Günlük yaşamda, genellikle bir şeyi yapıştırmak, onarmak, restore etmek gerekir ve modern yapı malzemeleri pazarı bu konuda bizim için ideal bir yardımcıdır. Bugün, her türlü projenin uygulanması için tüketiciler çeşitli yapıştırıcılar seçebilir, ancak uzmanlar tarafından en iyilerinden biri olarak kabul edilen Poxipol soğuk kaynaktır..

özellikler

Bu yapıştırıcı çok yönlüdür, çünkü doku ve bileşimde çok çeşitli parçaları birleştirmek için kullanılabilir. Soğuk kaynak Poxipol, farklı bileşimde iki tüp içeren bir karton kutuda mevcuttur. İşlem görmüş yüzeylere uygulanmadan önce tüplerin içeriği doğru şekilde karıştırılmalıdır..

Böyle bir yapışkan malzeme, dış mekan çalışmaları için ve sıfırın altındaki sıcaklıklarda bile kullanılabilir, ancak bu durumda, çalışmaya başlamadan önce dikkate alınması gereken kürlenme süresi önemli ölçüde artar..

Poxipol soğuk kaynak, her türlü restorasyon işini de yapabilir, ancak özellikle parçaları sabitlemek için bir yapıştırıcı bileşimi kullanmak en iyisidir..

Avantajlar ve dezavantajlar

Poxipol soğuk kaynağının popülaritesi ve çok sayıda olumlu inceleme şunu gösteriyor: yapıştırıcının bir takım avantajları vardır:

 • çok yönlülük (araç, doku ve yoğunluk bakımından farklı malzemeleri birbirine yapıştırmak için kullanılabilir);
 • kullanılabilirlik (bu ürün herhangi bir hırdavatçıda ve pazardaki özel satış noktalarında bulunabilir);
 • kullanım kolaylığı (okuma talimatları, ilacın nasıl kullanılacağını ayrıntılı olarak açıklar);
 • çeşitli kalınlıklarda bir tabaka halinde uygulama yeteneği (her durumda, kaynak buruşmaz, boyut olarak artmaz ve yayılmaz);
 • dikey tabanlarda kurulum çalışmaları yaparken kullanma yeteneği (bitmiş karışımın kalın kıvamı nedeniyle);

 • bileşimde çözücü bulunmaması (bu nedenle, yapışkan karışım konutlarda ve hatta olumsuz çevresel koşullara karşı en savunmasız olan çocukların yaşadığı yerlerde kullanılabilir);
 • neme dayanıklılık (yapışkan bileşim, yüksek nemli odalarda kullanılabilir);
 • kuruduktan sonra malzeme iz bırakmaz.

Soğuk kaynak da olumsuz özelliklere sahiptir. Her şeyden önce, bu, yapıştırıcının uygulama kapsamını önemli ölçüde sınırlayan düşük erime noktası ile ilgilidir. Tüketici incelemeleri de çok ekonomik ambalajlara işaret ediyor. Bir Poxipol soğuk kaynak tüpünün hacmi, belirli bir iş türü için her zaman yeterli olmayan 14 ml’dir. Ayrıca, malzemenin tamamen kurumasının uzun süresinden herkes memnun değildir. Yapıştırıcı, sürekli titreşime ve darbeye maruz kalan parçalarda kullanılamaz..

Dezavantajlar, çalışma yüzeylerinin toz ve kirden titizlikle temizlenmesinin yanı sıra daha sonra yağdan arındırma ihtiyacını içerir..

Uygulama kapsamı

Poxipol soğuk kaynak, endüstriyel ölçekte nadiren kullanılır. Ev alanında daha geniş kullanım alanı buldu. Yardımı ile farklı yüzeyler yapıştırılır, çeşitli kapların ve uçakların bütünlüğü geri yüklenir. Bitmiş çalışma kütlesi, plastik, kauçuk, metal, cam, beton, ahşabı herhangi bir kombinasyonda mükemmel şekilde sabitler. Poxipol ayrıca araba parçaları, mobilya, tabak, çocuk oyuncaklarının onarımı sırasında da kullanılır..

Gaz tanklarının sızdırmazlığı sırasında yapıştırıcının mükemmel olduğu kanıtlandı, sarnıç ve kapı aksamlarını başarılı bir şekilde onarmakta, kırık seramikleri yapıştırmak ve dekoratif eşyaları sabitlemek için kullanmaktadırlar. Poxipol ayrıca onarım ve inşaat işlerinde seramik karoları ve fayansları sabitlemek için ve servis istasyonlarında – arabaların çamurluklarını ve tamponlarını doldurmak için kullanılır. Soğuk kaynak, metal levhalardaki delikleri, tekneleri, aynaları ve hatta beton zeminleri etkin bir şekilde onarabilir.

Talimatlar

Poxipol soğuk kaynak yöntemi oldukça basittir, ancak çalışması belirli hazırlık noktalarını gerektirir. Yapıştırmaya başlamadan önce, çalışma yüzeylerini iyice temizlemeniz gerekir – kalıntıları temizleyin, parçaları özel bir çözücü kullanarak yıkayın ve yağdan arındırın. Daha sonra tüplerin içeriğini eşit oranlarda birleştirmek ve elde edilen karışımı iyice karıştırmak gerekir. Karıştırma sonucunda şeffaf kütle metalik bir renk alacaktır. Tipik olarak, pişirme süresi 10 dakikadan fazla değildir. Yapışkan kütle topaklar olmadan homojen olmalıdır..

Kimyasalları karıştırırken yapışkan kütlenin sıcaklığının artmaya başlayacağını hatırlamak önemlidir.. Bu fenomen normal kabul edilir ve karışım ısınmazsa, orijinal mi yoksa sahte mi aldığınızı düşünmeniz gerekir. Ortaya çıkan ürün yüzeylerden birine uygulanmalı ve diğer kısım iyi bastırılmalıdır. Sıvı için bir kaptaki sızıntıyı onarmak için kaynak kullanılıyorsa, deliğe yapıştırıcı sürülmesi ve tamamen kuruyana kadar kendi haline bırakılması gerekir..

Karışımı işledikten sonra 10 dakika içinde sabit parçaların konumunu düzeltebilir ve yapıştırılmış parçayı kurulumdan en geç bir gün sonra kullanabilirsiniz..

İhtiyati önlemler

Soğuk kaynak alırken daima üretim süresine dikkat edin. Süresi dolmuş yapışkan bileşimin kullanılması yasaktır. Zayıf yapışma veya tamamen yokluğu ile ifade edilen kayıp özelliklere ek olarak, sağlığınızı ve çevrenizdekilerin sağlığını büyük tehlikeye atabilirsiniz. Bu nedenle, Poxipol’ü çocukların erişemeyeceği bir yerde sakladığınızdan emin olun..

İlk tüpün içeriği insan derisi ve mukoza zarları üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir.. Gözle teması halinde ürün ciddi bir alerjik reaksiyona neden olabilir. İkinci bileşen, tüm insan vücudunu olumsuz yönde etkiler. Yutulamaz veya cilde uygulanamaz. İlki gibi, bileşim alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Herhangi bir nedenle cilde kaynak bulaşırsa, etkilenen bölge derhal akan su ile yıkanmalı ve derhal bir doktora başvurulmalıdır. Yapıştırıcı tamamen kuruduktan sonra insan sağlığı ve yaşamı için tehdit oluşturmayı bırakır..

Uzman tavsiyesi

 • Soğuk kaynak tamamen kürlenene kadar düzeltilebilir. Düzleştirilebilir, gereksiz parçacıklar çıkarılabilir. Bu amaçlar için, suya batırılmış kauçuk bir spatula ile bir spatula kullanmak daha iyidir. Kaynak katı bir şekil aldıysa, artık onunla bir şey yapmak mümkün değildir..
 • Kütle kabın dışına sıkılmak istemiyorsa, her iki tüp de hafifçe ısıtılabilir..
 • Konteyner kapaklarının yer yer değiştirilmesi yasaktır..
 • Tüplerin bileşenlerini daha sonra atmaktan çekinmeyeceğiniz kolay temizlenebilir bir plaka veya malzeme üzerinde karıştırmak daha iyidir..

Polipropilen parçalar gibi Teflon yüzeylerin soğuk kaynaklı Poxipol olduğunu hatırlamak önemlidir..

 • Karmaşık yüzeylerin birleştirilmesi özel bir yaklaşım gerektirir. Bu malzemeler arasında bronz, çelik, bakır ve krom bulunur. Her iki parçaya da ince bir tutkal tabakası uygulanmalıdır..
 • Pürüzsüz bir yüzeye sahip gözeneksiz malzemeleri yapıştırmanız gerekiyorsa, çalışma alanlarını zımpara kağıdı ile zımparalamalısınız. Bu tür eylemler, güvenilir bir şekilde sabitlenmelerini sağlayacak olan temas eden elemanların yapışma özelliklerini iyileştirecektir..
 • Poxipol soğuk kaynak en iyi 20 ila 25 santigrat derece arasındaki ortam sıcaklıklarında yapılır. Daha yüksek bir sıcaklık, tam kuruma süresinde bir azalmaya yol açacak ve daha düşük bir sıcaklık, aksine, bu göstergeyi artıracaktır..
 • İşi bitirdikten sonra ellerinizi iyice yıkayın..

Poxipol soğuk kaynak kullanımı – sonraki videoda.