Profesyonel karıştırıcı

Mikser, mutfakta en popüler ve yaygın olarak kullanılan cihazlardan biridir. Ancak bazen kişisel kullanım için tasarlanmış geleneksel bir ünitenin gücü yeterli değildir ve burada profesyonel bir mikser kurtarmaya gelecektir. Ve ne olduğu, ne tür olduğu ve satın alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, makalede ele alacağız..

Amaç ve türleri

Profesyonel bir mikser genellikle restoran ve kafelerde şefler tarafından kullanılır. Çok miktarda yiyeceği aynı anda çırpmak ve karıştırmak için tasarlanmıştır. Bu nedenle, bazı modern modellerin yaklaşık 30 litrelik bir kase kapasitesi vardır. Ancak, hacmi üç litre veya daha fazla olan sürahili karıştırıcılar da vardır. Bu tür cihazlar, artan güç, daha fazla hız ve elbette büyük boyut ile karakterize edilir..

Bu profesyonel mutfak asistanı, her zamanki gibi aynı amaçlar için kullanılır: ürünleri çırpma, karıştırma, hamur yoğurma.

Bu profesyonel cihazlar aşağıdaki tiplerde olabilir:

  • El cihazları. Çok sayıda ürünle çalışmanın zorluğu nedeniyle günümüzde çok sık kullanılmamaktadırlar. Kullanım sırasında, çok fazla çaba gerektiren ve hazırlama süresini önemli ölçüde kısaltmayan mikseri her zaman elinizde tutmanız gerekir..

  • Sabit karıştırıcılar. Kullanışlı ve kullanımı kolay. Hem restoranların ve kafelerin mutfağı hem de ev için idealdir. Gerekli olan tek şey malzemeleri standdaki kaseye yüklemek, istediğiniz modu seçmek ve çalışmaya başlamak. Döngünün sonunda mikser otomatik olarak kapanır..

  • Gezegen aleti – bu, sabit bir mikser ile aynı masa mikseridir ve çalışma prensibi aynıdır. Aralarındaki temel fark, ataşmanların çalışmasındadır. Gezegensel bir model söz konusu olduğunda, çalışma sırasında kenarlar sadece kendi eksenleri etrafında değil, aynı zamanda kasede bir daire içinde hareket eder. Bu, ürünlerin sadece çok daha hızlı değil, aynı zamanda daha iyi çırpılmasını ve karıştırılmasını sağlar. Sabit karıştırıcılarda, çırpıcı sadece kendi ekseni etrafında döner ve kaseye göre hareketsiz kalır..

Bu profesyonel mutfak ünitesinin satın alınmasına, bazı özellikler dikkate alınarak çok dikkatli yaklaşılmalıdır. Dolayısıyla, örneğin, bu cihazlar sadece görünüşte değil, aynı zamanda işlevde de farklılık gösterir. Satılık özel mikserler var, smoothie ve kokteyl yapmak için cihazlar var ve ayrıca evrensel modeller var..

Seçim önerileri

Hemen, planet ve sabit karıştırıcıları tercih etmenin daha iyi olduğunu belirtmek isterim. Kullanımları daha rahat ve hijyeniktir ve daha fazla güce sahiptirler..

Bu mutfak ekipmanını satın almadan önce, ne kadar yemek hazırlamak için kullanılacağını öğrenmelisiniz. Cihaz ev ihtiyaçları için satın alındıysa, 10 litreye kadar hazne kapasitesine sahip bir cihaz yeterli olacaktır. Profesyonel pişirme büyük hacimlerde çalışır, bu nedenle 10 ila 100 litre kapasiteli kaseli modellere dikkat etmelisiniz..

Güç önemli bir rol oynar, haznenin kapasitesi ne kadar büyükse, cihazın gücü de o kadar yüksek olmalıdır. 450 W veya daha fazla güce sahip modeller satın almak daha iyidir..

Cihaz bir pasta şefi için satın alındıysa, kitte birkaç farklı eki olan mikserleri tercih etmek daha iyidir.. Bu, çeşitli teknolojik işlemleri gerçekleştirmek için bu tekniği kullanmayı mümkün kılacaktır. Şekerleme karıştırıcılarının 10 litre veya daha fazla bir kase kapasitesine sahip olması arzu edilir. Bu, onları hem kremler hem de hamur olmak üzere aynı anda büyük bir hacim yapmak için kullanmanıza izin verecektir..

Tercihen, karıştırma kabının yapıldığı malzeme paslanmaz çelik veya dayanıklı camdır. Yakında kullanılamaz hale gelebileceğinden, plastik kaseli bir cihaz satın almak istenmez..

Profesyonel ekipmanın neredeyse her zaman pahalı olduğu anlaşılmalıdır. Bu nedenle, ev kullanımı için daha az güç ve ek sayısı ile yarı profesyonel bir karıştırıcı da satın alabilirsiniz..

Bu ünitenin nasıl doğru çalışması gerektiğini ve alıcıların satın alırken ne beklediğini gerçekten bilen tanınmış üreticilerin ürünlerini seçmelisiniz..

En iyi üreticiler

Bugün birçok mutfak aletleri üreticisi var. Ancak ortalama tüketici, profesyoneller için yüksek kaliteli mutfak aletleri üreten güvenilir markaları her zaman bilmez.. Bu nedenle, ilk üç profesyonel mikseri dikkatinize sunuyoruz..

  • mutfak yardımcısı. Ev kullanımı için daha iyi. 7 litrenin hemen altındaki hazne hacmi, yüksek güç ve elektronik hız kontrolü ile bu cihazın kullanımı kolay ve rahattır. Üç ek ek içerir.

  • karıştırıcı gezegen TorgMash Beyaz Rusya MP-10 catering işletmelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Güçlü, çok fonksiyonlu, kaliteli ve güvenilir. Herhangi bir işi birkaç dakika içinde tamamlamanızı sağlar.

  • Ve hala dalgıç modellerin destekçisiyseniz, o zaman Profesyonel El Mikseri Robot Coupe CMP 250 Kombi İhtiyacın olan şey bu. Bu cihaz, hacmi 15 litreye kadar olan kaplarda herhangi bir sıvı ürünü çırpmak ve karıştırmak için kullanılabilir. Yüksek güç ve çalışma hızı, kısa sürede büyük hacimli ürünlerin işlenmesine izin verir. Kolayca demonte etmenize ve gerekirse sıraya koymanıza izin veren basit bir tasarıma sahiptir..

Doğal olarak, açıklanan tüm modeller ve analogları, geleneksel karıştırıcılara kıyasla daha yüksek bir maliyete sahiptir. Ama gerçekten üreticilerin söylediği kadar iyiler mi? Bu tür ekipmanların sahiplerinden öğrenelim.

İncelemeler

Profesyonel şeflere göre, bu mutfak ünitesini kullanmadan hiçbir el gibi değiller..

Sadece çok fazla iş yapmakla kalmaz, aynı zamanda pişirme sürelerini de azaltır. Ve yüksek maliyet çok hızlı bir şekilde karşılığını verir. Evde profesyonel mikserlerin kullanımı hakkında konuşursak, genel olarak onlar da olumludur. Sahipleri, işin hızını ve verimliliğini, düşük gürültü seviyesini ve dayanıklılığı not eder. Böylece, profesyonel bir mikser satın almanın para kaybı değil, karlı bir satın alma olduğu ortaya çıktı..