Sabahın erken saatlerinde lezzetli ve aromalı kahve içmek mutluluğun zirvesidir. Bir fincan demlenmiş kahve gün boyunca canlandırıcı ve canlılık katabilir. Akşamları böyle enfes bir içeceğin tadına vararak arkadaşlarla oturmak güzel. Herkes yüksek kaliteli doğal kahve yapamaz. Bu içeceği yapma sanatını anlamanız uzun zaman alabilir. Ev aletleri üreticileri kahve severlerle ilgilendi ve deneyimli bir barista’nın bile yerini alabilecek profesyonel kahve makineleri satın almayı teklif etti..

özellikler ve faydalar

Kahve makinesi sadece kafe, bar veya restoranda değil, önemli bir ev aletidir. Herhangi bir ciddi şirket, çalışanların zor bir gün boyunca bir fincan kahve ile neşelenebilmeleri için ofisine profesyonel ekipman kurar..

Bu içeceğin sevenler ve bilenler, bu tekniği evde satın alır ve kurar..

Kahve makinesinin diğer cihaz türlerine göre başlıca avantajları:

 • Bu makine, kahve hazırlamanın tüm işlerini bağımsız olarak gerçekleştirir – insan müdahalesi olmadan..
 • Müşteri akışının yoğun olduğu cafe ve barlar için önemli bir nokta olan dakikada 2 bardak yapabilir.
 • Aynı anda birkaç kahve hazırlayabilir.
 • Profesyonel ekipman, temizleme işlemini otomatik modda bağımsız olarak gerçekleştirebilir.
 • Ek elemanlarla donatılabilir, örneğin:
 • bir kahve değirmeni – kahve çekirdekleri kullanın ve kahve makinesi bunları kendi kendine öğüterek daha aromatik ve zengin bir içecek yapar;
 • termostat – belirli bir su sıcaklığını uzun süre korumanıza izin verir.

Görüntüleme

Birkaç ana profesyonel kahve makinesi türü vardır:

 1. Manuel klasik modeller – Kahve yapmak için kaynar suyun basıncı, kollu bir piston kullanılarak elde edilir. Kola basmak gerekir ve pistonun etkisi altında kaynayan su demleme grubundaki öğütülmüş kahveden geçecek, ardından kahve içeceği filtreden bardağa girecektir. Bu kol ile basıncı değiştirebilirsiniz. Böyle bir yarı profesyonel teknik, onunla çalışmak için belirli beceri ve bilgi gerektirir..
 2. Yarı otomatik modeller – çok fazla basınç oluşturan bir elektrikli pompaya sahip olun. Kahve demlemek için pompayı açmaktan sorumlu olan düğmeye basmanız gerekir. Basınç oluşturan pompa, kaynayan suyu öğütülmüş kahveden geçirecek ve kahve içeceği bardağa akacaktır. Sıvı bardağa dolduğunda, düğmeye tekrar basmanız gerekecektir. Yarı otomatik cihazda bir değil iki demleme grubu varsa, bir değil iki düğme vardır..
 3. Otomatik model – Bilgisayar ve sıvı akış sensörlerine sahip özel olarak tasarlanmış yerleşik bir kontrol panosuna sahiptir. Bu, belirli bir fincan boyutu için önceden belirlenmiş miktarda su içeren özel bir programa girmenize yardımcı olacaktır. Fincandaki kahve hacmini izlemek zorunda değilsiniz: kap dolduğunda makine kapanacaktır..
 4. Süper otomatik makine – yerleşik bir kahve değirmeni ve otomatik demleme elemanı var.

Bu ekipmanın yapabileceği fincan sayısına bağlı olarak bir, iki veya üç fincan kahve hazırlayabilen tek grup, çift grup ve üç grup kahve makineleri bulunmaktadır..

Bu tür profesyonel cihazların önemli bir unsuru, süt köpürtmek ve kahve içecekleri oluşturmak için kullanılan kapuçino makinesidir – örneğin, latte, kapuçino veya macchiato..

Nasıl seçilir?

Kullanılacağı yere göre profesyonel bir kahve makinesi seçmelisiniz:

 • bar için – gençler buraya gelirse (veya birkaç yudum için kahve satın alınan bir gece kulübüne yerleştirilirse). Su besleme bağlantısı olan bir kapsül kahve makinesi satın alabilirsiniz, 6 porsiyona kadar böyle bir içecek hazırlayabilir..
 • bar bulunursa şık bir otelde, ve yüksek kaliteli bir içeceği tercih eden müşteriler onu ziyaret edebilir, o zaman tüketicinin rafine zevkini tatmin edebilecek ekipman satın almaya değer.

 • Restoranlar için yerleşik bir kapuçino makinesine sahip olduğu için bir espresso veya kapuçino hazırlamaya yardımcı olacak yarı otomatik model uygundur.
 • kafe için – Farklı yaş grupları ve zevklere sahip müşteriler buraya geldiğinden, kokteyller ve çeşitli kahve içecekleri hazırlayabilen ekipman satın almaya değer. Personel maliyetlerinden tasarruf etmek için otomatik bir model satın almak daha iyidir.
 • Ev için Küçük boyutlu ve kahve içeceği yapmak için gerekli tüm işlevlere sahip kompakt bir versiyon seçmek daha iyidir. Böyle bir cihaz, tüm aile üyelerinin kullanabilmesi için kullanımı da kolay olmalıdır..

Isıtma elemanının tipine dikkat edin:

 • Kazan – Tüm su belirli bir sıcaklığa kadar ısıtılır ve kahvenin içinden geçirilir. Aynı anda birkaç porsiyon pişirmeniz gerekiyorsa uygundur.
 • termoblok – su küçük porsiyonlarda ısıtılır. Bir porsiyon pişirmeniz gerekiyorsa harika bir seçenektir. Böyle bir cihazda sıvı çok daha hızlı ısınır..

Doğru şekilde nasıl kurulur?

Lezzetli ve aromalı bir içecek hazırlamak için kahve makinesinin doğru ayarlanması gerekir. Cihazın ilk konfigürasyonu, ekipmanın doğru çalışması için belirli parametreleri ayarlayan servis merkezi çalışanları tarafından gerçekleştirilir..

Çalışma basıncı en az 15 bar. Demleme grubundaki basıncın 8-10 bar arasında ayarlanması gerektiğini lütfen unutmayın. Bu aşılırsa, cihaz düzgün çalışmaz..

Kazandaki sıvının optimum sıcaklığı 87-95 dereceye karşılık gelmelidir..

Genellikle profesyonel cihazlar, cihazın çalışması hakkında gerekli tüm bilgileri içeren özel bir ekranla donatılmıştır..

Nasıl kullanılır?

Otomatik kahve makinesinde bir kahve içeceği hazırlamanız gerekiyorsa, bunu şu şekilde yapmalısınız:

 1. Cihazın prize takılı olduğunu kontrol edin ve “Başlat” düğmesine basın.
 2. Özel bir kaba soğuk su dökün.
 3. Fasulyeleri bu cihazın yerleşik öğütücüsüne dökün. Bu eleman eksikse, öğütülmüş kahve kullanılmalıdır..
 4. Cihaz, bir içecek hazırlamaya hazır olduğunuz konusunda sizi bilgilendirecek, ekranda bir yazı görünecek (veya düğme yeşil yanacaktır).
 5. Bardağı ısıtmayı unutmayın, bunun için tahliye vanasını kullanarak biraz kaynar su dökmeniz gerekir..
 6. Bardağı başlığın altına getirin ve ilgili programa karşılık gelen düğmeye basın.

Bu cihaz bir kapuçino makinesi ile donatılmışsa, kakao demleyebilirsiniz. Bunun için önce sütü bir kapuçino makinesi ile çırpın ve uygun programı başlatın..

Bakım ve önleme

Modern modellerde, bu cihaza bakarken yalnızca zamandan değil, aynı zamanda paradan da tasarruf sağlayan özel bir yerleşik kendi kendini temizleme işlevi vardır..

Lezzetli ve aromalı bir içecek hazırlamak için düzenli olarak kireçten arındırmanız gerekir. Bu işlem kireç çözmeyi içerir. Bu tür ekipmanların bakımı için yalnızca özel ürünler kullanın. Bu sıvı cihaza dökülmeli ve ilgili temizleme düğmesine basılmalıdır. Bundan sonra, sistemi sade su ile iyice yıkamak gerekir..

Düzenli temizlik, cihazınızın çok uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır..

En iyilerin değerlendirmesi ve gözden geçirilmesi

Profesyonel kahve makineleri, çoğu modelin uygun bir fiyatı olduğu için ciddi bir satın almadır. Bu tür ekipmanları satın alırken, cihazlarının kalitesine önem veren üreticileri tercih etmek daha iyidir..

Düşük maliyetli ve kalitesiz Çin menşeli modelleri almamalısınız..

Bu cihazların modellerinin en yüksek puanı aşağıda sunulmuştur:

 • Brezilya Fonksiyonel, güvenilir ve kullanımı kolay modeller sunan bir İtalyan markasıdır. Bu, mükemmel bir kahve hazırlama sistemi ve üç kademeli bir sıcaklık kontrol sistemi sayesinde lezzetli bir içecek yaratmanıza izin veren en son teknolojik gelişmelerle sağlanmaktadır. Bu marka hem İtalya’da hem de yurtdışında popülerlik kazandı. Evde günlük kullanım için ekonomik bir seçenek ya da birçok özelliği ve şık tasarımı ile premium bir model satın alabilirsiniz..
 • Gaggia Yüksek kaliteli espresso hazırlamanıza olanak tanıyan hem manuel hem de otomatik çok sayıda kahve makinesi üreten bir İtalyan üreticisidir. Bu markanın cihazları evde, işte, kafelerde, barlarda ve restoranlarda kullanılabilir..
 • nescafe – şık görünüm ve artan verimlilik ile yarı otomatik cihazlar sunar. Kusursuz kalitede kahve demliyorlar, böylece gurmeler ve gerçek kahve bilenleri bile şımartılabiliyor..
 • “Saeco Kraliyet Profesyoneli” – Philips markasının en popüler modellerinden biridir. Bu süper otomatik makine, kahve hazırlamak için tüm işlemleri gerçekleştirecektir:
 • tahılları öğütün;
 • belirli bir miktar kahve dökün;
 • lezzetli ve aromalı bir içecek hazırlayacak.

Bu makine aynı anda 2 fincan kahve demlemenizi sağlar. Isıtmalı platform sayesinde bulaşıklar kullanımdan sonra kurumaya bırakılabilir. Bu cihazın bir çok ayarı var, bu sayede dilediğiniz içeceği sorunsuz bir şekilde kolayca hazırlayabilirsiniz..

İncelemeler

Kafe, bar, restoran ve benzeri işletme sahipleri kahve makinesinin işlerinin önemli bir unsuru olduğunu iddia etmektedirler. Bu tür ekipmanın çok yönlülüğü sayesinde, en talepkar müşteriyi kolayca memnun edebilirsiniz..

Kahve yapma konusunda uzman olmayan işletmeler için bu cihazın ekonomik versiyonunu tercih edebilirsiniz..

Kahve içeceklerine vurgu yapılıyorsa, çeşitli işlevlere sahip süper otomatik bir makine satın almaya değer..

Profesyonel bir kahve makinesi, lezzetli ve aromalı bir kahve içeceği ile her zaman memnun kalacağı için ev, ofis, kafe, bar veya restoran için vazgeçilmez bir ekipman haline gelecektir..

Daha fazla ayrıntı için aşağıya bakın.