DIY kwiaty na serwetki, zdjęcie krok po kroku

Jak zrobić goździk z serwetek własnymi rękami. Mistrzowska klasa z wideo

Dziś w sklepie można znaleźć serwetki o różnych kształtach i kolorach. Teraz needlewomen zrobi kwiaty nie tylko białe lub różowe, ale także jasnożółte, czerwone, a nawet niebieskie. W zależności od wybranej serwetki otrzymasz piękny kwiatek lub całą kompozycję. Ręcznie robione rękodzieło stanie się wartościowym prezentem i oryginalną ozdobą wnętrza.

Goździki na serwetki papierowe. Klasa mistrzowska

Kwiaty mogą być wykonane z serwetek jedno lub trójwarstwowych, wszystko zależy od wybranego kształtu pąka. Najpierw wszystkie warstwy są od siebie oddzielone. Aby zrobić goździk, potrzebujesz dwóch warstw, które należy złożyć na pół, a następnie ponownie na pół. Wizualnie podziel obrabiany przedmiot na 4 kwadraty i zszyj każdy z nich za pomocą zszywacza, aby uzyskać odpowiedni kąt. Wielkość kwiatu będzie zależeć od wielkości kwadratu..

Kwiaty mogą być wykonane z serwetek jedno lub trójwarstwowych, wszystko zależy od wybranego kształtu pąka. Najpierw wszystkie warstwy są od siebie oddzielone. Aby zrobić goździk, potrzebujesz dwóch warstw, które należy złożyć na pół, a następnie ponownie na pół. Wizualnie podziel obrabiany przedmiot na 4 kwadraty i zszyj każdy z nich za pomocą zszywacza, aby uzyskać odpowiedni kąt. Wielkość kwiatu będzie zależeć od wielkości kwadratu.

Musisz zamienić każdy kwadrat w kształt kwiatu. Teraz delikatnie unieś warstwy serwetki, zaczynając od góry i ściśnij ją lekko w kierunku środka. Powtórz te kroki dla wszystkich warstw. Im więcej warstw, tym bardziej bujny goździk, więc możesz samodzielnie dostosować ten etap.

Musisz zamienić każdy kwadrat w kształt kwiatka. Teraz delikatnie unieś warstwy serwetki, zaczynając od góry i ściśnij ją lekko w kierunku środka. Powtórz te kroki dla wszystkich warstw. Im więcej warstw, tym bardziej bujny goździk, więc możesz sam dostosować ten etap.

Aby zrobić piękne obrzeże kwiatu, półfabrykat serwetek składa się z akordeonu. Następnie mocuje się je w środkowej części, a boczne krawędzie zaznacza markerem. Teraz wyprostuj akordeon, delikatnie unosząc warstwy pojedynczo. Zasada wykonania takiego goździka jest podobna do papierowych pomponów w ciszy..

Aby zrobić piękne obrzeże kwiatu, półfabrykat serwetek składa się z akordeonu. Następnie mocuje się je w środkowej części, a boczne krawędzie zaznacza markerem. Teraz wyprostuj akordeon, delikatnie unosząc warstwy pojedynczo. Zasada wykonania takiego goździka jest podobna do papierowych pomponów w ciszy.

Przeczytaj także: Rękodzieło: papierowe serce z kwiatów z serwetek

Krawędź można również wykonać na półfabrykatach wykonanych według pierwszej klasy mistrzowskiej, jednak będziesz musiał pomalować wiele szczegółów za pomocą markera.

Krawędź można również wykonać na półfabrykatach wykonanych według pierwszej klasy mistrzowskiej, jednak będziesz musiał pomalować wiele szczegółów za pomocą markera.

Kiedy pąki goździka są gotowe, można zacząć robić łodygę, co jest wygodne do użycia zielonych rurek koktajlowych lub bambusowych szaszłyków. Aby łodygi pozostały zielone, owiń je serwetkami lub taśmą kwiatową. Liście goździka można zrobić w ten sam sposób..

Obejrzyj film krok po kroku: Kwiaty na serwetki papierowe

Z serwetek łatwo zrobić piękne róże, które staną się prawdziwą ozdobą świątecznego stołu i przyjemnym prezentem dla mamy lub koleżanki z klasy. Wyobraź sobie, że możesz wykonać ciekawe rękodzieło nawet z najprostszych materiałów.