Czyszczenie kanalizacji

Czyszczenie kanalizacji

Zatkane rury kanalizacyjne niestety sytuacja jest dość powszechna.

W prywatnym domu właściciele często sami czyszczą system, niektórym się to udaje, a innym wciąż przychodzi do głowy pomysł wezwania specjalistów. Ze stuprocentowym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć, że samooczyszczanie rur kanalizacyjnych w mieszkaniu nie zakończy się sukcesem. W domu będzie nieprzyjemny zapach, brud, a rury nadal będą zatkane. Dlatego lepiej natychmiast wezwać hydraulika, który naprawi problem – profesjonalne czyszczenie rur kanalizacyjnych to zawsze jest uzasadnione.

Dlaczego pojawia się blokada?

Przede wszystkim rury są zatkane z powodu niewłaściwej pracy całego systemu. Nie jest tajemnicą, że dużo śmieci dostaje się do toalety z winy samych właścicieli po umyciu i umyciu naczyń. Ale są powody, na które właściciel nie ma wpływu:

  • Nieprawidłowa instalacja kanalizacji. Ostre zakręty, mocne zakręty to stuprocentowy problem w przyszłości..
  • Materiał rury. Produkty żeliwne zapychają się częściej ze względu na szorstką powierzchnię wewnętrzną. Tłuszcz i brud gromadzą się tutaj bardzo szybko..
  • Rury układane są głęboko. W chłodne dni system może zamarznąć, jeśli rury zostaną ułożone na wystarczającej głębokości.

Ważne jest, aby zrozumieć, że żaden papier nie powinien być spłukiwany w toalecie, ponieważ gęsta celuloza znacznie zwiększa swoją objętość, gdy pęcznieje pod wpływem wilgoci. Trudność w samooczyszczeniu wynika przede wszystkim z tego, że bardzo trudno jest znaleźć miejsce blokady. A tym trzeba się najpierw zająć. Czyszczenie można przeprowadzić specjalnymi środkami chemicznymi lub mechanicznie. Jeśli chodzi o wybór materiału na rury, tutaj warto zwrócić uwagę na to, że metody czyszczenia nie będą wszędzie takie same..

Na przykład plastiku nie można czyścić kablem ani obrabiać termicznie. Ziemniaki lub pozornie nieszkodliwa kwaśna owsianka również mogą mocno osiąść. Nawet jeśli mały kawałek szmaty dostanie się do rury, sam jej nie wbije, ale stanie się doskonałym zadziorem, na którym wszystko będzie się czepiać. Warto odzwyczaić się od wrzucania do ustroju sierści i sierści zwierząt.