DIY kartki noworoczne, pomysły na zdjęcia

DIY pomysły na kartki świąteczne z dziećmi, fot. MK

Zwyczajem jest wręczanie pocztówek na wszystkie zaznaczone i nie zaznaczone w kalendarzu święta. Dotyczy to dużych świąt religijnych, takich jak Wielkanoc lub osobistych i małych, takich jak dzień znajomości lub duży zakup. Wszystkie niezapomniane daty wymagają pocztówek, a Nowy Rok nie jest wyjątkiem. Jak wiadomo, nie da się kupić czegoś wytworzonego bezpośrednio ludzkimi rękoma w sklepie i nie można tego znaleźć w innym. Wszystko jest wyjątkowe.

Zapraszamy do zaskakiwania przyjaciół i znajomych kartkami noworocznymi. A do tego na www.svoimi-rukamy.com dołączamy wybór pomysłów na inspirację na temat kartek noworocznych.

Pomysł numer 1. Kartka świąteczna z choinką w spódnicy

To jest trójwymiarowa pocztówka. Jeśli planujesz napisać jakieś życzenie, a następnie wydrukować je na drukarce, należy to zrobić przed dekorowaniem..

Kartka świąteczna z choinką w spódnicy

Więc czego potrzebujesz, aby stworzyć kartę w jodełkę z tektury falistej:

1. Gruby kolorowy karton lub papier. Format A4 wystarczy.

2. Papier falisty.

3. Nożyczki.

4. Elementy do dekoracji według własnego uznania.

5. Taśma dwustronna i/lub klej PVA.

6. Prosty ołówek.

Zacznijmy, zrób to sam karty MK z tektury falistej

Zacznijmy od przygotowania bazy pod pocztówkę. Aby to zrobić, weź karton lub gruby papier, złóż go na pół. Zasadniczo standardowy ruch pocztówki. Następnie na jednej z połówek zrób przybliżony szkic biednej choinki. Można to zrobić za pomocą kilku linii..

Teraz przygotujmy papier falisty. Trzeba go pokroić na paski o wysokości około półtora centymetra, a na długości ta wartość jest zwinięta, ponieważ jak puszysta trzeba zrobić choinkę. Proponujemy wziąć jedną trzecią planowanej długości za zasiłek. Paski powinny mieć różne rozmiary, aby zachować trójkątny kształt jodełki. Oznacza to, że powinny być dostępne zarówno najkrótsze, jak i najdłuższe paski..

Zacznijmy, zrób to sam karty MK z tektury falistej

Teraz musisz przykleić paski papieru falistego na miejscu. Lepiej zacząć od niższych poziomów i stopniowo iść w górę. Koncentrując się na wykonanych wcześniej znakach i używając kleju lub taśmy dwustronnej, przyklej paski, lekko je podnosząc. Aby uzyskać rodzaj spódnicy z fałdami.

Po zakończeniu możesz ozdobić wierzch swojej choinki gwiazdką i przykleić cekiny, deszcz, kokardki lub coś w tym stylu..

Musisz zebrać pewne elementy lub wymyślić miłe słowa. Aby pocztówka wywarła jeszcze większe wrażenie na adresacie.

Pomysł numer 2. Karta noworoczna i trochę scrapbookingu

W tej opcji lepiej wcześniej wydrukować życzenie lub wydrukować je na osobnej kartce papieru, którą również można ubić i zaprezentować w oryginalny sposób..

Karta noworoczna i trochę scrapbookingu

Czego więc potrzebujesz, aby stworzyć pocztówkę z elementami scrapbookingu:

1. Gruby kolorowy karton lub papier. Format A4 wystarczy.

2. Nożyczki.

3. Taśma dwustronna i/lub klej PVA.

4. Elementy do dekoracji według własnego uznania.

5. Złom papieru.

6. Każdy przedmiot w kształcie ołówka.

Czego więc potrzebujesz, aby stworzyć pocztówkę z elementami scrapbookingu:

Pocztówka do scrapbookingu, dla początkujących

Zdecyduj się na wielkość biednej choinki. I już na tej podstawie zaplanuj, ile papieru potrzebujesz. Dokładniej, ile i w jakim rozmiarze trzeba wyciąć prostokąty ze skrawków papieru.

Następnie, jak już ustaliłeś liczbę prostokątów i wytnij je, musisz każdy z nich zwinąć w walce

Następnie, jak już ustaliłeś liczbę prostokątów i wytnij je, musisz rozwałkować każdy z nich na cylindry. Podstawą będzie ołówek lub coś cylindrycznego, które masz na wyciągnięcie ręki. Rurki należy skręcić w kierunku szerokości, aby zachowały swój kształt, po zdjęciu podstawy należy przykleić konstrukcję klejem.

Rurki należy skręcić w kierunku szerokości, aby zachowały swój kształt, po zdjęciu podstawy należy przykleić konstrukcję klejem

Po skręceniu każdego prostokąta w rurkę należy połączyć wszystkie rurki razem za pomocą kleju. Oczywiście należy trzymać się mniej więcej kształtu choinki, czyli trójkąta.

Oczywiście powinieneś trzymać się z grubsza kształtu choinki, czyli trójkąta.

Przejdźmy teraz do podstawy pocztówki. Przygotuj przygotowany kawałek kartonu lub ciężkiego papieru i złóż go na pół. Teraz musisz przykleić choinkę do jednej z połówek. Ale wcześniej klej na drzewie powinien wystarczająco uchwycić i wyschnąć.

Teraz musisz przykleić choinkę na jednej z połówek

Po przyklejeniu choinki do podstawy pocztówki czas ją udekorować. W tym celu możesz użyć wszelkiego rodzaju ozdób – guzików, miniaturowych kokardek, wstążek, koralików, nitów, cekinów, cekinów, słowem, czego dusza zapragnie.

Po przyklejeniu choinki do podstawy pocztówki czas ją udekorować.

Ozdoby można nakleić na taśmę dwustronną.

Nie zapomnij napisać coś miłego adresatowi w środku.

Pomysł numer 3. Kartka noworoczna w stylu „ręce dzieci”

Ten pomysł jest idealny dla małych potrzebujących i potrzebujących. Jest nieskomplikowana, ale słodka i otwarta, jak dusza dziecka. Nie wahajmy się, zadzwoń do dzieciaków i zaczynajmy.

Kartka noworoczna w stylu „ręce dzieci”

A więc, czego potrzebujesz, aby stworzyć pocztówkę noworoczną w stylu „ręce dzieci”:

1. Kolorowy karton. Proponujemy wziąć klasyczną kombinację kolorystyczną: czerwień i zieleń. Ale możesz je zmienić.

2. Cekiny, cyrkonie, cekiny.

3. Papier do pakowania lub opakowanie cukierków.

4. Czarny cienki marker.

5. Nożyczki.

6. Taśma dwustronna i/lub klej PVA.

7. Elementy do dekoracji według własnego uznania.

8. Zszywacz.

9. Klej topliwy.

A więc, czego potrzebujesz, aby stworzyć pocztówkę noworoczną w stylu „ręce dzieci”:

Zróbmy pocztówkę z dzieckiem

Zacznijmy od przygotowania bazy pod pocztówkę. Aby to zrobić, weź czerwony karton i po prostu złóż go na pół. Możesz trochę odciąć rogi powstałego prostokąta. Dzięki temu Twoja wiadomość będzie bardziej interesująca..

Zróbmy pocztówkę z dzieckiem

Robimy choinkę. Będziesz musiał wziąć zielony karton i złożyć go na pół, a następnie przeciąć. Zegnij „akordeon” z jednej połowy. Sam określ szerokość „kroku”. Zalecamy co najmniej jeden centymetr i nie więcej niż trzy. Chwyć jeden koniec „akordeon” za pomocą zszywacza, możesz umieścić dwie zszywki dla niezawodności.

Chwyć jeden koniec „akordeon” za pomocą zszywacza, możesz umieścić dwie zszywki dla niezawodności

Teraz ułóżmy kikut. Aby to zrobić, musisz wyciąć prosty prostokąt z papieru do pakowania lub opakowań po cukierkach. Jeśli użyjesz tego ostatniego, nie zapomnij najpierw wyprasować go żelazkiem przez zwykły kawałek papieru. Pomoże to wyprostować opakowanie..

Teraz musisz przykleić choinkę do podstawy pocztówki. Do tego celu doskonale nadaje się klej termotopliwy. Lepiej nie ufać dzieciom tej operacji. Na wolnym końcu choinki wsuń kikut i też go przyklej.

Aby to zrobić, musisz wyciąć prosty prostokąt z papieru do pakowania lub opakowań po cukierkach.

Rada. Skoro opalarka podgrzewa pręt do odpowiednio wysokiej temperatury, dziecko może się poparzyć lub zrujnować całą pracę nieostrożnym ruchem, szkoda.

Czas ubrać choinkę. Przyklej przygotowane dekoracje do korony. Nie zapomnij umieścić czegoś dużego i ładnego na noworocznych pięknościach.

Daj dziecku marker i pozwól mu napisać na kartce kilka prostych i miłych słów i pozwól mu popełnić kilka błędów, gdzie możemy się bez nich obejść?

Pomysł numer 4. Karta noworoczna w stylu „minimalizmu”

Do namysłu i inspiracji proponujemy Ci pocztówkę z jodełką w minimalistycznym stylu. Na pierwszy rzut oka prosta, a nawet skromna pocztówka staje się dość skomplikowana, gdy się ją szczegółowo przeanalizuje. Ale nie szukasz łatwych sposobów?

Karta noworoczna w stylu „minimalizmu”

Więc czego potrzebujesz, aby stworzyć minimalistyczną kartkę z życzeniami

1. Gruby kolorowy karton lub papier. Format A4 wystarczy.

2. Nóż biurowy lub dziurkacz w kształcie.

3. Nić z igłą. Lepiej jest wziąć kolor nici kontrastujący z głównym kolorem pocztówki. A rodzaj nici, którą możesz wziąć, jest podobny do „tęczówki”.

4. Ołówek i linijka.

5. Cekiny.

6. Nożyczki.

Kartka świąteczna DIY dla dzieci

Zaczniemy, jak mówią, od początku. Złóż kawałek tektury na pół. Teraz na jednej z części musisz zrobić kilka szkiców. Dotyczy to położenia wierzchołka drzewa i samego drzewa. Po warunkowym umieszczeniu choinki na połowie pocztówki. Ostrożnie przeciąć wierzchołek drzewa. Jeśli masz dziurkacz w kształcie, to zadanie nie zajmie dużo czasu. Cóż, jeśli nie ma dziurkacza, najpierw narysuj gwiazdę, a następnie ostrożnie wytnij ją nożem biurowym. Nawiasem mówiąc, przed rozpoczęciem pracy lepiej zaktualizować końcówkę ostrza..

Dotyczy to położenia wierzchołka choinki i samej choinki.

Gdy skończysz z gwiazdą. Weź nitkę igłą i skupiając się na swoich śladach, zacznij robić szwy. Pamiętaj, aby po przebiciu papieru nawlec na sznurek wystarczającą ilość cekinów. Nie zaleca się ciasnego ciągnięcia nici i nie jest pożądane, aby zwisała.

Nie zaleca się ciasnego ciągnięcia nici i nie jest również pożądane, aby zwisała.

Teraz musisz robić notatki przez wycięty otwór koła zębatego. Aby jego lokalizacja była widoczna na pocztówce. Użyj naklejki w kształcie gwiazdki i dowolnego innego, niekoniecznie dokładnie tego kształtu, najważniejsze jest to, że nie jest jasne, co to za naklejka, gdy pocztówka jest zamknięta.

Po prostu przez otwór gwiazdy widać było błyszczącą powierzchnię lub coś w tym rodzaju.

Po prostu przez otwór gwiazdy widać było błyszczącą powierzchnię lub coś w tym rodzaju..

To wszystko. Napisz coś dobrego w środku i daj śmiało!

Pomysł numer 5. Kartka świąteczna origami.

Origami to bardzo złożona i interesująca technika. Jej azjatyckie korzenie nadają jej uroku i tajemniczości. Na wzmiankę o tej technice natychmiast pojawiają się w pamięci złożone struktury i skomplikowane schematy. Ale nie martw się, drzewo poniżej to nie akrobacje. Na pewno sobie z tym poradzisz.

Pocztówka z choinką w technice origami.

Czego więc potrzebujesz, aby stworzyć świąteczną kartkę origami:

1. Kolorowy gruby papier, ale nie karton.

2. Kolorowa tektura.

3. Taśma dwustronna i/lub klej PVA.

4. Elementy do dekoracji według własnego uznania.

Pocztówki dla dzieci na nowy rok, proste MK

Zacznijmy od dołu pocztówki. Kartkę wielokolorowego kartonu A4 (możesz użyć innego) delikatnie zegnij na pół.

Pocztówki dla dzieci na nowy rok, proste MK

Wskazówka: Pamiętaj, że niektóre arkusze tektury mają tendencję do pękania po złożeniu. Wpływa to znacząco na estetykę samej pocztówki. Jeśli masz problem z wjechaniem w taki karton, to zagięcie można ozdobić kręconym, kolorowym papierem lub taśmą, albo warkoczem.

Teraz musisz złożyć około trzech modułów origami. W zależności od oryginalnego rozmiaru można wykonać więcej lub mniej modułów

Teraz musisz złożyć około trzech modułów origami. W zależności od oryginalnego rozmiaru można wykonać więcej lub mniej modułów. W związku z tym jodełka będzie większa lub mniejsza..

Zacznijmy od przykładu. Weź trzy kwadraty ciężkiego papieru lub papieru do scrapbookingu. Możesz wydrukować dowolny obraz na grubym papierze. Boki kwadratu, jak powiedzieliśmy powyżej, mogą wpływać na wielkość drzewa. W naszym przypadku 20 centymetrów. Kwadrat należy złożyć po przekątnej, następnie rozłożyć i ponownie zgiąć po przekątnej, w poprzek.

Warunkowo zaznaczyłeś cztery trójkąty, teraz musisz wypełnić dwa naprzeciw siebie

Tradycyjnie zaznaczyłeś cztery trójkąty, teraz musisz wypełnić dwa naprzeciw siebie. Teraz dociśnij powstały trójkąt do dowolnej powierzchni i zaznacz dla siebie warunkowy środek figury, wygnij dolny róg równolegle do zaznaczonego środka. Powtórz procedurę z drugim rogiem. Moduł jest gotowy. Dodaj jeszcze dwa. Możesz wziąć inny kolor papieru.

Zacznijmy składać choinkę. Przyklej moduł origami do podstawy pocztówki. Możesz użyć kleju lub taśmy.

Zacznijmy składać choinkę. Przyklej moduł origami do podstawy pocztówki. Możesz użyć kleju lub taśmy. Formowanie choinki powinno odbywać się od góry do dołu, jakby wkładając kolejny moduł do poprzedniego.

Następnym krokiem jest wypełnienie danych karty pocztowej. Wybierz, jak i czym się udekorować.

Następnym krokiem jest wypełnienie danych karty pocztowej. Wybierz, jak i czym się udekorować. Jako przykład oferujemy kokardki i guziki..

Pomysł numer 6. Pocztówka ze wstążką – jodełka

Ten pomysł jest również minimalistyczny. I nie jest to zbyt skomplikowany projekt. Jeśli szukasz pomysłów na pracę z dziećmi to ten pomysł jest dla Ciebie idealny..

Czego więc potrzebujesz, aby stworzyć kartkę ze wstążką w jodełkę:

1. Gruby kolorowy karton lub papier. Format A4 wystarczy.

2. Nożyczki.

3. Taśma dwustronna i/lub klej PVA.

4. Elementy do dekoracji według własnego uznania.

5. Ozdobne wstążki, skrawki papieru lub wycinki z jasnych stron odbitek.

6. Naklejki. W tej wersji ważne jest zabranie naklejek w postaci gwiazdek.

Pomysł numer 6. Pocztówka ze wstążką - jodełka

Zacznijmy tworzyć prostą pocztówkę

Zaczniemy odpowiednio od przygotowania podstawy. Aby to zrobić, zegnij arkusz tektury na pół. Wśród przygotowanych materiałów szukaj papieru lub taśmy w kolorze najbardziej zbliżonym do brązu. Udekorujemy pień choinki. Idealną opcją byłoby wycięcie bardzo wydłużonego trapezu z brązowego papieru. Na jednej z połówek podstawy przyklej pień choinki. Staraj się umieszczać go wyłącznie na środku prześcieradła..

Zacznijmy tworzyć prostą pocztówkę

Po zakończeniu pracy z pniem należy zwrócić uwagę na koronę drzewa. Mianowicie pocięcie przygotowanego materiału na paski. Każdy kolejny pasek powinien być dłuższy lub odpowiednio krótszy niż poprzedni. Lepiej nie zmieniać szerokości. Sugerujemy cięcie pasków około 1,5-2 centymetrów.

Teraz, gdy już wizualnie zobrazowałeś, ile pasków potrzebujesz, musisz przyciąć rogi ciętych wstążek pod kątem około 45 stopni. Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, taśmy, umieszczone już na właściwych miejscach, przedstawiają trójkąt z mocno zaostrzonym wierzchołkiem. Lepiej robić to nie dla każdej taśmy osobno, ale dla wszystkich naraz, z jednym, że tak powiem, wycięciem.

Teraz musisz przykleić taśmy w wyznaczonych miejscach. Wstążki powinny zachodzić na pień. Proces jest najwygodniej wykonywany od dołu do góry..

Teraz musisz przykleić taśmy w wyznaczonych miejscach. Wstążki powinny zachodzić na pień. Proces jest najwygodniej wykonywany od dołu do góry.

Przyklej naklejkę w kształcie gwiazdy na sam wierzchołek drzewa. Na tym możemy uznać, że prace nad tą pocztówką zostały zakończone. Ale możesz dodać szczegóły z elementami dekoracyjnymi. To jest dla twojego gustu.

Pomysł numer 7. Kartka świąteczna z oryginalną choinką

I jeszcze jeden pomysł na inspirację na sylwestrową wariację. Pomysł nie różni się również wieloetapowym i wysokim kosztem materiałów. A przy wyjściu znajduje się oryginalna i urocza dekoracja na kartkę noworoczną. Jeśli weźmiesz pastelowe odcienie lub, jak lubią mawiać wizażyści, nagie odcienie, pocztówka będzie miała dość jasny kobiecy charakter. Taka karta byłaby odpowiednim dodatkiem do prezentu dla kobiety w średnim wieku i starszej..

Czego więc potrzebujesz, aby stworzyć kartkę z życzeniami z oryginalną choinką:

1. Gruby kolorowy karton lub papier. Format A4 wystarczy.

2. Nożyczki.

3. Taśma dwustronna i/lub klej PVA.

4. Elementy do dekoracji według własnego uznania.

5. Okrągłe serwetki lub dwustronny kolorowy papier.

Oryginalna pocztówka z choinką własnymi rękami

Pierwszą rzeczą, którą robimy, jest wygładzenie kartonu w poprzek. Oto główna część pocztówki gotowa..

Oryginalna pocztówka z choinką własnymi rękami

Teraz robimy choinkę. W tym celu należy wziąć dwustronną serwetkę w kształcie koła i podzielić ją dokładnie na pół. W przyszłości wystarczy jeden kawałek, aby stworzyć jedną choinkę. Cóż, jeśli nie możesz znaleźć odpowiednich serwetek, możesz sam zrobić papier do tego celu. Najważniejsze jest, aby zdecydować, jaki rozmiar wydaje ci się choinka..

Trzeba bowiem pamiętać, że przeciętny drukarz jest w stanie wydrukować dowolne zdjęcie tylko w formacie A4. W związku z tym na tej podstawie konieczne jest obliczenie wielkości żywego drzewa. Alternatywnie możesz użyć grubego papieru dwustronnego.

Na korzyść opcji z wydrukiem: jeśli wydrukujesz tylko półkole, rozmiar drzewka wzrośnie do 20-25 centymetrów.

Tak więc zdecydowałeś się na papierze, a przed tobą jest półkole. Aby złożyć choinkę, musisz wykonać dość prostą operację.

Tak więc zdecydowałeś się na papierze, a przed tobą jest półkole. Aby złożyć choinkę, musisz wykonać dość prostą operację. Wzdłuż równej krawędzi półkola cofnij się o 3-5 centymetrów i zrób dla siebie niepozorny znak. Tutaj będzie wierzchołek twojego drzewa. Teraz „akordeon” wygładź papier. Szerokość kroku wynosi około pięciu centymetrów. Poeksperymentuj z tym. Możesz być zadowolony z innych opcji.

Sensowne jest naprawianie powstałych fałd, aby choinka nie starała się uwolnić jak wiosna

Sensowne jest naprawianie powstałych fałd, aby choinka nie starała się uwolnić jak wiosna. Można to łatwo zrobić za pomocą taśmy dwustronnej. Gdy Twoja ręka nabierze pewności w składaniu akordeonu, możesz wstępnie przykleić taśmę do półokręgu papieru.

Teraz musisz przykleić choinkę do jednej z połówek biednej pocztówki. Można to zrobić za pomocą taśmy lub kleju..

Jeśli chcesz uzupełnij kartę o szczegóły, udekoruj choinkę elementami dekoracyjnymi.

Pomysł numer 8. Karty noworoczne z efektem 3D

Wszyscy znamy książki dla dzieci od dzieciństwa. Kim, jeszcze o tym nie wiedząc, byli założyciele nowoczesnego ultra-modnego 3D. Przewracając kolejną kartkę, spotkaliśmy lisy, wilki czy Koloboki, które jakby żywe unosiły się ponad kartkami książki. Zgadzam się, wtedy dla nas to było prawie magiczne. Dorosliśmy, a teraz możemy przymierzyć płaszcz czarodzieja, po prostu robiąc obszerne pocztówki na Nowy Rok.

Więc czego potrzebujesz, aby stworzyć kartę noworoczną z efektem 3D:

1. Gruby kolorowy karton lub papier. Format A4 wystarczy.

2. Nożyczki.

3. Kręcone nożyczki (opcjonalnie).

4. Ołówek i linijka.

5. Nóż biurowy.

6. Elementy do dekoracji według własnego uznania.

Zacznijmy robić pocztówki 3D na Nowy Rok

Z kolorowego kartonu należy wyciąć kilka trójkątów, w tym celu weź kręcone nożyczki. W przyszłości te trójkąty staną się koronami drzew. Nie musisz robić tego samego, możesz eksperymentować z rozmiarami.

Pomysł numer 8. Karty noworoczne z efektem 3D

Przejdźmy teraz do przygotowania podstawy pocztówki. W tym celu musisz wziąć dwa arkusze tektury i papieru. Tektura posłuży jako podkład, a papier będzie wewnętrzną nitką karty. I zegnij je na pół

Kartkę papieru, która będzie pełniła rolę wkładki wewnętrznej, należy najpierw obrysować, a następnie za pomocą noża biurowego lub nożyczek wykonać nacięcia. Znaki są nakładane prostopadle do zagięcia papieru i są czymś w rodzaju stopni, czyli kikutów dla biednych choinek.

Kartkę papieru, która będzie pełniła rolę wkładki wewnętrznej, należy najpierw obrysować, a następnie za pomocą noża biurowego lub nożyczek wykonać nacięcia

Przygotowane wcześniej korony choinek należy teraz przykleić na swoje miejsce. Aby to zrobić, otwórz wewnętrzną wkładkę pocztówki, powinieneś dostać coś w rodzaju schodków, więc przyklej na nich choinki. Zasada pocztówki stała się dla Ciebie jasna.?

Teraz musisz wkleić wewnętrzną wkładkę pocztówki w złożony arkusz tektury

Teraz musisz wkleić wewnętrzną wkładkę pocztówki w złożony arkusz tektury.

Choinki klejone od wewnątrz można ozdobić płaskimi ozdobami z tego samego papieru.

Choinki przyklejone do środka można ozdobić płaskimi ozdobami z tego samego papieru.

To wszystko. Pocztówka z efektem 3D gotowa.

Pomysł numer 9. Dynamiczna karta noworoczna

Sugerujemy zapoznanie się z pomysłem na stworzenie bardzo oryginalnego pozdrowienia i nie tylko kartki noworocznej. Ale nadal będzie wyglądać jak znajome nam prześcieradła złożone na pół. Chociaż tutaj jest zupełnie inna zasada. Ale adresatowi na pewno się spodoba.

Pomysł numer 9. Dynamiczna karta noworoczna

Czego więc potrzebujesz, aby stworzyć dynamiczną kartkę z życzeniami noworocznymi:

1. Gruby kolorowy karton i/lub papier. Format A4 wystarczy.

2. Nożyczki.

3. Nóż biurowy.

4. Kompas.

5. Wystarczająco gruba nić.

Zacznijmy tworzyć dynamiczną pocztówkę

Na standardowej kartce papieru A4 narysuj okrąg za pomocą cyrkla. Następnie wytnij. Teraz złóż powstałe koło na pół i użyj nożyczek, aby wykonać nacięcia, które są ułożone naprzemiennie i odzwierciedlają zarys koła. W miarę oddalania się od środka nacięcia powinny się wydłużać..

Zacznijmy tworzyć dynamiczną pocztówkę

Następnie musisz wyprostować krąg. Przyklej nić do środka koła. Aby produkt był ciekawszy. Nić przechodzi przez górę i przykleja się do niej kółka wykonane z tektury w kontrastującym kolorze. Nić jest umieszczona tak, aby sklejone kółka znajdowały się pod podstawą koła. Teraz, jeśli pociągniesz za sznurek, konstrukcja zamieni się w niezwykłą girlandę w kształcie jodełki. A wewnątrz jej jasne kręgi będą żartobliwie widoczne.

Teraz musisz przykleić choinkę po przywróceniu jej do stanu złożonego.

Teraz musisz przykleić choinkę po przywróceniu jej do stanu złożonego. Podczas klejenia upewnij się, że nie kleisz za dużo, a choinka ma możliwość wypełzania. Podstawa, do której przykleisz swoją dynamiczną choinkę, może być wykonana ze złożonego kartonu.

To w zasadzie to. Masz niezwykłą i dynamiczną pocztówkę, pozostaje napisać gratulacje i dać.

Pomysł numer 10. Kartki sylwestrowe, ozdobione taśmą dwustronną z podkładem

Oferujemy kilka opcji jednocześnie pod jednym nagłówkiem. Ponieważ mają wspólny element – ​​we wszystkich wersjach jako podstawę do zdobienia i mocowania elementów zastosowano taśmę dwustronną z podkładem.

Czego więc potrzebujesz, aby stworzyć kartkę z życzeniami noworocznymi za pomocą taśmy dwustronnej:

  1. Taśma dwustronna z podkładem.
  2. Gruby kolorowy karton lub papier. Format A4 wystarczy.
  3. Nożyce.
  4. Kształtowany dziurkacz, zgodnie z życzeniem.
  5. Wstążki, sznurek lub gruba nić.

Opcja 1. Najpierw musisz przygotować podstawy pocztówek. Jest to bardzo proste – wystarczy wziąć kilka arkuszy kartonu i zgiąć je na pół. Możesz tworzyć nie tylko prostokątne kształty, ale także najprostsze i najbardziej znane. Trójkątne lub kartonowe również będą dość oryginalne, pamiętaj tylko, że nie wszystkie elementy wystroju wyglądają równie dobrze, na przykład na okrągłym kształcie.

Wideo, DIY kartki świąteczne

Następnie przygotujemy elementy do dekoracji. Za pomocą wykrojnika wytnij z kolorowego papieru wiele kolorowych tekturowych kółek. Pożądane jest, aby rozmiar był inny. Cóż, jeśli na farmie nie znaleziono dziurkacza, możesz po prostu wyciąć wszystko nożyczkami. To prawda, zajmie to więcej czasu, ale nie szukamy łatwych sposobów? Lepiej wziąć papier, który jest twardy i ma inny kolor. Idealną opcją byłoby użycie kolorów różniących się kilkoma odcieniami, ale w tym samym odcieniu. Możesz wziąć papier imitujący powierzchnię lustra i wprowadzić go jako dodatek.

Teraz trzeba wziąć przygotowaną podstawę pocztówki i nakleić na nią taśmę samoprzylepną. Po stworzeniu pozoru koła na prześcieradle

Teraz trzeba wziąć przygotowaną podstawę pocztówki i nakleić na nią taśmę samoprzylepną. Tworząc pozory koła na arkuszu. Następnie usuń warstwę ochronną z podkładek taśmy i przyklej wielokolorowe kółka. Powtórz tę procedurę, dodając więcej warstw. Staraj się zmieniać kubki o różnych rozmiarach. Liczba warstw należy do Ciebie. Dodaj je, aż uzyskasz pożądany rezultat. Następnie wystarczy zawiązać kolorową wstążkę z kokardką i przykleić ją u góry, rozbijając sklejone warstwowo kubki w rodzaj wieńca..

Opcja 2. Dość minimalistyczna opcja. Dobre dla mężczyzn lub facetów. Potrzebujesz przygotowanej podstawy pocztówki, na którą przyklejasz kawałek taśmy klejącej, a na niej kwadrat zwykłego kartonu. Sam określ rozmiar. Na górze tekturowego kwadratu umieść lekko różnobarwną kokardkę ze wstążki. Okaże się swoistą stylizacją wizerunku prezentu..

... Sam określ rozmiar. Na górze tekturowego kwadratu umieść lekko pstrokatą kokardkę z wstążki

Opcja 3. Wytnij kilka prostokątów o różnych kształtach z kolorowego kartonu. Muszą być owinięte nitką w sposób owijania prezentów wstążką i pozostawić na wierzchu kokardę. Następnie przyklej pocztówki w rzędzie na dwustronnym bydle wzdłuż dolnej krawędzi wykroju. Możesz zwięźle dodać „Szczęśliwego Nowego Roku!”

Proste kartki świąteczne DIY. Pomysły na kreatywność

Pomysł numer 11. Kartki noworoczne, ozdobione ściegiem do maszyny do szycia

To niezwykle ciekawy pomysł. Bo już sama myśl o zszywaniu papieru jest zaskakująca. Pomysł ten opiera się na aplikacji, która jest mocowana za pomocą szwów maszynowych. Oczywiście szwy można również nakładać ręcznie, można w tym znaleźć pewien urok i oryginalność. Należy wypróbować oba, ponieważ różne techniki szycia mogą nadać Twojej karcie zupełnie inny wygląd..

Kartki noworoczne, ozdobione ściegiem do maszyny do szycia

Czego więc potrzebujesz, aby stworzyć kartkę noworoczną ozdobioną ściegiem maszyny do szycia:

1. Maszyna do szycia. W zasadzie szwy można również wykonać ręcznie..

2. Gruby kolorowy karton lub papier. Format A4 wystarczy.

3. Nożyczki.

4. Dodatkowe dekoracje według własnego uznania.

Zacznijmy.

Teraz z dowolnego rodzaju i koloru papieru wytnij elementy dekoracyjne. Mogą to być choinki, kule, gwiazdy. A papier może być zwykły lub barwny, monochromatyczny. Owijanie, do scrapbookingu, proste, drukowane na drukarce lub kolorowe strony starych czasopism. Następnie złóż wszystkie elementy jeden na drugim i zszyj maszyną do pisania. Spróbuj naprawić wszystkie warstwy jedną linią. Weź jasną nić, aby wyraźnie ją zobaczyć na ogólnym tle. Ustaw naprężenie nici na najniższą wartość.

Możesz umieścić dowolny element lub utworzyć wiele warstw. Eksperymentuj, jak chcesz. Linie można układać lakonicznie lub układać w zestaw, krzyżując je.

Wideo, kartki z życzeniami DIY na Nowy Rok i Boże Narodzenie

Oto wybór pomysłów, które otrzymaliśmy tym razem. Mamy nadzieję, że wśród proponowanych pomysłów znalazłeś coś dla siebie. Daj więcej kartek i prezentów, wypełnij je ciepłymi życzeniami i miłymi słowami. Szczęśliwego Nowego Roku!