30 kg ogórków na krzak

Co należy zrobić, aby z jednego krzewu ogórka uzyskać 30 kg plonów na sezon? Osiągnięcie takiego wyniku jest całkiem możliwe. Wystarczy wybrać odpowiednią odmianę ogórków, a także zastosować technologię EM..

Aby uzyskać ogórki hybrydowe, stosuje się dwie wybrane odmiany. W ten sposób można uzyskać owoce, które będą miały wysoką wytrzymałość, a jednocześnie dadzą dobre zbiory w sezonie, nawet pomimo złych warunków pogodowych. Wyjaśnia to fakt, że hybryda absorbuje tylko pozytywne właściwości z odmian, z którymi została stworzona. Zjawisko to nazywa się heterozją..

Referencja! Jeśli odpowiednio pielęgnujesz ogórki hybrydowe, możesz zebrać obfite plony w sezonie..

Nasiona mieszańców są oznaczone F1. Oznacza to, że odmiana ogórka powstała w wyniku krzyżowania z nasion I generacji. Hybrydy mają tylko 1 wadę – nasion wyhodowanych roślin nie można wykorzystać do kolejnego sadzenia. Ale jeśli to zrobisz, wynik będzie zupełnie inny..

Technologia EM to system oparty na wykorzystaniu pożytecznych mikroorganizmów, które są zdolne do szybkiego namnażania się w glebie i mają korzystny wpływ na rozwój roślin..

Japonia stała się pionierem takich organizmów. Byli w stanie zsyntetyzować dr Teru Higa. W Rosji takie mikroorganizmy uzyskał P.A. Szablina. Opracował lek o nazwie Baikal EM. Są też leki produkowane przez firmę „Shining”. Obie opcje są równie skuteczne..

Jak technologia jest stosowana

Technologia uprawy ogórków

 1. Aby uzyskać duże zbiory ogórków, należy użyć odmian z układem jajników w wiązce, na przykład F1 Zyatek, F1 Geyser i tym podobne..
 2. Na miesiąc przed sadzeniem ogórków musisz przygotować ciepłe łóżko. Należy go leczyć preparatami EM, biorąc pod uwagę zalecenia zawarte w instrukcji.
 3. Ogórki należy sadzić zgodnie z ich wielkością. Idealny – rozłożony.
 4. Łóżko musi być mulczowane raz w tygodniu. Sam krzew ogórka należy przykryć ściółką z posiekanej pokrzywy.
 5. Grządki należy nawozić naparem ziołowym z dodatkiem preparatów EO..
 6. Ogórki należy również posypać specjalnym koktajlem. W wiadrze wody (10 l) należy rozcieńczyć 20 granulek „Zdrowy ogród”, 1 łyżka. „Lśnienie”, a także 20 granulek „Ekoberin”. To rozwiązanie pomaga wzmocnić witalność rośliny..

O czym świadczy pojawienie się ogórków

Wygląd liści i owoców może wiele powiedzieć o zdrowiu ogórków..

 • Jeśli nie ma wystarczającej ilości azotu, liście w dolnej części pędu żółkną, a wzrost rzęs zwalnia. Ogórki przybierają kształt klina.
 • Przy niedoborze fosforu liście stają się miękkie i nabierają ciemnozielonego odcienia. Później zaczynają wysychać i ostatecznie odpadają..
 • Jeśli roślina potrzebuje potasu, liście zaczynają pojawiać się z jasną obwódką wokół krawędzi. Bardzo szybko schną w czasie upałów..
 • Gdy krzewowi ogórka brakuje wapnia, jego liście zaczynają przybierać pośrodku kształt kopuły..
 • Jeśli zaczną pojawiać się białe plamy, oznacza to brak żelaza i pierwiastków śladowych. Aby to naprawić, powinieneś sprawdzić glebę. Może być zbyt kwaśny lub zbyt zasadowy..

Przez cały okres wzrostu krzewów ogórka konieczne jest ich kształtowanie. Bardzo ważne jest również regularne zbieranie plonów. Im mniejsze i młodsze owoce, tym większe zbiory będą ostatecznie zbierane przez cały sezon..