler bir keşifti. Birkaç cihazı tek bir kompakt araçta bir araya getiren yenilikçi teknolojiler ve Wood’un aktif bir pazarlama yaklaşımı (“Görecek herkes – satın alacak herhangi biri”), şirketin ürünlerine en yüksek talebi ve uzun bir ömrü sağladı..

meyve sıkacakları nelerdir?

Genişleyen şirket (bugün Kenwood’un tüm büyük Avrupa ülkeleri, ABD, Rusya ve Çin dahil olmak üzere dünyanın 44 ülkesinde 80’den fazla temsilciliği var) ürün yelpazesini de genişletti. Özellikle, aşağıdaki “juser” satırları ortaya çıktı: Kenwood JE Vita Pro Active ve JMP, yani. bir dizi santrifüj ve vida mekanizması. Daha sonra bu seriye özel narenciye sıkacakları eklendi..

En popüler santrifüjlü meyve sıkacaklarıdır. Bunun nedeni nispeten düşük fiyat ve yüksek sıkma hızıdır. Bu arada, çalışmalarının şeması basittir: bir meyve, sebze veya meyve ezilir ve hamurun ayrıldığı ve bir kek haline geldiği dönen bir kabın içine yerleştirilir. Bu durumda, dönme hızı önemlidir, böylece kek tamamen sıkılır. Bu hız, sert ve yumuşak gıdalar için farklıdır. Kenwood meyve sıkacağı, tüketiciye “kârı en üst düzeye çıkarmak” için iki hız ayarına sahiptir..

7fotoğraf

Daha pahalı vida modelleri farklı bir prensipte çalışır. Meyveler içlerinde çok daha yavaş işlenir, ancak içeceğin daha kalın olduğu ortaya çıkar ve bu nedenle (hamur içinde bulunan) daha faydalı elementler korunur. Ve bu tür mekanizmalar da daha kompakttır (öte yandan, içine bütün bir elmayı koyamazsınız) ve daha az enerji tüketir..

Çıktı: Eğer beklemekten hoşlanmıyorsanız veya 10 elmalık bir bahçeniz varsa, santrifüjlü bir meyve sıkacağı almanızda fayda var..

9fotoğraf

Narenciye basını, herhangi bir nedenle kendinizi çok dar bir taze meyve suyu grubuyla sınırlamaya hazır olup olmadığınıza bağlı olarak ayrı bir konuşmayı hak ediyor.. Bu nedenleri hayal edelim:

 • Mutfak boyutu: Cihaz, en küçük ve / veya en çeşitli mutfakların sahipleri için idealdir..
 • Enerji ve/veya paradan tasarruf etme çabası.
 • Ateşli bir portakal ve greyfurt sevgisi ve diğer meyvelere karşı isteksizlik.
 • Narenciye suyunu sevdiğiniz için değil, sağlıklı olduğu için içiyorsunuz..

Doğru model nasıl seçilir

Piyasadaki resmi analiz ettikten sonra, aşağıdaki modellerin özel ilgiyi hak ettiğine karar verdik:

 • JE 680, APEX filtresi olmayan tek santrifüj modelidir. Aşağıda bununla ilgili daha fazla bilgi için, Kenwood’u alacaksanız, serideki en lüks olmayan modelden bile tüm teknolojik avantajları elde etmek istemenin oldukça mantıklı olduğunu not ediyoruz..
 • JE 720, gerekli tüm özelliklere sahip güvenilir, dayanıklı bir santrifüj ünitesi. Süper güç ve eşlik eden süper gürültü de dahil olmak üzere herhangi bir fırfırlar olmadan “dzhuser” kelimesinin eş anlamlısı. Sadece meyve suyu isteyenler ve posa sevmeyenler için ideal.
 • Canavar (bir buçuk kilovat canlı güç!) JE 850 neredeyse endüstriyel üretim sağlayacak (ve gürültü aynı olacak, bu yüzden hazırlanın). Uygun bakım ile kullanım ömrü, olası herhangi bir garanti süresinin çok ötesine uzar.
 • Zarif JMP 800, bir gün önce satın alınan meyvelerden yavaş yavaş hazırlanan lezzetli ve sağlıklı bir içecekle her sabah sizi memnun edecek. Pratik olarak ölümsüz olmasaydı bu kadar pahalı olmazdı: bu mutfak dekorasyonunun uzaktan görülebilmesi için daha sık silin..
 • JE 730, fiyat ve kalite arasında bir ara seçenektir, kısmen plastikten (gövde), kısmen paslanmaz çelikten (manşon) yapılmış oldukça güçlü (1000 W) bir ünitedir. 10 elma ağacına sahip olup olmayacağına henüz karar vermemiş, ancak yakında onları satın alabilecek olanlar için iyi bir seçim..
 • CPP TT Ksense – narenciye presi. Bir bakıma bebek fena değil ve boyutu bir avantaj olabilir. Kategorisi için mükemmel bir şekilde donatılmıştır: damlama önleyici sistem, iki hız, iki yönlü koni: biri greyfurt için, diğeri daha küçük bir şey için. Ülkeye sorunsuz bir şekilde yanınızda götürebilirsiniz..

Teçhizat

Bize nektar yapan demire daha yakından bakalım. Veya plastik için: asistanı aldığınız fiyata bağlıdır.

Santrifüj aparatlarının her biri monte edilebilir (tüm sete bakın!):

 • En iyi sıkma için, şirketin benzersiz bir teknolojisi olan bir APEX temizleme filtresi sağlanır..
 • İçeceğin hacminin daha büyük olduğu özel fan şekilli filtre ağı. Ayrı olarak da satılabilir ve bu üreticinin tüm santrifüj modellerine uyar.
 • Skimmer: Köpük genellikle sıvı hamurdan ayrıldığında oluşur. Meyve suyunun renkli bira gibi görünmesini istemiyorsanız kullanışlı bir şey..
 • Meyve suyu ve kek / hamur kapları farklı hacimlere sahiptir. Meyve suyu kabı genellikle bölgede 1 litre ile bir buçuk arasında değişir. İyi santrifüj modeller için yağ keki kapları 3 litredir. Burgu hamuru için – biraz daha fazla veya meyve suyu kadar.

Cihazın bakımı herhangi bir rahatsızlığa neden olmaz. Çıkarılabilir parçalar bulaşık makinesine akıllıca uyarlanmıştır. Meyve sıkacağı bir temizleme fırçasıyla birlikte gelir.

Makine damlaları dökmez, çünkü koruyucu bir damlama önleyici mekanizmaya sahiptir. Tüm modellerde ayrıca yanlışlıkla açılmaya karşı koruma vardır: siz mandalı tıklatana kadar makine çalışmayacaktır..

mutfak üreticisi

Kenwood üniversal mutfak makineleri ayrıca bir ağızlık kullanarak meyve suyu çıkarabilir, ancak buradaki fiyat çok daha yüksektir. Mutfak makinesi (30 ila 130 bin ruble arasında) ve meyve sıkacağı eki için ayrıca ödeme yapmanız gerekecektir..

Şu anda, – teorik olarak – onlardan meyve suyu püresi yapabilen meyveler için püre üreticilerini hesaba katmazsanız, doğada sadece KENWOOD AT 641 vardır. şirket, yani stokta zaten bir bileşen varsa ve sabah taze istiyorsanız – yükseltmeyi düşünmenizi öneririz.

Nozullu bir mutfak makinesinin tartışılmaz iki avantajı, kompaktlık ve değişkenliktir. Temel seti satın aldıktan sonra, sahiplenilmeyen parçaları başıboş bırakarak işinize yarayacak ataşmanları alabilir ve ihtiyaca göre ek olarak satın alabilirsiniz. Deneyimli şefler ve dar mutfak sahipleri şiddetle tavsiye edilir.

İlginç bir paradoks gözlemleniyor: Birimi hediye olarak alanların çoğu, incelemelerde otomobilin kendisini övüyor: teknik avantajlara ek olarak, stabiliteyi (en yüksek hızlarda bile), güvenliği ve kullanım kolaylığını vurguluyorlar. Ama sonra aynı kişiler nadiren kullandıklarını veya hiç kullanmadıklarını belirtiyorlar..

Daha fazla ayrıntı için aşağıya bakın.