DIY duże i małe jajko Papier-mâché

Technika Papier-Mache jest szeroko stosowana do wytwarzania produktów o różnych kształtach i rozmiarach. Kilka wieków temu powstały w ten sposób tylko lalki, a potem dekoracje do teatru. Gotowe produkty są lekkie, więc nadal służą do dekoracji sceny. Jeśli chcesz nauczyć dziecko robienia papierowych rękodzieł i nauczyć się podstaw robótek ręcznych, spróbuj zacząć od prostych form. Najłatwiejsza rzecz do zrobienia jajko z papieru mache, w którym możesz nawet umieścić piękny prezent.

Materiały:

– balon;

– wątek;

– klej PVA;

– bibułka lub serwetki.

Robienie jajka techniką Papier-mâché z Tishu

Jeśli chcesz zrobić piękne jajko, weź papier o odpowiednim kolorze i pokrój go na kwadraty. Następnie nadmuchaj balon odpowiedniej wielkości i posmaruj jego powierzchnię kremem, aby później łatwo było oddzielić statek..

Jajko z papieru papirusowego Papier-mâché okazuje się dość kruche, ale jednocześnie idealnie nadaje się do dekoracji wnętrz. Nasmaruj powierzchnię kulki klejem PVA i nałóż wycięte kwadraty papieru.

Jajko wykonane z papieru papirusowego Papier-mâché okazuje się dość delikatne, ale jednocześnie idealnie nadaje się do dekoracji wnętrz. Nasmaruj powierzchnię kulki klejem PVA i nałóż wycięte kwadraty papieru.

Poczekaj, aż jajko wyschnie i zrób owalny znak na środku. Gdy statek jest całkowicie suchy, wykonaj nacięcie ostrymi nożyczkami, spuść powietrze i usuń kulkę. Popraw kształt otworu. Można w nim umieścić sizalowego lub papierowego ptaka.

Przeczytaj także: Jak uszyć jajko z tkaniny

Jeśli wytniesz koło w kwadracie ciszy, jajko z Papier-Mache okaże się kropkami.

Jeśli wytniesz koło w kwadracie ciszy, jajko z Papier-Mache okaże się kropkami.

Wewnątrz takiego statku możesz umieścić koraliki, cukierki lub pisklę.

Jak zrobić ogromne jajko z papier-mache

Technika Papier-Mache pozwala wcielić w życie dowolne pomysły, dzięki czemu można wykonać nie tylko małe jajka, ale także duże. Kształt i wymiary produktów zależą głównie od początkowego wykroju. Najłatwiejszym sposobem na zrobienie dużej podstawy na jajko jest uszycie jej ze starej poszewki na kołdrę i wypełnienie jej niepotrzebnymi rzeczami..

Technika Papier-Mache pozwala wcielić w życie dowolne pomysły, dzięki czemu można wykonać nie tylko małe jajka, ale także duże.

Następnie owinąć jajko folią spożywczą, aby nadać mu pożądany kształt. Twoja baza jest gotowa. Teraz weź gazety, rozerwij je na kawałki i wklej na powierzchnię jajka.

Gdy papier wyschnie, możesz nałożyć na niego szpachlę, aby wyrównać powierzchnię i zamalować papier gazetowy..

Gdy papier wyschnie, możesz nałożyć na niego szpachlę, aby wyrównać powierzchnię i zamalować papier gazetowy. Zaznacz linię cięcia i użyj noża do cięcia jajka.

Zaznacz linię cięcia i użyj noża do cięcia jajka.

należy wyciąć duże jajko z papieru mache

Środek również wymaga szpachlowania. Jajko jest gotowe. Możesz go użyć do dekoracji pokoju.

Środek również wymaga szpachlowania. Jajko jest gotowe. Możesz go użyć do dekoracji pokoju.

Rękodzieło z Papier-Mache można wykorzystać jako improwizowany materiał do sesji zdjęciowej. Małe papierowe jajka będą oryginalnym sposobem na udekorowanie wnętrza własnymi rękami lub spakowaniem małego prezentu.