Prezent urodzinowy DIY dla mamy, pomysł

Przygotujmy razem z wami własnoręcznie prezent dla tej słodkiej, miłej, bardzo, bardzo najlepszej kobiety na świecie – MAMA!

Najlepiej zrobić prezent urodzinowy własnymi rękami. Mama na pewno doceni talent i gust mistrza, na pewno obudzi dumę ze swojego dziecka i oczywiście wdzięczność za wspaniały prezent!

Podarujmy mamie szykowną broszkę w kształcie dalii na jej urodziny! A jak to się robi, teraz dowiemy się w instrukcji krok po kroku.!

Prezent klasy mistrzowskiej dla mamy – broszka na urodziny

Prezent klasy mistrzowskiej dla mamy - broszka na urodziny

Aby stworzyć tak wspaniały prezent dla mamy, przygotuj:

 • Tkanina filcowa w dwóch kolorach, jeden jest jasny dla kwiatka, a drugi kontrastuje z tyłu.
 • Szpilka.
 • Mały kawałek cienkiego kartonu.
 • Igła z nitką.
 • Ostre zwykłe nożyczki.
 • Kręcone nożyczki.
 • Zwykły władca.
 • Podstawka.
 • Specjalny klej przeznaczony do klejenia tkanin.

Co podarować ukochanej mamie na urodziny?

Gdy wszystko jest gotowe i pod ręką możemy zacząć robić prezent:

1. Zacznijmy od czerwonego kawałka filcu. Początkowo należy wyciąć małe czerwone kółko o średnicy 8 cm:

2. Na pozostałym kawałku filcu odmierz linijką trzy równe paski o szerokości 3,8 cm, jeden pasek tkaniny o szerokości 2,5 cm i dwa kolejne paski o szerokości 3,2 cm.Pokrój je na paski:

3. Przejdźmy do filcu innego koloru: wytnij okrąg o średnicy 5 cm i mały kwadrat, którego boki mają 3,2 cm, po jednej stronie kwadratu wytnij nożyczkami półkoliste nacięcie:

Z jednej strony kwadratu wytnij nożyczkami półkoliste nacięcie.

4. Przygotuj cienki kartonik i wytnij małe kółko o średnicy 5 cm.

5. Teraz bierzemy w ręce paski czerwonego filcu i bezlitośnie kroimy je na kwadraty!

Boki kwadratów powinny wyglądać następująco: 3,2 cm, 2,5 cm, 3,8 cm Ta procedura wcale nie jest trudna, zwłaszcza że szerokość pasków wyraźnie odpowiada określonym parametrom. Pozostaje tylko wybrać „właściwą” listwę, o odpowiednich parametrach i pociąć wszystko na kwadraty! Oto, co powinieneś otrzymać:

Teraz bierzemy w ręce paski czerwonego filcu i kroimy je bezlitośnie na kwadraty!

Do tego kwiatka potrzebujemy 9 kwadratów o bokach 2,5 cm, 13 kwadratów o bokach 3,2 cm i 15 dużych kwadratów o bokach 3,8 cm. Odpowiedni rozmiar.

6. Teraz stajemy przed takim zadaniem, jak nadanie kwadratom kształtu płatków. Pomogą nam w tym nożyczki! Odetnij krawędzie kwadratów, jak pokazano na zdjęciu, otrzymaliśmy bardzo urocze płatki.

7. Teraz potrzebujemy specjalnego kleju do tkaniny, z jego pomocą owijamy płatek i nadajemy mu kształt prawdziwego płatka dalii:

Aby to zrobić, wystarczy nałożyć małe krople kleju na spód płatka dalii, a następnie po prostu zrolować dolne boki płatka do siebie i spłaszczyć je tak, aby klej się zakleszczył!

8. A teraz pilnie musimy podjąć drastyczne środki, aby nasze płatki się nie rozwinęły! Do tego potrzebujemy jakiegoś ciężkiego przedmiotu! Na przykład ciężki stalowy rondel świetnie się do tego nadawał! Końcówki płatków zwilżonych klejem wkładamy pod „prasę” na kilka godzin, aż klej całkowicie wyschnie:

Teraz stoimy przed takim zadaniem, jak nadanie kwadratom kształtu płatków. Pomogą nam w tym nożyczki!

Na wszelki wypadek zalecamy umieszczenie materiału (bawełnianej szmatki, polietylenu…) między doniczką a płatkami, aby płatki nie przykleiły się do dna doniczki.!

9. Gdy płatki wyschną, zacznijmy tworzyć bazę dla dalii! Aby to zrobić, weź czerwone kółko z filcu o średnicy 8 cm i małe kółko o średnicy 5 cm wykonane z tektury. Kładziemy jedno koło na drugim i równomiernie. Otrzymujemy, że biały karton znajduje się pośrodku czerwonego filcowego koła. Nałóż krople kleju na wystające krawędzie filcu i zawiń je za karton, jak pokazano na poniższym obrazku. Wkładamy również obrabiany przedmiot pod prasę!

Zobacz też: Mistrzowska klasa DIY z satynowej wstążki

prezent urodzinowy dla pomysłów mam

10. Podczas gdy nasze blanki schną, zajmijmy się tyłem naszej broszki z filcu w innym kolorze. Umieść przed sobą filcowy kwadrat z wycięciem i okręgiem o średnicy 5 cm Umieść kwadrat na dole koła tak, aby nadal znajdował się na środku koła, choć w jego dolnej części, i tak że wycięcie jest zawsze z boku. Uzbrój się w igłę i nitkę i przyszyj kwadrat do koła z trzech równych stron, a nacięcie wskaże początek kieszeni!

11. Teraz weź szpilkę odpowiedniej wielkości, nałóż na nią kilka kropel kleju, umieść ją na górze koła – tuż nad kieszenią. Weź igłę i nić w dłonie i użyj ich, aby ciasno przyszyć szpilkę do filcowego koła. Zobacz, co powinieneś dostać:

Kiedy projektowaliśmy tył naszej broszki, wszystkie nasze płatki i łodygi wyschły!

12. Kiedy projektowaliśmy tył naszej broszki, wszystkie nasze płatki i łodygi wyschły! Teraz możesz bezpiecznie przejść do następnego kroku – tworzenia samego kwiatu dalii! Aby to zrobić, ułóż płatki w trzech rzędach według wysokości. Następnie zaczynamy od największych płatków. Kilka kropli kleju kapiemy na ich plecy i przyklejamy do samej krawędzi czerwonej podstawy. Płatki powinny przylegać do siebie bardzo ciasno, ale w żadnym wypadku nie zachodzą na siebie! Im więcej płatków leży obok siebie, tym bardziej luksusowa i bogatsza będzie twoja dalia! Po wklejeniu pierwszego koła zaczynamy drugie – tym razem potrzebujemy płatków środkowych. Na koniec potrzebujemy najmniejszych płatków. Przyklejamy je obok siebie, jeden obok drugiego. Powinniśmy otrzymać coś takiego:

W samym środku naszego kwiatka powinno pozostać puste koło o średnicy około 2 cm.

W samym środku naszego kwiatka powinno pozostać puste koło o średnicy około 2 cm..

13. Sprawa dobiega końca! Jednak ty i ja nadal musimy udekorować środek naszego kwiatka. Tutaj przydają się kręcone nożyczki i kawałek nieużywanego czerwonego filcu.!

 • Wytnij koło kręconymi nożyczkami, średnica tego koła powinna wynosić 2,5 cm.
 • Za pomocą tych samych kręconych nożyczek odetnij cienki pasek czerwonego filcu. Z jednej strony cięcie równe, a z drugiej faliste!

14. W samym środku wyłaniającego się kwiatu przyklejamy małe czerwone kółko, zakrywając w ten sposób wszystkie „błędy” w postaci końcówek małych płatków. Pasek o falistych brzegach skręcamy w ciasną spiralę, bok o równych brzegach zwilżamy kroplami kleju i śmiało przyklejamy do naszego centralnego kubka.

W samym środku zbliżającego się kwiatu przyklejamy małe czerwone kółko, zakrywając w ten sposób wszystkie „błędy”

15. Do zakończenia wystarczy przykleić tył kwiatka do tyłu samego kwiatka, chowając karton przed oczami i pokazując ukochanej mamie małą kieszonkę, w której oprócz głównej niespodzianki czeka jeszcze jedna ona – małe zdjęcie ukochanej i kochającej istoty, która z miłością wykonała tę cudowną broszkę!

fa1

A teraz porozmawiajmy o tym, jak możesz „skutecznie” podarować ten bardzo prezent swojej mamie, aby zapamiętała go na długo!

Jak ci się podoba ta opcja:

A teraz porozmawiajmy o tym, jak możesz „nagle” dać ten prezent swojej matce, aby zapamiętała go na długo!

Dla niego jednak trzeba też trochę majstrować! Na przykład znajdź duże pudełko odpowiedniej wielkości, przyklej je pięknym papierem, przyklej ogromną szykowną kokardę … chowaj się na bardzo, bardzo długo, aż do samego święta – urodzin! A potem WSTAŃ PRZED MATĄ, po cichu przeciągnij to pudełko do jej pokoju, po cichu wejdź do niego, nie zapominając przy tym o swoim prezencie (broszce, dla tych, którym udało się zapomnieć!) I spokojnie usiądź (i nie kaszl) i czekaj szczęśliwy moment, kiedy mama w końcu się budzi i postanawia zajrzeć do tego ogromnego i intrygującego pudełka!

Oczywiście TAM mama odnajdzie SWOJE SZCZĘŚCIE, z PREZENTEM wykonanym własnoręcznie! Teraz, po wszystkich uściskach i pocałunkach, możesz własnoręcznie przypiąć do piersi ten serdeczny prezent dla matki!

Niezły pomysł, prawda? TEGO Twoja mama nigdy w życiu nie zapomni! A broszka będzie noszona z dumą i przyjemnością! Ponadto opowie swoim przyjaciołom o tym, JAK pogratulowano jej radosnego święta, Dnia Matki!!!