DIY prezenty mistrzowskie lekcje i pomysły

Oczywiście wiesz, że dawanie prezentów jest o wiele przyjemniejsze niż ich otrzymywanie. Prezenty, które osoba wykonała własnymi rękami, inwestując w nie kawałek swojego duchowego ciepła, są wyjątkowe i niewiarygodnie drogie, nawet jeśli nie w kategoriach pieniężnych. Sugerujemy zapoznanie się ze wsparciem oryginalnych pomysłów na prezent, które będą pasować na każdą ważną randkę..

Pomysł na prezent numer 1. Filiżanka kawy

Pomysł na prezent numer 1. Filiżanka kawy

Taka filiżanka zachwyci miłośnika kawy i osobę, która jest bardziej zrelaksowana tym napojem. Główną cechą takiego prezentu będzie kawowy bursztyn, które się rozprzestrzenią.

Czego więc potrzebujesz, aby zrobić filiżankę kawy:

 • Filiżanka. Sam określ rozmiar naczynia, zaczynając od pożądanego rozmiaru.
 • Pakowanie palonych ziaren kawy.
 • Płatki kosmetyczne.
 • Silny wątek.
 • Brązowa farba.
 • Klej. Albo gorący pistolet lub superglue.
 • Wstążka i koronka do dekoracji.

Czego więc potrzebujesz, aby zrobić filiżankę kawy:

Zacznijmy naszą klasę mistrzowską

Przykryj całą zewnętrzną powierzchnię kubka wacikami. Należy to zrobić z odpowiednią jakością, aby dyski nie odpadły i nie było niezamkniętych obszarów. Zwróć szczególną uwagę na rączkę i szyję. Dno jest opcjonalne.

Następnie owinąć ciasno nić wokół miseczki. To da dodatkową fiksację..

Przykryj całą zewnętrzną powierzchnię kubka wacikami.

Następnie powierzchnię pokrytą krążkami należy pomalować na brązowo. Możesz wybrać farbę o dowolnym odcieniu i składzie. Najważniejsze, żeby nie brać szkliwa. I pożądane jest, aby kolor był ciemniejszy.

Po wyschnięciu farby pomalowaną powierzchnię należy posmarować ziarnami kawy..

Następnie powierzchnię pokrytą krążkami należy pomalować na brązowo.

Najlepiej zrobić to w dwóch krokach. Najpierw przyklej jedną warstwę. Następnie poczekaj, aż klej w końcu złapie i powtórz wszystko. Działania te pomogą uniknąć obszarów nieuszczelnionych..

Najlepiej zrobić to w dwóch krokach. Najpierw przyklej jedną warstwę. Następnie poczekaj, aż klej w końcu złapie i powtórz wszystko.

Następnie możesz dodać trochę dekoracji do swojej filiżanki kawy. Dobrze będą wyglądać satynowe wstążki w jasnych kolorach lub koronkowe kwiaty..

Następnie możesz dodać trochę dekoracji do swojej filiżanki kawy.

To wszystko, co oryginalny wazon jest gotowy. Raczej znajdź pocztówkę, ale zrób to sam i pospiesz się, aby dać.

Pomysł na prezent nr 2. Topiary

Pomysł na prezent nr 2. Topiary “Kawowe Serce”

I kontynuując temat z kawą, zwracamy twoją uwagę topiary w kształcie serca. Taki prezent bardzo szczerze zademonstruje adresatowi twoje nastawienie..

Czego więc potrzebujesz, aby zrobić topiary w kształcie serca:

 • Palone ziarna kawy.
 • Papier. Lub prosty wydruk szablonu serca.
 • Drut. Około 80 cm lub mocny kij.
 • Karton.
 • Klej. Albo topliwy, albo super klej.
 • Silny wątek.
 • Żelazny słoik lub doniczka.
 • Nić jutowa.
 • Płatki kosmetyczne.
 • Ozdobne kwiaty, wstążki, koronki.
 • Brązowa farba.
 • Drewniane patyczki do lodów.
 • Gips.

Zacznijmy krok po kroku lekcję mistrzowską

Jeśli nie znalazłeś odpowiedniego szablonu dla przyszłego serca, możesz użyć starego dobrego sposobu rysowania na pół. Weź kawałek papieru, złóż go na pół i na jednej z połówek narysuj pół serca. Następnie w biurze, bez otwierania prześcieradła, wytnij serce. To wszystko, Twój szablon jest gotowy. Teraz musisz użyć tego szablonu, aby zrobić dwie części tylko z tektury.

Następnie w biurze, bez otwierania prześcieradła, wytnij serce. To wszystko, Twój szablon jest gotowy.

Jeśli zdecydujesz się użyć drutu jako „nogi”, musisz najpierw owinąć go papierem. Nie trzeba tego robić ostrożnie, bo później nie będzie to widoczne..

Jeśli zdecydujesz się użyć drutu jako „nogi”, musisz najpierw owinąć go papierem

Najpierw musisz podzielić go na dwa identyczne segmenty po około 40 cm każdy. Drut owinięty w papier należy wygiąć na pół i przykleić do jednej z połówek kartonowych szablonów na zagięciu..

Teraz musisz umieścić kilka warstw wacików sklejonych ze sobą między połówkami serc

Teraz musisz umieścić kilka warstw wacików sklejonych ze sobą między połówkami serc. Kiedy skleisz obie połówki razem, stworzy to objętość w podstawie. Następnie należy wkleić na całej powierzchni serca bawełnianymi gąbkami.

Owinąć szczelnie wklejone serce nitką. Ta akcja da większą siłę konstrukcji.

Owinąć szczelnie wklejone serce nitką. Ta akcja da większą siłę konstrukcji. Teraz musisz pomalować wklejoną powierzchnię na brązowo.

Po wyschnięciu farby przykryj serce ziarnami kawy.

Po wyschnięciu farby przykryj serce ziarnami kawy. Konieczne jest jak najmocniejsze sklejenie każdego ziarna. Lepiej zrobić to w kilku warstwach..

Podczas gdy serce wysycha lub stygnie gorącym topnikiem, musisz przygotować bazę topiary.

Podczas gdy serce wysycha lub stygnie gorącym topnikiem, musisz przygotować bazę topiary. Weź słoik lub doniczkę i wklej na zewnętrzną powierzchnię pojemnika patyczkami do lodów.

Weź słoik lub doniczkę i wklej na zewnątrz pojemnika patyczkami do lodów.

Możesz dodać dodatkowe elementy ozdobne takie jak koronka czy tasiemki.

Teraz musimy ozdobić „nogę” topiary. Aby to zrobić, owinąć ciasno linę jutową wokół drutu. Jeśli to konieczne, napraw to za pomocą odrobiny kleju..

Teraz musimy ozdobić „nogę” topiary. Aby to zrobić, owinąć drut ciasno liną jutową.

Następnie musisz naprawić serce w pojemniku. W tym celu użyj gipsu. W przypadku roztworu gipsu konieczne jest napełnienie pojemnika o około jedną trzecią. Po zestaleniu powierzchnię należy udekorować. Dobrze sprawdzają się ziarna kawy lub inne małe przedmioty.

W tym celu użyj gipsu. W przypadku roztworu gipsu należy napełnić pojemnik o około jedną trzecią

Pomysł na to, co zaprezentować nr 3. Panele dla zakochanych

Ukochanej osobie, jako symbol swoich uczuć, możesz podarować ozdobny panel w postaci dużego serca. Taki prezent stanie się nie tylko symbolem silnych uczuć, ale wspaniałą ozdobą pokoju..

Pomysł na to, co zaprezentować nr 3. Panele dla zakochanych

Więc czego potrzebujesz, aby stworzyć serce z wątków:

 • Drewniany tablet lub tablica.
 • Dowolny kolor nici.
 • Paznokcie.
 • Wzór w kształcie serca.

Zacznijmy krok po kroku

Przed rozpoczęciem pracy musisz przygotować bazę, czyli drewnianą tabletkę. W razie potrzeby należy go pomalować lub przeszlifować. Jeśli planujesz użyć jasnych nici (czerwone, pomarańczowe, żółte), wskazane jest pomalowanie bazy na ciemne kolory.

Przed rozpoczęciem pracy musisz przygotować bazę, czyli drewnianą tabletkę. W razie potrzeby należy go pomalować lub przeszlifować.

Korzystając z przygotowanego szablonu zaznacz kontur serca na podstawie. Wymagane jest, aby kontur był absolutnie symetryczny. Prowadź goździki po konturze przygotowanego szablonu. Odległość między którymi powinna wynosić 2,5 – 3 centymetry. Papierowy szablon można teraz usunąć.

Wolny koniec nici przywiąż do jednego z gwoździ i chaotycznie wypełnij przestrzeń

Przywiąż wolny koniec nici do jednego z gwoździ i losowo wypełnij przestrzeń wewnątrz obwodu ich gwoździ, za każdym razem przeciągając nić do nowego gwoździa.

W rezultacie powinieneś mieć panel w kształcie serca utworzony z wielu przecięć wątków.

W rezultacie powinieneś mieć panel w kształcie serca utworzony z wielu przecięć wątków. Nie zapomnij zadbać o to, jak Twoje arcydzieło String Art zostanie zamontowane na ścianie..