DIY rzemiosło przędzy

Rękodzieło DIY z przędzy - oryginalny wazon

Rękodzieło DIY z przędzy

Szwaczki zawsze mają resztki różnych materiałów, których nie należy od razu wyrzucać. Nawet najkrótsze nici dziewiarskie mogą być przydatne do tworzenia oryginalnych rękodzieł. Chcemy Ci powiedzieć jak zrobić wazon rzemieślniczy z przędzy, w której możesz umieścić różne drobiazgi lub użyć jako miski na cukierki. Rękodzieło to nie tylko proces twórczy, ale także okazja do dobrej komunikacji z dziećmi czy przyjaciółmi. Ponieważ rękodzieło jest wysoko cenione, rękodzieło może stać się podstawą rozwoju własnego biznesu. Nie bój się eksperymentować, tworzyć i zadziwiać siebie i innych!

Materiały rzemieślnicze przędzy:

– pozostałości wielobarwnej przędzy;

– mąka;

– woda;

– forma do wazonu (możesz użyć dowolnej miski, salaterki lub wazonu).

Etapy tworzenia wazonu z przędzy

Etapy robienia wazonu z przędzy

1. Aby zachować kształt wazonu, dobrze zwilżymy przędzę roztworem kleju. Aby go przygotować, musisz wziąć 2-3 łyżki białej mąki pszennej i wymieszać z 0,5 szklanką zimnej wody. Oddzielnie zagotuj szklankę wody i wlej do niej mieszaninę, ostrożnie mieszając, aby nie powstały grudki..

2. Przed rozpoczęciem pracy dobrze schłodzić klej, aby się nie poparzyć. Pokrój włóczkę na małe kawałki (około 4-7 cm). Użyj kolorowych kawałków lub posortuj je według koloru.

3. Owiń formę folią spożywczą, aby ułatwić późniejsze czyszczenie..

4. Przygotowane nici są opuszczane do pojemnika z klejem i dobrze nasączone. Im więcej kleju zostanie wchłonięte przez przędzę, tym lepiej statek zachowa swój kształt.

5. Odwróć nasz kształt do góry nogami i trzymaj się nitkami. Możesz ładnie ułożyć kilka wzorów. Staraj się zachować jak najmniej szczelin i uzyskać gładkie krawędzie.

6. Pozostaw wazon do wyschnięcia na kilka dni..

7. Gdy klej dobrze wyschnie, przędzę można łatwo wyjąć z formy. W razie potrzeby podważ go lekko igłą lub nożyczkami. Wazon jest gotowy!

Rezultatem jest dość oryginalny wazon, który uzupełni wnętrze kuchni lub salonu. Na tej samej zasadzie możesz zrobić żyrandol lub szklankę na ołówki. Rękodzieło w jednolitym kolorze najlepiej ozdobić dodatkowymi detalami dekoracyjnymi, takimi jak wstążki lub koraliki..

Obejrzyj również pomocny film, który pokazuje kilka innych rzemiosł z resztek włóczki:

W sekcji Rzemiosło zawsze znajdziesz lekcje mistrzowskie i instrukcje tworzenia przydatnych rzeczy własnymi rękami. Możesz również przesłać swoje wersje instrukcji i lekcji mistrzowskich w dziale "Dodaj porady"