Estima porselen karo: avantajları ve dezavantajları

Rus şirketi Estima, yüksek kaliteli porselen taş eşyanın tanınmış bir üreticisidir. Samara’daki bir seramik fabrikası ile Noginsk’teki bir yapı malzemeleri fabrikasının birleşmesi sayesinde oluşturuldu. Markanın seramik karoları yenilikçi İtalyan yapımı ekipmanlarla üretiliyor ve mükemmel özellikleriyle dikkat çekiyor..

özellikler

Porselen seramik karolar ancak geçen yüzyılın sonunda ortaya çıktı. Eşsiz özellikleri nedeniyle hemen büyük popülerlik kazandı. Bundan önce, tesislerin dekorasyonunda bir takım dezavantajların yanı sıra işletme kısıtlamaları ile sadece seramik karolar kullanıldı..

Porselen taş eşya genellikle sıcaklık koşullarında keskin bir değişimin yanı sıra yüksek nem seviyelerine sahip odalarda kullanılır. Malzeme kil, kaolin, kuvars kumu ve çeşitli teknolojik katkılardan oluşur, bu nedenle yüksek mukavemet ve güvenilirliği korurken agresif ortamlarda kullanılabilir.

Seramik granit üretimi için teknolojinin özelliği, hammaddenin preslenmesi ve pişirilmesidir. Ortaya çıkan malzemede gözeneklerin olmaması, olumsuz dış etkenlerle bile çalışmasına izin verir..

Estima porselen taş eşya, donma direncine ve minimum nem emilimine sahiptir. Çeşitli yüklere dayanabilir, artan aşınma direnci ile karakterize edilir ve ayrıca kimyasallarla temastan korkmaz.. Karo, yüksek sertlik ve esneklik ile karakterizedir.

Avantajlar

Estima seramik granit, birçok daire, ev ve diğer bina sahipleri tarafından duvar ve zemin dekorasyonu için kullanılmaktadır.. Malzeme, bariz avantajları nedeniyle talep görmektedir:

 • Mukavemet, tokluk ve yüksek aşınma direnci, uzun süreli çalışmaya katkıda bulunur. Malzeme darbeye dayanıklıdır, bu da endüstrilerde iç dekorasyon için kullanılmasına izin verir..
 • Karoların ani sıcaklık değişimlerine karşı direncinin yanı sıra yüksek sıcaklıklara dayanabilme özelliği, porselen karoların hem ısıtılmayan odalarda hem de banyo veya saunalarda kullanılmasına olanak sağlar. Karo deformasyona ve çatlamaya eğilimli değildir.
 • Malzeme, çalışma olanaklarını artıran kimyasallarla temastan korkmaz..
 • Malzemenin gözeneksiz yapısı sayesinde karonun mükemmel nem direnci.
 • Geniş bir model yelpazesi ve güzel bir görünüm, herhangi bir iç çözümün farklı stil yönlerinde düzenlenmesi için mükemmel bir seçenek seçmenize olanak tanır..
 • Şirket, ahşap ve taş dahil olmak üzere çeşitli yüzeyleri simüle eden karolar sunmaktadır. Uzun bir kullanım süresinden sonra bile ürünler solmaz ve şeklini korur..

Görüntüleme

Estima porselen çömlek iki çeşit olarak sunulmaktadır:

 • Mat Cilasız karolar tek tiptir ve çok çeşitli dokulara sahiptir. Pürüzlü yüzey, kaymayı önleyici özelliklerle karakterize edilir, bu nedenle güvenli kullanım garantisidir. Bu tür malzeme, banyolarda döşeme oluşturmak veya basamakları süslemek için kullanılabilir..
 • Parlak karo dokusu ve parlaklığı ile dikkat çekiyor. İç mekana özel bir şıklık ve ciddiyet kazandırır. Bu seçenek, görsel olarak ferah hale getirdiği için küçük alanlar için idealdir..

Kullanım kapsamı

Malzemenin mükemmel teknik özelliklerinden dolayı, ustalar hem iç mekan onarım çalışmaları hem de dış mekan kullanımı için Estima seramik granit kullanılmasını önermektedir. Bu malzeme, genellikle yoğun trafiğin gözlendiği alışveriş merkezleri ve süpermarketlerde dayanıklı ve güvenilir zemin kaplaması oluşturmak için uygundur..

Fayanslar ayrıca kliniklerde veya endüstriyel üretimde zemin oluşturmak için kullanılabilir. Estima ürünleri, tren istasyonlarının, büyük ofislerin ve hatta metro istasyonlarının dekorasyonu için de iyi bir seçim olacaktır..

Porselen taş eşya, hijyen (gözeneklerin olmaması nedeniyle) ve bakım kolaylığı ile karakterizedir.. Bu nedenle catering işletmeleri, oteller ve otellerin bitirilmesinde güvenle kullanılabilir..

Çok çeşitli dokular ve tonlar, iç dekorasyon veya ev cepheleri için en iyi seçeneği seçmenize olanak tanır. Markanın ürünleri mutfak ve yemek odalarını, oturma odalarını ve yatak odalarını, balkonları ve diğer mekanları süslemek için kullanılır. Şık karo tasarımı, en cesur ve beklenmedik tasarım çözümlerini gerçeğe dönüştürme fırsatı sunar. Estima porselen taş ürünleri genellikle “sıcak zemin” sistemi ile döşeme oluşturmak için kullanılır..

Koleksiyonlar

Şirket, çeşitli iç mekan fikirlerinin somutlaştırılması için çok çeşitli koleksiyonlar sunmaktadır.. Üreticinin en popüler teklifleri arasında birkaç ana teklif dikkat çekiyor:

 • Tahmin Standardı cilasız ve yarı cilalı yüzeylere sahip karoları içerir. Bu koleksiyon, güçlü ve güvenilir bir zemin kaplaması oluşturmaya uygundur, bu nedenle kalabalık alanlarda kullanılır. Koleksiyon, düz renklerin yanı sıra güzel baskılarla süslenmiş şık tasarım parçalarından oluşuyor..
 • Estima Antika doğal taşın dokusunu sadakatle taşır. Koleksiyonda mat ve parlak ürünler yer alıyor. Fayanslar iç dekorasyon için idealdir. Tasarımcılar burada birkaç renk şeması kullanıyor – modeller beyaz, kum, şeftali ve sarı renklerde sunuluyor. Yapay olarak eskitilmiş karolar, özellikle klasik tarzdaki iç mekanlarda iyi görünür..
 • Gökkuşağı parlak cilalı yüzeyi ile dikkat çeker. Böyle bir parlaklık elde etmek için karolar elmas cilalıdır. Bu koleksiyondaki modeller mermer dokusunu mükemmel bir şekilde aktarıyor, oniks, “parke gibi” modeller var. Karonun önemli bir avantajı kaymaz etkisidir..

Boyutlar (düzenle)

Estima, çeşitli formatlarda porselen taş ürünler sunmaktadır. Kare şeklinde, 300×300, 400×400 ve 600×600 mm boyutlarında karolar, dikdörtgen şeklinde – 600×300 ve 1200×600 mm olarak sunulmaktadır..

Uygun bir karo boyutu seçerken, akılda tutulmalıdır. malzemenin üretim sürecinde, boyutta hafif bir azalmaya yol açan hafif deformasyon riski vardır.. Hatalar 8 mm’den fazla değildir. Örneğin, 600×600 mm’lik bir karo 592,5 ila 606 mm arasında bir uzunluğa sahip olabilir..

Bu nüans, gerekli miktarda porselen taş eşya hesaplanırken önemlidir. Üretici, format olarak birbirine olabildiğince yakın olan karoları paketlemeye çalışır ve 0 ila 7 arasında değişebilen kalibrasyonu gösterir. Üretici, 592,5 ila 594.1 mm uzunluğa sahip plakalara kalibre 0 ve kalibre 7 atar. – 604.4’ten 606 mm’ye kadar. 12 mm kalınlığa sahip malzeme, 400 kilograma kadar yüklere dayanabilir.

Stil talimatları

Estima tasarımcıları, çeşitli iç mekan stillerine uygun karolar sunar. Odanın seçilen stil yönüne bağlı olarak, markanın belirli bir koleksiyonunda seçim yapabilirsiniz:

 • Örneğin, ülke tarzı bir iç mekan oluşturmak için koleksiyona dikkat etmelisiniz. Padova veya Bugnot. Yüksek teknoloji ürünü tasarım için mükemmel bir seçim porselen taştır Tiburtone ve Giaietto.

 • Toplamak hard rock scuro geleneksel iç mekanlar için uygundur. Retro tarzı sevenler, Monterrey Arancio veya Montalcino Cotto koleksiyonlarındaki karolara daha yakından bakmalı..

 • Fayans Doğal “bir ağacın altında” yapılmıştır, bu nedenle İskandinav veya rustik bir iç mekana mükemmel uyum sağlar. Newport koleksiyonu, fikirlerin minimalizm tarzında somutlaştırılması için idealdir..

İncelemeler

Estima porselen taş ürünleri büyük talep görüyor ve memnun müşteriler ürünler hakkında birçok olumlu eleştiri bırakıyor. Bu alanda profesyonel oldukları ve yalnızca iyi düzeyde malzemeler önerdikleri için özellikle kiremitçilerin görüşlerini dinlemeye değer. Ustalar, karonun mükemmel kalitesini, artan aşınma direncini, dayanıklılığını ve uzun hizmet ömrünü gösterir. Önemli bir avantaj, porselen taş eşyaların herhangi bir agresif dış etkiye karşı direncidir..

Ayrıca, alıcılar çok çeşitli dokular, formatlar, fayans renkleri gibi. Ürünler nispeten ucuzdur, bu nedenle düşük gelirli insanlar için bile uygun fiyatlıdır..

Şirketin porselen taş eşyasının ana dezavantajı, malzemenin döşenmesinin sonucunu olumsuz yönde etkileyen beyan edilen boyutlarla tutarsızlıktır. Ancak, karoların kalibrasyonunu hesaba katarsanız, bu dezavantaj neredeyse görünmez hale gelir..

Estima porselen taş ürünleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki videoya bakın.