Wiele osób wzdryga się na słowo „naprawa”, ponieważ rozumieją, że czeka ich ogromna ilość pracy..

Konieczne będzie zakup dużej ilości materiałów budowlanych, wykonywanie brudnych i zakurzonych prac, a następnie dużo sprzątania. Nie wszyscy ludzie mają czas na zrobienie tych wszystkich rzeczy, a wielu po prostu nie ma niezbędnej wiedzy i doświadczenia, dlatego takie obawy się pojawiają. Przy okazji, jeśli nie chcesz samemu robić naprawy, możesz zamówić remont pod klucz. Możesz to zrobić na stronie remont-kijów.

Etapy naprawy

Pod wieloma względami etapy naprawy zależą od rodzaju prac, które zostaną wykonane, czy będzie to lekka naprawa kosmetyczna, czy konieczne będzie przeprowadzenie poważnych zmian w lokalu. Przede wszystkim musisz całkowicie uwolnić pomieszczenie od mebli, różnych przedmiotów i sprzętu, a także zdemontować wszystkie stare powłoki. Idealnie pomieszczenie powinno być „puste”, w takim przypadku można przystąpić do pracy.

Musisz pracować w określonej kolejności:

  • w razie potrzeby przebudowa mieszkania i instalacja komunikacji;
  • montaż elektryki, wymiana okien i drzwi w razie potrzeby;
  • zgrubne wykończenie, montaż mebli do zabudowy, jeśli są przewidziane;
  • wykończenie dekoracyjne wykończenie.

Najpierw musisz wykonać najbrudniejszą i najbardziej zakurzoną pracę. Na pierwszym etapie musisz zdecydować, czy konieczne jest usunięcie niektórych ścian i zainstalowanie nowych przegród wewnętrznych. Jeśli dana osoba jest zadowolona z obecnego układu, ten element należy pominąć i przejść do wymiany komunikacji. Będziesz musiał zainstalować nową instalację wodociągową i grzejniki. Jeśli jednak przed naprawą były doskonałej jakości, możesz przejść do następnego etapu..

Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na elektryka. Być może trzeba wymienić stare przewody elektryczne, być może trzeba zainstalować nowe gniazda i przełączniki do nowych urządzeń gospodarstwa domowego. Zaraz po wykonaniu najtrudniejszej pracy można w razie potrzeby zainstalować nowe drzwi i okna i rozpocząć wyrównywanie ścian i podłóg, przygotowywać powierzchnie do wykończenia dekoracyjnego, w razie potrzeby wykonać izolację, izolację akustyczną i hydroizolację..