İtibar

Cam kapaklı dolaplar, malzemenin şeffaflığı nedeniyle zarif ve havadar görünmektedir. Cam ekleri olmayan mutfak cephelerine göre bir takım avantajları vardır:

 • Güvenlik. Cam, insan sağlığına zarar vermeyen çevre dostu bir malzemedir..
 • Aşırı sıcaklıklara dayanıklıdır. Mutfağa eşlik eden yüksek nem ve sıcaklık dalgalanmaları, dolabın cam elemanlarının durumunu olumsuz etkilemeyecektir..
 • Geniş model yelpazesi. Modern mobilya üreticileri, müşterilerine modern bir mutfak yaratmak için bol miktarda mutfak dolabı sunmaktadır. Tam cam kapıları veya cam ekleri tercih edebilirsiniz..
 • Dekor çeşitliliği. Mutfak dolapları için cam, desenli, buzlu, şeffaf olabilir.

Dekor seçenekleri

Modern teknoloji, cam dolabı tüm oda için parlak bir vurgu yapan harika bir dekor oluşturmanıza olanak tanır..

 • Mat. Buzlu camlı bir dolap, alaka düzeyini asla kaybetmez. Bu zamansız bir klasik. Etki, kum veya özel bir bileşim kullanılarak elde edilir. Bu camın temizlenmesi kolaydır. Mutfak dolaplarının içeriğini meraklı gözlerden kısmen gizler..

 • Füzyon. Bu teknoloji, olağanüstü güzellikte renkli cam elde etmeyi mümkün kılar. Sinterleme işlemine dayanmaktadır. Renkli cam parçaları şeffaf cam üzerine serilir. Tüm yapı fırına yerleştirildikten sonra, benzersiz bir doku ve renk şemasına sahip bir monolit oluşur. Vitrayları kaynaştırmak çok güzel görünüyor. Bu tür kapılara sahip dolaplar, kaynaştırma için özel cam kullanıldığından oldukça pahalıdır..

 • Vitray pencereler. Orta Çağ’da vitray pencereler pencereleri süsledi. Günümüzde vitray teknolojisi, cam mutfak cephelerinin üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Yeni teknolojiler kendi ayarlamalarını yaptı ve şimdi vitray pencereler artık erken Hıristiyan kiliselerinde olduğu gibi değil..

Cam yüzeylere sofistike bir görünüm kazandıran birçok vitray tekniği vardır:

 • Tiffany tekniği renkli, mat, aynalı, renkli cam parçaları kullanır..
 • Film vitray tekniği, gerçek bir vitray pencereyi taklit eder.
 • Vitrayın faset tekniği üç boyutlu görünüyor.
 • Dolgu tekniği ile renkli cam ile doldurulan bir kontür uygulanır..

 • Kumlama tekniği. Teknoloji, şeffaflığı ve opaklığı tek bir üründe birleştirir. Tipik olarak, şeffaf bir yüzeye mat bir desen uygulanır. Güzel görünüyor ve tasarımı boğmuyor.

 • Tonlama. Bu tür camların üretimi sırasında gri, kahverengi, mavi veya siyah renklerden özel bir boya eklenir. Sonuç ilginç bir etkidir. Renkli cam, dolap raflarının içeriğini görmenize izin vermez, ancak bu dekora sahip iç öğeler şık görünür. Ayrıca boya yıkanmaz ve kusursuz görünümünü uzun süre korur..

 • Oymak. Lazerle kazıma yaparken, üst cam tabakası kaldırılır. Bu şekilde desenler, süs eşyaları veya sadece resmin konturları oluşturulur. Bu cam çok nazik görünüyor..

 • Renkli baskı. Cam üzerine renkli baskı, herhangi bir mutfak iç mekanına hayat veren bir teknolojidir. Çizim özel seramik boyalar ile cam yüzeye uygulanır. Daha sonra ultraviyole ışınlarına maruz kalır ve bu da “pişirmeye” yol açar. Son aşama vernik uygulamasıdır. Böyle bir dolabın kapıları çok dayanıklıdır, çizik bırakmazlar..

8fotoğraf

 • Kavisli cam. Bükme teknolojisi sayesinde mutfak dolapları için cam ekler bükülebilir. Bu tür camlar genellikle köşe modellerinde kullanılır. Böyle bir gardırop için özel bir şıklık veren çizimler ve süslemeler de uygulanır..

 • Renkli gözlükler. Renkli cepheler mutfağın içini temelden değiştiriyor. Mutfak güneşli tarafta değilse, camın turuncu rengini kullanmak olumlu ve ruh hali katacaktır..

İlginç tasarım çözümleri

Cam cepheli bir mutfak, herhangi bir iç mekana sığacaktır. Camın ana avantajı, diğer malzemelerle mükemmel bir şekilde birleştirilmesidir: alüminyum, ahşap, MDF.

 • Modern mutfak. Küçük bir mutfağınız varsa, Art Nouveau tarzı bu sorunla başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. Parlak beyaz cepheli dolaplar satın alın. Alanı görsel olarak genişletirler. Minimalizm, nötr tonlar, yumuşak eğrilerle değişen keskin köşeler – tüm bunlar mutfağı modern hale getirecek..

Mutfakta beyaz rengin baskın hale gelmesini ve onu sıcaklık ve konfordan yoksun bir odaya dönüştürmesini önlemek için başka renkler ve parlak vurgular ekleyin. Buzlu cam cepheler, mavi kulaklık dolaplarının arka planına karşı etkili bir şekilde öne çıkıyor. Yumuşak mavi tekstiller ekleyerek çok rahat ve şirin bir mutfak elde ediyoruz..

 • Yüksek teknoloji mutfak. Cam cepheler, yüksek teknolojili bir mutfak oluşturmak için idealdir. Parlak renkler, kontrast, parlak yüzeyler modern bir atmosfer yaratır. Şeffaf camlı dolaplar, şarap rengi mobilyaların arka planına çok uygun olacak ve iç mekana mükemmel uyum sağlayacak.

 • Minimalist mutfak. Böyle bir mutfak, renklerin kısalığı, zarafet, minimum dekor ile karakterizedir..

Siyah bir çerçeveye yerleştirilmiş dolapların camları beyaz arka plana karşı öne çıkıyor. Kol boyunca fayanslarla kaplı dekoratif bir kırmızı şerit, parlak bir renk vurgusu haline geldi..

Fotoğraf baskısı, minimal bir mutfağa ekstra dekor eklemenin harika bir yolu olabilir. Bir orkide fotoğrafına sahip üst kat dolapları, mor mutfak setini mükemmel bir şekilde tamamlar..

 • Provence tarzı mutfak. Provence tarzı bir mutfağın cam cepheleri bir çerçeveye sahip olmalıdır. Camın üzerine yerleştirilmiş metal ağ çok hoş görünüyor.

Genellikle dolap kapıları, birkaç cam parçadan oluşan bir pencereye benzer..

8fotoğraf