Masa, mutfağın en önemli parçasıdır. Ailelerin akşam yemekleri ve öğle yemekleri için toplandığı yer burasıdır ve misafirlerin ilk gördüğü yer burasıdır. Bu nedenle, tablonun tasarımı, kolaylık ve çekicilik gibi nitelikleri başarıyla birleştirmelidir..

9fotoğraf

Seçim kuralları

Mutfağınızın içi için gerçekten benzersiz bir şey arıyorsanız, tasarım mobilyalara kesinlikle dikkat etmelisiniz. Hazır mobilya seçebilir ve size uygun olanı sipariş edebilirsiniz..

Mutfak masaları yelpazesi oldukça geniştir. Şekil, üretim malzemesi ve diğer detaylarda farklılık gösterirler. Ne arayacağınızı bilmeniz için tüm parametrelere ayrı ayrı bakalım..

7fotoğraf

Malzeme

Geleneksel seçenek sağlam bir ahşap masadır. Büyük aileler için uygundur ve gerçek bir kalıntı olabilir. Ahşap bir tezgahın tek dezavantajı, gereksiz yere yüksek maliyetidir. Kural olarak, üretimi için sert ağaçlar kullanılır: meşe, elma, huş.

Doğal ahşaptan yapılmış büyük bir masa, klasik tarzda yapılmış bir odaya mükemmel uyum sağlar. Ve hafif ahşabın yüzeyi, mutfağı hafif Fransız tarzı “Provence” ile organik olarak tamamlayacak..

Modern tarzda tasarlanmış bir oda genellikle birçok cam ve metal detay ile tamamlanır. Bu nedenle, bu tarzda özlü bir cam masa da faydalı olacaktır. Zarif ve sıradışı görünüyor. Modelleri sadece şeffaf camdan değil, buzlu ve renkliden de bulabilirsiniz. Ayrıca şeffaf cam veya hatta orijinal vitray pencereler üzerine desenler uygulanmış tablolar da vardır. Bu tür mobilyalar kesinlikle misafirlerinizin gözünden kaçmayacaktır..

Çok çabuk kırılacağından veya küçük çiziklerle kaplanacağından korkmayın. Cam onlar için özel bir şekilde işlenir ve bunun sonucunda mekanik hasara karşı dirençli hale gelir. Pek çok alıcı, en küçük kirin şeffaf cam üzerinde açıkça görülebilmesi gerçeğiyle itilir. Ancak bu hiç sorun değil, çünkü cam yüzeyli masaların bakımı kolaydır – sadece nemli bir bezle silmeniz yeterlidir. Dayanıklı cam mutfak masası, bir çatı katına veya yüksek teknoloji odasına yerleştirilebilir..

Modern tasarımın bir başka örneği de taş masadır. Akdeniz veya Provence tarzı bir mutfağınız varsa, o zaman size uyacaktır. Taş tezgahlar, ahşap tezgahlar kadar uzun süre dayanır. Ancak bunun için uygun koşullar sağlamaları gerekiyor. Taş, sıcaklık değişimlerine duyarlı bir malzeme olduğundan, yalnızca oturma odası veya yemek odası ile birlikte mutfaklara monte edilmeleri önerilir..

En bütçe seçeneği, plastik bir tepeye sahip özlü bir masadır. Plastikten yapılmış tasarım mobilyalar modern mutfağı tamamlayacak. Farklı renk ve şekillerde tezgah bulabilirsiniz. Taş veya ahşap olarak stilize edilmiş plastik tezgahlar bile var. Bu tablolar, mutfak için çok pahalı mobilyalar almak istemeyenler için uygundur. Yeterince iyi görünecekler, ancak aynı zamanda mutfaktaki çalışma ortamı tezgahta kusurların ortaya çıkmasına neden oluyorsa, harcanan para için çok üzülmeyeceksiniz..

form

Seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer eşit derecede önemli parametre, masa tablasının şeklidir. Odanızın parametrelerine uyması ve ailenizin tüm üyelerini barındıracak kadar rahat olması önemlidir..

Geleneksel yuvarlak şekil, eski zamanlardan beri bizim için en iyi bilinen şeydir. Bu tür mobilyalar Orta Çağ’da yapıldı. Alanı rasyonel olarak kullanmak için bu tür masaların sadece odanın ortasına monte edilmesi önerilir. Yuvarlak masalar geniş bir tabana veya üç veya dört ayak üzerine kurulabilir. Yuvarlatılmış kenarları çocukların yaralanmasını önlediğinden çocuklar için mümkün olduğunca güvenlidirler..

Başka bir pratik seçenek, işlevsel bir oval masadır. Küçük, dar bir mutfak için idealdir. Ek olarak, çok daha uygun olan sürgülü bir tasarım seçebilirsiniz. Böyle bir masa seçerek günlük akşam yemekleri ve kahvaltılar için küçük masayı, misafirlerin size geldiği anlar için ise kayar yapıyı kullanabilirsiniz. Bu seçenek, oturma odası ile birleştirilmiş odalar için de iyidir..

Dikdörtgen bir masa da yerden tasarruf sağlayacaktır. Doğrudan duvarın altına yerleştirilebilir. Bu durumda, her boş sayaç kullanılacaktır. Bu masalar ayrıca pratik bir kayar tasarıma sahip olabilir. Aynı şey kare tablolar için de söylenebilir..

Orijinal şekillerdeki tasarımcı masaları da satışta. Örneğin, üçgen şeklinde alışılmadık bir örnek, modern bir mutfakta zarif görünecek. Ve yerden tasarruf etmek için köşeye koyabilirsiniz. Geniş aileler için tam tersine beşgen veya altıgen modeller uygundur. Birçok insan kenarlarına sığar ve şeklin kendisi olağandışı görünür.

Sipariş edilecek tablolar

Kendiniz için bir tasarımcı masası sipariş etmeye karar verirseniz, öncelikle onu nereye kuracağınıza karar vermelisiniz. Buna dayanarak, doğru şekli seçebilirsiniz. Malzeme seçimi ayrıca tablonun konumuna da bağlıdır. Lavabonun veya sobanın yanına bir masa kuruyorsanız, ahşap seçeneği terk etmelisiniz. Su ve yüksek sıcaklığın etkisi altında ahşap masa tablası çok çabuk bozulacaktır..

Masada genellikle kaç kişinin toplandığını da dikkate almaya değer. Aileniz ne kadar büyükse, o kadar büyük ve geniş olmalıdır. Tüm aile üyeleriniz akşam yemeğinde kendilerini rahat hissetmelidir. Odanın parametreleri izin vermiyorsa, bir dönüştürme tablosu alın. Böyle bir tasarım çok pahalı olmayacak ve kesinlikle iki ayrı tasarımdan çok daha ucuza mal olmayacak..

Son olarak, tasarım ve renklere karar verin. Seçilen seçenek, kulaklığın rengiyle uyumlu olabilir veya tam tersi, odanın stiline birkaç parlak vurgu ekleyerek arka planına karşı öne çıkabilir..

Örneğin, Provence tarzında yapılmış bir odada hafif ahşaptan yapılmış bir masa harika görünecek. İyi görünüyorsa, masa için nasıl tekstil seçeceğinizi düşünmenize bile gerek yok. Ve modern bir mutfakta, buzlu camdan yapılmış geniş bir dikdörtgen masa organik görünecek..

Tasarımcı masalar, hem aile mutfağına hem de bekarlığa veda evine harika bir ektir. Odanızın daha az klişe görünmesi için şık ve ilginç mobilyalar seçin ve mutfak dekoru hem aile üyelerini hem de misafirleri memnun edecektir..

7fotoğraf