Papierowa gwiazda wolumetryczna zrób to sam krok po kroku MK

W tym artykule dowiesz się, jak bez wysiłku stworzyć piękną i gwiazda wolumetryczna z papieru własnymi rękami. Gwiazdka może stać się nie tylko idealną ozdobą Twojego domu w przeddzień świąt sylwestrowych, ale również idealną na zajęcia z dziećmi. W ten sposób dasz dziecku możliwość zrozumienia, czym jest myślenie przestrzenne na wizualnym przykładzie, a poza tym przyda się Tobie samemu śledzić, jak kreatywne jest Twoje dziecko. Biała kartka papieru to idealne miejsce na kreatywność, a jeśli nadal ma jakiś tematyczny kształt, można nadać jej spektakularny wygląd za pomocą farb, ołówków lub pisaków. Zręczność i odrobina wyobraźni pomogą Tobie i Twojemu dziecku stworzyć prawdziwe arcydzieło, które zachwyci oczy Twoich gości.

Wymagane materiały do ​​​​rękodzielnictwa papierowego

Wymagane materiały do ​​​​rękodzielnictwa papierowego

Wszystko, co jest potrzebne do wykonania gwiazdy wolumetrycznej własnymi rękami, można łatwo znaleźć w każdym domu, a to oznacza, że ​​może to zrobić absolutnie każdy, więc wszystko, co jest potrzebne:

1. Kartka papieru (możesz wziąć zwykłą białą kartkę lub użyć kolorowego papieru).

2. Kompas.

3. Linijka-kątomierz.

4. Nożyczki biurowe.

5. Prosty ołówek

6. Farby, markery, kredki (jeśli zdecydujesz się pokolorować swoje arcydzieło).

Instrukcja wykonania gwiazdy wolumetrycznej

Musisz zacząć tworzyć gwiazdę wolumetryczną, określając główny materiał, a raczej papier, z którego zostanie wykonana. Obecnie dostępnych jest wiele opcji papieru, więc możesz wziąć zarówno najprostszy arkusz krajobrazowy, jak i piękny papier przeznaczony do pakowania prezentów. Do tego celu nadaje się również papier do scrapbookingu. Jeśli używasz papieru o dużej gęstości, oznacza to, że takie rzemiosło można wykorzystać do dekoracji choinki noworocznej lub postawić na półce w pokoju jako dekorację pokoju..

Krok pierwszy: na odwrocie papieru (jeśli używasz opakowania) musisz narysować okrąg – będzie to średnica przyszłej gwiazdy. Najłatwiej to zrobić za pomocą kompasu, ale jeśli nie ma go w domu, możesz wziąć spodek lub talerz o odpowiednim rozmiarze i zakreślić go. Następnie musisz narysować prostą linię od krawędzi do środka koła..

Instrukcja wykonania gwiazdy wolumetrycznejInstrukcja wykonania gwiazdy wolumetrycznej

Krok drugi: w następnym kroku potrzebujesz linijki kątomierza, z jej pomocą musisz zaznaczyć kąt 72 stopnie i narysować kolejną linię prostą. Należy to zrobić na całej średnicy twojego koła. W rezultacie powinieneś otrzymać pięć linii..

Krok trzeci: na tym etapie musisz połączyć wszystkie powstałe linie w kształt gwiazdy. Następnie w samym środku gwiazdy należy narysować dodatkowe linie, można je przekreślić.

Krok czwarty: teraz musisz wyciąć powstałą gwiazdę i przetoczyć ją wzdłuż linii pomocniczych (złożenie musi być wykonane w twoim kierunku, aby twój rysunek wyglądał do wewnątrz). Aby nadać liniom zagięcia maksymalną wyrazistość, musisz je rozpracować za pomocą tępego przedmiotu (nożyczki, linijka, grzbiet noża), należy to zrobić tylko wtedy, gdy używasz bardzo grubego papieru.

W tym artykule dowiesz się, jak bez wysiłku zrobić piękną i obszerną papierową gwiazdę własnymi rękami. Gwiazda może być idealną ozdobą..

Krok piąty: zegnij obrabiany przedmiot w gwiazdę.

Gwiazda wolumetryczna zrób to sam jest gotowa, pozostaje tylko zrobić pętlę i można ją umieścić na drzewie. Jeśli wykonasz w ten sposób kilka gwiazd o różnych kolorach i połączysz je ze sobą, otrzymasz wspaniałą dekorację w postaci tęczowej girlandy.

Obejrzyj ciekawy film: Pięciokątna papierowa gwiazda

Jeśli eksperymentujesz z rozmiarami i kolorami gwiazd, możesz użyć ich jako dekoracji prezentów noworocznych, zamiast zwykłych i nudnych kokardek dla wszystkich. Takie elementy można połączyć ze sobą za pomocą nici, kleju lub taśmy dwustronnej i przymocować do różnych powierzchni pod żądanym kątem..