Tamamlayıcı gıdaların tanıtımı bebek yaşamında ciddi bir aşamadır. Yiyecekler kaliteli ve sağlıklı olmalıdır. Ancak hiçbir şekilde mağazada satılan mallara her zaman güvenemeyiz. Ürünlerin koruyucu, nitrat ve diğer zararlı maddeler içermediğinden asla tam olarak emin olamazsınız. Bebek maması için bir buharlı karıştırıcı bu sorunu çözmeye yardımcı olacaktır. Bebek için püre hazırlanmasını kolaylaştıracak ve bu ürünün kalitesini kendiniz kontrol edebileceksiniz..

8fotoğraf

özellikler ve faydalar

Vapur-blender, bebeğin göründüğü evde vazgeçilmez bir cihazdır. Bunu kullanarak, fazla çaba harcamadan evde tamamlayıcı yiyecekler için kolayca patates püresi yapabilirsiniz..

Bu cihazın birçok avantajı vardır:

 • Sebzeleri ocakta pişirmeye gerek yok, onlara bakmak için zaman harcıyor. Buharlı pişiricinin bir zamanlayıcısı var.
 • Yiyecekleri bir elekle öğütmeye gerek yok. Yiyecekleri hızlı ve kolay bir şekilde ezin yerleşik blender.
 • Yiyecekler tek bir kapta pişirilip püre haline getirildiğinden, ayrıca bulaşıkları yıkamaya gerek yoktur..
 • az yer kaplar.
 • Bebeğiniz için doğru olan küçük porsiyonlar için tasarlandı.

Bir blender buharlı pişirici, çocuğunuzla geçirmek için fazladan zaman kazanmanıza yardımcı olabilir. Ek olarak, buharda pişirilmiş yiyecekler, bebeğinizin çok ihtiyaç duyduğu besinleri, vitaminleri ve mineralleri maksimum düzeyde tutar. Kaynar suda sindirilmezler..

İçinde yemek pişirmek için yiyecekleri küçük küpler halinde kesmeniz ve pişirme fonksiyonuna koymanız gerekir. Her şey pişirildikten sonra, her şeyi iyice öğütmek, patates püresine dönüştürmek gerekir. Gıda püresi farklı üreticiler için biraz farklı çalışır. Üreticiler genellikle cihazlarını ısıtma, buz çözme veya mikser gibi ek işlevlerle donatırlar. Hemen hemen her yerde cihaz içeren set, yemek pişirmek için kapların yanı sıra tarif kitaplarını içerir..

Nasıl seçilir? Bebek maması için en iyi modellerin değerlendirmesi ve onlar hakkında incelemeler

Ev aletleri pazarında, bu cihaz birkaç üretici tarafından temsil edilmektedir. Her birinin kendine has özellikleri vardır. İşte en iyi modeller.

beaba bebek aşçı

Bu üretici kendini kanıtlamıştır. Cihaz 350 watt güce sahiptir. Bu üreticinin tüm blender buharlı makineleri 4 programa sahiptir: buharda pişirme, karıştırma, ısıtma, buz çözme. Bu cihazı mutfağınızda parlak bir vurgu yapacak geniş bir renk yelpazesi mevcuttur, bunların en popüleri çingenedir. Vapur camı, servis ömrünü uzatacak olan darbeye dayanıklı plastikten yapılmıştır..

Ürünlerin öğütülmesi, çıkışta elde edilen ürünlerin kıvamını bebeğin yaşına göre homojen püre, rendelenmiş gıda veya küçük parçalar şeklinde seçmenize olanak tanıyan bakliyat kullanılarak gerçekleştirilir. Pişirme süresi 15 dakikadır. Önce parçalar buharlı ızgarada pişirilmeli, daha sonra doğrayıcı ile bardağa dökülüp püre haline getirilmelidir..

Bu cihaz, pişmiş yemeklerden et suyu toplamak için bir tepsiye sahiptir ve bu, besinleri kaybetmeden ihtiyacınız olan gıdanın kıvamını elde etmenize yardımcı olur..

Beaba Babycook buharlı pişirici-blender çeşitli modifikasyonlara sahiptir:

 • Orijinal model 600 ml’lik hazneli, püre yapmak için tamamlayıcı gıdaların başlangıcı ve sonrasında bebeğinizin beslenmesi için idealdir. Buharlı pişirici blender ile birlikte bebeğin menüsünü çeşitlendirmeye yardımcı olacak bir tarif kitabı dahildir. Cihazın maliyeti yaklaşık 8000 ruble.
 • Original Plus modeli öncekiyle aynıdır. Ek olarak, bebeğiniz suni veya karma besleniyorsa uygun olan bir biberon ısıtıcısı-sterilizatörü vardır. Bu özellik, biberonu önce sterilize etmenize ve daha sonra ilave kap kullanmadan içindeki karışımı istediğiniz sıcaklığa ısıtmanıza olanak vererek, bebeğiniz için çok önemli olan daha steril bir ortam oluşturmanızı sağlar. Original Plus modelinin maliyeti yaklaşık 7.500 ruble.

 • Solo, 1100 ml’lik büyük boy bir kaseye sahiptir. Tek elle bile kullanımı kolaydır. Cihaz oldukça kompakttır, mutfağınızda fazla yer kaplamaz. Maliyeti 8500 ruble.
 • Duo modeli, önceki modifikasyona çok benzer, ancak aynı anda iki yemek pişirmeyi mümkün kılan iki adet 1100 ml’lik kaseye sahiptir. Bu cihazın maliyeti, mağazaya bağlı olarak 11.000 ila 15.300 ruble arasında değişmektedir..

Bu cihazın incelemeleri olumlu. Kullanımı bebeğin beslenmesini kolaylaştırır, sadece patates püresi ve sebzeleri, et veya balıkları değil, aynı zamanda tahılları pişirmek için ek bir ağ satın alarak çeşitli tahılları da kolayca pişirebilirsiniz. Ayrıca tarif kitabı, bebeğin menüsünü çeşitlendirmeye yardımcı olur..

Chicco

Bu üreticinin iki buharlı pişirici-blender modeli vardır..

 • Bebeğim. Bu cihaz aynı zamanda tüm tamamlayıcı beslenme dönemi boyunca bebeğinize lezzetli ve sağlıklı yiyecekler hazırlamak için tasarlanmıştır. Buğuladı, doğradı, ezdi. Buz çözme ve ısıtma işlevi vardır. Ayrıca onunla ürünleri kırbaçlayabilirsiniz. Güç 400W.

Set, bir spatula kabı, kapaklı bir doğrayıcı eki, kapaklı iki kap ve bir ısıtma standı içerir. Pişmiş yemeklerin suyu kaseye akar. Patates püresi yaptıktan sonra kullanılabilir..

Önceki modelden farklı olarak, buharlı pişirici çalışırken doğrama bıçağı kabın içinde değildir. Ve yüksek sıcaklıklardan etkilenmez, servis ömrünü uzatır, bıçakları uzun süre mükemmel bilemede bırakır. Buharlı pişirici, pişirme süresini yarım saate otomatik olarak ayarlayan elektronik bir zamanlayıcıya sahiptir. Ancak gerekirse artırılabilir veya azaltılabilir. Bu teknik cihazın maliyeti 8000 ruble’dir, ancak nadiren hiçbir yerde bulunurlar..

 • Doğal Buharlı Pişirici. Daha modern modifikasyon. Set önceki modelden farklı değil, ancak bu cihazın bıçağı yenilikçi bir şekle sahip. Çocukların bağırsak koliklerinin ana nedenlerinden biri olan çocuğun sindirimini olumsuz etkileyen hava kabarcıkları oluşturmazken mükemmel, homojen bir püre yapmanızı sağlar. Maliyet yaklaşık 10.000 ruble.

Bu üreticinin yorumları oldukça iyi. Müşteriler, ürünün pişirme süresini net bir şekilde belirlemenizi sağlayan buharlı pişiricinin elektronik kontrolünü özellikle takdir ediyor. Blender bıçakları, tamamlayıcı gıdalara başlamak için ideal olan mağaza ürününe benzer kıvamda püreyi homojen hale getirir. Ancak daha büyük çocuklar için sadece doğranmış bir yemek de pişirebilirler. Cihazı kullanırken tarif kitabı da büyük talep görüyor.

bololo bebeğim

Mutfak modeli, ekonomik bir buharlı pişirici-blender seçeneğidir. Maliyeti analoglardan neredeyse 2 kat daha düşüktür. Ayrıca, pahalı modellerde bulunan tüm özellikleri içerir. Ayrıca tek bir cihazda 4 fonksiyona sahiptir. Bunlar buz çözme, ısıtma, karıştırma ve buharlamadır. Onlarla mükemmel bir şekilde baş eder. Makarna, tahıl gevrekleri, omlet, sufle ve süzme peynir tatlıları pişirmek için ek bir kase satın alma fırsatı vardır..

Bu cihazla bebeğiniz için her zaman yemek hazırlayabilirsiniz..

Bololo bebek vapur-blenler yanınızda götürmek için uygundur. Ağırlığı sadece 2 kg, kasenin hacmi 600 ml’dir. Cihazdaki pişirme süresi 15 ile 30 dakika arasında değişmektedir, pişirmek istediğiniz yemeğe göre ayarlayabilirsiniz. Öğütme derecesi de herhangi birine ayarlanabilir ve çıktı homojen püre veya küçük parçalardır. Blender buharlı pişiriciyi yıkamak, çok fazla elemanı olmadığı için zor değildir. Temizlemesi kolay, bulaşık makinesinde yıkanabilir. Cihazın maliyeti yaklaşık 5000 ruble.

Bu üretici Çin’de bulunuyor, ancak bu sizi şaşırtmamalı. Tüm ürünler ISO (IEC) kalite standartlarına göre sertifikalandırılmıştır..

Bu cihazı kullanan müşteriler güvenilirliğine dikkat eder. Mekanik kontrole rağmen pişirme süresini ayarlama fonksiyonunun çok kullanışlı olduğu söyleniyor. Ayrıca, küçük ürünler için ek bir ek satın alarak bebeğin beslenmesini çeşitlendirmek kolaydır. Diğer karıştırıcıları Bololo baby Kitchen ile karşılaştırırsak, marka için fazla ödeme yapmadan, az parayla oldukça kaliteli bir ürün aldığınızı anlarız..

bizimki bebeğim

Yukarıda sunulan analoglara kıyasla oldukça güçlü bir cihaz. Gücü 500 watt’tır. Cihaz yiyecekleri mükemmel şekilde öğütür, ısıtma işlevi vardır. Sebzeleri, çorbaları, tahılları ve çok daha fazlasını pişirmek için kullanılabilir. Elektronik kontrolü vardır, işin bittiğini bildirir. 10 otomatik programa sahiptir. Çocukların güvenliği için komple kilit mevcuttur. Çocuk cihazı açmayacak, bu da yaralanmayı önlemeye yardımcı olacaktır. Ağırlığı 3 kg, yanınızda götürmek zor olmayacak. Bu üreticiden bir buharlı karıştırıcının maliyeti yaklaşık 7000 ruble.

7fotoğraf

Bu cihazın incelemeleri övgüye değer. Yiyecekleri değiştirmenize, yiyecekleri kesmenize, koymanıza, programı ayarlamanıza ve ayarlanan süreden sonra hazır püreyi almanıza gerek olmadığı için çok uygundur. Ancak cihazı bir blender şeklinde buharlayabilir veya kullanabilirsiniz. Çorba pişirmek için bir seçenek var. Bazı insanlar bu cihazda yulaf lapası pişirmeyi sevmese de.

Evde bir bebek belirirse, bir buharlı karıştırıcı kullanışlı bir şeydir. Bu cihaz, çocuk püresini tamamen emin olduğunuz sebzelerden beslemeye yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, fazla zaman almayacak ve çocuğunuzla etkileşime geçebilir, gelişimine yardımcı olabilir veya sadece oynayabilirsiniz..