Her onarımda ne kadar zor olursa olsun boyaya her zaman ihtiyaç vardır. Hem iç hem de dış mekan çalışmaları için gerekli olabilir. Ve yapı malzemeleri pazarında çok fazla boya olmasına rağmen, çoğu Alpina boyalarını seçiyor. Tüketiciler, özelliklerinden ve renk çeşitliliğinden memnundur. Boya, onarım konusunda fazla tecrübesi olmayan ve kendilerini yeni başlayanlar için vazgeçilmezdir. Onun sayesinde tüm işler kolayca ve zevkle yapılabilir..

Bu boyanın kullanımı kolaydır, yardımı ile sadece odayı hızlı bir şekilde yenilemekle ve kozmetik onarımlar yapmakla kalmaz, aynı zamanda küresel onarımlar yapabilir ve binanın görünümünü düzenleyebilirsiniz..

Görüntüleme

Bu şirketin ürünleri hem iç hem de dış mekan kullanımı için üretilmektedir..

Geniş renk yelpazesi ve çeşitli kaplama seçenekleri, banyo ve mutfak için boya seçmenize olanak tanır.. Duvarlar ve tavanlar, metal ve ahşap yüzeyler, radyatörler için uygundur. Çatı ve cepheleri kaplamak için tasarlanmış özel boyası olup, beton, tuğla, sıvalı yüzeylerden oluşan yapılar için uygundur..

“Megamaks”

Herhangi bir yüzeyi dekore etme yeteneği ile çok yönlü olarak kabul edilir. Birinci sınıf lateks boya tabanı mat, ipeksi bir yüzey oluşturur.

Bu boya türü su tutmaz, solmaz ve aşınmaya dayanıklıdır. Bu boya, uygulama kolaylığı nedeniyle çalışmak kolaydır. Onun renkleri şeffaf ve beyaz.

Akrilik

Dış mekan çalışmaları için kullanılır. Çoğu zaman, binalar ve ahşap ürünler onunla kaplıdır – cepheler, kapılar, çardaklar, çitler.

Tamamen zararsız bileşimi nedeniyle boya, ağır strese maruz kalan yüzeyler için odalarda da kullanılabilir..

Boyaya istediğiniz rengi ekleyip istediğiniz rengi elde edebilirsiniz. Bunu yapmak için, sadece beyaz boya satın almanız ve oldukça geniş bir renk yelpazesinden bir renk şeması seçmeniz yeterlidir..

Boya ayrıca onarım çalışmaları ve ileri işlemler için de uygundur. Uygulaması kolaydır ve yüksek aşınma direncine sahiptir..

kaparol

Bu malzeme yüksek nemli odalarda kullanılabilir. Beton, tuğla ve alçı yüzeyler bu boya ile bitirmek için idealdir. Bu durumda, üç güç kategorisi vardır. Akrilik, su, renklendirici pigmentler, mineral baz içerir. Bir püskürtme tabancası kullanarak boyayı uygulayın. Plastik bir kapta saklayabilir, güneş ışığından ve nemden koruyabilirsiniz..

Dış yüzeylerin boyanması en az sekiz santigrat derece sıcaklıkta olmalıdır., ama otuzdan fazla değil. Daha iyi bir görünüm için birkaç kat uygulayın ancak bir önceki katın kurumasını bekleyin. Üstelik fazla zaman almayacak. Bir katman yaklaşık iki saatte kurur.

İç mekan

Herhangi bir şık iç mekan yaratmak için kullanılabilecekleri için alıcılar arasında büyük talep gören özel bir ürün yelpazesi var. Bu seride “Dayanıklı”, “Dayanıklı”, “Trend”, “Pratik”, “Mutfak ve Banyo”, “Çocuk Odası” adlarına sahip boyalar bulunmaktadır..

Tüm kompozisyonlar, belirli bir odanın tasarımı için gerekli olan belirli bileşenlere sahiptir. Bu nedenle, satın alırken talimatları okumanız önerilir. Ayrı tiplere bölünmenin yapılması tüketicilerin rahatlığı içindir..

“Dayanıklı iç mekan” tavanlar ve duvarlar için tasarlanmıştır. Beton ve sıva dahil her türlü mineral yüzeye uygulanabilir. Bu boya sayesinde oturma odası veya koridordaki duvarlar iyi görünecek. Boya beyazdır. Aynı firmanın özel renkleri sayesinde her türlü ton verilebilir..

İsim “Dayanıklı iç mekan” kendisi için konuşuyor. Boyanın kullanımı ve bakımı çok kolaydır. Solmaz, duvarlar nemli bir bezle kolayca yıkanabilir, ancak deterjan kullanılmadan. Endüstriyel tesisler ve genellikle büyük bir insan kalabalığının olduğu yerler için uygundur. 6-8 saat içinde kurur..

“Modaya uygun iç mekan” tüketicinin isteği üzerine beyaz ve renkli olarak üretilir. İç işler için geçerlidir. Genellikle ofis alanı tasarımında kullanılır. Aşınmaya dayanıklı kaplamalar kategorisine aittir..

Tüm iç mekanlar için uygundur “Pratik iç mekan” boya. Yardımı ile herhangi bir iç mekanı kolayca ve hızlı bir şekilde güncelleyebilirsiniz..

Boya “Mutfak ve banyo” göreviyle bu öncüllerde başa çıkacaktır. Bu tip boyalarda bulunan bazı katkı maddeleri sayesinde duvarlarda küf ve küf oluşmaz. Ek olarak, duvarlar çok fazla ıslak temizlemeye sakince dayanacak ve kaplama uzun süre dayanacaktır..

Bu şirket ayrıca bir çocuk için rahat bir köşenin tasarımını da düşündü. Bu amaçla boyalar oluşturuldu. “Çocuk odası”. Ana artı, boyanın tüm çevresel güvenlik gereksinimlerini karşılamasıdır..

Çocuk sanatsal hayal gücünü göstermeye karar verdiyse, duvarların temizlenmesi kolaydır. Uygun bir renk şeması seçebilir ve odayı herhangi bir renge veya hatta birkaç renge boyayabilirsiniz..

renk tayfı

Bu şirketin sunduğu renk paleti o kadar geniştir ki, en ilginç fikirleri gerçekleştirmenize olanak tanır..

Açık tonlar, geniş ve güneşli odalar için idealdir, küçük ve karanlık olanlar için olduğu kadar, alanı görsel olarak genişlettikleri için. Bu tonlar sadece beyazı değil, aynı zamanda yumuşak gri, açık kahverengiyi de içerir. Kontrast renklerde mobilyalar iç mekanı tamamlayacak. Dekoratif elemanlar şeklinde ek önemli detayları da unutmayın..

Bu tür boyalarla, özellikle parlak renklerle deney yapmak için her zaman yer vardır. Parlak kırmızı, hassas tonlarla seyreltilebilir veya vurgulayabilir ve üzerine mor veya mavi ekleyebilirsiniz. Beyaz veya siyah mobilyalar veya dekoratif bileşenler, kırmızı bir arka plana karşı iyi görünüyor..

Uyum ve rahatlık hissi açık tonların turuncu rengini verecektir. Bu rengin duvarları bir sıcaklık ve bir huzur duygusu yaratır. Kahve tonlarıyla tamamlayabilir ya da dut tonlarına dikkat ederek kontrast oluşturabilirsiniz. Menekşe ve gri, salonun renk düzenini uyumlu bir şekilde tamamlayacak.

Gökyüzü ve deniz – bunlar aynı odada mavi ve yeşilin tonlarını karıştırırsanız ortaya çıkan derneklerdir. Renkler canlılık ve enerji veren parlak ve sulu olabilir veya sessiz ve yatıştırıcı olabilir..

Krem ve gri tonları yeşile çok yakışacak ve uyumu bozmayacak..

Faydalı ipuçları

Duvarlar birkaç kat boyanabilir veya bir tane ile yapabilirsiniz. Her şey, bu veya bu bileşimin duvarı ne kadar kapsadığına bağlıdır. İlk katman kuruduktan sonra şerit bulunmazsa, kendinizi bir katmanla sınırlayabilirsiniz. Boşlukların ve boyamanın homojen olmaması durumunda ikinci bir kat gereklidir..

Onarımlardan sonra daha az temizlik sağlamak için boya öncesi tüm yüzeyler korunmalıdır..

Lekelenmeye karşı korunması gereken yerler varsa, bu alanlara özel bir yapışkan bant yapıştırmanız ve işi bitirdikten sonra dikkatlice çıkarmanız gerekir..

Büyük parçalar özel koruyucu kağıtla kaplanabilir. Bunun yerine koruyucu dokunmamış bir malzeme kullanabilirsiniz ve onarım çalışmaları yaparken birkaç kez hizmet verebilir..

Listelenen ürün türlerine dayanarak, şirketin müşterilerini önemsediği ve her zevke uygun ürünler sunmaya hazır olduğu sonucuna varabiliriz..

Alpina sadece çok çeşitli boyalar değil, aynı zamanda astar, macun, alçı, su bazlı boya, emaye, vernik, sır da üretir. Onarımlarda faydalı olabilecek herhangi bir dekoratif malzeme – büyük ve kozmetik, bu şirket tarafından sunulmaktadır. Eldeki bu markanın ürünleri ile hem iç hem de dış işler kolayca yapılabilir..

Büyük inşaat merkezlerinde her zaman özel makineler vardır, bunların yardımıyla birkaç dakika içinde istediğiniz rengi seçerek istediğiniz rengi elde edebilirsiniz. Sunulan örneklere göre, onarılması planlanan odanın iç kısmına uyan renk şemasında gezinebilir ve seçebilirsiniz..

Musteri degerlendirmeleri

Birçok kişi bu markanın boyalarının kullanım kolaylığına dikkat çekiyor. Daha önce farklı tonlarda onarım yapmış olanlar, rulo ile boya uygulanmasını tavsiye eder. Yani boşanma yok. Bu özellikle koyu tonlar için geçerlidir. Hafif olanlara gelince, fırça onları da idare edebilir..

Tüketicilerin dikkat çektiği bir diğer nüans ise duvardaki kirlerin nemli bir bezle kolayca çıkarılabilmesidir.. Çoğu usta, boyaların zamanla solmaması gerçeğinden etkilenir ve ayrıca her yüzey ve oda türü için belirli bir boya türü seçilebilir. O zaman onarım kolay ve hızlı olacak ve yenilenen oda veya ev uzun süre memnun kalacak..

Bir sonraki videoda Alpina Metall Effekt dekoratif boya uygulama tekniğini göreceksiniz..