Vinil kaplama: özellikleri ve faydaları

Vinil kaplama özellikle popülerdir. Tüketici talebinin yüksek olmasının nedeni nedir ve hangi teknik ve operasyonel özelliklere sahip olduğunu bu makalede anlatacağız..

özellikler

Vinil, polivinil klorür bazlı bir kaplama türüdür. Binaların dış kaplaması için kullanılır, oldukça yüksek teknik ve operasyonel özelliklere sahiptir. Renkli (mat ve parlak çok renkli paneller) mevcuttur ve ayrıca tuğla, taş, ahşabı taklit edebilir.

Vinil kaplama %80 polivinil klorürdür ve ayrıca 6 eser element içerir. Bununla birlikte, bitmiş ürünün kalitesini büyük ölçüde belirleyen PVC’nin kalitesidir..

Bazı durumlarda, levhanın alt katmanlarında %5’e kadar geri dönüştürülmüş polivinil klorür kullanılmasına izin verilir, ancak bu, malzemenin özelliklerini ve mukavemetini bozar..

7fotoğraf

Panel yapısını alt katmanında doldurmak için içeriği %15’e ulaşabilen kalsiyum karbonat kullanılır. Üst katmana titanyum dioksit eklenir, bu da dış kaplama renginin stabilitesini ve değişmezliğini garanti eder. Bu bileşen sayesinde malzeme güneş ışığının olumsuz etkilerinden korunur. Doğru, yalnızca titanyum dioksit içeriği en az %10 ise.

Az miktarda pigmentler, düzenleyiciler ve bütadien. Üretimde çeşitli yağlama bileşenleri de kullanılmaktadır. Dış cephe kaplamasına dahil değildirler, ancak imalatı sırasında malzemenin metale karşı kaymasını iyileştirmek için kullanılırlar. Yağlama bileşenlerinin eksikliği ile, dış cephe kaplama yüzeyinde kusurlar, “çapaklar” olacaktır..

Vinil kaplama ekstrüzyon ile üretilir. Önce toz PVC ve diğer bileşenler karıştırılır, ardından yarı sıvı karışım özel bir delikten itilir ve bant şeklinde gelir. İkincisi stabilite ile karakterize edilir ve çıkışta gerekli boyutlarda şeritler halinde kesilir, gerekli görünüm, çalışma profili verilir..

Aynı zamanda, mono ve ko-ekstrüzyon teknolojisi ayırt edilir. İlk durumda, tüm bileşenler, dış ve iç çalışma ortamı dikkate alınmadan malzemenin kalınlığına eşit olarak dağıtılır. Birlikte ekstrüde edilmiş paneller, moleküler düzeyde birbirine bağlanmış bir dış katmana ve bir iç katmana sahiptir. Dış katman, malzemenin nem direncini ve hava koşullarına karşı direncini artıran katkı maddeleri içerir. Bu tabaka sac kalınlığının yaklaşık %25’ini kaplar. Kalan kısım, dış cephe kaplamasının ısıl verimini ve gücünü artırmak için bileşenleri içeren bir iç katmandır..

Avantajlar ve dezavantajlar

Vinil kaplama, evin görünümünü hızlı bir şekilde dönüştürmenize, bireysel bir tasarım oluşturmanıza olanak tanır. Aynı zamanda, en düşük ağırlığa sahiptir (metal ve hatta daha fazla fiber-çimento analogları çok daha ağırdır), bu nedenle, inşaat maliyeti tahminini azaltmaya yardımcı olan binanın duvarlarını ve temelini ayrıca güçlendirmeye gerek yoktur. Plastik sidingin hafifliği sayesinde nakliye maliyetlerini optimize etmek ve kurulum iş yoğunluğunu azaltmak mümkündür (paneller tek başına bile sabitlenebilir).

Son olarak, düşük ağırlık, farklı duvar türlerine bağlanmasına izin verir – örneğin hem hafif ahşap hem de çerçeve yapılar ve örneğin köpük bloklardan yapılmış daha ağır evler olabilir. Ek olarak, eski binalar bile plastik kaplama ile kaplanabilir..

Ayrıca duvarların kalitesi için yüksek gereksinimler yoktur.. Küçük kusurlar, kusurlar, yükseklik ve pürüzlülükteki farklılıklar, kasaya dış cephe kaplaması (metal kaplama dahil herhangi biri) eklendiğinden, ortadan kaldırılması gerekmez. Bu arada, böyle bir kurulum sistemi, panellerin altına gerekli kalınlıkta bir yalıtım tabakası gizlemenizi sağlar. Eşzamanlı dış yalıtım ve kaplama, zamandan tasarruf etmenizi ve ergonomi ve termal verimlilik açısından en iyi sonucu almanızı sağlar..

Kural olarak, siding ile mantolama yapılırken, yalıtım tabakası ile duvar panelleri arasında 3-5 cm’lik bir havalandırma boşluğu bırakıldığında havalandırmalı kaplama teknolojisi kullanılır. Ek bir ısı yalıtım etkisi verir ve duvarlar ve yalıtım için ek havalandırma sağlar..

Dış cephe kaplamasının montajı oldukça basittir ve özel elemanlar kullanılarak gerçekleştirilir. Bu, beton harcı satın alma veya hazırlama maliyetini ortadan kaldırır ve hemen hemen her türlü hava koşulunda kurulumu mümkün kılar..

Malzemenin sabitlenmesi, bir çocuk tasarımcısının montajına benzer ve profesyonel olmayan bir inşaatçı tarafından bile yapılabilir. Panelleri sıradan bir öğütücü veya kesici ile kesebilirsiniz, özel bir ekipman gerekmez. Özel bir kilitleme mekanizması sayesinde sadece montaj işlemi kolaylaşmakla kalmaz, aynı zamanda profillerin sızdırmaz bir şekilde birleştirilmesi sağlanır, kuvvetli, kasırga, rüzgarlara karşı dayanıklılığı sağlanır..

PVC esaslı dış cephe kaplaması nemden korkmaz, ve özel modifiye edicilerin eklenmesi nedeniyle düşük sıcaklıklara ve agresif UV ışınlarına karşı direnç gösterir. Sıcaklığın düşürülmesi, polivinil klorürün gücünü biraz azaltır (ancak bu, birçok malzeme için tipiktir), ancak bozulmasına yol açmaz. Güçlü ve hava koşullarına dayanıklı vinil kaplama, düşük yoğunluğa sahiptir (1.35-1.43 g / m3).

Malzeme korozyona duyarlı değildir (ucuz metal kaplama seçeneklerinin aksine), biyolojik olarak stabildir. Vinil panellerin bir diğer avantajı da elektriği iletememesi yani dielektrik olmalarıdır..

En fazla renk seçeneğini gösteren vinil kaplamadır. Alışılmadık renklerde panellere ihtiyacınız varsa, hemen plastik kaplama kataloglarını incelemeye başlamak daha iyidir. Ayrıca ahşap, taş ve tuğla yüzeyleri taklit eden bir malzeme üretilir..

Vinil kaplama, diğer tiplere göre daha düşük maliyetlidir.. Bununla birlikte, gücü açısından, metal ve fiber çimentodan yapılmış analoglardan daha düşüktür. Tabii ki, PVC ürünleri iyi bir mukavemet ve mekanik strese karşı direnç gösterir, ancak güçlü bir darbe ile plastik, metal ve fiber çimentonun aksine çatlayabilir veya kırılabilir..

Ayrıca malzeme, yüksek ve düşük sıcaklıklara maruz kaldığında büzülme ve genleşme eğilimi gösterir. Bu özellik eksi olarak adlandırılamaz, daha çok kurulum sırasında dikkate alınması gereken bir özelliktir. Termal genleşme sırasında deformasyonu önlemek için panellerin montajı küçük bir boşlukla yapılmalıdır..

Türler ve özellikler

Bir tür vinil kaplama, daha yüksek performans özellikleri gösteren akriliktir. Daha fazla güç ve şok direncine sahiptir, daha aktif UV maruziyetine ve + 85C’ye kadar ısıtma sıcaklıklarına dayanır.

Amaca bağlı olarak, aşağıdaki vinil kaplama türleri ayırt edilir:

Stenovoi

Dış duvar kaplaması için kullanılır. Cephe panelleri aşağıdaki çeşitlerde sunulmaktadır: gemi tahtası (keresteyi taklit eder), balıksırtı (tek, çift ve üçlü olabilir), blok ev (kütük yüzeyini taklit eder), astar.

Bodrum

Evin bodrum katını kaplamak için tasarlanmış dış cephe kaplaması. Duvardan daha kalın ve daha kompakt boyutlarda farklıdır (yüksekliği bodrum katının standart yüksekliğine karşılık gelen dikdörtgen şeklindedir). Mekanik strese karşı artan mukavemet, nem direnci ve donmaya karşı direnç, toprak kabarması, kimyasal olarak inert farklıdır.

koltuk takımları

Yatay yüzeylerin kaplanmasında, genellikle saçak çıkıntılarının törpülenmesinde kullanılan özel panellerdir. Sağlam ve tamamen deliklidirler, ayrıca sadece orta kısımda deliklere sahiptirler. Perforasyonların varlığı nedeniyle cephe ek havalandırma alır..

Vinil kaplamanın boyutlarını belirleyen tek bir GOST yoktur, bu nedenle her üretici markalı bir boyut ızgarası sunar. Genel olarak, vinil standart dış cephe kaplaması 2,5-4 m uzunluğunda, 20-30 cm genişliğinde, 1-1,2 mm kalınlığındadır..

Paneller arasındaki farklar da renkle ilgilidir – parlak ve mat bir yüzeye sahip panellerin yanı sıra açık nötr tonları ve daha koyu ve daha parlak renkleri vurgularlar..

Sanılanın aksine PVC yanmayı desteklemez., yani, yangını durdurursanız, yanma hemen durur (yangın yaparken veya komşu binaları tutuştururken, PVC siding yanmaz). Tabii ki, vinil siding yangın tehlikesi, yanıcılığı NG sınıfı (yanmaz) olan metal siding ve fibercement panellerin benzer değerlerinden daha yüksektir..

Malzemenin tutuşma sıcaklığı 500 derecedir. Bununla birlikte, 100 dereceye ısıtıldığında bile hidrojen klorür veya hidroklorik asit salmaya başlar (ısıtıldığında bile toksik olmayan akrilik kaplama için geçerli değildir).

Renkler ve tasarım

Vinil kaplama, çeşitli renkleri sergileyen bir seçenektir. Pazarın ana hacmi, sakin pastel ve açık tonlardan oluşan – pembe, bej, açık yeşil, açık gri, açık kahverengi vb. Malzemeden oluşur. Gerekli pigmentin beyaz bileşime karıştırılmasıyla elde edilirler. Parlak tonlardan oluşan paneller, biraz farklı bir teknoloji kullanılarak üretilir – kırmızı, koyu mavi, kiraz, turuncu vb. Daha sakin tonlar kadar popüler olmadıkları için biraz daha küçük bir hacimde sunulurlar..

Başlangıçta, vinil kaplama mattır (bu, üretim özellikleri gereğidir), parlaklık elde etmek ek işlemler gerektirir.. Parlak renkli paneller genellikle parlak bir yüzeye sahiptir..

Ayrı olarak, çeşitli ahşap, taş veya tuğla yüzeylerinin yüzeylerini taklit eden malzeme vurgulanmalıdır. Modern teknolojik gelişmeler sayesinde, taklit mümkün olduğu kadar doğrudur – ancak daha yakından incelendikten sonra belirlenebilir..

Desene gelince, vinil paneller daha önce tarif edilen “balıksırtı” na sahiptir., 1-3 “dalga”, bir “gemi tahtası” deseni ve bir blok ev içerebilir. Rusya’da en yaygın olanı tek ve çift balıksırtı siding ve gemi tahtasıdır, son zamanlarda blok ev giderek daha popüler hale geliyor.

Üreticiye genel bakış

Aşağıdaki şirketler olumlu geribildirim alır:

 • eldiven. 50 yılı aşkın bir geçmişe sahip marka. Yalnızca Kanada’da üretilen ürünler en yüksek kalitededir ve en yüksek standartları karşılar. Firma ürünlerine 50 yıl garanti vermektedir. Dezavantaj – çok yüksek maliyet.
 • Kraliyet. Eşsiz bir teknoloji kullanarak dış cephe kaplaması üreten başka bir Kanadalı üretici (bunu doğrulayan patentler var). Malzeme kurşun ve ağır metal içermez. + 50 … -50 derece koşullarında mümkün olduğu için zorlu iklim koşullarında çalışma için en iyi seçenek. Üretici garantisi – 50 yıl.

 • Boriszew. İyi bir fiyat ve kalite kombinasyonu gösteren Polonya ürünleri orta fiyat aralığına aittir..
 • Slovinil Dış Cephe Kaplaması. Bu malzemenin Slovenya’dan ayırt edici bir özelliği, fiyat aralığındaki analoglara kıyasla düşük sıcaklıklar da dahil olmak üzere artan darbe direncidir. ISO 14001 sertifikası ile onaylanan yüksek kalite ile karakterizedir..
 • “Alta-Profil”. Önde gelen faaliyeti vinil siding üretimi olan yerli liderlerden biri. Malzemenin ayırt edici bir özelliği, bir kasırga önleyici kilittir. Üretici garantisi – 30 yıl. Bu marka, ürünlerinin fiyat ve kalitesinin uyumlu bir kombinasyonu ile sahipler arasında saygı ve popülerlik kazandı..

 • iyi. Rus ikliminde çalışmaya maksimum düzeyde uyarlanmış yerli üreticinin ürünleri. Co-ekstrüzyon yöntemiyle yapılır ve 25 yıl üretici garantisine sahiptir. Pastel ve zengin renklerde mevcut olan ahşap yüzeyleri taklit eden koleksiyonlar da var..
 • Grand Line. Başka bir yerli vinil dış cephe kaplama şirketi. Üretimin temeli, ahşap yüzeyleri taklit eden panellerin üretimidir. -10 (daha esnek ve hava koşullarına dayanıklı) montaja uygun özel cetveli mevcuttur. Malzemenin estetik özelliklerini değiştirmeden UV ışınlarına dayanıklılık – 9 yıl, üretici garantisi – 50 yıl.

Nasıl seçilir?

Uzun zamandır Amerikan ve Avrupa dış cephe kaplamasının iç cephe kaplamasından daha kaliteli olduğuna inanılıyordu. Bunun nedeni, Rusya’da dış cephe kaplaması üretimi için tek tip gereklilik ve standartların bulunmamasıydı. İkinci ifade doğrudur, ancak bugün giderek daha fazla önde gelen yerli firma kabul görmüş Avrupa standartlarına göre çalışmaktadır..

Bu, ürünlerinin kalite ve güvenlik açısından ithal edilen ürünlerden daha düşük olmadığı anlamına gelir., ancak aynı zamanda daha düşük bir maliyeti vardır (gümrük ücretlerinden, nakliyeden tasarruf). Örneğin, Amerikan ASTM standardı, dış cephe kaplama kalınlığı ile ilgilidir. Minimum göstergeler 0.9-1.2 mm’dir. Yaklaşık 10 yıl çalışması amaçlanan malzeme 1,1 mm kalınlığa sahip olmalıdır..

Malzemenin ASTM D 4226 ve ASTM D 256 standartlarına uygunluğuna dikkat edilmelidir.Sidingin mukavemetini çeşitli kriterlere göre düzenlerler. Bileşimin güvenliği, ASTM D 1784-81 standardı ile belirlenir..

Kanada ve Alman menşeli ürünlerin beyan edilen standartlara uygunluğu kontrol edilmelidir. Bir malzeme “Gri-back” olarak etiketlenmişse, bu, bileşiminin %5’e kadarının geri dönüştürülmüş PVC’den yapıldığı anlamına gelir. İkincil polivinil klorürün kullanılmadığı analogdan biraz daha düşük maliyetli olacaktır, ancak aynı zamanda kalite açısından da düşük olacaktır..

Yüksek sıcaklıklarda ve aktif UV maruziyetinde çalışırken, akrilik siding seçmek daha iyidir.. Binanın bodrum katını kaplamak için daha dayanıklı bir bodrum kaplaması seçmelisiniz. Kalınlığı en az 3-4 cm olmalıdır..

Kural olarak, doygun veya koyu renklerde siding, üst tabakanın UV ışınlarına karşı korumak için daha pahalı kimyasallar içermesi nedeniyle daha pahalıdır. Koyu veya parlak pigmentlerle birlikte uygun fiyatlı titanyum dioksit işe yaramıyor.

Fotodestruction işleminin sonucu (solma, beyazımsı lekelerin görünümü) açık tonlardaki panellerde pratik olarak görünmez. Akrilik malzeme UV ışınlarına karşı daha dayanıklıdır, bu nedenle parlak ve koyu paneller için akrilik satın almak daha iyidir..

Siding yüzeyinin sık sık kimyasallarla yıkanması bekleniyorsa, akrilik siding seçmek daha iyidir. Vinil sadece temiz su ile yıkanabilir, örneğin bir bahçe hortumundan yönlendirilebilir.

Satın alırken, “akrilik siding” adının çok keyfi olduğu anlaşılmalıdır.. Paneller %100 akrilik olamaz, aksi takdirde inanılmaz derecede pahalı olurlar ve bu, ürünün kalitesi için gerekli değildir. Bu kadar ünlü Mitten, Tecos bile resmi web sitelerinde, vinil kaplamalarının panelin kalınlığını artırmak ve rengi stabilize etmek için belirli miktarda akrilik içerdiğini söylüyor..

Satıcı,% 100 akrilik panellerin makul olmayan yüksek maliyetini açıklamaya çalışırsa, bu ya dürüst olmayan bir satıcı ya da kendi alanında bir meslekten olmayandır..

Malzeme miktarı nasıl hesaplanır?

Gerekli malzeme miktarını hesaplamak için, cephesinin genişliği ve yüksekliği hakkında doğru verilerle nesnenin bir çizimini yapmak gerekir. Bu durumda, kurulu kasanın boyutları dikkate alınarak hesaplamalar yapılmalıdır. Genel olarak, malzeme miktarını bulmak için cephenin tüm kenarlarının uzunluk ve genişliğini çarpın ve sonuçları ekleyin. Evin toplam alanı ortaya çıkacak. Şimdi, ondan, kaplamaya tabi olmayan bölümlerin alanını hesaplamanız gerekir. Bunlar pencere ve kapılar.

Kalan sonuç panel genişliğine bölünmelidir (dış cephe yüksekliği bina yüksekliği ile eşleşiyorsa). Bu, son işlem için gereken toplam panel sayısıyla sonuçlanacaktır. Kesirli bir sayı alındığında, yuvarlanır. Şimdi, gerekli sayıda paketi ayarlamak için bir pakette kaç panel olduğunu bulmak için kalır..

Unutmamalıyız ki panelin bazı yerlerinde kesmek gerekir, ayrıca evlilik veya hasar durumunda küçük bir malzeme tedariğine dikkat etmelisiniz..

Stok, genellikle basit konfigürasyonlu evler için toplam panel sayısının% 7-10’u ve birçok karmaşık mimari elemana sahip nesneler için% 15’tir..

Panel sayısını hesaplamak için başka bir seçenek de cephenin tüm bölümlerini belirli oranlarda bir kağıda çizmektir.. Ardından, aynı oranlarda kağıttan dış cephe levhalarını kesmeniz gerekir. Kağıdın “panellerinin” boyutları (tabii ki küçültülmüş biçimde) satın almayı planladığınız malzemenin boyutlarına uygun olmalıdır. Kağıttan yapılmış “dış cephe kaplaması” çizimlerin üzerine bindirilir, gerekirse kesilir. Bu hesaplama yöntemi, atık miktarını en aza indirmenize izin verdiği için iyidir..

Son olarak, dış cephe kaplaması miktarını hesaplamak için üreticilerin veya büyük hırdavatçıların web sitesinde bulunabilecek özel çevrimiçi hesaplayıcıları kullanabilirsiniz..

Balıksırtı duvar panelleri seçilirken hangi (tekli, ikili veya üçlü) balıksırtı kullanıldığı dikkate alınarak gerekli miktar hesaplanmalıdır. Tek “S”, çift “D”, üçlü “T” olarak adlandırılır, bu nedenle dış cephe kaplaması “D” 4,5 inç olarak işaretlenirse, bir “dalganın” genişliğinin 4,5 inç veya 114,3 mm olduğu anlamına gelir … Böyle iki “dalga” olduğundan, tüm panelin genişliği 228,6 mm’dir..

Kullanım kılavuzu

+12 derecenin altındaki sıcaklıklarda vinil kaplama yapılması önerilmez. Kurulumdan önce paneller yaklaşık 2 saat sokakta kalmalıdır. Takarken, malzemenin genleşme katsayısını unutmayın, böylece paneller 5-7 mm’lik bir boşlukla sabitlenir. +12’nin altındaki bir sıcaklıkta (önerilmez, ancak mümkün) çalışma yapılması gerekiyorsa, paneller arasında 10 mm boşluk bırakılır..

Cephe için özel bir hazırlık gerekli değildir. Gerekirse, önceki kaplamayı kaldırabilir, boruları ve telleri kesebilir, ufalanan alanları güçlendirebilirsiniz. Ardından, braketlerdeki duvar yüzeyine bir sandık takılır, başlangıç ​​​​çubuğunu takarak başlamalısınız. Döşemenin doğruluğu ve duvar panelleri arasındaki boşlukların ve bozulmaların olmaması, ne kadar düzgün ve doğru bir şekilde sabitleneceğine bağlıdır..

Başlangıç ​​şeridinden sonra kalan kasa profilleri takılır, üzerlerine duvar panelleri asılır.. Uzmanlar, her 4-5 sırayı döşedikten sonra bir seviye ile kontrol etmenizi tavsiye ediyor. Seviyeden izin verilen sapma %2’yi geçmemelidir.

Kendinden kılavuzlu vidalar kesinlikle dik olarak vidalanmalıdır ve bu özel deliklerden yapılmalıdır. Bağlantı elemanlarını doğrudan çivilemeyin, bu malzemenin çatlamasına neden olur. Vida başı ile yüzey arasında küçük bir mesafe (yaklaşık madeni paranın kalınlığına eşit) olmalıdır. Önce vidaları yukarıdan sabitlemeniz gerekir, böylece altta bulunan bağlantı elemanlarını vidalarken panel ilk vidalara asılır gibi görünür..

Köşeleri süslemek için özel ek elemanlar kullanmak daha iyidir. Bu durumda önce köşe elemanı takılır ve ardından duvar paneli getirilerek arkasına sabitlenir. Karmaşık mimari elemanların yanı sıra pencere ve diğer açıklıklar da özel ek elemanlarla dekore edilmiştir, çatı çıkıntıları altlıklarla sarılmıştır..

Cephe yalıtımı gerekiyorsa, çıtayı profilleri arasına yerleştirdikten sonra yalıtım döşenir – ekstrüde polistiren köpük veya taş yünü.

Mantolama profili ile yalıtım tabakası arasında boşluk oluşmasını önlemek önemlidir, çünkü gelecekte “soğuk köprülere” dönüşeceklerdir..

Yalıtımın üzerine rüzgar geçirmez bir membran serilir, üst üste bindirilir, derzler bantla yapıştırılır. Ayrıca bu katman, yukarıda açıklanan teknolojiye göre duvar panelleri ile kaplanmıştır. Dış cephe kaplaması ve yalıtım tabakası arasında küçük bir boşluk tutulur.

Torna, galvanizli metal profillerden veya ahşap kütüklerden yapılabilir. İkincisi ahşap binalar için uygundur, ancak daha kısa hizmet ömrüne sahiptir. Her durumda, kendi elinizle bir alt sistem hazırlıyorsanız, bunun için gecikme yüzeyi korozyon önleyici bileşikler ve antiseptiklerle tedavi edilmelidir..

güzel örnekler

Bir dış cephe kaplama modeli ve gölgesi seçerken, dış cephenin genel tarzını, en yakın binaların tasarımını ve ideal olarak iç tasarımı dikkate almalısınız. Katılıyorum, ev, örneğin iç tasarımı çatı katı tarzında yapılmış bir blok ev ile dışarıdan kesildiğinde biraz uyumsuz görünüyor..

 • Geleneksel olarak, kaplama için hafif paneller kullanılır ve onlar için bir taş veya kereste için bir bodrum kaplaması seçilir. Benzer rengin 2-3 pastel tonunun bir kombinasyonu, can sıkıntısı ve monotonluğun önlenmesini sağlar..
 • Dış kaplama çatının gölgesi ile birleştiğinde iyi görünüyor. Kural olarak, çatının tonu daha koyu seçilir, aynı renk duvarlarda ek olarak kullanılabilir. Duvarlardan daha hafif bir çatı kullanıldığında, görsel eksiklik etkisi alma riski vardır..
 • Her türlü siding taklit kaplama malzemeleri birbiriyle uyumlu bir şekilde birleştirilir. Elbette bir kazan-kazan, tuğla ve taş kombinasyonudur. Nesne anında dönüşür, statü ve saygınlık kazanır, asil anıtsallık.

 • Beyaz veya aksine, çeşitli parlak renkli dış cephe kaplamalarının kullanılması, rahat bir ülke tarzı atmosferi yeniden yaratmanıza olanak tanır. Yazlık evler de dahil olmak üzere küçük evler için uygundur..
 • Bir gölge bile kullanarak, yapıya hacim ekleyebilir ve orijinal hale getirebilirsiniz. Bunu yapmak için, yatay ve dikey yönlerde sabitlenmiş dış cephe kaplamasını birleştirmeniz yeterlidir..

 • Blok ev dış cephe kaplaması sadece geleneksel Rus tarzı evler için uygun değildir. Büyük (panoramik dahil) pencerelerle tamamlarsanız ve panellerin geleneksel olmayan (kahverengi) tonlarını kullanırsanız, stil açısından çok modern bir çözüm elde edebilirsiniz..
 • Koyu panellerle kaplanmış ev şık ve zarif görünüyor. Geniş kar beyazı platbandların yanı sıra kırmızı bir ön kapı şeklinde parlak bir vurgu, kasvetten kaçınmayı sağlar..

Vinil kaplamanın nasıl seçileceği hakkında bilgi için sonraki videoya bakın..