Evdeki çatı katı, beğeninize göre düzenleyebileceğiniz, bu odadan gerçek bir şaheser oluşturabileceğiniz ek bir alandır.. Tavan arasının farklı tarzlardaki tasarımı, ona kendi çekiciliğini ve özgünlüğünü verebilir..

Odanın özellikleri

Evin eğimli bir çatısı varsa, her zaman altında çatı katı veya çatı katı adı verilen bir oda vardır. Tavan arası, doğal ışık almayan daha düşük, ısıtılmamış bir alan olabilir. Tavan arasında her şey farklı. Zeminden çatı ile kesişme noktasına kadar olan yükseklik en az bir buçuk metre olmalıdır. Bu odanın oturma odası olarak kullanılması planlanıyorsa, oda ısıtılmalı, çatı iyi yalıtılmış ve pencereler yapılmalıdır..

Evin inşaatı sırasında çatı katı tüm kurallara göre donatılmamışsa, evin üst kısmını kullanılabilir bir alana dönüştürebilirsiniz. Öncelikle özel malzemeler kullanılarak büyük bir çatı yalıtımı yapmak gerekir.. En az iki pencere yapmak gereklidir. Ana iş bittiğinde, hangi rolü oynayacağına bağlı olarak odanın tasarımını düşünmenin zamanı geldi (kreş veya çalışma odası, yatak odası veya oturma odası).

Tasarım seçimi

Tavan arasını dekore etmeye başlamadan önce, hangi malzemelere, mobilyalara ve dekoratif unsurlara ihtiyaç duyulacağını anlamak için bir proje hazırlamanız gerekir. Bu nedenle, stil hakkında önceden düşünmeniz gerekir ve bunun için bir stilin diğerinden nasıl farklı olduğu hakkında bir fikriniz olması gerekir. Spesifik örneklerle düşünün.

çatı katı

Bugün çok popüler olan stil. Bu stili uygulayacak bileşenlerin seçiminde herhangi bir sorun olmayacaktır. Hırdavat mağazalarında doğal malzemeler ve taklit satın alabilirsiniz.. Beton, tuğla, borular, kirişler – bunlar bu tarzın bileşenleridir.. Hiçbir şeyle karıştırılamayan yönlerden biri.

Kendinizi bu tarzda dekore edilmiş bir odada bulduğunuzda, terk edilmiş bir bina veya atölye hissi eşlik eder. Ancak elbette uygun malzemeler ve aydınlatma, odayı şık hale getirerek benzersiz bir kişilik kazandırıyor. Sıkı bir renk şeması ile karakterizedir: kahverengi tonları, beyaz ve siyah unsurlarla gri. Parlak vurgular mevcut olabilir, ancak yalnızca bir renk düzeninde (örneğin, mavi veya kırmızı).

Çatı katı stilinin karakteristik bir özelliği, dekoratif tasarımı olmayan büyük pencerelerdir. Bölgeler şeklinde tasarlanmış boş alanlar ile karakterizedir. Antika mobilyalar veya deri çatı katı stiline uyacaktır. Ahşap, seramik, suni taş gibi malzemeler zemin için idealdir..

Provence

Barış ve rahatlık, barış ve uyum. Sevgiyle yaratılmış bir kırsal evin sadeliği. Bu tür dernekler bu romantik tarzı çağrıştırır. İnce, yumuşak tonlara, çiçekli yatak örtülerine ve perdelere sahiptir..

Duvarda dövme elemanlar, dekor olarak zarif figürler, tablolar ve çerçeveli fotoğraflar olabilir. Mobilyalar rahattır ve muhtemelen yapay olarak yaşlandırılmıştır. Aydınlatma yumuşak, abajur kullanımı ile sakin, orijinal lambalar. Taze çiçekler kabul edilir (örneğin saksılarda ve vazolarda).

İskandinav

Bu tarz sade ve sakindir, buradaki ana odak noktası aydınlatma olmalıdır. Tavanın tasarımı hakkında dikkatlice düşünmek önemlidir.. Ana renk beyaz. Bej, gri eklenebilir. Dağınıklık ve gereksiz eşyalar olmamalıdır. Açık renklerde döşenmiş konforlu güzel mobilyalar. Beyaz duvarlar ve tavanlar için parke veya seramik karo şeklinde koyu renkli bir zemin uygundur. Çiçekler, basit bir formdaki monokrom vazolarda uyumludur, duvarlarda soyut konulara sahip resimler, zarif lambalar.

Dağ evi

Çatı katındaki odada bir dağ evinin tarzını yeniden yaratabilir ve uygun tasarımı seçebilirsiniz. Doğal malzemeler burada kabul edilir. Yüzeylerin çoğu ahşaptan yapılmıştır. Kirişli tavanlar mükemmel olacak, ahşap duvarlar tamamlayıcı olacak, taş görünümlü fayanslar zeminde iyi görünecek. Yumuşak küçük kilimlerin varlığı, genel stile organik olarak uyacaktır. Köşede küçük bir soba uygun olacaktır (dekoratif veya gerçek, karar sahibine kalmış). Aynı tarzda tasarlanmış bir şömine, böyle bir odayı süsleyecektir..

Ülke

Bu tarz Provence ve Chalet ile uyumludur. Duvarları ve zeminleri süslerken doğal tonlar memnuniyetle karşılanır – (kumlu, kahverengi ton). Duvarlar düz boya veya sıva ile işlenir. Zeminler ahşap plakalardan yapılmıştır. Sade ahşap mobilyalar ilginç detaylarla tamamlanıyor: el yapımı masa örtüleri ve peçeteler, çömlekler, hasır sepetler, küçük kır çiçekleri buketleri. Metal, plastik burada yersiz olacak, pencereler ahşap çerçeveli olmalı.

Avrupalı

Avrupa tarzı tasarımdaki ana şey lüks ve kalitedir. Her şey rahat ve güzel olmalı. Modern, orijinal avizeler mobilyalarla uyumlu olmalıdır. Pahalı duvar kağıtları veya paneller duvarlarda uyumludur, iyi düşünülmüş aydınlatmaya sahip asma tavan iyi görünür, zemine parke veya laminat koymak daha iyidir. Renk şeması, sahibinin takdirine bağlı olarak seçilir, ancak fırfırlar yoktur, gölgeler birbiriyle birleştirilmelidir.. Böyle bir oda bir alan hissi yaratmalıdır, bu nedenle mobilya veya dekoratif unsurlarla aşırı yüklemeye gerek yoktur..

İngilizce

Kısıtlama ve konforu başarıyla birleştirir, tasarımda koyu tonlar tercih edilir (kahverengi ve bordo mükemmeldir). Şifonyer, sandalye, masa şeklinde pahalı mobilyalar İngiliz stilini yaratmanın ana unsurudur. Burada kitapların olduğu bir raf uygun olacaktır.. İç mekandaki merkezi yer şömine tarafından alınmalıdır., yanında bir kitapla rahat bir sandalyede oturabileceğiniz.

ilginç fikirler

Tüm bu stiller çatı katı odası için iyi çalışır.. Alanına dikkat etmelisin. İzin verirse, boş alana ihtiyaç duyduğunuz İskandinav veya Avrupa çatı katı tarzında bir iç mekan oluşturabilirsiniz. Küçük bir çatı katının varlığında, ülke, dağ evi, Provence çok uygundur. Herkesi yerinde öldürmek istiyorsanız, tasarımda boyamanın yanı sıra kahverengi ve bej tonlarındaki Venedik sıvalarının kullanıldığı Romanesk stili de seçebilirsiniz. Duvar resimleri, vitray, mozaik, mermer, yuvarlak pencereler kullanılabilir.

İstenen stilin tanınabilmesi için tüm bunlar dikkate alınmalıdır..

İç mekanda güzel örnekler

Her stil modern bir bakış açısıyla sunulabilir, iki stili birleştirmeye izin verilir (ana şey uyumlu olmasıdır).

Ülke unsurları ile rahat mini yemek odası. Damalı perdeler, parlak renkler ve sade ama modern mobilyalar bunun için konuşuyor. Büyük bir pencere, bir fincan kahve ile otururken çevredeki doğaya hayran kalmanızı ve kuşların şarkılarını dinlemenizi sağlar..

İki genç çocuk için fonksiyonel ve şık orijinal bir çocuk odası. Dinlenmek ve ders çalışmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Beyaz tavan, kahverengi ve bej tonlarındaki dekoratif unsurlarla başarıyla tamamlanmaktadır..

Provence çözümlerinde rahat bir yatak odası yakındır. Işık perdeleri, çiçekler, ahşap kaplamaların varlığı – her şey onun hakkında konuşuyor. Kombinasyonlar çok çeşitli olabilir, asıl mesele buradaki herkesin rahat olmasıdır..

İlgili videoyu izleyin.

iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org