Wiśniowe pomidory na parapecie. Dorastanie i dbanie o dom. Sadzenie i hodowla

Prawdopodobnie nie raz widziałeś pomidorki koktajlowe w sklepach. Zwykle siedzą w małym koszyczku i świetnie wyglądają. Warzywa te mogą ozdobić wiele potraw i dodać im pikantnego akcentu. Te pomidory, które są raczej niewielkie, mają bardzo przyjemny słodkawy smak z lekką kwaskowatością. Po wypróbowaniu ich raz z pewnością będziesz chciał sam wyhodować takie warzywa i jest to całkiem możliwe. Pomidory czereśniowe można uprawiać w domu na parapecie. Ale aby zbiory były dobre, powinieneś wiedzieć, jak prawidłowo sadzić i uprawiać pomidory koktajlowe..

Pomidory czereśniowe: uprawa i pielęgnacja w domu

Pomidory czereśniowe: uprawa i pielęgnacja w domu

Aby Twoje pomidorki koktajlowe rosły bez powodowania szczególnych problemów, a także przyniosły dobre zbiory, musisz przestrzegać pewnych zasad:

 • Najpierw musisz wybrać odpowiednią doniczkę dla tej rośliny. Powinny być cylindryczne dla lepszego wypełnienia korzeni. Nie zaleca się używania doniczek, których kształt przypomina prostokąt lub kwadrat. A po wybraniu pojemników konieczne jest wypełnienie w nich gleby odżywczej..
 • Parapet południowy lub wschodni idealnie nadaje się do umieszczenia, ponieważ roślina bardzo kocha światło..
 • Pomidory również potrzebują dodatkowego oświetlenia, w przeciwnym razie zaczną zrzucać pąki. W tym celu zaleca się użycie krótkofalowego niebiesko-czerwonego źródła..
 • Nasiona wysiewa się na paletach, po czym przykrywa folią polietylenową (szkło). Przechowywane są w miejscu, gdzie jest ciemno i dość ciepło, od 25 do 30 stopni. Kiedy pojawiają się pierwsze pędy, folia jest usuwana, a po wyrośnięciu 2 prawdziwych liści rośliny należy zanurzyć w doniczkach, gdzie będą rosły.
 • Po zasadzeniu pomidorów na stałe należy je odpowiednio pielęgnować, podobnie jak w przypadku zwykłych pomidorów uprawianych na otwartym polu. Rośliny potrzebują terminowego podlewania, szczypania, zapobiegania i leczenia chorób, nawożenia, podwiązki do wsparcia.
 • Jeśli masz ochotę i doświadczenie, rośliny te można uprawiać hydroponicznie..

Podlewanie i wilgotność

Pomidory czereśniowe oczywiście uwielbiają wilgoć, ale należy pamiętać, że jej nadmiar może prowadzić do szybkiego nagromadzenia pasierbów i zielonej masy w roślinie. Gdy pogoda jest pochmurna, rośliny te należy podlewać 2 razy mniej niż zwykle. W pomidorach tego typu słupki są połączone z pręcikami (z tego powodu są samozapylone), jednak jeśli wilgotność gleby jest bardzo wysoka, a temperatura powietrza utrzymywana jest na poziomie 30 stopni, wówczas jajniki są wyjątkowo słabo uformowany. Możesz poprawić sytuację za pomocą pędzla. Po prostu musi przejść przez kwiaty, co znacznie zwiększy liczbę jajników..

Hodowla pomidorków koktajlowych

Hodowla pomidorków koktajlowych

Łodygi i sadzonki tej rośliny ukorzeniają się bardzo prosto i łatwo. Dlatego nie trzeba próbować uprawiać pomidorów koktajlowych z nasion. Z łatwością wyprowadzisz je z ogrodu. Możesz też ukorzenić pędy lub pasierbów.

Aby pasierb jak najszybciej zapuścił korzenie, do wody wlanej do szklanki należy dodać niewielką ilość nawozu do kwiatów. A jeśli zapewni się im dobre warunki wewnętrzne, ich ukorzenienie nastąpi już po 7 dniach. Tak więc po prostu doskonała sadzonka na wiosnę jest uzyskiwana z roślin, które ukorzeniłeś jesienią. A te sadzonki można uzyskać już za pół miesiąca. Do tego ten rodzaj sadzonki zaczyna owocować już po miesiącu, a to wszystko, ponieważ jest częścią dorosłej, dobrze rozwiniętej rośliny..

Kolejną zaletą tego typu rozmnażania roślin i sadzenia ich na otwartym terenie jest to, że mają czas na wydanie plonów na długo przed rozpoczęciem aktywnego rozprzestrzeniania się zarazy.

Hybrydy i odmiany na parapet, a także na loggię

 • Wiśnia Lisa F1
 • Koralik F1
 • Dziecko
 • Minibel
 • Data F1
 • Krajowa
 • Bonsai
 • Calineczka
 • Pigmej
 • Dzwoniec F1
 • Likopa Wiśniowa

Wybór gleby i opatrunku pogłównego

obfite dokarmianie roślin może być dla nich bardzo szkodliwe

Z pewnością wielu osobom, które decydują się na uprawę pomidorków koktajlowych na swoim parapecie, bardzo trudno oprzeć się jaskrawym paczkom nawozów, które są dostępne dosłownie w każdym sklepie. W końcu wydaje im się, że bez nich roślina po prostu nie może normalnie rosnąć i przynosić dobrych zbiorów. Ale tutaj warto wziąć pod uwagę, że obfite karmienie roślin może być dla nich bardzo szkodliwe..

Powinieneś także wiedzieć, że substancje zawarte w nawozach mogą gromadzić się w owocach, w wyniku czego stają się trujące. Aby pomidory koktajlowe dobrze rosły, wystarczy wybrać odpowiednią glebę do sadzenia i karmić je dowolną BMR raz na 2 tygodnie lub użyć do tych celów prostych nalewek roślinnych.

Mieszanka gleby z pomidorów koktajlowych jest bardzo prosta w przygotowaniu. Aby to zrobić, musisz wymieszać piasek, kompost, torf, ziemię ogrodową i darniową. Zaleca się również dodanie odrobiny węgla drzewnego..

Według wielu ekspertów konwencjonalne mechaniczne mieszanie gleby jest mniej skuteczne niż to, które odbywa się za pomocą opryskiwania warstw. Dzięki temu gleba jest restrukturyzowana, w wyniku czego podczas podlewania płyn będzie bardziej równomiernie rozprowadzany po podłożu..

Wskazówki dotyczące uprawy wiśni

Wskazówki dotyczące uprawy wiśni

Istnieje kilka subtelności w uprawie pomidorów koktajlowych w domu:

 • Na przykład w czerwcu można po raz drugi sadzić nowo ukorzenione pędy, które będą aktywnie owocować do połowy jesieni..
 • Niemieccy ogrodnicy znają jedną sztuczkę, która pozwala im wykluczyć wyciąganie sadzonek, jeśli nie mają wystarczającej ilości światła. A to jest bardzo łatwe. Będziesz potrzebować miękkiego pędzla, którym od czasu do czasu delikatnie szczotkujesz liście i wierzchołki pędów. W rezultacie włosy są lekko zniszczone. znajduje się na ich powierzchni, dzięki czemu sadzonki zaczynają rosnąć znacznie wolniej i krzaczą.
 • Niektórzy ogrodnicy uprawiają również pomidorki koktajlowe w wiaderkach wykonanych z żelaza. Takie rośliny nie są sadzone na otwartym terenie. Faktem jest, że dzięki tak niezwykłej pojemności pomidory nie są zarażone zarazą. A to dlatego, że żelazo może znacząco hamować wzrost i rozwój tego grzyba..

Stosując się do powyższych wskazówek, z pewnością będziesz w stanie wyhodować w domu mocne i zdrowe pomidorki koktajlowe, które przez długi czas zachwycą Cię obfitymi zbiorami..

iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org