Deri mobilyalar her zaman popüler olmuştur. Bugün, bu malzemeden yapılmış, şekil, renk ve diğer parametreler bakımından farklılık gösteren oldukça geniş bir ürün yelpazesi var. Böylece dairedeki herhangi bir oda için mobilya seçmek kolaylaşıyor..

Mutfakta bile deri bir kanepe doğru görünecek. Sonuçta deri sadece şık görünen bir malzeme değil aynı zamanda size uzun yıllar hizmet edecek bir malzemedir..

9fotoğraf

Görüntüleme

 1. Standart. Genellikle kit ile birlikte gelen ek direkleri olan yaklaşık dört veya beş kişilik model. Bu kanepeler orta büyüklükte bir mutfak için tasarlanmıştır. Daha pahalı köşe modellerinde eşyaları saklamak için raflar ve hatta bir mini bar olabilir..
 2. Mini. Kanepe iki veya üç koltuk ile normalden daha küçüktür. Küçük mutfaklar için ideal, kompakt ve küçük.
 3. Yarım daire. Geniş mutfaklar için tasarlanmıştır ve daha pahalı oldukları için çok yer kaplar. Diğerlerinden daha elit ve kaliteli olarak kabul edilir.
 4. Açılıyor. Kural olarak, bunlar köşe mutfak kanepeleridir ve yalnızca popülerlik kazanmaktadır. Beklenmeyen misafirler için ilave yatak uygundur. Ancak, yumuşak olduğu ve sizin veya sevdiklerinizin sırt problemleri yaşayabileceği için düzenli olarak böyle bir kanepede uyumak tavsiye edilmez..

Dezavantajları ve Faydaları

Deri uzun zamandır yüksek statünün bir işareti olarak kabul edildi, ancak satın alırken çok az insan diğer özellikleri düşünüyor. Mutfak için deri bir kanepe alırsanız ne elde ettiğinize bir göz atalım..

Artıları:

 1. Asil malzeme, gözü kendi üzerinde durdurur, odaya tat ve tarz verir;
 2. Dayanıklı ve güçlü olmasının yanı sıra aşınmaya da dayanıklıdır, bu nedenle size çok uzun süre hizmet edebilir;
 3. Onunla ilgilenmek armut soymak kadar kolay.

eksileri:

 1. Düşük kaliteli deriden yapılan ürünler çok çabuk aşınabilir ve çatlayabilir;
 2. Fiyat. Deri mobilyalar, eko-deri ve diğer deriden yapılmış muadillerinden birkaç kat daha pahalıdır;
 3. Renk ve şekil seçenekleri ile hepsi klasiklere iniyor, bu nedenle mutfağınız da bu tarzda olmalı ki kanepe uygun görünsün..

Bakım

Deri, bakımı en kolay malzemelerden biridir. Başına gelebilecek en kötü şey esneklik kaybıdır. Bu, yağlı maddelerin doğrudan malzemenin kendisinde kurutulmasından kaynaklanmaktadır. Ancak, bu işlem yavaş olduğundan, döşemeye uygun özen gösterirseniz bunu önlemek kolaydır..

Bunu yapmak için, bir stearik yağlayıcı satın almaya ve kanepenin yüzeyini yaklaşık üç ayda bir süngerle temizlemeye değer. O zaman mobilyalarınız size çok daha uzun süre hizmet edecektir. Aksi takdirde cilt başka bir bakım gerektirmez..

özellikler

Deriden yapılmış herhangi bir malzemede kırışıklıklar ve düzensizlikler vardır – bu sadece doğallığından bahseder ve bir kusur olarak kabul edilmez. Sonuçta, bu izler, yaşamı boyunca hayvanın derisinde ortaya çıktı..

Kusurlu olarak kabul edilmeyen birkaç ipucu daha:

 1. Dayanıklı olma. Bunlar kan damarlarının izleri. Genellikle sırtlık, kanepenin altındaki alan veya yan duvarlar bu tür malzemeden yapılır;
 2. Namin. Cildi daha yumuşak yapan kırışıklıklar veya kıvrımlar. Genellikle minderler ve sırtlıklar için kullanılırlar;
 3. Kırbaçlar malzeme üzerinde koyu çizgilerdir. Sadece sırtlık veya diz mesafesi için kullanılır;
 4. Zamin. Sırt ve çarları kaplayan küçük kıvrımlar;
 5. Doğum lekeleri. Cilt tonundan daha koyu, farklı boyutlarda izler. Yastık, sırtlık, kolçak ve koltuk döşemelerinde kullanılırlar..

Ne yazık ki günümüzde kalitesiz suni deri mobilyayı deri olarak gören çok sayıda tüccar var ve aradaki farkı görmek neredeyse imkansız. Aldatma sadece operasyon sırasında ortaya çıkar.

Bu nedenle az bilinen firmalardan daha düşük fiyata da olsa mobilya alınması önerilmez. Risk almamak ve güvenilir bir tedarikçiye ekstra para vermemek daha iyidir..

Renk

Artık daha çeşitli renkler göründüğünden, istenirse istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Böyle bir kanepe ile kir konusunda endişelenemezsiniz, çünkü temizlenmesi kolaydır, bu nedenle her şey mutfağınızın tasarımına bağlıdır..

Özellikle iç mekanda zaten parlak renkler varsa, kanepelerin sağduyulu renklerde seçilmesi önerilir. Beyaz veya kahve-au-lait renkleri her zaman klasiktir. Çok renkli mobilyalar, sakin bir rengin duvarlarına uyacaktır. Örneğin, ana aralık beyaz ise, kırmızı bir mobilya parçası taze ve ilginç görünecektir..

Çok küçük bir mutfak için parlak mobilyalar pek uygun değildir. Oldukça göze çarpıyor ve iyi bir şekilde değil. Küçük bir odada, mobilyaların iç mekana tam oturması ve göze çarpmaması önemlidir. Mutfak ne kadar geniş olursa, renk kararları o kadar cesur olur..

Kurulum

Mutfağınızın boyutu ne olursa olsun, kanepe en iyi duvara dayalıdır. Böylece daha az yer kaplar ve çevresindeki iç mekanda daha organik görünür. Köşe kanepeler iyi bir çözümdür. Daha kompakt görünüyorlar, ancak aynı zamanda herhangi bir köşeye veya pencere kenarına monte edilebilirler ve şık ve güzel görüneceklerdir..

Yerleşik kanepeler küçük bir mutfak için bir kurtuluş. Kural olarak, sipariş üzerine yapılırlar ve buna göre boyutları mutfağınızın iç kısmı için seçilir. Sonuç olarak, mobilyalar mükemmel bir şekilde uyuyor ve mutfak bir bütün gibi görünüyor. Bu kurulumun dezavantajları, hareketlilik eksikliğini ve bireysel kurulum nedeniyle oldukça yüksek fiyatı içerir..

Kanepeyi mutfağın ortasına veya duvardan uzağa yerleştirmek sadece geniş odalarda mümkündür. Kural olarak, nereye kurulduğuna bakılmaksızın, bu mobilya parçası bir yemek masası ile birleştirilir..

Çerçeve

Deri ne kadar gösterişsiz olursa olsun, kanepenin ömrü, diğer şeylerin yanı sıra çerçeveye bağlıdır. Özellikle bu tür mobilyalar için çerçeveler iki tipte yapılır:

 • Odun. Kural olarak – kozalaklı ağaçlardan, örneğin çamdan. Böyle bir çerçeve ucuz olacaktır. Meşe, ceviz veya dişbudak gibi daha pahalı seçenekler de var, daha uzun sürecekler, ancak çok daha pahalıya mal olacaklar. Altın ortalama, meşeden daha ucuza mal olacak, ancak hiçbir şekilde kaliteden daha düşük olmayacak bir huş ağacı çerçevesidir;
 • Lamine suntadan. Bu tür mobilyalar nadiren beş yıldan fazla hizmet eder. Masiften çok daha ağırdır ve sudan korkar..

dolgu

 1. Ucuz kanepeler, kural olarak, ucuz bir dolgu maddesine sahiptir – köpük kauçuğu. Ortalama olarak, üç ila beş yıl arasında hizmet eder ve bundan sonra sarkmaya başlar..
 2. Poliüretan köpük daha pahalıya mal olur, ancak bu dolgu daha çevre dostudur ve çok daha uzun süre dayanır. Kural olarak, pahalı deri kanepelere eklenen kişidir..
 3. Lateks dolgu çok nadirdir. Bu malzeme en pahalıdır ve çoğunlukla yurt dışında kullanılır..

Modeller

 1. Etüt modeli, “yunus” katlanır mekanizmalı bir köşe kanepedir. Çok şık ve gizli görünüyor. Orta büyüklükte bir mutfak için.
 2. Troy modeli, lamine sunta ve suni deriden yapılmış küçük, şirin bir köşedir. Düşük bir fiyatı vardır ve en küçük mutfağa bile uygundur..
 3. Sinekkuşu köşe kanepe eko-deriden yapılmıştır ve poliüretan ile doldurulmuştur. Taze ve ilginç görünüyor. Kural olarak, bu modelin zengin bir rengi vardır..
 4. Birçok Lotus modelinde kanepeye yerleştirilmiş raflar bulunur. Fiyat büyük ölçüde tasarıma ve kullanılan malzemelere bağlıdır..
 5. Köşe kanepe Salvador siyah beyaz, dış konfor ile kendine işaret eden geniş bir mobilya parçasıdır. Çok şık ve güzel görünüyor, katı siyah-beyaz renkler ona verimlilik sağlıyor.