Mikser, günümüzde en çok talep edilen mutfak aletlerinden biri haline geldi. Farklı bileşenlerin bir karışımını yapmak, bir protein veya tereyağı kremini çırpın, köfte ve krep için hamur yoğurun, patates püresini ve sebzeleri öğütün ve çok daha fazlasını yapın, ticari markanın manuel veya sabit bir sabit karıştırıcısı her zaman yardımcı olacaktır. Kitfort.

Marka hakkında

Yaşamı onaylayan slogan “Her zaman yeni bir şey!” Sağlıklı bir meraka ve faydalı yenilikler için iyi bir içgüdüye sahip olan Kitfort ev aletleri geliştiricilerinin konumunu mükemmel bir şekilde yansıtır.. Rus markasının mutfak ekipmanı yelpazesi, yeni yeteneklere sahip cihazlarla sürekli olarak yenilenmektedir. Alışılmadık bir deniz hayvanının – akıllı ve meraklı bir balinanın – markanın sembolü olarak seçilmesi şaşırtıcı değil..

İsim, İngilizce kelimelerin kaynaşmasından geliyor "Mutfak" ve "Konfor", mutfakta rahat çalışma için gerekli akıllı aletleri üreten markanın hareket vektörünü belirleyen. Şirketin çalışmalarının öncelikli yönü, alıcının gereksinimlerini karşılayabilecek en yüksek kalitede ürünlerin üretilmesidir..

Bugün Kitfort markası altında çeşitli mutfak ürünleri üretiliyor: su ısıtıcılar, çay makineleri, multicooker, ekmek makineleri, barbekü öğütücüler, karıştırıcılar, mikserler ve kahve öğütücüler, sorunsuz oldukları için güven ve sayısız olumlu kullanıcı yorumu kazandı. operasyon, kullanım kolaylığı, uygun fiyatlar ile bir arada..

Ev aletlerinin ilginç bir özelliği, çeşitli renklerde mevcut olmalarıdır: siyah, mavi, turkuaz, kırmızı ve krem, pişirme alanının içini şık, çok işlevli bir mutfak ekipmanı seti şeklinde parlak bir dokunuşla tamamlamanıza olanak tanır..

Popüler modellerin gözden geçirilmesi

Manuel cihaz KT-1317, beş vitesli modun yumuşak anahtarına ek olarak, turbo moduna geçmek için bir düğme ile donatılmıştır; bu, gerekirse eki beşinci dönüş hızına hızla aktarır. Güç 300 watt. Ürün çırpıcı ve yoğurma kancaları ile donatılmıştır. Güç kablosu 1,2 m uzunluğundadır.Ataşmanlarla birlikte ağırlık sadece 1,2 kg’dır ve elinizde yorulmadan tutmanızı sağlar. Modelin maliyeti çoğu alıcıya açıktır ve 1385-1400 ruble.

KT-1308 masa üstü modelinin manuel modele göre rahatlığı, işi otomatik olarak yapmasıdır.. Ürünleri yükleyebilir, bir düğmeye basabilirsiniz ve mutfak makinesi kendi kendine çalışmaya başlayacak ve ellerinizi başka işler için serbest bırakacaktır. Güvenilir motor gücü 600 W. 4,2 kg’lık kapaklı kase hem büyük hem de küçük hacimleri karıştırmak için uygundur. Mikser bir geri sayım ve geri sayım sayacı ile donatılmıştır. Çırpıcı, karıştırma küreği, yoğurma kancası ve yuvarlak kazıyıcı kürek ile tamamlayın.

1’den 6’ya kadar sürekli ayarlanabilen hız moduna sahip ürün, darbe ve turbo modlarına geçişe izin veriyor. Nozulun aynı anda kendi ekseni etrafında dönerken bir daire içinde hareket ettiği ve topaklar olmadan homojen bir tutarlılığa ideal bir karıştırma kalitesi sağlayan bir gezegen karıştırma sistemi ile karakterize edilir. Satışta bu modeli 5300 ila 5900 ruble arasında bir fiyata bulabilirsiniz..

Planetary Kitfort KT-1324, 1000 W gücünde plastik bir kutuda sabit bir üründür.. Model, darbe ve turbo modlarının varlığında 6 hız modunda çalışır. Dağıtım kapaklı paslanmaz çelik çalışma kabının hacmi 5 litredir. Kablo uzunluğu 1 m Kauçuk vantuzlu ayaklar, mikserin tezgah üzerinde sağlam bir şekilde durmasını sağlar. Çırpıcı, yoğurma kancası ve karıştırma küreği ile tamamlayın. Ürün fiyatı 5900-6400 ruble.

Çelik kaseli metal bir kasada güvenilir kararlı model KT-1325, 1000 W güce, turbo ve darbe modlarına sahiptir, 8 hız için pürüzsüz bir regülatöre sahiptir. Düşük gürültülü bir mutfak makinesi, gezegen yörüngesinde dönen bir çırpma teli, kürek ve yoğurucuya sahiptir. Hisse başına fiyat 12.400 ila 12.600 ruble arasında değişiyor.

Ekler ve aksesuarlar

Manuel karıştırıcılar paslanmaz çelik ikiz bağlantı kitleri ile donatılmıştır, hamur yoğurmak için çırpıcı ve özel kancalardan oluşur. Ayrıca, kancalardan birinin uygun kurulum için özel bir halkası vardır. Ataşmanları takarken, üretici her zaman bir çift kullanılmasını önerir, karıştırma sırasında hamurun vidalanmasını ve yukarı kaldırılmasını önlemek için işaretli kanca sadece işaretli deliğe yerleştirilmelidir..

Gezegensel masa üstü tasarımı için tek bir karıştırma küreği tasarlanmıştır, bu da çok kalın olmayan malzemeleri karıştırmayı, patates püresini, salçayı, çeşitli tatlı şekerleme karışımlarını ve tatlıları hazırlamayı kolaylaştırır..

Protein ve kremanın yüksek hızda karıştırılması için vazgeçilmez olan çelik tel çırpıcı. Gözleme hamuru ve hamuru yoğurmak için idealdir. Köfte ve kekler için kalın hamurlar yapmak için mükemmel, güçlü kanca şeklindeki çelik ataşman.

Sabit model, aşındırıcı olmayan gıda sınıfı çelikten yapılmış geniş bir kase ile tamamlanır ve sıcak yiyecekleri bile işlemenizi sağlar. Bazı modifikasyonların gemileri ergonomik bir tutamağa sahiptir. Daha iyi görünürlük ve sıçramadan karıştırma için kapak, malzeme eklemek için özel bir deliğe sahip yüksek kaliteli şeffaf plastikten yapılmıştır. Birlikte verilen ince plastik spatula, kasenin kenarlarından yapışkan hamur kalıntılarını çıkarmak için kullanıma uygundur..

Nasıl kullanılır

İlk kullanımdan önce ve her kullanımdan sonra musluğun altında su ve sabunla aşındırıcı madde kullanmadan yıkayınız ve aparatları ve aksesuarları iyice kurulayınız. Motor ünitesinin gövdesi yıkanamaz, hafif nemli ve ardından kuru bir bezle silinmesi yeterlidir..

El ataşmanları tık sesi gelinceye kadar yuvalarına takılır ve gövde üzerinde bulunan ataşman ayırma düğmesine basılarak çıkarılır. Masa üstü makine aksesuarları tahrik miline takılır, böylece mil üzerindeki pim, ataşman üzerindeki yiv ile hizalanır ve saat yönünde döndürülerek sabitlenir. Nozulun çıkarılması, saat yönünün tersine çevrilmesinin bir sonucu olarak gerçekleşir..

Nozulun ve haznenin takılmasını veya çıkarılmasını kolaylaştırmak için, planet mikser, özel bir düğmeye basıp basılı tutarak motor bölmesini orijinal konumuna eğme ve alçaltma özelliğine sahiptir..

El mikserinin çalışmasında yüksek kenarlı uygun büyüklükte herhangi bir kap kullanılabilir. Sabit cihazın çanağı, durana kadar saat yönünde hareketle tabana takılır ve sabitlenir. Dozajlama boynu öne doğru, kase tabana takıldıktan sonra sıçrama kapağı kaseye yerleştirilir, gerekli nozul takılır ve motor ünitesi indirilir..

Gerekli malzemelerin hazneye yüklendiğinden, ataşmanların daldırıldığından ve şalter “0” konumuna alındığından emin olduktan sonra cihazı şebekeye bağlayın. Ardından regülatör ile istediğiniz hızı seçin. Nozulların dönüş hızını kademeli olarak artırarak, düşük yoğunlukta çalışmaya başlamak daha iyidir..

Turbo mod, cihazın çalışmasını hızlı bir şekilde maksimum dönüş hızına aktarmak için tasarlanmıştır.. Aralıklı çalışma için tasarlanmış sabit makine darbe modu, düğmeyi saat yönünün tersine çevirerek ve basılı tutarak etkinleştirilir ve düğme bırakıldığında otomatik olarak devre dışı bırakılır.

Planet mutfak makinesinin gövdesinde bulunan maksimum 10 dakikalık zamanlayıcı, tarifin pişirme süresini 10 saniye hassasiyetle tutmanızı sağlar. 10 dakika sonra mikser otomatik olarak kapanacaktır. El cihazının çalışmasını sonlandırmak için hız kontrol cihazını “0” konumuna getirin. Bunu ağ bağlantısının kesilmesi izler.

Güvenli ve sorunsuz çalışma için öneriler

Üretici, yalnızca ev koşullarında ve amacına uygun olarak kullanılması koşuluyla, mutfak cihazının sorunsuz çalışmasını garanti eder. Çalıştırmadan önce talimatları dikkatlice okumalı ve daima elinizin altında tutmalısınız. Cihazın, çocukların ve duyusal engelli kişilerin erişemeyeceği bir yerde saklanması ve kullanılması önerilir..

Çalıştırmadan önce, mikserin elektriksel özelliklerinin ağ parametrelerine uygun olduğundan emin olun.. Elektrik çarpması riskini ortadan kaldırmak için, hasarlı bir güç kablosuyla cihazı açmayın ve cihazı sıvılara daldırmayın. Kabloyu elinizle tutarak ağdan çekip cihazı taşımak kabul edilemez..

Daha fazla güvenlik için, güç kaynağıyla bağlantısı kesildiğinde ataşmanların değiştirilmesi yapılmalıdır. Yalnızca markalı aksesuarların kullanımına izin verilir. Diğer üreticilerin bileşenleri kaçınılmaz olarak hasara veya yaralanmaya neden olacaktır. Takılı bir kase olmadan sabit karıştırıcının dönüşünü kullanmak kabul edilemez. Dönen parçalara dokunmak ve hazneye yabancı ve katı cisimler koymak tehlikelidir..

Aşırı ısınmayı önlemek için aşırı yük ile veya 10 dakikadan fazla çalışmak kabul edilemez.. Motorun etkin bir şekilde soğutulması, elde tutulan ve masa üstü ürünler için sırasıyla 10-15 ve 30-45 dakikalık bir mola gerektirir. Oda sıcaklığında saklanan yiyecekleri kabın içine koymak daha iyidir..

Tahrikin kırılmaması için özellikle hamur karıştırırken cihazı aşırı yüklemeyin.. Çıkışta hamur ne kadar yoğun olursa, önerilen kısım o kadar küçük olur. Çırpılmış malzemelerin karışımı, sıçramayı veya sıçramayı önlemek için ek hacim kazandığından, sererken dozaj aşılmamalıdır..

Onarımlar kalifiye bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.. Ürünü kendi başınıza sökmeye ve onarmaya çalışmak veya yanlış montaj, elektrik çarpması riskini artıracaktır..