DIY zimowe rzemiosło. Jak zrobić kolorowy lód

Na pierwszy rzut oka taki statek jak kolorowy lód może wydawać się zupełnie nijaki. Jednak tak nie jest. Spróbuj zrobić z dziećmi kolorowe kostki lodu, a zobaczysz, jak bardzo je zachwycą.. DIY robienie lodu nawet dzieci mogą to zrobić, więc ten rodzaj rękodzieła jest idealny do przedszkola. Zimowe rękodzieło to nie tylko śnieżki i bałwanki, ale także oryginalne kostki lodu o różnych kolorach, które można powiesić na drzewie podczas spaceru.

Zimowe rękodzieło to nie tylko śnieżki i bałwanki, ale także oryginalne kostki lodu w różnych kolorach, które można powiesić na drzewie podczas spaceru.

DIY zimowe rzemiosło do ogrodu

Aby zrobić kolorowy lód, potrzebujesz tacek na kostki lodu. Silikon jest idealny, ponieważ komórki w nich mogą mieć bardzo różne kształty, na przykład gwiazdy, serca, koła. Aby lód był kolorowy, musisz użyć barwnika lub zwykłych farb akwarelowych..

Aby zrobić kolorowy lód, potrzebujesz tacek na kostki lodu. Silikon jest idealny, ponieważ komórki w nich mogą mieć bardzo różne kształty, na przykład gwiazdy, serca, koła. Aby lód był kolorowy, musisz użyć barwnika lub zwykłych farb akwarelowych.

Jeśli nie masz tacek na kostki lodu, nawet małe plastikowe kubeczki wystarczą na piękne zimowe rzemiosło..

Jeśli nie masz tacek na kostki lodu, nawet małe plastikowe kubeczki wystarczą na piękne zimowe rzemiosło.

Teraz musisz wlać wodę do foremek. Dzieci same sobie poradzą z tym zadaniem. Następnie wrzuć do każdego dołka barwnik o określonym kolorze. Pamiętaj, aby uczyć się kolorów podczas robótek ręcznych z dziećmi w wieku przedszkolnym..

Teraz musisz wlać wodę do foremek. Dzieci mogą samodzielnie poradzić sobie z tym zadaniem. Następnie wrzuć do każdego dołka barwnik o określonym kolorze. Pamiętaj, aby uczyć się kolorów podczas robótek ręcznych z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Przeczytaj także: Piasek kinetyczny DIY

Delikatnie użyj patyczka, aby pozwolić dzieciom zamieszać wodę w celach lub kubkach. Rezultatem jest piękna kolorowa woda. Teraz musisz umieścić formularze w zamrażarce, a jeśli na zewnątrz jest zima, połóż je na balkonie, aby woda zamarzła.

Delikatnie użyj patyczka, aby pozwolić dzieciom zamieszać wodę w celach lub kubkach. Rezultatem jest piękna kolorowa woda. Teraz musisz włożyć formularze do zamrażarki, a jeśli na zewnątrz jest zima, połóż je na balkonie, aby woda zamarzła.

Aby zrobić zabawki lodowe własnymi rękami, musisz wlać wodę do formy i przed włożeniem jej na zimno włożyć wcześniej przygotowaną pętlę nici. Lód stwardnieje i będziesz mógł wyciągnąć z formy piękne figurki..

Aby zrobić zabawki lodowe własnymi rękami, musisz wlać wodę do formy i przed włożeniem jej na zimno włożyć wcześniej przygotowaną pętlę nici. Lód stwardnieje i będziesz mógł wyciągnąć piękne figurki z formy.

Oto jak będą wyglądać zabawki:

Zdjęcie rzemiosła DIY do lodu

Jeśli masz odpowiedni kształt, możesz nawet zrobić lodowe świeczniki własnymi rękami. Pokaż swoją wyobraźnię, a wykonasz dowolny kształt, nawet bez specjalnych kształtów. Na przykład świecznik można wykonać, łącząc dwie filiżanki o różnych średnicach, podczas gdy mniejsze jest nasmarowane, aby można je było usunąć po zestaleniu się wody..

Jeśli masz odpowiedni kształt, możesz nawet zrobić lodowe świeczniki własnymi rękami. Pokaż swoją wyobraźnię, a wykonasz dowolny kształt, nawet bez specjalnych kształtów. Na przykład świecznik można wykonać, łącząc dwie filiżanki o różnych średnicach, podczas gdy mniejsze jest nasmarowane, aby można je było usunąć po zestaleniu się wody.

Robienie kolorowego lodu jest bardzo interesujące. Jeśli użyjesz barwników naturalnych lub spożywczych, to taki lód ozdobi Twój koktajl lub zwykłą wodę mineralną. Drodzy edukatorzy, dywersyfikuj zimowe rzemiosło w przedszkolu i spróbuj zrobić figurki z lodu.