Pufas macunu: özellikleri ve faydaları

Pufas macununun bir özelliği, geniş yüzeylerde çatlakları tamamen doldurma ve mevcut düzensizlikleri düzeltme yeteneğidir. Malzemeye iyi yapışma sağlayan alçı bağlayıcılar içerir. Bu yazımızda Pufaş macunlarından bahsedeceğiz ve bu tescilli karışımların faydalarından bahsedeceğiz..

Üretici hakkında

Pufa karışımları 100 yılı aşkın bir süredir Almanya’da üretilmektedir. Macun çözümlerine ek olarak, endişe başka yapı malzemeleri de üretmektedir. Alman üretimi yüksek kaliteyi garanti eder – modern ihtiyaçları ve pazar gereksinimlerini karşılar, böylece satın alınan ürünün güvenilirliğinden emin olabilirsiniz..

Avantajlar

Alman üreticinin macunlarının birçok avantajı var.

 • iyi yapışırlar uygulamadan sonra birçok yüzey ile.
 • Deformasyona dayanıklı tescilli karışım ve büzülme, çatlak oluşturmaz.
 • Çevre dostu. Tüm çalışma süreci boyunca toksik maddeler yaymaz.
 • Kullanışlı ve “itaatkar”. Uygulandığında duvarın alt kısımlarında sarkma oluşturmaz, iş bitiminden sonra bir saat içerisinde katmanları düzleştirmenizi sağlar..

 • Her yüzeye uygulanabilir: betona, tuğlaya, alçıpan, sıvaya.
 • Kuruduktan sonra pürüzsüz, düzgün bir yüzey oluşturur. üzerine duvar kağıdı yapıştırmanıza ve hatta boyamanıza izin verecek çatlaklar ve topaklar olmadan.
 • Buhar geçirgenliği. Bu, macunun odadaki yüksek nem seviyelerine tepki vermesini önler. Karışım nemi emmez, salmaz, böylece odadaki hava çok kuru veya nemli olmaz.
 • Düşük tüketim. Ustaca bir uygulama ile 1 metrekare için 1 kg harç yeterli olabilir..
 • Basit talimat. Su ile karıştırmak kolay ve basittir. Karışım sadece 2-3 dakika içinde kullanıma hazırdır..

Nasıl seçilir?

Aşağıdaki kriterlere göre seçiminizi yapabilirsiniz:

 • Randevu. Evin içindeki yüzeylerin işlenmesi, dış cephe yüzeyinin işlenmesi ve evrensel bileşiklerin işlenmesi için karışımlar vardır..

Bu veya bu kompozisyonun seçimi, hangi yüzeyleri bitirmeniz gerektiğine bağlıdır..

 • işin ölçeği. Küçük onarımlar veya geniş yüzeylerin kaplanması için.

 • Karışım tabanı. Reçine üzerinde çimento esaslı, alçı esaslı veya karışım vardır. En dayanıklı çimentodur. Ancak artan nemi sevmezler..
 • Tip ve paketleme. Kuru karışım yoğurma gerektirir. Hazır sıvı çözeltinin hazırlanmasına gerek yoktur, ancak çok daha az depolanır..
 • Ağırlık ve hacim. Kağıt torbalarda – 0,5 kg, 1,2 kg, 5 kg, 10 kg, 25 kg, kovalarda – 4 kg, 8 kg, 14 kg, 15 kg, kutularda – 1 kg ve tüplerde – her biri 0,4 kg.
 • Renk. Beyaz, renkli veya nötr karışımlar vardır..

Ürünler ve servisler

Pufaş MT 75

Üretici, sonraki sıva işleri için beton, tuğla veya duvar işlenirken bu macunun kullanılmasını önerir. Ana bileşen, yüzeye iyi yapışma sağlayan ve ayrıca kabarcık ve çatlak oluşumunu önleyen alçıdır. Bu karışımdan yapılan bir kaplama olumsuz koşullara karşı dayanıklıdır..

Ahşap, cam ve plastik için uygun değildir.

Pufaş Glatt + Tam

İç dekorasyonda, temel restorasyonu sırasında çatlakları doldurmak, düzensizlikleri düzeltmek için kullanılır. Ana bileşenler, kuruturken iyi ve düzgün yapışma ve ayrıca yüksek buhar geçirgenliği sağlayan selüloz lifleri ve alçıdır..

Pufalar Full + Finish

Ana aktif bileşenler ayrıca alçı ve selülozdur. Daha sonra duvar kağıdı yapıştırmak ve yüzeyi boyamak için kullanılır, çatlakları ve yarıkları doldurur, yüzeyi düzleştirir. 1 metrekare başına nispeten düşük malzeme tüketimine sahiptir – sadece 1 kg karışım.

Pufaplast V30

Ana bileşenler çimento, reçineler ve yapay liflerdir. Her yüzeye uygun olduğu için evrensel bir bileşimdir..

Sonraki döşeme için önerilir. Uygulanan karışım zamanla çatlama veya yuvarlanma yapmaz, gerekirse yüzeyden tamamen kolayca çıkarılabilir..

Özetliyor

Pufas macununun birkaç önemli avantajı vardır – dayanıklılık, olumsuz dış etkilere karşı direnç ve uygulama kolaylığı. İşte bazı karışım türlerinin sadece kısa bir açıklaması. Kesin olan bir şey var – hangi bileşimi seçerseniz seçin, uygulanan kaplamanın kalitesi ve dayanıklılığı size garanti edilir..

Aşağıdaki videodan duvarları kendi başınıza nasıl macunlayacağınızı öğreneceksiniz..