Modern binalar, muhteşem bir görünüme sahip oldukları için gerçek bir dekorasyon haline gelebilir. Camdan yapılmış özgün ve zarif giriş lobilerine özellikle dikkat çekiliyor. Hangi özelliklere sahip olduklarını ve doğru tasarımın nasıl seçileceğini anlamaya çalışalım..

özellikler

Giriş gruplarının camlanması hem özel hem de apartmanlarda yapılabilmektedir. Bu yapı cephenin en önemli ve çekici kısmıdır. Aslında, odanın ana girişi haline gelen odur.. Uzmanlar, yalnızca yüksek kaliteli malzemeler ve bağlantı elemanları seçerek seçime karşı sorumlu bir tutum sergilemenizi tavsiye ediyor..

Özelliklere gelince, birkaç ana özellik var. Bu, özellikle pratiklik ve kullanım kolaylığıdır. Giriş grubunun büyüklüğü de önemli bir rol oynar. Gerçek şu ki sadece birçok insanın geçeceği değil, çeşitli şeylerin de içinden geçeceği bir giriş işlevini yerine getirir, büyük boyutlu olması mümkündür.. Bu da dikkate alınmalıdır..

Giriş grupları girişi yağmur, kar, rüzgar ve soğuk havalardan korur. Isıyı mümkün olduğunca bina içinde tutmaya yardımcı olurlar..

Yapı birkaç unsurdan oluşur. Ana olan, bir veya daha fazla yaprak içeren bir kapıdır. Girişin önünde küçük bir alan var. Verandada, genellikle bir tırabzan veya başka bir özel çit bulunur ve üstüne, orada bulunan lamba sayesinde aydınlatma için de kullanılan bir gölgelik yerleştirilir..

Dekor önemli bir rol oynar. Tasarımcılar yapıları orijinal korkuluklar, sütunlarla süslüyor, merdivenlerin şekillerini ve boyutlarını değiştiriyor. Genellikle diğer güzel detayların yanı sıra muhteşem dövme elemanlar vardır..

Cam türleri

Giriş grupları oluşturulurken sıradan cam kullanılmadığına dikkat edilmelidir. Çeşitli şekillerde sunulan özel bir tane kullanılır.. Tripleks, temperli, zırhlı ve karartılmış cam, opak ve çift camlı pencereler gibi en yaygın olanları not edeceğiz..

Tripleksin karakteristik bir özelliği, yapışkan bir temelde bir filmin bileşimi ve birkaç camın kırılması durumunda küçük parçalara ayrılmamasıdır. Dayanıklı ve güvenilir olarak kabul edilir.. Ayrıca, temperli cam yüksek mukavemete sahip olabilir..

Optivite de çok dayanıklıdır. Ancak bunun dışında, ayırt edici özelliği, ışığın odaya maksimum iletimidir.. Renkler ve boşluk bozulmaz. Çift camlı pencereler takılıysa, orada plastik olanlara benzer camlar kullanılır..

Zırhlı gözlükler çok kalın. Bireysel elemanların yapıştırılmasıyla elde edilirler. Sonuç olarak, ürünler önemli ölçüde kalınlık kazanır ve ayrıca çok fazla ağırlığa sahiptir. Renkli cam odayı güneş ışığından korur..

Türler

Ne tür bir yapının kullanıldığına, yani bir antrenin varlığının beklenip beklenmediğine bağlı olarak, ana giriş grupları türleri ayırt edilebilir.. Kemerli kapılı gruplar çok popüler. Ancak bu zorunlu değildir, hem kapıların boyutu hem de şekli ve yapının kendisi ayrı ayrı seçilir. Uzmanlar, cam tipine ve cam ünitesinin tipine göre ana bölümü gerçekleştirir..

bu not alınmalı Çoğu zaman, tüketiciler bir ve iki odacıklı çift camlı pencereleri ve camı kırmızı-sıcak veya tripleks tercih ederler.. Tripleks, çalışma sırasında maksimum güvenlik sağladığı için özellikle popülerdir, çünkü hasar gördüğünde küçük parçalar oluşturmaz. Ayrıca ürün oldukça dayanıklı.

Ayrıca giriş grupları arasında dekoratif, koruyucu ve dekoratif-koruyucu olarak ayırt edilebilir.. Son iki tür, en sık binanın saldırıya uğrayabileceği veya davetsiz misafirler tarafından girilebileceği durumlarda kurulur.. Aksi takdirde, çekici, şık ve özgün bir görünüme sahip olacak, aslında cephe için bir dekorasyon görevi görecek dekoratif bir yapı seçmek daha iyidir..

Cam giriş grupları arasında dış ve iç olanlar da ayırt edilebilmektedir.. Birincisi bina girişinin önüne, ikincisi ise içeriye yerleştirilmiştir..

dışında, soğuk ve yalıtımlı gibi giriş grupları vardır. Özellikler adından gelir. Yalıtımlı yapılarda, çift cam varsayılır ve odanın ısı yalıtımı için malzemeler kullanılarak dekorasyon yapılır. Ayrıca her türlü ısıtma cihazı yerleştirmek de mümkündür. Soğuk olanlar bir kat camlıdır. Çoğu zaman imalatlarında, güçlü bir çerçeve oluşturan alüminyum ve temperli cam kullanılır..

Nasıl seçilir?

Özel bir ev, yazlık veya yüksek bir binadan bahsettiğimize bakılmaksızın, giriş grubunun binanın mimarisini ihlal etmemesi gerektiği unutulmamalıdır.. Aynı tarzda yapılmalıdır. Malzeme, görünüm ve dekor seçimine sorumlu bir yaklaşım benimsemek gerekir.. Modern pazarda ürünler geniş bir yelpazede sunulmaktadır, bu nedenle birbirine benzemeyen çeşitli seçenekleri değerlendirme fırsatı vardır..

Kapı tipine karar vermek gerekir. Sallanır veya kayar, tek veya çift olabilirler. Üreticiler, tasarımın benzersiz olmasını sağlamak için sipariş üzerine yapılabilecek benzersiz seçenekler sunar. Bu durumda, güç gibi bir özelliği unutmamak gerekir. Kapılar çeşitli mekanik streslere dayanmalıdır.

Tüketiciler, giriş grubunun camının, kendisi en çekici tasarıma sahip olmasa bile, binaya modern ve şık bir görünüm kazandırmak için mükemmel bir seçenek olduğunu belirtiyor.. Ayrıca sundurma ve merdiven seçimine de dikkat etmelisiniz.. Buradaki öncelik sadece güzellik değil, aynı zamanda güvenilirliktir. Birden fazla katı olan bir binadan bahsediyorsak, sundurmanın üzerinde bulunan bir balkon gölgelik görevi görebilir. Böyle bir teklif, özellikle bir kır evi veya yazlık düzenlerken geçerlidir..

Giriş grubu çeşitli mimari formlarda yapılabilir.. Uygun dekor seçeneklerini göz önünde bulundurmalısınız. Tasarımcılar genellikle birkaç temel.

Sütunlu yapı pahalı ve büyük görünüyor, ancak yalnızca evin birkaç katı varsa kullanılabilir.. Böyle bir yapının görünümü, sahibinin refahını hemen gösterecektir. Sundurma çoğunlukla tuğla ve taştan yapılır. Etkileyici görünüyor, örneğin granit veya mermer. Unutulmamalıdır ki hem doğal taş hem de doğal ahşabın varlığı yapıya sağlamlık verir ve sahibinin zevkinden bahseder..

Uzun ve soğuk kışların hakim olduğu alanlar için camlı verandaya dikkat etmek mantıklı.. Bu tasarım binadaki ısıyı koruyarak binaya soğuk havanın girmesini önlemeye yardımcı olur.. Böyle bir sundurma son derece işlevseldir, bu nedenle bu durumda tasarımını uzmanlara emanet etmek mantıklıdır..

Giriş grubu bir kır evine veya sahibinin yalnızca sıcak mevsimde yaşamayı planladığı bir eve yerleşirse, polikarbonat giriş grubunu tercih edebilirsiniz.. Bu malzemenin tabakaları yarı saydamdır ve minimalist bir tasarım oluşturmaya yardımcı olur. Daha şık bir görünüm için binayı dövme elemanlarla süsleyebilirsiniz..

Şiddetli bir hayal gücüne sahip olanlar ve evinden gerçek bir peri masalı yaratmak isteyenler için, nerede dolaşacakları da var.. Giriş lobisi standart olmayan herhangi bir görünüme sahip olabilir. Medeniyetten uzak evler için gerçek bir sihirli kulübe oluşturma seçeneğini kullanabilirsiniz. Örneğin, korkuluklar ve diğer elemanlar, kökleri ve dalları simüle ederek ahşaptan yapılabilir. Ana şey, tüm yapının aynı tarzda yapılmasıdır..

güzel örnekler

  • Renk kombinasyonu çok etkileyici görünüyor ve dikkat çekiyor.

  • Sundurma oldukça büyük bir gölgelik ile donatılabilir. Bu, bir devlet kurumu söz konusu olduğunda çok uygundur, çünkü insanlar güneşi ve yağışı beklerken bir gölgelik altına saklanabilirler. Ayrıca gölgelik, özel bir evde temiz havada bir çardak veya masa düzenlemek için uygundur..

  • Art Nouveau tarzındaki cam giriş grupları çok ölçülü ve katı görünüyor. Ofis dekorasyonu için mükemmeldirler.

  • Fotoğraf baskısı tasarıma özgünlük ve parlaklık kazandıracak.

  • Cam yüzeyi kumlarsanız alışılmadık mat bir görünüm elde edersiniz. Çeşitli tasarımlar ve desenler gerçekleştirilebilir.

iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org