Odanın içini düşünerek, kaplama malzemeleri ve dekor öğelerinin uyumlu bir kombinasyonunu elde etmek istiyoruz. Süpürgelik mobilya ile aynı renkte, masa üstü zemin renginde, perdeler minderlerle aynı malzemeden olmalıdır. Duvar kağıdı için perde seçme ilkelerini bilmek önemlidir, çünkü uyumsuzlukları odanın tüm görünümünü bozacaktır..

özellikler

Beyaz, geleneksel olarak zenginlik ve lüks ile ilişkilendirilir. Bu rengin saflığı ve netliği, onarım hatalarını kolayca gizler. Çoğu zaman beyaz duvar kağıdına başvururlar, alanı görsel olarak büyütmek ve ışıkla doldurmak istemek.

Beyaz iç mekan tasarımlarının sıkıcı ve monoton olduğu görüşü bir hata olarak kabul edilir..

İç mekanı “canlandırmak” için aşağıdaki püf noktalarını kullanın:

 • Beyaz, diğer tüm renkler gibi, oynayacak gölgelere sahiptir (fildişi, sütlü, krem). Pamuk renginin sedef ve diğer benzer tonlara pürüzsüz akışı muhteşem görünüyor.
 • Sessiz taşmalar sizin için değilse, koyu kahverengi mobilyalara ve parlak dekor öğelerine (perdeler, minderler vb.) Odaklanmak iyi bir seçenek olacaktır. Grafit, kahve veya sarı renk beyaz iç mekanı başarıyla vurgulayacaktır..
 • Beyaz duvar kağıdı üzerine bir doku veya desen, iç mekanı canlandırmaya ve çeşitlendirmeye yardımcı olacaktır..
 • Beyaz tuvaller, fotoğraf duvar kağıtları ile mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir..

Nasıl seçilir?

Herkes oturma odasının stil ve renk paletinde uyumlu olmasını ister. Perdeler, tüm iç mekandaki en önemli unsurlardan biridir, bu nedenle özel dikkat gösterilmelidir. Perdeler odanın bir dekorasyonudur. Bu, ilk bakışta önemsiz bir ayrıntı, alanı minimum finansal ve fiziksel maliyetlerle dönüştürebilir..

Perde seçimini ihmal etmek, iç mekanınızın genel izlenimini önemli ölçüde bozabilir..

Seçim sırları:

 • Ağır ve karartma perdeleri en iyi geniş oturma odalarında ve yatak odası veya çocuk odası gibi odalarda hafif ve havadar malzemeler asmak için kullanılır..
 • Hafif ve rahat bir atmosfer yaratmayı hedefliyorsanız, parlak ve sıcak renkler arayın. Havasız ve güneşli bir oda için serin ve taze tonları seçmek mantıklıdır..
 • Oda geniş bir alana sahip olamıyorsa, ışık perdeli hafif bir duvar kağıdı seçin. Koyu gölgeler alanı gizler ve zengin renkli perdeler görsel olarak pencere alanını yakınlaştırır.
 • Duvar dekorasyonu ve tekstiller benzer bir dokuya sahip olmalıdır. İnce kağıt yüzeyler hafif tül ile tamamlanırken, kalın vinil veya dokumasız duvar kağıtları daha kalın, daha masif perdeler gerektirir..

 • Desenleri seviyorsanız, odanın genel stilini unutmayın. Çok büyük bir süs, alanı görsel olarak azaltacaktır. Gölgelerin ve desenlerin birbiriyle uyumlu olması gerektiğini unutmayın..
 • Koyu renklere kapılmayın. Kasvetten kaçınmak için zengin tonları hafif vurgularla seyreltin..
 • Belirgin bir taş, tuğla, sıva dokusuna sahip duvar kağıdı, düz panjur veya rulo perdelerle uyum içinde en iyisidir.
 • Bir dairenin yenilenmesini düşünen birçok kişi, belirli bir duvar kağıdı tonu için bir odayı nasıl dekore edeceğini düşünüyor. Duvar dekorasyonunda 2 renk varsa bunlardan birine uygun perdeler en uygunudur. Duvarlardan birkaç ton daha koyu veya daha açık olan perdelerin en iyi göründüğünü unutmayın..

Başarılı renk çözümleri

Duvar kağıdının beyaz rengi, hayal gücü için çok yer verir. Bu duvar dekorasyonu hem havadar hem de yoğun tekstillerin kullanımına izin verir.. Beyaz süslemeli en şık ve başarılı kombinasyonlar aşağıdaki tonları yaratır:

 • Siyah ve beyaz güvenli bir bahistir. Her zaman şık, modaya uygun ve alakalı. Böyle bir iç mekan, parlak vurguların varlığına izin verir..
 • Pembe, leylak, şeftali, ahududu, fuşya ve benzeri renk ve tonlar beyazla mükemmel bir uyum içindedir ve baharı andıran taze bir tasarım yaratır..
 • Kırmızı çok etkileyici bir renktir, bu nedenle yatak odası için bu kombinasyon başarısız olacaktır, ancak mutfakta veya yemek odasında kırmızı perdeler canlanacak ve iştah açacaktır..
 • Mavi renk cennetsel saflığı ve tazeliği kişileştirir, alanı hava ile doldurur gibi görünüyor. Bu, bir yatak odası ve hatta bir oturma odası için çok iyi bir kombinasyon..

 • Altınla birlikte beyaz, zengin ve sağlam görünüyor. Beyaz ve altın iç mekan, klasik tarzda iç mekanlar için tipiktir..
 • Gri-beyaz aralığı nötr ve katı görünüyor. Bu sessiz kombinasyon genellikle ofis alanları için seçilir..
 • Mavi, kar beyazı odaları iyi tamamlar. Bu renk genellikle imar için kullanılır..
 • Yeşilin birçok tonu beyaz duvar kağıdıyla iyi çalışır. Bu kombinasyon, her amaca yönelik odalarda taze ve şık görünüyor..

Beyaz duvar kağıdının sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız, ek kontrastlar uygulasanız bile, kabartma, parıltı, parlaklık seçeneklerine daha yakından bakın. Bugün duvar kaplamaları pazarı, herkesin beğenisine göre bir seçenek seçmesine izin veriyor..

Faydalı ipuçları

Beyaz oldukça çok yönlüdür ve neredeyse tüm tonlarla uyumludur, bu nedenle perde rengi seçimi amaca bağlıdır., odanın tasarımında elde etmek istediğiniz:

 • Vurgu asistanı olarak tekstiller seçilirse, parlak perdelere bakın..
 • Perdeler için koyu renkler ilginç bir kontrast sağlar.
 • Perdelerin pastel tonları ve tüm iç mekan, alanı görsel olarak genişletir.

Tasarımcılar tavsiye diğer dekoratif elemanlarda seçilen perde tonunu kullanın. Genel stil yönüne uyuyorsa, farklı renk ve dokudaki perdelerin birleştirilmesine izin verilir. Beyaz duvar kağıdı ve kremin kombinasyonları, mavimsi, pembe perdeler güzel ve narin görünüyor. Kırmızı, koyu kırmızı, mor, yeşil – vurgu renkleri.

Odadaki ana renk olarak beyazı seçtiyseniz, bu, artık kesinlikle parlak vurgular seçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Duvar kağıdı ve perdeler de dahil olmak üzere beyazla dekore edilmiş bir oturma odası, sofistike ve lüks görünecek. Saf beyaz her zaman pahalı görünür.

Aşağıdaki videoda beyaz duvar kağıdı için perdelerin nasıl seçileceği hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz..

iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org