Bir buzdolabı, herhangi bir modern mutfağın ayrılmaz bir parçasıdır. Bu tür cihazların birçok modifikasyonu arasında, yerleşik modeller giderek popülerlik kazanıyor. Mutfak mobilyalarında özel nişlere yerleştirilirler. Bu teknik, genel iç mekana mükemmel uyum sağlar. Birçok model, kulaklığın genel rengiyle eşleştirilebilen özel dekoratif panellerle tamamlanmaktadır..

Sistem özellikleri "Buz tutmaz"

Teknolojiyle donatılmış buzdolapları "Buz tutmaz", çalışma prensibi bakımından diğerlerinden farklıdır. Yapısal olarak, böyle bir sistem geleneksel bir cihaza çok benzer, ancak çalışması sırasında odaların içinde su yoğuşmaz. Soğutma, soğuk hava akımları ile yapılır.. Böyle bir yapının çalışma prensibi birkaç ardışık adımda açıklanabilir:

 • Kompresör soğutucuyu yoğunlaştırıyor, bu durumda özel kanallar aracılığıyla hareket eden.
 • Aynı zamanda özel bir fan hava üfler., soğutucu akışkan borularından geçirilerek soğutulur. Bundan sonra, gaz odalara girer ve içlerindeki sıcaklığı zaten düşürür..

Bu tür tasarımlarda buhar yoğunlaşmasının da meydana geldiğini lütfen unutmayın. Duvarların içinde gerçekleştirilir ve bu nedenle su dondurucuya veya buzdolabına girmez. Böyle bir sistemin dezavantajı, buzdolabının boyutlarını hafifçe artıran ve enerji tüketimini artıran bir fanın varlığıdır..

İtibar

Bu tür ankastre cihazların üreticileri, modifikasyonlarının çoğunu sunar.. Yalnızca işlevsellik açısından değil, aynı zamanda boyut açısından da kökten farklılık gösterebilir. Sistemli buzdolapları "Buz tutmaz" birkaç olumlu yönü var:

 1. Kullanımı ve bakımı kolay. Tüm modeller, temizlenmesi kolay ve zararlı madde yaymayan yüksek kaliteli plastik veya metalden yapılmıştır..
 2. işlevsellik. Modern cihazlar, işlerini basitleştirmek için birçok kullanışlı teknolojiyle (dokunmatik ekranlar, bölünmüş soğutma) donatılmıştır..
 3. Mutfağın temel tasarımının korunması. Bu, çeşitli renkler ve üst panellerin monte edilmesi olasılığı ile kolaylaştırılmıştır..
 4. Düşük güç tüketimi.
 5. Geniş kameralar.

Yine de, yerleşik modellerin birkaç dezavantajı vardır:

 • Yüksek fiyat geleneksel modellere kıyasla.
 • Özel boyutlar. Bu tür yapıları kurmak için özel mutfak takımları satın alırlar..

Genel teknik parametreler

Ankastre buzdolapları "Buz tutmaz" işlevsellikleri açısından, pratik olarak geleneksel modifikasyonlardan farklı değildirler. Eşsiz özelliği, cihazın tüm çevresi boyunca kulaklığa sabitlenmesini sağlayan özel bağlantı elemanlarının bulunmasıdır.. Bu tip buzdolaplarının birkaç ortak özelliği vardır:

 1. Kompresör. Hemen hemen tüm üreticiler invertör mekanizmalarını kullanmaya geçti. Sistemin gürültü seviyesini ve güç tüketimini azaltırlar. Ankastre buzdolaplarının çoğu modeli A sınıfı veya üstüdür (200-350 kW / yıl).
 2. Kamera sayısı – 2, ama aynı zamanda çok odacıklı ürünler de var.
 3. Boyutlar (düzenle). Buzdolaplarının genişliği ve derinliği, modifikasyona bağlı olarak 50 ila 60 cm arasında değişmektedir. 80 ila 180 cm yüksekliğe sahip üniteler vardır.Çoğu durumda catering işletmelerinde, kafelerde, restoranlarda mini bar olarak küçük modeller kullanılır..
 4. Ses. Odaların toplam kapasitesi 50-300 litreye ulaşıyor. dondurucu, modele bağlı olarak 100 litreye kadar tutabilir.

Yalnızca belirli üreticilerde bulunan daha birçok nüans vardır. Onların yardımıyla, bir müşteri çekmek için ürünlerini ayırt etmeye çalışırlar..

Liebherr ICUNS 3314

Alman yapımı buzdolabı, yüksek kaliteli montajı ve modern işlevselliği ile dikkat çekiyor. Ürünün piyasadaki maliyeti 890 USD aralığında değişmektedir.. Tasarım birkaç kullanışlı özellik ile donatılmıştır:

 1. teknoloji "Soğutma" taze gıdaların hızlı soğutulması için kullanılır.
 2. sistem "Süper Don". Bu işlev, yiyeceklerin minimum vitamin kaybıyla dondurulmasını sağlar. Bu, hazne içindeki sıcaklığın hızla -30’a düşürülmesiyle sağlanır..
 3. Açık kapı alarmı. Buzdolabını açtıktan 60 saniye sonra uyarı açılır.
 4. Çocuk koruma mekanizmanın yanlışlıkla kapanmasını önler.
 5. Özel tepsiler, kapının açık olduğu süre boyunca soğuğun tutulduğu yardımı ile.

Bu modelin avantajları arasında çeşitli özellikler ayırt edilebilir:

 1. Basit kontroller. Tüm ayar işlemleri düğmeler ve sezgisel eylemler kullanılarak gerçekleştirilir.
 2. Optik ve akustik kullanılabilirlik arıza alarmları.
 3. Yüksek koruma derecesi çocuklardan.
 4. Modern LED aydınlatma ve optimal bir ürün düzenleme sistemi. Rafların konumunu yükseklikte ayarlama yeteneği.
 5. Düşük tüketim elektrik – 212 kW / yıl.

Yerleşik bir buzdolabının dezavantajları şunları içerir:

 1. Minimum fonksiyon sayısı nispeten yüksek bir fiyata.
 2. Küçük hacimli, büyük bir aile için yeterli olmayan.
 3. Ses. Gürültü seviyesi 43 dB aralığında değişir.
 4. Tazelik bölgesi eksikliği.

Hotpoint Ariston BCB 33 AA F

İtalyan şirketi, maliyeti 670 USD’den başlayan yüksek kaliteli bir buzdolabı modeli sunuyor.. Bu ünitede bulunan çeşitli benzersiz işlevler vurgulanmalıdır:

 1. "aktif oksijen". Bu teknoloji, saklanan gıdaların tazeliğini 9 güne kadar uzatmanıza olanak tanır. Bu etki, bakterilerin uzaklaştırılmasıyla elde edilir..
 2. Birleşik Soğutma Sistemleri.
 3. Çeşitli amaçlar için bir dizi raf. Burada şarap veya şişe yerleştirmek için hem çıkarılabilir elemanları hem de yüzeyleri bulabilirsiniz..
 4. Hızlı dondurma özelliği veya gıdaların soğutulması.
 5. mod "Tatil" sahiplerinin yokluğunda gerekli gıda durumunu uzun süre korumanıza izin verir.
 6. Düşük gürültü seviyesi – 39 dB’den fazla değil.

Odaların toplam hacmi 268 litredir, aralarında dondurucu sadece 54 litredir ve bu tasarımın ana dezavantajlarından biridir.. Olumlu yönler arasında aşağıdaki özellikler vardır:

 1. Soğutma odasının büyük hacmi. 3-5 kişilik bir aile için mükemmel.
 2. Raflar darbeye dayanıklı yapılmıştır bardak.
 3. antibakteriyel kaplama (özel gümüş bileşikleri).
 4. Kullanım kolaylığı. Yönetim sezgiseldir ve birkaç hareketle gerçekleştirilir.

Bu tür ekipmanların düşük kaliteli garanti hizmetinin, sık sık arızalanmasıyla birlikte not edilmelidir. Ancak bu paranın karşılığı bugün piyasadaki en güzel değerlerden biridir..

Zanussi ZBB 47460 DA

Buzdolabı, toplam hacmi 434 litreye ulaşan geniş bir hazne kapasitesine sahiptir. Dondurucu 96 litre kapasiteye sahiptir ve soğutucu bölmesi 338 litre yer kaplar. Cihaz sınıfa aittir "Yan yana". Sistem, yüksek sıcaklığın sesli ve ışıklı gösterimi, saklama odalarının otomatik buzunu çözme, bölmelerde bağımsız sıcaklık kontrolü, yiyecekleri hızlı bir şekilde soğutma yeteneği ve çok daha fazlası gibi işlevlerle donatılmıştır..

Buzdolabının enerji tasarruf göstergeleri A++ sınıfına aittir. Tüm raflar darbeye dayanıklı camdan yapılmıştır.

LG GR-N309LLB

Ünite, güvenilirliği ve üretkenliği ile ayırt edilir. Soğutucu bölmesinin kullanılabilir hacmi 188 litre, dondurucular ise 60 litredir.. Cihaz, aralarında aşağıdakiler bulunan birçok işlevle donatılmıştır:

 • süper dondurma.
 • Bölünmüş sıcaklık kontrolü.
 • tazelik bölgesi.
 • Deodorant.

Tasarım özellikleri arasında, optimum nem içeriğini korumak için temperli cam raflar, şişeler için çeşitli raylar ve özel kutular bulunur..

Hansa BK 316,3 FA

279 kWh / yıl tüketen iki odalı ankastre buzdolabı. Dondurucunun kapasitesi 56 litre, soğutucu bölmesinin kapasitesi 190 litredir. Raflar yüksek kaliteli darbeye dayanıklı camdan yapılmıştır. Avantajları arasında ağır basan kapıların varlığı ve antibakteriyel kaplama vardır. Buzdolabı 11 saat soğuk tutabilir ve N-ST iklim sınıfına aittir..

Whirpool art 963 / a + / nf

Buzdolabı beyaz renktedir ve önleri sabitlemek için sürgülü sistemlerle donatılmıştır. Odaların toplam hacmi 316 l’dir.. Olumlu yönler, bu tür işlevlerin varlığını içerir:

 • Soğutma teknolojisi "6. His Taze Kontrol".
 • Hızlı dondurma.
 • mod "Eko Gece ve Bekleme".
 • Ses Alarmi odaların içindeki sıcaklık yükseldiğinde veya elektrik kesildiğinde.

Soğutucu bölmesinde 5 adet cam raf, sebzeler için bir saklama bölmesi ve bir yiyecek bölücü bulunur. Enerji tüketimi 314 kWh / yıla ulaşır.

Siemens KI86NAD30

Soğutma sistemi ile donatılmış iki odacıklı ünite "Buz tutmaz". Bölmelerin toplam hacmi 257 litre olup, bunun 68 litresi dondurucu, 189 litresi ise buzdolabı bölmesidir. Cihaz oldukça ekonomiktir ve yaklaşık 303 kWh/yıl tüketir. Proses kontrolü – elektronik.

Gürültü seviyesi 39 dB’yi geçmez, bu da ürünü oldukça sessiz kılar. Raflarda malzeme olarak darbeye dayanıklı cam kullanılmıştır. Buzdolabının boyutları sırasıyla 177 * 56 * 55 (h * w * d) cm’dir. Ağırlık – 69 kg. Yararlı işlevler arasında bir LED ekranın varlığı, bir raf "Vario Raf", donma takvimi, kapıları yeniden asma imkanı ve tatil modu. Dondurucudaki minimum sıcaklık -18 derecedir. Sistem, SN-ST iklim sınıfına aittir..

Bu tür agregalar çok popülerdir ve bu da birçok değişikliğin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Mutfak için ankastre bir buzdolabı seçerken, teknik özelliklerini ve sahiplerinin incelemelerini öğrenmelisiniz. Böylece optimum fiyat-kalite oranı ile mal satın alabilirsiniz..