Bir misafir odası için hangi mobilyayı kullanacaklarına karar verirken, alıcılar çoğu zaman pek çok ilginç seçeneği dikkate almayarak kendilerini bilinçaltında sınırlarlar. Bunlardan biri uzun şifonyerler: Bu mobilyayı doğru bir şekilde seçmek ve ihtiyacınız olup olmadığını öğrenmek için, uygulama kapsamına ve iç mekan özelliklerine karar vermelisiniz..

özellikler

Bir çekmeceli sandık, binlerce yıldır çeşitli büyüklükteki şeylerin saklandığı bir sandığın mantıklı bir gelişimidir. Dönüşüm, 18. yüzyılda Fransa’da, sandıkları bölmelere ayırmaya başladıklarında, onları açılır kutularla donattıklarında gerçekleşti. Aynı zamanda, küçük boyutlar bu mobilyaların karakteristik bir özelliği olarak kaldı. Çekmeceli dolap uzun süre kenarda kaldı, esas olarak yatak odasına yerleştirildi. Modern yaklaşım biraz farklıdır: özellikle oturma odası ve konutun diğer odaları için tasarlanmış versiyonlar vardır..

Renk ve stilistik çözüm, şifonyerlerin görsel olarak çevrenin geri kalanından ayrılmasına, insanların dikkatini çekmesine, çok hoş görünmeyen nesnelerden ve odanın bölümlerinden uzaklaştırmasına yardımcı olur..

Modeller

Minyatür dolaplar tasarımda çok farklı olabilir: bazıları köşeye yerleştirilir, diğerleri aynalarla donatılmıştır ve diğerleri bulaşıkları saklamak veya küçük çocukları değiştirmek için tasarlanmıştır. En iyi ahşap türlerinden yapılmış, farklı yükseklik ve dekorlarda farklılık gösteren aynalı seçenekler vardır. Bunlar, dizinin analoglarından ve modern malzemelerden hangi çeşitlerin alıcının dikkatine sunulduğuna ek olarak, yalnızca en belirgin tekliflerdir..

Bazen tamamen bitmiş bir ürün almamak, ihtiyaçlarınızı dikkate alarak bireysel bir siparişe göre yapmak daha iyidir..

Birçok modern tasarım, televizyonları yerleştirmek için özel duvarlardan daha uygundur. Üstelik çok daha az yer kaplıyorlar. Uzatılmış yüzey ve çok sayıda açılır çekmece, şifonyerin içine birçok şeyi sığdırmanıza izin verir, bu tür ürünleri pek çok insan sever.. TV’niz bir plazma TV ise, bunun için hareketli bir platformla donatılmış bir çekmeceli dolap satın almak kolaydır.. Bu nedenle pahalı ekipman yalnızca gerektiği kadar kullanılabilir ve zamanın geri kalanı toz biriktirerek yer kaplamaz. Ayrıca aktif çocuklardan veya meraklı hayvanlardan ekipmana kazara hasar verme riski de yoktur..

Seçim İpuçları

Aynalı büyük şifonyerler, adil seks için uygundur. Ancak, sadece formda kalmaları ve evden çıkmadan önce görünümlerini değerlendirmeleri önemlidir. Salondaki aynalar, odayı daha geniş ve görsel olarak daha hoş hale getirir. Kendiniz için uygun bir seçenek seçerek, maliyete ve ana yapısal malzemeye odaklanın.

Farklı ahşap türlerinin özelliklerini, bağlantı türlerini, işlevlerini, güvenilirliğini göz önünde bulundurun..

Uygun bir fiyata düşük uzun çekmeceli sandık genellikle sunta veya MDF’den yapılır. Masif ahşap mobilya satın almak istiyorsanız, büyük bir meblağ ödemek zorunda kalacaksınız. Seçim yaparken belirleyici hususlar, belirli bir oturma odasının malzeme yetenekleri ve boyutudur. Küçük boy bir ürün, büyük bir üründen daha pratiktir: yastık koyarak, doğaçlama bir koltuk olarak kullanabilirsiniz..

Beyaz uzun çekmeceli sandıklar klasik olarak kabul edilir: bu psikolojik olarak nötr bir renktir ve çeşitli stillere uyumlu bir şekilde dahil edilmiştir..

Aşırı karanlık bir oturma odasını hangi ışıkla seyrelteceğinize karar veremiyorsanız, cevap sizin elinize geçer.. Ürünün malzemesini seçerken baskın stile odaklanın: Bu, ucuz plastik seçiminin haklı olup olmadığını netleştirecektir. Camlı mobilyalar, hediyelik eşyaların, figürinlerin, fotoğrafların ve diğer dekoratif nesnelerin düz bir şekilde düzenlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda onları tozdan tamamen korur..

Temperli camlı seçeneklerin seçilmesi önerilir: daha güvenilirdir ve kırılırsa daha az yaralanma riski vardır.. 

Kitaplar ve küçük ev eşyaları için cam yüzeyin arkasında yer var.

Ek raflı şifonyerler için birçok seçenek var. Odanın görsel olarak dağınık görünmesini istemiyorsanız dönüştürülebilir bir model seçmelisiniz. Alçak ve uzun tonozlar için alüminyum veya kompozit malzemeden vidalı ayak kullanılması tavsiye edilir..

Doğal ahşaptan yapılmış şık çekmeceli sandıklar, oymalı elemanlar ve metal ekler ile tamamlanırsa daha güzel hale gelir. Bu tür dekorasyonların kullanımı oturma odanızın tarzına uygun olmalıdır, şüpheniz varsa bir tasarımcıya danışmak daha iyidir. Bozulabilir malları depolamak için yerleşik soğutma ekipmanına sahip kiler çekmeceleri, sıradan olanlardan önemli ölçüde daha pahalıya mal olacaktır. Takım, mobilyaya uygun sandalyeler içeriyorsa, şifoniyeri doğaçlama bir yazı masası olarak kullanabilirsiniz..

Kendi elinizle bir çekmeceli sandık nasıl yapılır, aşağıya bakın..