Kahve, onsuz günün başlangıcını hayal bile edemeyecekleri en sevilen içeceklerden biridir. Aromalı bir içeceğin her zaman elinizin altında olması için kaliteli bir kahve makinesine ihtiyacınız var. Bugün hem daha basit cihazlar hem de karmaşık otomatik cihazlar bulabilirsiniz. Doğru seçeneği seçmek tamamen ihtiyaçlarınıza ve ne sıklıkla taze ev yapımı kahve ile kendinizi şımartacağınıza bağlıdır. Farklı kahve makinelerinin tüm avantaj ve dezavantajlarının yanı sıra dikkat etmeniz gereken popüler modellere bir göz atalım..

özellikler ve faydalar

Hangi kahve makinesini alırsanız alın, ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamalıdır. En sevdiğiniz içeceği hazırlamanıza izin veren işlevsel bir seçenek seçin.

Otomatik kahve makineleri, kural olarak, çok ve sık kahve yapanlar tarafından seçilir.. Ayrıca, böyle bir cihaz, herkesin farklı kahve türlerini sevdiği geniş bir ailede yaşayanlar için yararlıdır. Aynı anda birkaç farklı kahve içeceği hazırlamanıza izin veren otomatik kahve makineleri bile var. Böyle bir cihaz satın alın ve ruh eşiniz için en sevdiğiniz latte ve espressoyu aynı anda hazırlayabilirsiniz..

Bazı espresso makineleri de deney için yer sağlayabilir. Yani klasik kahve tarifleri sizin için yeterli değilse ve biraz denemek istiyorsanız, yeni kompozisyonlar hazırlamanıza izin veren bir kahve makinesi kesinlikle işinize yarayacaktır. Yeni tarifleri ezberlemenizi sağlayan bir makine türü de var. Bu nedenle, her seferinde yeni içeceğinizi en sevdiğiniz tarife göre hazırlayabilirsiniz..

Otomatik kahve makinelerinin bir diğer özelliği de yerleşik bir demleme sistemine sahip olmalarıdır. Bu, lezzetli içecekler hazırlamak için cihazın kendisine ek olarak başka bir şeye ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir..

Otomatik ve yarı otomatik arasındaki fark nedir?

Otomatik kahve makinesi ile yarı otomatik arasındaki temel fark, birincisinin çok daha fazla işleve sahip olmasıdır..

Bu makine, içecek hazırlama sürecini büyük ölçüde kolaylaştırır ve kahve rasyonunuzu çeşitlendirmenize olanak tanır. Pek çok insan, tüm otomatik kahve makinelerinin, kafelerde ve restoranlarda bulunan hantal cihazlara benzediğini düşünür. Ancak teknoloji uzun zaman önce ilerledi ve şimdi basit bir mutfağa kolayca sığabilecek çok sayıda küçük otomatik makine var..

Yarı otomatik bir cihaz daha basit bir cihazdır. Böyle bir makine daha ucuzdur, ancak aynı zamanda karmaşık bir içeceğin hazırlanmasıyla baş edemez. Böyle basit bir elektrikli kahve makinesi, kahve hazırlama sürecine insan katılımını gerektirir. Bu nedenle, örneğin tahılları öğütmeniz, bir zamanlayıcı ayarlamanız veya başka küçük işlemler yapmanız gerekebilir..

Aynı zamanda otomatik kahve makinesinin kendisi kahveyi öğütebilecek ve seçtiğiniz içecek için gerekli olan öğütülmüş çekirdek miktarını belirleyecektir. Orada ayrıca içeceğin gücünü ve sıcaklığını da ayarlayabilirsiniz. Bazen bu makinelerde yoğun bir köpük elde etmenizi sağlayan bir kapuçino üreticisi bulunur. Köpürtme işlevini kullanarak kokulu bir latte veya kapuçino hazırlayabilirsiniz. Modern teknolojiler o kadar ileri gitti ki, artık sadece yeni tarifler icat etmekle kalmıyor, aynı zamanda onları kahve makinesinin hafızasına kaydedebilir veya hatta internetten indirebilirsiniz..

Çeşitlere genel bakış

Gördüğünüz gibi, kahve makinesi yapmak için birçok makine çeşidi var. Yani otomatik ve yarı otomatik kahve makineleri arasında seçim yapmak tamamen size kalmış. Tam otomatik veya süper otomatik, ev aletleri için en popüler seçenek değildir. Süper otomatik bir kahve makinesi genellikle oldukça hacimlidir ve standart boyutlu bir mutfakta çok fazla yer kaplar. Ve bu makinede bulunan işlevlerin çoğuna pek çok kişi ihtiyaç duymuyor..

Süper otomatik olanlar sizin için her şeyi yapar ve bu onların ana avantajıdır. Aynı zamanda, daha basit bir şeyi güvenle satın alabilirsiniz. Tam otomatik, tahıl öğütebilir ve yeni tarifler bulabilir – bu kesinlikle herkes için bir seçenek değil.

Ev için daha kompakt boyutta basit bir sabit kahve makinesi uygundur. Yarı otomatik dolum makinesi, aynı lezzetli ve aromalı espressoyu daha akıllıca hazırlamanıza yardımcı olacaktır..

İyi bir yarı otomatik kesme makinesi, diğer bazı işlevlerle desteklenebilir. Örneğin, bir latte için yoğun bir köpük oluşturabilirsiniz. Yarı otomatik bir makineniz varsa, bu lezzetli bir kahve içeceği alamayacağınız anlamına gelmez. Bitmiş ürün acı bir tahıl aromasına sahip olmayacaktır. İşlevsellik ve boyuta odaklanarak size uygun kahve makinesi türünü seçin. Hem büyük hem de küçük cihazlar eşit derecede iyidir. Her şeye ek olarak, arabanın rengini de seçebilirsiniz. En yaygın seçenekler gri, siyah ve bejdir..

Nasıl seçilir?

Evdeki kahve makinesi, bardaki kahve makinesinden farklı olmalıdır. Ev arabaları ararken, çoğu kişi daha basit bir cihazı tercih etme eğilimindedir. En basit ekipmanı bile indirimli olarak satın alabilirsiniz. Ne kadar iyi çalıştığını görmek için bir cihaz testi yapın.

İşlevselliğe dikkat edin. İlginç tatlara sahip kapsül kahve makinelerini seviyorsanız, böyle bir aparatı tercih edebilirsiniz. Ve eğer kahve çekirdeklerini seviyorsanız, tüm kahve içeceklerinizi saf ve zengin bir tat sağlayacak, iyi bir filtreye sahip modellere yakından bakmalısınız..

Bakım

Hem otomatik hem de yarı otomatik makineler iyi bakım gerektirir.

Bu olmazsa, makineniz hızla bozulur veya kahve aromasını ve zengin aromasını kaybeder. En yaygın temizleme işlemi dekalsifikasyondur. Bu prosedüre aşina değilseniz, kireç çözme işleminin kahve makinesinin kirecini çözme işlemi olduğunu açıklığa kavuşturmaya değer. Otomatik cihazlarla temizleme işlemi sizin müdahaleniz olmadan bağımsız olarak gerçekleşir. Bazı cihazlar, temizleme zamanının geldiğini bağımsız olarak hatırlatabilir..

En iyilerin değerlendirmesi

Piyasadaki tüm otomatik ve yarı otomatik kahve makineleri arasında hem maliyet hem de işlevsellik açısından size uygun bir cihaz bulmak zor olabilir. Japon, İtalyan ve İsviçre arabaları en yüksek kalitede olarak kabul edilir. Aynı zamanda, kaliteli bir üreticiden basit bir Çin arabası bile sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.. Tanınmış üreticilerin dikkat etmeniz gereken popüler kahve makinelerine bir göz atalım..

  • de longhi. Bu şirket, ana ürünü olduğu için kaliteli kahve makineleri üretiyor. Alıcıların hayaletleri ve olumlu yorumları, kahve makinelerinin yüksek kalitede olduğunu ve herhangi bir kahve içeceği iyi bir şekilde yapabildiğini doğrulamaktadır..
  • Franke yeteneği. Bu markanın kahve makineleri de en popüler ve kaliteli olanların başında gelmektedir. Bu markanın ana ürün yelpazesi, çok çeşitli içecekler hazırlamanıza izin veren otomatik cihazlardır..
  • Titanyum. Bu İtalyan kahve makineleri, kaliteli ve şık mutfak aletleri bilenlere hitap edecek. Krom metal aletler sadece şık görünmekle kalmaz, aynı zamanda lezzetli kahve sağlar..
  • Bosch. Bu Alman markasının kahve makineleri de kahve severler tarafından seviliyor. Lezzetli ve aromalı kahve demlemenizi sağlarlar. Makineleri hem profesyoneller hem de ilk kez kahve makinesi satın alanlar arasında popülerdir. Hazırlama teknolojisi oldukça basit ve sezgisel olduğundan, genellikle kokulu bir içecek oluşturmakta zorluk çekmez ve sonuçtan kesinlikle memnun kalacaksınız.

Ayrıca Promac, Schaerer Coffee Joy ve Trevi Automatica gibi seçenekler de kayda değer. Bu üreticilerin tümü, aynı zamanda ilgiyi hak eden kaliteli kahve makineleri üretiyor..

İncelemeler

Artık birçokları için bir kahve makinesi sadece bir lüks değil. Çok sayıda incelemeye inanıyorsanız, yüksek kaliteli bir kahve makinesi size çok para kazandıracak ve gerçekten lezzetli ve aromalı kahve sağlayacaktır. Böylece, satın alma işleminin kendisini haklı çıkarmayacağından korkmadan, size uygun bir kahve makinesini güvenle satın alabilirsiniz..

Daha fazla ayrıntı için aşağıya bakın.