Bir banyo tadilatı planlarken, her zaman sonucun muhteşem olmasını ve maliyetlerin minimum olmasını istersiniz. 3D desenli PVC paneller bütçenizi korumanıza yardımcı olurken aynı zamanda banyoya göz alıcı bir görünüm kazandıracaktır..

Sadece küçük bir küveti bile tanınmayacak şekilde değiştirmekle kalmayacak, aynı zamanda neme ve mantarlara uzun süre direneceklerdir..

Özellikler, avantajlar ve dezavantajlar

3D efektli plastik paneller, şık ama pahalı karolara harika bir alternatiftir. Bu, piyasada yeni başlayanların bile çalışabileceği nispeten yeni bir malzemedir. Duvarlar için PVC paneller, dikdörtgen şeklinde yoğun levhalardır. Kaplama malzemesinin arkasında, güçlü yapışma ve iyi havalandırma sağlayan özel kabartma delikleri vardır. Döşemenin dışına bir 3B çizim uygulanır.

Plastik paneller, malzemenin hızla talep görmesine izin veren birçok avantaja sahiptir..

Avantajları arasında:

 • kurulumun birçok kez daha hızlı gerçekleşeceği büyük boyut;
 • duvarların kapsamlı temizliği için gereklilik yok;
 • bağımsız yüksek kaliteli kurulum imkanı;
 • banyonun ıslak ortamından iyi koruma;
 • uzun hizmet ömrü;
 • çeşitli tasarımlardan oluşan çok çeşitli;
 • Düşük fiyat.

  Bu tartışılmaz avantajlarla birlikte, panellerin birkaç dezavantajı vardır:

  • yangın durumunda malzeme toksik toksik maddeler açığa çıkarır;
  • plastik oldukça kırılgandır, kazara darbeye dayanmaz;
  • çevre dostu değildir;
  • bazı insanlar ofis alanıyla ilişki kurar.

  Çeşitler

  Sadece iki tip PVC duvar paneli vardır – dokulu ve pürüzsüz.

  dokulu

  Dokulu panellere kabartma düz olmayan bir yüzeye sahip paneller denir. Çoğu zaman, bu seçenek, alanı en uyumlu şekilde yaparak görsel olarak büyütmek isteyenler tarafından seçilir. Dokulu panellerdeki çizimler genellikle soyut, dalgalı veya geometrik şekillerdir. Tavanı bitirmek için bu tür panelleri kullanırsanız, oda daha uzun ve daha geniş görünecektir..

  Buradaki tek dezavantaj, kabartmalı yüzey daha uzun süreli bir temizlik gerektirdiğinden temizleme zorluğudur..

  Düz

  Pürüzsüz paneller, banyonun içini geliştirmek için harika bir fırsattır. Yüzeyleri tamamen düz ve pürüzsüzdür. Malzeme – yüksek kaliteli polivinil klorür. Paneller, buradaki boya çeşitlerinin çok daha yüksek olduğu için iyidir – ilginç bir renk veya tüm bir aralık veya desen seçebilirsiniz. Yüzey temizliği, dokulu çeşitlerden çok daha kolaydır.

  Kurulum ipuçları

  Uzun zamandır beklenen panelleri aldıktan sonra yapılacak ilk şey hemen montajını yapmamaktır. Uzmanlar malzemenin oda sıcaklığına alışması için yaklaşık iki gün beklemenizi tavsiye ediyor, bu durumda banyo olmalı. İklimlendirme süresi bittiğinde kuruluma devam edebilirsiniz. Panelleri yere koyduğunuzdan emin olun ve bitmiş çizimin nasıl görüneceğini görün..

  PVC panelleri monte etmenin iki yolu vardır – yapıştırıcı ve çerçeve. İlk yöntem düzgün ve düzgün duvarlara sahip olanlar tarafından seçilebilir. Kaplama malzemesinin takılması zor değildir – bunun için özel yapıştırıcı veya sıvı çiviler kullanın.

  Yapıştırmanın sadece hafif paneller için iyi bir yöntem olduğunu belirtmekte fayda var..

  Bir çerçeveye sabitleme, duvarların eğriliğini ve düz olmayan yüzeylerini gizleyecek alternatif bir yöntemdir.. Çerçeve farklı malzemelerden yapılmıştır – plastik, ahşap veya metal. Paneller yukarıdan sabitlenir, bunun için kendinden kılavuzlu vidalar kullanılır. Çerçeveyi zor yerlere – boruların ve kabloların bulunduğu alanlara – kurmak iyi bir fikirdir..

  Plastik PVC panellerin montajı, birkaç saat içinde halledilebilecek nispeten basit bir konudur. Ancak, bu konuda kendinizi güvensiz hissediyorsanız, hiç onarım yapmadıysanız veya sadece bunu yapmak istemiyorsanız, uzmanlardan yardım isteyin. Zanaatkarların işi genellikle ucuzdur ve siparişinizin değerinin %20’sine kadar mal olur..

  Bir desen seçme

  Duvarlardaki hacimsel, güzel çizimler her zaman sıra dışı ve prezentabldır. Bu tür görüntüler, yalnızca alanı görsel olarak büyütmekle kalmaz, aynı zamanda farklı aydınlatma koşullarında orijinal görünür. İyi haber şu ki, desen seçiminde herhangi bir kısıtlama yok, geniş ürün yelpazesi gerçekten de hayal gücünü özgür bırakmaya izin veriyor. Banyo kaplaması için suyla ilgili çizimler en uygunudur. Deniz teması, parlak tropikal balıkların görüntüsü, su damlaları, mercanlar, kumlu bir plaj olabilir..

  Bugün, PVC paneller çeşitli tonlarda sunulmaktadır. klasik beyazdan koyu altın ve gümüş tonlarına kadar. Bir resim seçerken, tasarımcılara kendi stil anlayışlarından, favori temalarından, renk kombinasyonlarından hareket etmeleri önerilir..

  Hiç sıkılmayan en tanıdık renkler, mavi ve mavinin tüm tonlarıdır. Sütlü, beyaz, kumlu, yeşilimsi tonlardaki boyalarla seyreltmek iyidir. Bu plajda olmanın etkisini yaratacak, odaya ferahlık ve serinlik verecektir..

  Yeşil ve sarı tonlarında parlak banyolar da oldukça ilginç görünüyor. Bu zengin renkleri seviyorsanız, doğal bir tema seçin. Meyveler, ağaçlar, kuşlar, tropik hayvanların görüntüleri iyidir. Portakal ve şeftali panelleri size büyük bir canlılık ve olumlu bir ruh hali kazandıracak. Ancak romantik düşünen insanlar için, örneğin nilüferler gibi çiçek desenleriyle pembemsi paneller kurmak iyi bir fikir olacaktır..

  Bir kaplama malzemesi satın alırken, sadece çizim hakkında değil, aynı zamanda nasıl yerleştirileceğini de düşünmeniz gerekir.. Görüntü tüm duvara yerleştirilebilir, ancak yalnızca bir alana vurgu yaparak banyonun üzerinde olabilir. Dikey çizimlerin odayı yükselttiği, ancak yatay çizimlerin tam tersine tavanı “alçalttığı” unutulmamalıdır..

  En ilginç banyo koleksiyonlarından bazıları Panda ve Novita olacak. Burada sadece klasik denizcilik temalarını değil, Provence ve retro tarzı paneller gibi şık çözümleri de bulabilirsiniz. Dantel süslemeli paneller, cennet kuşlarının görüntüleri, oryantal desenler muhteşem görünüyor. E-Plast ayrıca 3D desenli çok ilginç bir PVC panel koleksiyonuna sahiptir. Geniş ürün yelpazesi, çok çeşitli tonları ve ışıltılı efektli zarif koleksiyonları içerir..

  Plastik panellerin montajı için ipuçları – sonraki videoda.