Czyszczenie kąpieli w domu, środki, metody

Wiele osób chce, aby łazienka była zawsze czysta i śnieżnobiała, ale ciągle coś w tym przeszkadza. Zdarza się, że gdzieś zaczyna pojawiać się rdza lub smugi, których trzeba się pozbyć. Dziś własnymi rękami porozmawiamy o sposobach czyszczenia wanny w domu.

Do czyszczenia wanny potrzebujesz:

o papier ścierny.

o Rękawiczki.

o Rozpuszczalnik.

o Rozwiązanie, które pomoże pozbyć się rdzy.

o Nitroemalia.

o Szmaty.

Sprzątamy wannę w domu

Musisz zacząć pracę od usunięcia rdzy, kwas szczawiowy pomoże ci lepiej niż inni. Zmieszanie kwasu i wody w odpowiednich proporcjach pozostawi lepką ciecz. Jeśli nie jest w stanie pomóc, należy wybrać mocniejsze rozwiązanie, po uprzednim przestudiowaniu zasad pracy z nim. Następnie należy dobrze umyć wannę i przeszlifować uszkodzone miejsca papierem ściernym, a następnie nałożyć na nie rozpuszczalnik. Jeśli tego nie zrobisz, szkliwo, które nałożysz, wkrótce ulegnie pogorszeniu. Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności możesz przejść do malowania wanny. Lepiej zrobić to wszystko lakierem natryskowym, trzy razy, co pół godziny.

Przed powtórnym przepuszczeniem powierzchni wanny sprayem należy upewnić się, że jest całkowicie sucha. A na koniec wystarczy wypolerować wannę.

Jak wyczyścić starą wannę w domu?

Jak wyczyścić starą wannę w domu?

Możesz także użyć innej metody. Jest bardziej odpowiedni do starych wanien. Środek czyszczący należy wylać na wilgotną powierzchnię wanny i pozostawić do całkowitego wchłonięcia..

Po dwudziestu minutach musisz oczyścić powierzchnię z rdzy. Powinno to pomóc, ale tej metody nie można zastosować w nowej łazience..

Jak czyścić wannę żeliwną z płytki nazębnej w domu?

Czyszczenie wanien żeliwnych

A jeśli masz żeliwną kąpiel, to bliżej nocy, kiedy już nie będziesz jej używać, napełnij ją po brzegi gorącą wodą, dodaj dużą ilość wybielacza i zostaw tak do rana..

Przeczytaj więcej przydatnych wskazówek w nagłówku: Naprawa DIY

Adblock
detector