Dairelerin dekorasyonunda asma ve gergi tavanların görünümü gerçek bir devrim yarattı. Her zamanki badana yerine, tasarımı, renk şemasını ve hatta tavanların şeklini çeşitlendirmek, ışık ve doku ile oynamak mümkün oldu..

Orkideli gergi tavan, olağanüstü güzelliği ve özgünlüğü nedeniyle müşteriler arasında talep görmektedir..

özellikler

İç tasarımdaki çiçek desenleri her zaman alakalı olmuştur. Antik çağlardan beri insanlar kıyafetlerini, saçlarını, evlerini doğanın bize sunduğu süslemelerle süslemeye çalışmışlardır. Teknolojik ilerleme bazen yapay malzemelere, endüstriyel tarza yönelik eğilimlere yol açar: plastik, cam, beton. Ancak moda tekrar tekrar doğal tezahürlere geri döner..

Orkide egzotik bir çiçektir ve kim evini tuhaf güzel çizimlerle dekore etmek istemez..

PVC filmden yapılmış streç kumaş, fotoğraf baskı teknolojilerini kullanarak, tüm tonları ve damarları doğal renklerde hassasiyet ve sınırsız gerçekçilikle aktarmayı sağlar..

Avantajlar ve dezavantajlar

Fotoğraf baskısı olan gergi tavanlar, birkaç nedenden dolayı son derece popülerdir:

 • kilogram sıva ve macun kullanmadan eski ve düzensiz tavanların kusurlarını kolayca gizleme yeteneği;
 • yapılar güvenilir ve dayanıklıdır;
 • PVC filmin bakımı kolaydır. Kanvaslar, tavanı toz birikiminden koruyan anti-statik bir kaplamaya sahiptir. Temizlik için zaman zaman kuru bir bezle yüzeyin üzerinden geçmeniz yeterlidir. Bazen nemli bir bezle temizleyin. Lekeleri ve kiri çıkarmak için hafif deterjanlar kullanın. Ancak kırılgan malzemeye zarar vermemek için aşındırıcı parçacıklara sahip bileşimler kullanılamaz;
 • bireysel siparişlere göre ve en kısa sürede gergi tavan yapılır. Kurulum sadece birkaç saat sürer.

İç mekan kullanımı

Orkide ile çizimler, bir apartman dairesinde herhangi bir odanın iç kısmına mükemmel uyum sağlar.. Yatak odası için zengin pembe-leylak tonları veya çok renkli damarlı havadar beyaz çiçekler uygundur.. Büyük bir çiçek veya bir dal olabilir. Kontur boyunca bir arka ışık çerçevesi veya LED şerit çok uygundur. Parlak tuval ve parlak çizim yeni bir şekilde oynayacak ve odaya romantizm ve rahatlık katacak.

Kadınlar ve kızlar, odalarında böyle bir tavan görünce kayıtsız kalmayacaklar.. Genç ev kadınları için daha narin, hafif, küçük resimler seçin, gözü aşırı yüklememek için. Yetişkinler için daha radikal ve geniş dokular kullanabilirsiniz.. Gençler veya dinamik doğaları, eşleştirmek için çok renkli aydınlatma ile egzotik tavan desenlerini vurgulayabilir: örneğin, leylak lambalardan leylak-leylak çiçek salkımına. Aydınlatma, iç mekana gizem ve muhteşemlik katacak.

Beyaz, mavi, yeşil, pembe renklerde daha açık renkli görüntüler oturma odasında kök salacak.. Tazelik ve bahar hafifliği, görüntüye yeşil yaprakların varlığını katacaktır. Spot ışıklar, parlak tavandaki yansıma sayesinde iyi bir aydınlatma sağlayacak ve mekana yükseklik kazandıracaktır..

Mutfak, tavanı orkidelerle süslemek için harika bir yerdir. Sıcak yeşil, güneşli sarı, kırmızı veya sarı tonlu beyaz, tasarıma sıcaklık, neşe ve doğaya yakınlık duygusu getirecek. Banyoda, standart olmayan mavi ve mavi tonlarında güzel çiçeklere sahip bir tuval seçilebilir..

Doygun tonlar, eşleşen karolarla vurgulanabilir.

Orkide tuvalleriyle tavanları süslerken, bazı kurallara uymaya değer:

 • Bu tür bir dekorasyonu büyük odalar için bırakmak daha iyidir. Küçük bir odada, desen çok hantal görünecek ve ayrıca alanı görsel olarak azaltacaktır..
 • Odanın dekorasyonunda tavandaki ile aynı renkleri kullanabilirsiniz. Aksi takdirde, desen dekorun geri kalanıyla çok zıt olacaktır..
 • Diğer parlak, büyük ve göze çarpan desenleri reddetmek daha iyidir. Odadaki duvarlarda, perdelerde ve tekstillerde belirgin desenler, dikkati tavanın güzelliğinden uzaklaştıracak ve genel görünüm aşırı ve iddialı olacaktır..
 • Egzotik bitkilerle çizim yapmak klasik tarzlara, pop art, loft ve eko tarzına uymaz..

güzel örnekler

 • Duvarların koyu masmavi tonu tavandaki mavi orkide resimlerine karışıyor. Beyaz bir arka planla birlikte, taze ve hareketli bir tasarım yaratırlar..
 • Mutfaktaki soluk leylak, yeşil yapraklı sulu menekşe renkli orkidelerle vurgulanıyor. Oda her zaman bir bahar havası taşıyacak ve olumlu.

 • Doğal bir orkide dalı görüntüsü, durumun uyumunu korurken, oturma odasının sıkıcı iç kısmını bej tonlarında seyreltebilir..
 • Odadaki bir alanı, örneğin rahatlamak için bir kanepeyi vurgulamak için, tavan dekorasyonunu orkidelerle kullanabilirsiniz..

Orkide ile gergi tavan yükleme işlemi, aşağıya bakın.