Sabah kahvenizin tadını, çiçek açan bir bahçede oturarak veya azgın deniz sörfüne bakarak çıkarın. Rüya? Mutfak için 3D duvar kağıdı bunu gerçeğe dönüştürecek.

Rahat yanılsama

3D duvar kağıtları, gözümüz tarafından üç boyutlu olarak algılanan üç boyutlu çizimlerdir. Açık bir pencere, yanan bir ocak veya cennete giden basamaklar yanılsaması verirler. Bu tür duvar kağıtları, odayı tam anlamıyla değiştirebilir – genişletin ve aydınlatın, uzatın ve tüm bunlar varlığın etkisiyle. 3D duvar kağıdı, standart fotoğraf duvar kağıdından temel olarak farklıdır.

3D duvar kağıtları, merceksi plastik kullanılarak farklı bir teknoloji kullanılarak yapılır. Desen, paralel olarak yerleştirilmiş küçük silindirik plastik lensler sayesinde oluşturulmuştur. Bu tür fotoduvar kağıdındaki resimler, birbirine göre hafif bir yer değiştirme ile iki katmanlı görünmektedir. Sonuç olarak, görüntü duvardan çıkmış gibi görünüyor ve yeni bir alan açıyor. Bazen hacimli bir sonuç elde etmek için özel plastik kullanılır. Bu durumda, resim gerçekten hacim alır.

Güzellik ve güvenilirlik

Kuşkusuz, üç boyutlu duvar kağıtları göze hoş geliyor, sizi rahatlık ve rahatlamaya çekiyor. Ek olarak, pratik avantajları vardır:

Duvardaki çatlakları, tümsekleri ve düzensizlikleri gizleyin;

Tükenmişlik, güneş ışığına çok uzun süre maruz kalsalar bile onları tehdit etmez;

Neme dayanıklı. Bu, hem dairede hem de evde mutfak için mükemmel oldukları anlamına gelir. Sık yıkanırsa, sünger ve deterjanla silinse bile resmin üzerine yazılmaz..

Keskin nesneler veya kedi pençeleri onlara zarar veremez. Bu anlamda duvar kağıdı çizilmeye karşı dayanıklı olarak adlandırılabilir..

Yanıcı olmayan bir bileşik ile işlendiklerinden ısıda deforme olmazlar ve yanmazlar..

Yüksek hava sıcaklıklarında bile kokusuz.

Bu duvar kağıtlarının üretiminde kullanılan hammaddeler insan sağlığına kesinlikle zararsızdır..

İç mekanı zenginleştirme

Herhangi bir kataloğun galerisi, çok çeşitli 3D duvar kağıtları sunacaktır. Mutfağı onlarla dekore etmeye karar verdikten sonra, yanlış seçilmiş tuvallerin tüm işletmeye zarar vereceğini hatırlamak önemlidir. Her şey dikkate alınmalıdır – mutfağın büyüklüğü ve aydınlatma derecesi, seti, ekipmanı ve dekoru. Sonuçta, duvar kağıdı genel mutfak tasarımının bir parçası olmalı, onu başarıyla tamamlamalı, artıları vurgulamalı ve eksileri gizlemelidir..

Herhangi bir alan için duvar kağıdı

Soğuk tonların soyut görüntüleri küçük bir mutfak için uygundur. Bu görsel olarak odaya daha fazla alan sağlar. Minik “Kruşçev”, perspektifli açık renkli fotomurallarla genişletilecek. Doğal manzaralar harika görünüyor, mavi gökyüzünün altında yazlık evler.

Geniş mutfak-oturma odası, özgünlük ve çarpıcı güzellik veren büyük görüntüleri “seviyor”.

Mutfağın dar bir dikdörtgen şeklinde bir “ufuk” yaratması gerekiyor. Örneğin, mesafe içine uzanan bir ova. Ya da sonsuz deniz alanı. Başka bir seçenek de kuşun uçuş yüksekliğinden şehrin bir panoramasıdır..

Mutfaktaki alçak tavanlar dikey desenleri “düzeltecektir”. Bu, tavanı görsel olarak daha yüksek hale getirecektir. Bu, aşağıdan yukarıya doğru tasvir edilen orman olabilir. Veya mimari kuleler, gökyüzüne yükselen yüksek binalar. Veya sadece yukarı doğru uzanan karmaşık desenler.

Aydınlatma

Güneş ışınlarının düşmediği veya pencerenin dışındaki yoğun ağaç dallarının “karartıldığı” loş aydınlatmalı bir mutfak duvar resimleri ile kurtarılacaktır. Parlak ve pozitif olmalılar. Güneş ışığında yıkanmış çimenler olsun. Veya deniz, kumsal ve martılar.

Aksine, pencereden kavurucu güneş tarafından kör edilen mutfak, koyu ve doygun renk çizimleriyle karartılabilir. Çiçekler, şelaleler veya orman yolları.

Renk seçimi

Renkli mobilya ve perdeleri sakin fotoğraf duvar kağıtları ile seyreltmek iyidir. Soluk ve tek renkli bir tarza sahip mutfakta ise parlak bir görüntü ile canlandırmak harika olacak. Küçük bir mutfakta mavi, mavi, mor ve yeşil renkleri seçmek daha iyidir. Karanlık bir odada sıcak ve rahat renkleri tercih etmek daha iyidir: sarı, turuncu, şeftali. Bitkilerin yakın plan siyah beyaz fotoğrafı da ilginç görünecek..

Duvar kağıdının renk yoğunluğu mutfağın genel görünümüne uygun olmalıdır. Örneğin, odada hafif bir masa ve pastel renklerde sandalyeler, dolaplar ve perdeler varsa, başarılı fotoğraf duvar kağıtları parlak olanlardır. Ancak alacalı bir ortamda sakin bir duvar kağıdı almak daha iyidir. Aksi takdirde, aşırıya kaçabilirsiniz. Ve karanlık bir mutfak seti ile duvar kağıdındaki parlak görüntüler birleştirilir.

Boyutu seçiyoruz

3D tuvaller hem duvara hem de diğer yüzeylere yapıştırılabilir. Bu nedenle, 3D duvar kağıtları boyut ve amaç bakımından farklıdır. Yarı panoramik 1.35m’ye 3.0m’dir. Panoramik olanlar ise 1,35 x 3,6 m boyutlarındadır. Genellikle, tamamlanmış görüntü bir resim olarak kullanılır – bir çerçeve içinde veya bir tuval üzerine sabitlenir. Bu iyi bir ekonomi seçeneğidir. Mutfakta minimum finansal maliyetler ve lezzet. Ek olarak, çevreyi değiştirirken veya tadilat yaparken böyle bir 3D resim her zaman daha ağır basabilir..

Bu nedenle, ayrıntılara karar verdikten sonra en önemli şeyi seçiyoruz – hacimsel duvar kağıdı türü.

Floresan

Floresan fotomurallar, mutfak için en şaşırtıcı seçenektir. Gün boyunca, tüm hacimsel duvar kağıtları gibi görünüyorlar. Ancak geceleri en ilginç şey başlıyor – sanki bir peri masalının kapıları açılıyor. Çay içebilir ve gece şehri veya yıldızlı uzay manzarasına bakabilirsiniz. Ultraviyole lambalarla arkadan aydınlatılan görüntü canlanır, gün içinde gizlenen detaylar ortaya çıkar. Görüntü, dokunmamış malzeme üzerine özel boyalarla uygulanır..

Floresan duvar kağıdı, diğer 3D duvar kağıtları kadar dayanıklıdır. Isı ve nemden korkmazlar ve kiri iterler..

LED

Mutfak için LED duvar kağıdı, bütün bir elektronik sistemidir. Duvar kağıdına birçok mikroskobik lamba ve bir mikro devre yerleştirilmiştir. Kontrol paneli yardımıyla resim, arka ışığın parlaklığı ve gölgeler değiştirilir. Resmin yalnızca bir kısmını vurgulayabilirsiniz, ancak tüm duvarı da vurgulayabilirsiniz..

Bu tür duvar kağıtlarını yüklemek en pahalı seçenektir. Bir başka büyük elektrik tüketimini ekleyelim.

LED’ler suyla, ancak deterjan, fırça olmadan ve son derece dikkatli bir şekilde yıkanır. Sonuçta, kontakların zarar görmesi kolaydır ve LED duvar kağıdını onarmak imkansızdır. Bu nedenle, çocukları ve evcil hayvanları bu tür fotoğraf duvar kağıtlarından uzak tutmak daha iyidir..

Dokusal

Bu duvar kağıtlarının üretiminde dokunmamış, diğer durumlarda kağıttır. Yukarıda – vinil. Kullanımı kolay olmakla birlikte mutfağı başarıyla dekore ederler. Kabartmalı tasarımları her zaman güzel görünür..

Lamine

Bu aynı zamanda bir vinil duvar kağıdıdır. Dokunma plastiği andıran çok yoğun ve pürüzsüzdürler. Herhangi bir şekilde temizlenmesi kolaydır. Ancak bir tuhaflıkları var – yapıştırma duvarları tamamen pürüzsüz olmalıdır..

Kendinden yapışkanlı duvar kağıdı

Bu tür duvar kağıtları yeni olmasına rağmen, buna rağmen herkes onları çok sevdi. Onları duvarlara yapıştırmak gerekli değil, herhangi bir yere. Örneğin bir kapıda, plastikte ve herhangi bir yüzeyde. Avantajları, temizlenmesi kolay ve zarar görmelerinin neredeyse imkansız olmasıdır..

Tekstil

Bu kumaş bazlı bir duvar kağıdıdır. Ancak bu duvar kağıdı, yemek pişirmenin odanın ana amacı olmadığı geniş bir yemek odası için kullanılabilir. Çünkü bu duvar kağıtları kokuları emer ve nemi sevmez..

Bir fresk şeklinde

Fresk şeklindeki duvar kağıdı mutfağa lüks bir dokunuş katacak. Bir zamanlar soylu mülkleri süsleyen freskler artık mutfağınızda görülebilir. Büyük natürmortlar, freskteki antik mozaikler zengin görünüyor. Bu, şüphesiz tüm konuklar tarafından takdir edilecek olan mutfaktaki mütevazı iç mekanı çeşitlendirecektir..

Bu duvar kağıtlarının imalatında, dekoratif bir kaplama ile dokunmamış bir tabana bir fresk görüntüsü uygulanır..

Yayın fiyatı

Maliyet, duvar kağıdının türüne bağlıdır. 800 ruble için bir metrekare kağıt fotoğraf duvar kağıdı bulunabilir. Dokunmamış kumaşa dayalı vinil duvar kağıdı için 2 bin ruble ödemeniz gerekiyor. Kağıt temelinde biraz daha ucuz – yaklaşık 1,5 bin ruble. Freskler için – metrekare başına 8 bin ruble bölgesinde.

doğru yerleştiriyoruz

Mutfak için duvar kağıdını seçtikten sonra, şimdi bunları başarıyla yerleştirmeniz gerekiyor..

Masanın yanına yerleştirme, herhangi bir mutfak iç kısmında bir tür aksandır. En iyi seçim gerçekçi resimlerdir. Örneğin, çiçekler. Parlak, canlı, bir masanın üzerinde durmak gibi olacaklar. Veya şehre veya nehre bakan açık bir pencere. Diğer bir seçenek ise masanın üzerinde “yatan” meyve veya sebzelerdir. Ancak masayı farklı mutfak eşyaları ile karıştırırsanız, bu etki ihmal ile kolayca bozulabilir..

Tamamen ücretsizse, tüm duvar geniş formatlı duvar kağıdı ile kaplanabilir. Resmin bir kısmı dolap veya buzdolabının arkasına gizlenmemelidir..

Duvar kağıdının tüm duvara yayılması mümkün değilse, herhangi bir konuda bir arsa ile küçük gerçekçi resimler seçmek daha iyidir. Bunları bir çerçeveye yerleştirin, uygun bir dekorla süsleyin ve duvarın herhangi bir yerine yerleştirin..

Duvar kağıdı sadece duvarlara yapıştırılmaz. Bazen yerleştirme için iyi bir seçim, mobilyaların yüzeyi, kapılar veya lavabonun üzerindeki boşluktur..

Çeşit ve boyuttaki seçim ne olursa olsun, 3D duvar kağıdı ile dekore edilmiş mutfak, aileniz ve arkadaşlarınızla keyifli bir eğlence için favori bir yere dönüşecek..