Sazilast mastikler: çeşitleri ve teknik özellikleri

İnşaatta, genellikle yüzeyin sıkılığını sağlamanın gerekli olduğu durumlar ortaya çıkar. Modern pazarda çok çeşitli sızdırmazlık ürünleri bulunmaktadır. Sazilast markasının ürünleri büyük talep görüyor. Bu şirketin sızdırmazlık maddeleri nelerdir, üreticinin ne tür ürünler ürettiği, her numunenin hangi özelliklere sahip olduğu, bu makalede anlatılacaktır..

Üretici hakkında

Sazilast mastikleri üreten SAZI firması 25 yılı aşkın süredir izolasyon ve sızdırmazlık malzemeleri üretmektedir. Rusya’da bu tür ürünlerin en büyük üreticilerinden biridir. Şirketin müşterisi, Rosaviakosmos gibi bir yerli sanayi devinin yanı sıra elektronik endüstrisi fabrikaları, askeri-sanayi kompleksi, büyük inşaat şirketleri..

Bu üreticinin ürünleri hem küçük onarım şirketleri hem de bireyler arasında talep görmektedir..

özellikler ve faydalar

Her Sazilast dolgu macunu, yüzeye uygulandıktan sonra suyu buharlaştırmaya başlayan bir maddedir. Bu, vulkanizasyon reaksiyonunu tetikler. Sonuç, oldukça sert kauçuk benzeri bir malzemedir. Asitlerden ve alkalilerden etkilenmez, yüzeyi nem penetrasyonundan mükemmel şekilde korur. Bu tür malzeme, ultraviyole radyasyonun yanı sıra çeşitli titreşimlerden korkmaz..

Sazilast mastiklerin popülerliklerini açıklayan bir takım avantajları vardır..

 • Ürünlerin kalitesi en yüksek gereksinimleri karşılamaktadır, bu nedenle uzay endüstrisinde kullanılmaktadır. Marka malzemeler uluslararası kalite sertifikasına sahiptir.
 • Geniş bir ürün yelpazesi, ihtiyaçlarınıza göre yapı malzemesini seçmenize olanak tanır..

 • Üreticinin dolgu macunları özelliklerini 15 yıldan fazla korur..
 • Ürünler, sıcaklık ve nemdeki değişiklikleri mükemmel şekilde tolere eder.
 • Ürünler su filmi korkusu olmadan nemli yüzeylere uygulanabilir..
 • Bileşimler beton, ahşap, alüminyum, tuğla, yapı taşına iyi yapışır.
 • Elde edilen kaplama boyadan pul pul dökülmez.
 • Bileşimler elastiktir, hafif deformasyonlu yüzeyler için uygundur.
 • Ürünler çeşitli kaplarda mevcuttur. 0,31 l kapasiteli bir plastik kartuş, 0,6 l hacimli bir tüp, 15 kg ağırlığa kadar plastik veya metal bir kova seçebilirsiniz..

Çeşitler

Sazilast markası altında 9 çeşit çeşitli dolgu macunu üretilmektedir..

Teknik özelliklerde farklılık gösteren iki ana gruba ayrılabilirler:

 • temel ve çatı işleri için;
 • cephe işleri için.

Birinci grup, artan gereksinimlere tabi olan maddelere atfedilebilir. Ana bileşenleri polisülfitlerdir. Buna iki bileşenli dolgu macunları “Sazilast-51”, “Sazilast-52”, “Sazilast-53” dahildir. Aynı zamanda, 51 ve 52 numaralı ürünler UV ışınlarının olumsuz etkilerine karşı özellikle iyidir, bu nedenle bu numuneler çatıların sızdırmazlığı için mükemmeldir..

Bu türlerin akışkanlıklarını karşılaştırırsak, 52 numaralı ürün daha sıvıdır. Genellikle ulaşılması zor alanları kapatmak için kullanılır. Sazilast-51 mastik, aşırı sıcaklıklara daha iyi dayanır. -15 ile +40 derece arasında değişen sıcaklıklarda uygulanabilir ve sertleştikten sonra malzeme -60 ile +70 derece arasında çalıştırılabilir. Sazilast-53 temel çalışmaları için daha uygundur. Yüksek nemi mükemmel şekilde tolere eder, bir süre suda kalabilir..

İkinci grup 11, 13, 21, 22, 24, 25 numaralı ürünleri içerir.. Bu dolgu macunları arasında 11 numaralı malzemeyi vurgulamakta fayda var. Tek bileşenli akrilik bir maddedir. “Sazilast-11”, balkonları ve fayans derzlerini bitirmek de dahil olmak üzere hem iç hem de dış mekanlarda kullanılır. Bu ürünün uygulanması kolaydır, daha önce mastiklerle uğraşmamış bir kişi bile uygulayabilir..

“Sazilast-21”, “Sazilast-22”, “Sazilast-24” – polisülfit bazlı iki bileşenli bileşimler. %25’e varan deformasyona sahip yüzeylerde kullanılırlar. 21 numaralı ürün, doğrudan güneş ışığına maruz kalan yüzeylerde kullanılabilmesi için ek UV korumasına sahiptir. Bu gruptaki ısıya en dayanıklı malzeme “Sazilast-22″dir..

“Sazilast-13”, “Sazilast-25” – poliüretan bazlı iki bileşenli bileşimler. Çok plastiktirler, deformasyonu %50’ye varan yüzeyleri kapatmak için kullanılırlar. Bu durumda 13 numaralı ürün, 51 numaralı numune ile aynı sıcaklık rejiminde kullanılabilir..

İncelemeler

Sazilast mastikler çok popülerdir. Bu firmanın malzemelerini tercih eden alıcılar, ürünlerin kaliteli olduğunu, kolay uygulanabildiğini, çabuk sertleştiğini, malzemelere güvenilir bir şekilde yapışmasını sağladığını ve zamanla soyulmadığını söylüyor..

Özellikle bina içinde ve dışında kullanılabilen iki bileşenli ürün numarası 13’ün çok yönlülüğü dikkat çekmektedir..

Bir sonraki videoda, Sazilast poliüretan dolgu macunu ile paneller arası dikişlerin sızdırmazlığını göreceksiniz..