Uzun geçmişine rağmen fresk, zamanımızın en popüler iç mekan boyama tekniklerinden biri olarak kabul edilir. Bu, dairenize, odanıza veya mutfağınıza benzersiz bir ruh hali, çekicilik, zarafet vermenin harika bir yoludur..

Düz fresk, seramik ve alçıya iyi bir alternatif olarak ortaya çıkıyor. Görünüşe göre antik çağ, aristokrasi, lüks ruhu içinde hala “yaşıyor”. Tasarımcılar, bu kaplama malzemesi algısını, fresklerin daha önce katedralleri, kaleleri ve tapınakları süslemek için kullanıldığı gerçeğiyle ilişkilendirir. Yüksek teknolojili, modern, füzyon veya kitsch mutfaklar bile bu resepsiyona prestij ve statü kazandıracaktır. Terimi aristokrasinin sözlüğüne ilk sokan İtalyan, sanatçı Cennini’ydi, ancak fresk resmini Ege kültürü çağında öğrendiler..

Özellikler ve özellikler

Fresk, tasarım damgalarıyla hiçbir ilgisi olmadan en önemsiz iç projeleri gerçekleştirir. Freskler, tarihi, romantik, klasik gibi benzersiz bir desen sergileyebilir. Yüzeyi pürüzsüz, kabartmalı bir yapı ile kaplarlar..

Böyle muhteşem bir kaplama malzemesi sadece mutfak duvarına değil, tavana da yerleştirilebilir. Onun yardımıyla, Orta Çağ’da, Rönesans’ta, Barok’ta veya Paris’in eteklerindeki Provence çayırları arasında, İspanya’nın Cote d’Azur’unda vb. “yerleşecek” özel bir atmosfer elde edersiniz..

Sağlam bir kompozisyon elde etmek için fresk dekorasyonunu standart olmayan eğimler, kemerli pencere açıklıkları, antika mobilyalar, antikalar, şamdan ile tamamlamak daha iyidir.. Bütün bunlar mutfakta geçirdiğiniz her dakika sizi büyüleyecek, ilham verecek ve memnun edecek..

Uygulama tekniği

İş, desenin ham sıvaya ustaca uygulanmasını içerir. Kireç kuruma sırasında ince şeffaf bir filme dönüşeceğinden, fresk kesinlikle korunacaktır. Ürün, “buon” veya “temiz fresk” adı verilen “secco” tekniği kullanılarak akriliklerle boyama şeklinde yapılabilir..

Böyle bir sanatı mutfak duvarına uygulamak birkaç aşamadan oluşur. Önce bir kompozisyon seçilir, bir eskiz oluşturulur. Ardından, almak istediğiniz görüntüye bağlı olarak, düz veya hacimsel olarak malzemenin belirli bir türü ve dokusu seçilir..

Çizim özel bir sıva (karışım) kullanılarak uygulanır. Bu teknoloji, tuvalin duvara yapıştırılmasıyla manuel olarak uygulanmaktadır. En iyi bağlayıcı, ağır duvar kağıdı tutkalıdır. Hepsinden iyisi, elastik sıva üzerinde yapılırsa gerçek bir fresk dokusu iletilir. Malzemenin kendisini sabitlemek için sıvı duvar kağıdı kullanmalısınız..

Avantajlar

Fresk kendisi çok dayanıklı bir kaplamadır. Duvar kağıdı, seramik vb. ile mutfak dekorasyonunda sıklıkla görülen renk solması, soyulma veya yontma ile karşılaşmazsınız. Malzeme neme ve lekelere karşı dayanıklıdır, kir kesinlikle fresklerin güvenilir yapısını “yemez”..

Mutfağın iç kısmında kullanmanın avantajları da uygulama kolaylığıdır. Onarımın herhangi bir aşamasında ortaya çıkabilir. Odanın genel resmi ve çevresi, her bir öğe üzerinde ne kadar dikkatli düşündüğünüze bağlıdır. Estetik nitelikler açısından fresk, doğal veya yapay taştan yapılmış dekorasyonu bile birçok yönden kazanır..

İtalyan sanatçıların sırları sayesinde mutfağınızı eğlenceli ve dinamik bir şekilde dekore edebilirsiniz. Kendinizi iskelede mi yoksa uçsuz bucaksız okyanusun kıyısında mı bulmak istiyorsunuz, yoksa bir ortaçağ tapınağının tam ortasında mı?.

Böyle bir bitişi seçmenin avantajı uzun bir hizmet ömrü olarak kabul edilir, bu nedenle kozmetik için değil, revizyon için en uygunudur.. Bu arka plana karşı, inanılmaz derecede güzel bir iç mekan yaratabilirsiniz. Kesinlikle herhangi bir stil, freskler, hatta yapılandırmacılık için uygundur. Mutfak önlüğünde veya pencerenin karşısındaki duvarda küçük bir özlü resim yeterlidir – en “iştah açıcı yer” nasıl sonsuz bir ilham ve refah kaynağı olacak.

Bir desen seçme

Mutfak için hangi iç mekanı seçerseniz seçin, fresk seçimini ve üzerindeki görüntüyü dikkatlice düşünmelisiniz. Resmin kendisi odanın özelliklerini dikkate almalıdır. Günümüzde moda olan modern ya da füzyon trendinden bahsediyorsak dünya haritası görseli olan ürünleri kullanabilirsiniz. Çatı katı, endüstriyel ve kentsel şıklık için, kentsel arsaları, taklit tuğlaları, pop art portrelerini, farklı dönemlerin sıra dışı tematik baskılarını seçmek daha iyidir..

Natürmortlar, karmaşık süslemeler, dokumalar, “paisley” salatalık, Aztek, Afrika baskıları ile tekrarlanan desenler ilginç görünecek. Aynı desenler etno tarzı mutfaklar için de uygundur. Efsanevi sanatçılar, manzaralar tarafından resimlerin şık, sofistike, minyatür kopyaları sevenler için.

Kişisel fotoğraf albümünüzü kullanarak özel duvar resimleri de oluşturabilirsiniz. Yeni, taze ve orijinal görünecek. Profesyonel ustalar, fotoğrafı yüksek kalitede bitirme malzemesine aktarmanıza yardımcı olacaktır..

Bu mutfak dekoru, yoğun bir iş gününden sonra dinlenmek, yemek yemek ve ailesiyle sohbet etmek isteyen herkes için uygundur. Freskteki resmin tamamı odanın genel havasına uygun olmalıdır. Mutfakta dinleneceğiniz ve misafirlerle tanışacağınız alanı büyük ölçekli çizimlerle dekore etmek daha iyidir. Huzurlu tasarımları tercih edin (meleklerin, kuşların, hayvanların, bitkilerin ve herhangi bir çiçek deseninin siluetleri).

Böyle bir tuvali takmanın ana yeri, dikkatin iç mekana odaklanacağı serbest bir duvar olmaya devam ediyor. Birçoğu, yan dikişleri sıva kalıplama, güzel bir baget, kalıplama ile çerçeveleme seçeneğine başvurur. Böylece şık bir çerçeve içine alınmış güzel bir resim elde edilir. Tasarımcılar, freskleri duvarın üçte birine kurmanızı tavsiye ediyor. Çizimi merkeze değil, duvarın ayrı bölümlerine yerleştirirseniz tasarım benzersiz olacaktır..

Dekoratif tasarım teknikleri

Operasyon sırasında, fresk bir oda için ideal bir çözüm olduğu ortaya çıkıyor, bir takım önemli özelliklere sahip. Örneğin, hafif bir tonda boyama, tavanı görsel olarak yükseltir ve dekoratif bir süsleme, çalışma alanı ile dinlenme, öğle yemeği, kahvaltı vb. Yerler arasında bir sınır oluşturur..

Mutfağın boyutlarını görsel olarak genişletmek, güzel bir manzara, görünür ufuk çizgileri, deniz kıyısı olan bir çizim yardımıyla ortaya çıkacaktır..

Özel bir temelde gerçekleştirilen böyle bir tekniğin yardımıyla, duvarların çatlaklarını, küçük mekanik hasarlarını ve diğer kusurlarını ustaca maskeleyebilirsiniz..

Fresk uygulama tabanı, dokunmamış bir taban olabilir. Çeşitli sanat eserleri, mutfak alanını tam anlamıyla tanınmayacak şekilde değiştirecektir. En mütevazı metrekarelerin bile iç kısmına mükemmel bir şekilde uyacak özel bir paneli “asmak” için kendinizi inkar etmeyin..

Stilistik çözümler

Seramik kaplamalı, ahşap mobilya cepheli, pamuklu veya ipek tekstilli klasik bir mutfak için geleneksel tasarım seçeneği uygundur. Fresk düz, net çizgiler göstermeli, pahalı malzemeden yapılmalı, net bir geometrik şekle ve desene sahip olmalıdır. Antika motifleri ve resimleri Rönesans ruhuyla kullanırsanız, Fransız, İtalyan resimlerinin gerçek kopyalarını yaratırsanız, yanlış gitmezsiniz..

Natürmort içeren freskler, mitolojik karakterlerin görüntüleri, yaratıklar, manzaralar vb. mutfakta ilginç görünecek. Dekoratif sıva ile birlikte hayal edilemez bir lüks ve şık atmosfer elde edeceksiniz..

Modern yüksek teknoloji tarzı, zaten standart olmayan duvar dekorunu gerektirir. Fresk kaba, katı çizgiler, grafik öğeler gösterecekse en iyisidir. Dekor oluştururken bilgisayar grafiklerinin kullanılması uygundur: mozaiklerin taklidi, pahalı malzemelerin derin dokusu. Pop art ruhundaki hacimsel fotoğraflar, özel çizimler, avangard çizimler şık görünecek.

Ülke tarzında mutfak için duvardaki zarif fresk, rustik tarzda, herhangi bir rustik evinize rahatlık ve sıcaklık getirecektir. Pastel bir palet, narin renkler ile birlikte kaba duvar, kaba sıva seçme zamanı. Bu sayede iç mekanları eski püskü şık Provence tarzında stilize edebilirsiniz. Pastoral motifli freskler, Avrupa mimarisinin unsurları, Venedik sanatı kullandığınızdan emin olun..

Şu anda etnik tarz renkli çizimlerle doludur. Herhangi bir ülkenin atmosferini kendi mutfağınızda sergileyebilirsiniz. Zaman zaman lezzetli, ulusal yemeklerle kendinizi şımartmayı sever misiniz? Çin ve Japon süs eşyaları, bambu, sakura, vinçler, savan manzaraları, hiyeroglifler, piramitler, heykeller ve daha fazlasıyla iç tasarımınızı renklendirin..

iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org