Resimler, bir odayı kökten değiştirebilir ve tasarımdaki tarzının özgünlüğünü vurgulayabilir. Tasarımında en çeşitli dekor kullanılırsa oda eksiksiz bir görünüme sahip olacaktır. Bu özellikle duvar dekorasyonu için geçerlidir ve bu açıktır, çünkü herhangi bir odaya girerken ilk dikkat ettiğiniz şey duvarlardır. Ve mutfak bir istisna değildir ve bu nedenle tasarım sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda modern bir şekilde şık görünmelidir. Resimler böyle bir tasarım haline gelebilir, ancak mutfak duvarlarını dekore etmek için hangi tema daha iyidir?

Mutfağın duvar alanını dekore etmeye başlamadan önce, bir bütün olarak bu odanın iç mekanıyla ilgili kilit noktalara karar vermelisiniz. Bu durumda, resimler özel bir ek olmalı ve aynı zamanda çevredeki çevre ile bir bütün haline gelmelidir..

Bunu başarmak için aşağıdaki parametrelere karar vermelisiniz:

 • Mutfağın ana tasarımı seçilirken temel alınan stilin özellikleri dikkate alınır..
 • Dekorasyon için hangi malzeme seçilir – hangi renk ve hangi doku.
 • Mobilya nasıl dekore edilir: rengin yoğunluğu nedir, hangi malzemedir, hangi dekoratif ekleri içerir, ne tür armatürler kullanılır ve benzeri.
 • boş alan ile
 • Tabloların en uygun olacağı yerleri önceden düşünmeniz gerekir..
 • vurgulu
 • Resim, belirli bir alanı olumlu şekilde vurgulayan vurgu haline gelebilir..

Tüm bu bileşenleri analiz ettikten sonra, en uygun ve uygun dekoru seçmek mümkün olacaktır..

Resim türleri hakkında

Bu iç mekanda, aşağıdakileri içeren yalnızca belirli bir konunun resimlerini kullanmak uygun olacaktır:

 • floristik veya meyve teması;
 • natürmort içeren resimler;
 • herhangi bir portre;
 • soyut sanat alanından bir şey.

Çiçekçilik ve meyveler

Muhtemelen herkes, mutfak için belirli meyvelerin görüntüsünden daha uygun bir tema bulmanın hiçbir yolu olmadığını anlar. Mutfak duvarlarındaki en yaygın görüntü türü, bir su jeti altında yıkanmış ve bir tepsiye güzelce yerleştirilmiş, koparılmış meyvelerdir. Bazen duvarlarından birinde bir meyve bahçesi veya örneğin kavun bulunan mutfağı görebilirsiniz..

7fotoğraf

Görüntü ne olursa olsun, her şeyden önce gerçek bir mutfak takımına uyar, çünkü her şey renk ve tema olarak uyum içinde olmalıdır. Bu nedenle, cephelerin sarı, turuncu, yeşil veya salata tonlarında bir mutfak için elma, portakal, limon ve egzotik kökenli diğer meyveleri gösteren resimler uygundur..

İç mekan daha sakin tonlarda yapılırsa, çilek, ahududu, kiraz veya yaban mersini gibi bir meyve teması seçmek daha iyidir. Bu tür resimler, mutfağı sütlü veya bej mobilyalarla avantajlı bir şekilde dekore edebilir..

Doğrudan görüntü hakkında

Mutfak resimlerinde çiçeklerin görüntüsü ile ilgili olarak, kesin olarak bir şey söylenebilir: güller her zaman doğru karardır, böyle bir görüntü sadece klasik bir iç mekanı değil, aynı zamanda herhangi bir modern olanı da süsleyecektir. Mutfak country tarzında yapılmış olsa da, papatya, peygamber çiçeği, haşhaş ve diğer tarla bitkilerini tercih etmek daha iyidir. Provence stili aynı kategoriye girer, ancak bunun için lavanta tercih edilir..

Art Nouveau tarzı, orkide tasvir eden resimler için en uygun olanıdır ve bu, ayrı bir resim veya mobilya cephelerine veya önlük bölgesine ek olabilir..

7fotoğraf

Natürmort hakkında

Mutfağın sahibi muhafazakar bir kişiyse, klasik mutfağı ve tasarımında kısıtlamayı sevecektir. Parlak renkler ve parlak çiçekler burada fazlalık haline gelecektir, bu da en iyi seçimin natürmort olduğu anlamına gelir, yani sepetteki meyveler, vazodaki çiçekler vb. Görüntüler, doğanın bir bölümünün mutfak kullanımıyla uyumluluğunu tahmin etmelidir ve çoğu zaman bulaşıklardaki veya sadece mutfak masasındaki meyveler veya yiyecekler gibi görünür..

Mutfaklar için yağlı boya tablolar en çok beğenilenlerdir. Bu dekor, modern klasik tarzda bir mutfağın iç mekanında sofistike ve yüksek maliyeti ile her zaman göze çarpacaktır..

Fotoğraflar ve portreler hakkında

Mutfakta şu veya bu resmin uygunluğundan şüphe ediyorsanız, bir portre asın. Aile fotoğrafları, mutfak duvarı da dahil olmak üzere her yerde yerini alır. Harika bir çözüm, mutfağın yemek alanına yerleştirilmiş, tüm aile üyelerinizin yaşamlarının farklı dönemlerinde çekilmiş resimlerini içeren aile fotoğraflarından oluşan bir kolaj olacaktır..

Tabii ki, bir aile fotoğrafı çekebilir ve asabilirsiniz – bu bir seçenektir, ancak aynı fotoğraf çok daha iyi bir seçenek olacaktır, ancak deneyimli tasarımcıların ellerine emanet edilmiştir – onu sonuçlandıracak, güzelce düzenleyecek ve koyacaklar doğru yerde ve sadece görüntünün kendisine ve mutfağınıza vereceği stile hayran kalacaksınız..

Akraba portrelerini asmaya meyilli olmayan yoldaşlar için, portrelerin başka bir versiyonunu önerebiliriz – yabancılar, yani, seçkin sanatçıların portreleri (aynı “şeftali olan kız” ve bunun gibi şeyler) veya daha genel temalardan (“a çingene mutluluk getiriyor”).

soyutlama hakkında

Tüm bu resimlerin, aileden bile olsalar, ünlü sanatçıların fırçaları bir nedenden dolayı banal ve bir tür “saçmalık” gibi görünseler bile, bireyler var. Onlar için modern sanattan bir şeyler tavsiye edebilirsiniz – örneğin, tarzları ve renkleri ile mutfağın içine sığacak soyut görüntüler olabilir. Bu tür resimler genellikle geometrik bir desen, bir tür iddialı süs, bir renk patlaması ve benzerleri gibi görünür..

En uygun soyutlama modern bir iç mekanda olacaktır. “Modern”, “yüksek teknoloji”, “minimalizm”, “füzyon” ve diğerlerinin tarzını süsleyecek. Klasik tarz için güzel modern seçenekler seçebilirsiniz..

Çerçeveleme türleri hakkında

Belirli bir konuda bir mutfak duvarı için bir resim seçiminden daha az önemli olan, bu resmin, yani bir çerçevenin layık bir çerçevesidir. Bugün satışta inanılmaz çeşitlilikte çerçeveler var, ancak yine de belirli temel yönlere bölünmüş durumdalar..

Her zamankinden daha kolay – mutfaktaki resim çerçevesiz askıda kalıyor. Ve bugün bu, bir mutfak duvarını dekore etmek için oldukça yaygın bir seçenektir. Burada, tuvalin kendisinin belirli parametrelerini gözlemlemek önemlidir – posterler her zaman uygun olmasa da, hacimli ve model çerçevesi üzerinde gerilmiş olmalıdır. Çoğu zaman, bu teknik (çerçevesiz) tek bir dekoratif kompozisyon olarak kullanılır. Bunlar, her şeyden önce, çerçevenin sadece her şeyi mahvedeceği modüler ürünlerdir, çünkü bu durumda tüm resmin bütünlüğü ihlal edilecektir..

7fotoğraf

Özlü minimalizm hakkında

Çerçeve tasarımı için başka bir seçenek, akromatik tonların tasarımına sahip en basit çerçevelerdir: siyah, beyaz ve gri. Bu teknik, çerçevesine değil, yalnızca fotoğrafa odaklanmayı mümkün kılar ve bu renkleri ve basit formları tercih eden yüksek teknoloji stili için ideal olacaktır..

Ancak “minimalizm”, hem modern ortamlarda hem de klasikler için evrensel ve uygun olarak adlandırılabilecek bir stil olan çerçevenin kısıtlamasını da memnuniyetle karşılar..

Öğelerin iddialılığı

Mutfak tasarımının bazı stilistik yönleri için en uygun çerçeveler karmaşık şekiller olacaktır. Bunlar, yapay elmas veya taş şeklinde bukleler ve hacimli ekler veya dekorlarla süslenmiş her türlü çerçevedir. Hepsinden önemlisi, modelin karmaşıklığı klasik tasarıma veya örneğin “art deco” tarzını içeren “klasik” ile “modern” karışımına uygundur..

Prensip olarak, mutfakta bu tür çerçeveler için yer olmamasına rağmen ve bu anlaşılabilir bir durumdur – sonuçta, yüzeylerinin kabartması yağlı mutfak kirleri için tasarlanmamıştır ve bu durumda bu büyük bir sorun haline gelecektir. Böyle bir yüzeyi temizlemeye çalışın, ancak kirli de kalmamalı, bu nedenle karmaşık çerçevelerin mutfak için olmadığı ortaya çıktı..

Biraz özgünlük

Mutfak resminin ek bir dekorasyonu, çerçeveyi kendi ellerinizle dekore etmek olabilir. Bu farklı şekillerde yapılabilir ve en basit çözüm ahşap bir çerçeve oluşturmak olabilir. Çerçeve boya ile kaplanabilir veya zımpara kağıdı ile temizlenebilir veya ayrıca çatlak verniği kullanabilirsiniz..

Duvardaki freskler nasıl seçilir – videoyu izleyin.

Başka bir seçenek de bir uygulama hazırlamaktır. Burada malzeme herhangi bir şeyden olabilir, örneğin dağılmış boncuklardan boncuklar veya denizden getirilen deniz kabukları olabilir. Ve bitirilecek odanın özellikleri göz önüne alındığında, tahıllar, kuru meyveler, erişteler ve benzeri gibi “malzemeler” de kullanılabilir..

Nasıl doğru yerleştirilir

Mutfağınız için seçmiş olduğunuz tabloların her biri için doğru temayı ve tasarımı seçmek yeterli değildir – ayrıca her birini yerinde düzenleyebilmeniz gerekir. Tabloların kulaklığın önünde yer almasının veya yemek alanını bu şekilde dekore etmenin en iyisi olduğuna inanılıyor. Büyük resmi ayrı ayrı asmanın daha iyi olduğu ve küçüklerin yardımıyla bir tür genel kompozisyon oluşturmaya çalıştığı da dikkate alınmalıdır..

Her biri bağımsız bir resim olan öğelere bölünmüş bir görüntüye sahip bu tür modüler kompozisyonlar çok orijinal görünüyor.

8fotoğraf

Olabildiği gibi, ancak nihayetinde mutfağında neyi ve nereye asacaklarına yalnızca mal sahipleri karar verir ve burada özellikle katı kurallar olamaz, kural olarak, her zaman olduğu gibi, tek bir şey vardır – temel tasarıma bağlılık prensipler.