Mutfağın iç kısmındaki beyaz renk özellikle çekici ve şık görünüyor ve klasik, İskandinav tarzı ve romantik yöndeki beyaz sandalyeler özellikle özlü görünüyor. "kaynak". Asil renk, gölgenin zarafeti ve tasarımda temelde yeni bir konsept yaratma yeteneği nedeniyle tasarımcılar tarafından büyük beğeni toplarken, mobilyaların hafif gölgesi, nesneleri diğer gölgeler ve dokular, malzemeler ve şekillerle birleştirmenize izin verir. Sadece beyazın doğru tonunu seçmek önemlidir – akromatik renk tonunun yüzlerce çeşidi vardır.

rengin faydaları

Bir tasarımcı için beyaz, bir sanatçı için boş bir tuval gibidir; bu, renk ve şekil kombinasyonu, mobilya malzemesi ve dokusu nedeniyle tek bir dairede gerçek şaheserler yaratmanıza izin verir..

 • Beyaz renk, iç mekanda ferahlık ve hafiflik yaratır, bu da masif seti ve çok sayıda ev aleti ile bir mutfak için uygun olacaktır..
 • Açık gölge konuklara baskı yapmaz ve rahatlık ve ev sıcaklığı, güvenilirlik ve düzenlilik hissi verir..
 • Beyaz mobilyalarda, koyu renkli yüzeylerin aksine toz ve lekeler görünmez; hafif nesnelerin bakımı minimum çabaya indirgenir.
 • Mutfağın iç kısmındaki ışık tonlarının baskınlığı, odayı düzenli hale getirir..
 • Küçük bir alanı tamamlamak için ideal olan beyaz, geniş mutfaklarda da uygun olacaktır..

Yemek takımının bir parçası olarak hafif gölgeli sandalyeler, şık ve özlü görünüyor, bir masa ile birlikte kullanılabilir veya ayrı olarak seçilebilir.

Türler

Herhangi bir sandalye, tasarımında veya ürün türünde birbirinden farklıdır..

 • Katı modeller genellikle ahşap veya plastikten yapılır ve beyaza boyanır. Sert koltuklar ve sırtlar konukları rahat hissettirmez, bu nedenle genellikle yumuşak kumaş ve dolgudan yapılmış tekstil koltuklarla tamamlanır. Sert yapıların avantajı, bakım kolaylığı ve uygulamada basitliktir, ancak dişli orijinal ürünler vardır..

 • Yumuşak elemanlarla modifiye edilmiş sandalyeler, koltuk veya sırtta tekstil döşemeye sahiptir, her iki yumuşak parçaya sahip modeller vardır. Doldurma tipine ve yay mekanizmalarının varlığına göre farklılık gösterirler (mutfak sandalyelerinin tasarımında nadiren kullanılırlar); döşemenin içinde genellikle köpük kauçuk, at kılı, sentetik kışlık, hav, vuruş, hindistancevizi malzemesi bulabilirsiniz..

 • Deri modeller veya doğal veya suni malzemelerle kaplanmış sandalyeler. Modern mutfakları düzenlemek için kullanışlıdırlar – yüksek teknoloji, minimalizm, modern. Suni deri koltuklarda genellikle bar tabureleri ve geleneksel metal çerçeve modelleri bulunur..

 • Alışılagelmiş açık renkli sandalyelere alternatif olan sandalyeler, ferah odalarda bulunacak bir yere sahiptir; yarı sandalyeler daha küçük boyutlara ve içinde yay mekanizması ile tamamen yumuşak bir tasarıma sahiptir..

form

Kavisli çizgiler veya mutfak sandalyelerinin katı geometrisi, odadaki tasarımın yönüne ve yemek masası olarak hangi masanın seçildiğine göre belirlenir. Yuvarlak bir masa üstü için, arkası kavisli ve yarı oval koltuklu sandalyeler uygun olacak, oval bir masa için hem yuvarlak sandalyeler hem de katı dikdörtgen modeller uygun olacaktır..

Zarif metal ayaklara sahip laconic dikdörtgen cam masa, masa üstüne temel tonda sert malzemeden yapılmış, sağduyulu, ince, yüksek, uygun koltukların seçimini gerektirir. Dikdörtgen katı modellerin arkaları, mobilya grubunun organik görünmesi için yüksek ve tercihen sağlam olmalıdır..

Parlak bir yüzeye sahip dikdörtgen bir masa üstü, eşleşen sandalyeler gerektirir: mobilyaların gölgesi soğuksa, “soğuk” öğelerle desteklenmelidir – sandalyeler ve bunun tersi. Konfor uzmanları, düz veya hafif kavisli yüksek sırtlı ve esas olarak deriden yapılmış yumuşak bir koltuk seçiyor. Bu arada, koltuğun kişiye dokunan tüm unsurları yumuşak bir döşemeye sahip olabilir ve parlak bir masa ile birlikte harika görünecek..

Katlanır masa modelleri, aynı tonda katlanır sandalyeler veya düz beyaz koltuklarla tamamlanıyor. Mobilya tasarımına uygun beyaz sandalye seçimi önemlidir ve her iki ürünün de aynı malzemeden yapılması daha iyidir..

Malzeme türleri

Sandalye üretiminde en rafine ve zarif malzeme ahşaptır – doğal, büyüleyici, ağır ve çevre dostu. Modern teknolojiler ve malzeme işleme yöntemleri, doğal masif meşe, kayın, çam, dişbudak ve değerli türler kullanılarak çeşitli şekil ve tonlarda beyaz sandalyeler oluşturmayı mümkün kılar. Pahalı ve bazen kaprisli ahşaba mükemmel bir alternatif, tüketici özellikleri modern bir insan için ideal olan pratik, dayanıklı ve aşırı sıcaklık ve neme dayanıklı bir malzeme olan MDF olacaktır..

MDF mobilya, göze ve dokunuşa hoş gelen hafifliği ve doğal ahşap dokusu ile ünlüdür. Koltuk, sırt veya bacakların dekorasyonunda doğal veya yapay taş unsurlarına sahip sandalyeler, şık bir iç mekan yaratmaya yardımcı olacaktır..

Tamamen plastik modeller birbirinden farklıdır; en tipik plastik ürünler bir kır evinde veya sundurmada kullanıma uygundur, dayanıklı modern mobilya parçaları ise bir mutfağı veya tam teşekküllü bir yemek odasını süsleyecektir. Malzemenin yapısındaki iyileştirme sayesinde, plastik en popüler malzemelerden biri haline geliyor ve yüksek kalite, şık görünüm ve hafifliğin yanı sıra sağlamlık ve satın alınabilirlik ile karakterize ediliyor..

Beyaz sandalyedeki destek malzemeleri ana malzemeden farklı olabilir: parlak veya mat kaplamalı, sağlam ve güvenilir olan en yaygın metal elemanlar, ürüne eksiksiz ve orijinal bir görünüm kazandırır. Metal bileşenler – beyaz sandalyenin bacakları, iç “modern”, “yüksek teknoloji”, “minimalizm” ile uyumludur. Çeşitli tonlarda ve parlaklık seviyelerinde alüminyum veya çeliğe dayanır, ayrıca metal elemanlar genellikle yapıyı korozyondan ve diğer yıkıcı kusurlardan koruyan ek bir toz veya krom kaplamaya sahiptir..

Benzer desteklere sahip ahşap modeller, “klasik”, “füzyon”, “etnik”, “ülke” ve türevleri doğrultusunda herhangi bir iç mekanda uygun olacaktır..

Seçimdeki öneriler

Herhangi bir sandalye masa üstüne uyar – yemek alanının ana unsuru: şekli, malzemesi, dokusu ve gölgesi.

 • Beyaz sandalyeler, modern ve pratik bir tasarım yaratmak için açık renkli ahşabın mükemmel uyumudur. Aynı zamanda, modern plastik genellikle sandalyenin ana malzemesi olarak kullanılır..
 • Yemek alanındaki beyaz eşyalar için hafif tekstiller seçilmiştir: havadar gevşek perdeler, tül, pamuklu peçeteler.
 • Yüksek sırtlı ve düz şekilli beyaz ahşap sandalyeler, iç tasarımdaki “Provence”, “country” ve diğer rustik trendlerle uyumludur. Sandalyelerin şeklini ölçmek için basit ve sade, aynı renk ve malzemeden yuvarlak masa tablaları ile birleştirilirken, sandalyenin koltuğu yumuşak kumaşla kaplanabilir ve çiçek desenli olabilir..
 • Yemek alanının beyaz unsurlarının yuvarlatılmış sırtları ve katı bir siyah masa tablası, mekanın geometrisini vurgulamaya yardımcı olacaktır..
 • Koyu ve hatta siyah bir tezgahın beyaz iç eşyalarla kombinasyonu modern bir trend için uygun olacaktır; böyle bir alanın duvarları ve tekstilleri hafif olmalıdır – çoğunlukla beyaz.
 • Açık renkli öğeleri seçerken, işlevselliklerine dikkat etmek önemlidir: yumuşak koltuklar veya sırtlar, koltuğun genişliği ve derinliği (klasik 40-45 cm olarak kabul edilir), konfigürasyon (kulplu veya kulpsuz).
 • İtalya’da yapılan, pratik, dayanıklı ve şık yemek odası mobilyalarının sevenler arasında en çok takdir edilenidir. İtalyan tasarımı ve üretimi yemek sandalyeleri daha pahalıya mal olacak, ancak iç mekana şık ve lüks katacaklar..

9fotoğraf

Tasarım çözümleri

Beyaz renkli modern bir mutfak, metal destekli hafif sandalyeler ve katı kar beyazı koltuklar olmadan olmaz. Geleneksel olarak, günlük yaşamda rahatsız edici görünebilecek modern odalar için sert mobilyalar seçilir..

Plastik mobilya modelleri, sert bir versiyonda bile, esnek bir dokuya sahip oldukları ve çok sert olmayan bir tabana sahip oldukları için ahşap olanlardan daha uygundur. Güvenli ve pratik modeller, hafif bir dikdörtgen masa ile iyi bir şekilde birleşirken, sandalyelerin formatı belirgin şekilde farklıdır – özlü düz şekiller ve hafif kavisli.

Son zamanlarda, tasarımcılar sandalye malzemesi olarak çeşitli unsurlar seçtiler – ahşap, plastik, rattan. Tüm bunlar, tonlu koltuklar ve temelde farklı mobilya parçaları ile kolayca tamamlanan, hafif masif ahşaptan yapılmış geniş bir yemek masası ile bir odanın iç kısmına kolayca sığabilir 0 yuvarlak beyaz plastik sandalyeler.

Tasarımcılar, açık renkli ahşap bir tezgah için beyaz sandalyeler seçmenizi ve bunları diğer beyaz mobilyalarla birleştirmenizi önerir – bir bar tezgahı, mutfak cepheleri Beyaz bar tabureleri geleneksel olarak eko-deri ile kaplanır ve içinde açık renkli bir tezgah ile uyumlu bir şekilde birleştirilir. mutfak.

Suni deriden yapılmış klasik masa için koltuklar yemek odasının pratik bir unsuru olacak ve katı ahşap dikdörtgen masayı tamamlayacak..

Beklenmeyen bir karar – siyah ince bir masa üstü ve dayanıklı ve kalın malzemeden yapılmış plastik L şeklinde sandalyeler seçimi.

Basit plastik elemanlar, hafif ahşap bir tezgah ve açık bir veranda ile birlikte uyumlu görünüyor..

Tekstil döşemeli beyaz ahşap modeller, klasik bir iç mekan yaratmak için uygundur ve masif huş, meşe veya kayın ağacından ağır mobilyalarla mükemmel bir şekilde birleşir..

Eames modelinin mutfak-yemek odasının iç kısmında ne kadar çok yönlü göründüğü şaşırtıcı. Geniş bir odada geniş bir ahşap masa tablası ile birleştirilen hafif bir unsur, rahat ve sade bir atmosfer yaratır ve kompakt bir yemek masasına ek olarak, rahat ve aydınlık bir ev alanı yaratır..