İtalya’dan dekoratif sıva San Marco, dış ve iç kaplama işleri için kullanılır. Bu üretici çalışmalarına geçen yüzyılın 50’li yıllarında başladı ve bugün şirketin ürünleri tüketiciler arasında büyük popülerlik kazandı. Şirket, üretimde en son teknolojileri kullanır, bu nedenle tüm San Marco boyaları ve vernikleri çok yüksek kalitededir ve elit olarak kabul edilir..

özellikler

San Marco şirketinin ürün yelpazesinde çok sayıda sıva var. Mükemmel performans özelliklerine sahiptirler. San Marco sıvaları özellikler, renkler, dokular, fiyatlar bakımından farklılık gösterir. San Marco sıva malzemeleri, bu tür ürünlerin maliyetinin oldukça yüksek olmasına rağmen tüketiciler arasında talep görmektedir..

Bu üreticinin dekoratif sıvası sayesinde çeşitli yüzeylerde karmaşık dikişsiz kaplamalar oluşturabilirsiniz..

San Marco sıvalarının bir takım özellikleri vardır.

 • pratiklik. San Marco zemin kaplamanın bakımı kolaydır ve ıslak veya kuru olarak temizlenebilir.
 • Sıvamadan önce yüzeyleri dikkatlice düzleştirmeye gerek yoktur (Venedik kaplamaları hariç).
 • Estetik görünüm. Tüketiciler için çeşitli efektlere sahip kaplamalar mevcuttur (yaşlı, metalize, taş yüzey altı, hareli vb.).
 • İnsanlar için güvenlik. Tüm malzemeler su bazlıdır.
 • Hasarlı kaplamayı kolayca onarma yeteneği.
 • Ekonomik tüketim. Katmanlar oldukça ince olabilir (bir ila üç milimetre).
 • Uzun servis ömrü. Kaplama çeyrek yüzyıla kadar dayanabilir.

Kullanım alanları

San Marco şirketinden sıvama bileşikleri evrenseldir. Ofisler, kamu ve ticari binalar, konut binaları için kullanılabilirler. Bu sıva, yüksek nemli odalar, ofisler, oturma odaları için uygundur. Bu dekoratif kaplamalar çevre dostu olduğu için okullarda, kreşlerde, kafelerde, restoranlarda kullanılmaktadır.. Çocuk odalarındaki işleri bitirmek için uygundurlar..

Çeşitler

Dekoratif Venedik sıva malzemeleri, iç dekorasyon işleri için tasarlanmıştır. Bu tür sıvaların yardımıyla granit, mermerden yüzeylerin taklit edilmesini sağlayabilirsiniz. Akrilik reçineler veya kireç temelinde oluşturulurlar (polimerik veya mineral olabilir). Kaplama kabartmalı veya pürüzsüz olabilir..

Dokulu sıvalar yardımıyla hacimsel görüntüler elde edebilirsiniz. Bu tür kaplamalar, çimento, taş, mantar yüzeyleri, ağaç kabuğu vb. taklit eder..

Dokulu sıva iç ve dış dekorasyon için kullanılabilir. Bu malzemeler vinil, akrilik veya mineral bazlıdır..

Üretici ayrıca cephe duvarları için özel sıvalar üretmektedir. Düşük sıcaklıklara karşı artan direnç, sıvılara maruz kalma, mekanik hasar ve buhar geçirgenliği ile ayırt edilirler. Şirket ayrıca oldukça güçlü (3 mm’ye kadar) gerilmeye dayanıklı elastik kaplamalar sunmaktadır. Yeni binaların duvarları ve kırılgan yüzeyler için kullanılırlar..

San Marco ürünlerinin en popüler bölgelerine daha yakından bakmakta fayda var.. Bunlar dekoratif sıvalar, Venedik sıvaları ve dokulu sıvalardır..

 • sıva veneziano. Bu Venedik sıvasının temeli akrilik bir bağlayıcıdır. Böyle bir kaplama, iç dekorasyon çalışmaları için uygundur, yardımı ile antik çağın etkisini elde edebilirsiniz. Yüzey dekoratif, sofistike, parlak olacak. Böyle bir sıva kullanıldıktan sonra kaplama üzerine mum uygulanmasına gerek yoktur. Stucco Veneziano, karmaşık geometrik şekillere sahip yüzeyler için uygundur. Bu tür kaplamalar sütunlara, kornişlere uygulanır. Mermer yüzey efekti sağlayan kompozisyonlar, klasik seçenekler tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır.
 • Grassello di calce. Bu Venedik sıvası, iç dekorasyon için de uygundur. Bu kaplama ile mermer yüzeyin geliştirilmiş cilalama etkisini elde edebilirsiniz. Bu seçenek klasik tasarımlar için çok iyi çalışır..

 • marmorino klasiği. Bu sıva sadece iç mekan için değil, aynı zamanda dış dekorasyon için de uygundur. Hava koşullarına karşı artan direnç ile karakterizedir. Bu çok kaliteli bir malzemedir. Mermer yüzeylerin inceliğini, şıklığını elde etmenizi sağlar..
 • cadoro. Bu kaplama hareli parlaklığa sahiptir, yumuşak ve ipeksidir. Cadoro dekoratif sıva sadece iç dekorasyon için uygundur. Böyle bir kaplama, Orta Çağ’dan kalma tablolarla ilişkileri çağrıştırır, klasik tarz için uygundur. Cadoro malzemeleri yüzeye uygulandıktan bir ay sonra su ile yıkanabilir..

 • marcopolo. Bu tür sıvalar iç dekorasyon için uygundur. Akrilik ve sudan oluşurlar. Marcopolo kaplamaların ayırt edici bir özelliği, metalik bir yüzeyin etkisi olan pürüzlülüktür. Minimalizm, yüksek teknoloji ile iyi giderler. Bu tür sıvaların ana renkleri alüminyum, bakır, bronz, gümüş, altındır..
 • Kadro kadife. Bu sıva mat bir kadife etkisi yaratır. Cadoro Kadife kaplamalar, yüksek teknolojiden klasiğe kadar çeşitli stiller için uygundur. Bu sıva, uygulamadan bir ay sonra su ile de yıkanabilir..

 • Marcopolo lüksü. Bu, Marcopolo sıvasının geliştirilmiş versiyonudur. Yardımı ile iç tasarım daha da karmaşık hale getirilebilir. Marcopolo kaplamalar, iç dekorasyonda yaygın olarak kullanılmaktadır. Güzellik ve rahatlık sevenler için uygundurlar..
 • klasik dekor. Böyle bir kaplamanın yardımıyla odanın tasarımı lüks hale getirilebilir. Dıştan, hafif bir kumaşı andırır, birbirine kenetlenen ve çapraz geçişli lifler. Decori Classici sıva, konutlar, oteller, restoranlar için seçilmiştir..

 • Rilievo. Bu dokulu yüzey, dalgalı bir yüzey efekti sağlar. Rilievo iç malzemelerinin kullanılması tavsiye edilir. Etkiyi arttırmak için kaplama genellikle sırlanır. Bu tür sıvaların renkleri genellikle nötrdür, bu nedenle Velature malzemeleri (dekoratif tasarımcı renklendirme bileşimleri) sıklıkla onlarla birlikte kullanılır..
 • marmo antika. Bu malzemeler iç ve dış mekan uygulamaları için uygundur. Yaşlı mermeri taklit ederler. Bu özel sıvanın nasıl uygulanacağı konusunda zaten bir fikri olan deneyimli ustalar tarafından Marmo Antico kaplamaları ile çalışmak daha iyidir. Yeni başlayanlar için istenen çizimi elde etmek oldukça zor olacaktır..

nasıl başvurulur?

Yüzeye dekoratif sıva uygulamak oldukça kolaydır, ancak dikkatli olmanız ve önemli nüansları dikkate almanız gerekir. Deneylere hazırsanız ve sanatsal bir yeteneğe sahipseniz, bitirme işini kendi ellerinizle yapabilirsiniz.. Ancak küçük alanlarla başlamanız önerilir..

Pahalı sıva tüketimini en aza indirmek için yüzeye önceden macun malzemesi uygulayabilirsiniz, böylece maliyetler yarıya inecektir. Malzeme uygulama yöntemleri ve renk kombinasyonları ile deneyler yaparak çeşitli dokular elde edebilirsiniz..

San Marco dekoratif sıvanın nasıl uygulanacağını öğrenmek için aşağıdaki videoya bakın..

Tasarım seçenekleri

San Marco sıva çeşitleri çok geniş olduğundan, belirli bir odanın tasarımına tam olarak uyan seçeneği seçebilirsiniz..

İtalyan bir üreticinin dekoratif malzemelerini kullanarak yüzeyde üç boyutlu bir görüntü elde edebilirsiniz..

Bazı San Marco sıvaları çok büyük kabartmalar için uygundur. Bu şirketten dekoratif kaplamalar kullanarak metal oksidasyonunun, patinanın etkisini elde edebilirsiniz..