Proste lekcje haftu wstążkowego. Zdjęcia i wideo

Haft wstążkowy to łatwy sposób na ozdobienie ubrań, obrusów, toreb czy poduszek. Używając najpopularniejszych narzędzi, będziesz w stanie w krótkim czasie przekształcić stare rzeczy. Współczesne szwaczki nauczyły się haftować kreatywne wzory, róże, stokrotki i inne kwiaty. Jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku, szybko opanujesz lekcje haftu satynowej wstążki różne rozmiary.

Materiały:

– wstążki o szerokości 1 cm

– ręcznik lub ściereczka do haftu

– igła z dużym oczkiem

– nożyce

Klasa mistrzowska: prosta lekcja haftu wstążkowego

Idealny, jeśli w obrusie lub ręczniku znajdują się specjalne otwory, przez które można przewlec taśmę. Możesz również wykonać je samodzielnie, jeśli narysujesz dwie równoległe linie na szerokość od siebie, aby wstążka ładnie się układała. Następnie wykonuj cięcia w tej samej odległości..

Idealny, jeśli w obrusie lub ręczniku znajdują się specjalne otwory, przez które można przewlec taśmę. Możesz również wykonać je samodzielnie, jeśli narysujesz dwie równoległe linie na szerokość od siebie, aby wstążka ładnie się układała. Następnie wykonuj cięcia w tej samej odległości.

Zacznij od głównego szwu, przeciągając taśmę przez nacięcia. Następnie przeciągnij taśmę przez szew, aby uzyskać piękny wzór obramowania..

Zacznij od głównego szwu, przeciągając taśmę przez nacięcia. Następnie przeciągnij taśmę przez szew, aby uzyskać ładny wzór obramowania.

Jak wyhaftować wstążki na poduszce

Po opanowaniu podstaw pracy z wstążkami możesz przejść do bardziej złożonych etapów haftu. Aby to zrobić, przygotuj obręcz i satynową tkaninę. Możesz wziąć poszewkę na poduszkę.

Po opanowaniu podstaw pracy z wstążkami możesz przejść do bardziej złożonych etapów haftu. Aby to zrobić, przygotuj obręcz i satynową tkaninę. Możesz wziąć poszewkę na poduszkę.

Najpierw zdecyduj się na wzór i wykonaj go kredą lub kostką mydła. Następnie obróć sekcję tak, aby wzór znajdował się pośrodku. Najłatwiej jest wyhaftować stokrotki. Aby to zrobić, narysuj rdzeń i płatki..

Najpierw zdecyduj się na wzór i wykonaj go kredą lub kostką mydła. Następnie obróć sekcję tak, aby wzór znajdował się pośrodku. Najłatwiej jest wyhaftować stokrotki. Aby to zrobić, narysuj rdzeń i płatki.

Teraz ostrożnie przebij tkaninę i rozciągnij taśmę, aby uzyskać płatki. Nie dokręcaj zbyt mocno, aby tkanina nie marszczyła się.

Teraz ostrożnie przebij tkaninę i rozciągnij taśmę, aby uzyskać płatki. Nie dokręcaj zbyt mocno, aby uniknąć zagnieceń tkaniny.

Rdzeń z rumianku można wyhaftować w supełki. Aby to zrobić, nawiń taśmę wokół igły w dwóch obrotach, a następnie przewlecz ją przez tkaninę. Całkowicie wypełnij rdzeń tą metodą..

Rdzeń z rumianku można wyhaftować w supełki. Aby to zrobić, nawiń taśmę wokół igły w dwóch obrotach, a następnie przewlecz ją przez tkaninę. Całkowicie wypełnij rdzeń tą metodą.

Narysuj dużo kwiatów, wtedy będziesz mógł wyhaftować całą stokrotkę.

Narysuj dużo kwiatów, wtedy będziesz mógł wyhaftować całą stokrotkę.

Obejrzyj wideo: Lekcja wprowadzająca do haftu wstążkowego

Jak wyhaftować proste róże na materiale

Róże to najpopularniejszy rodzaj dekoracji, który będzie pięknie prezentował się na torbie lub koszulce. Wybierz wstążkę w kolorze czerwonym lub innym.

Najpierw włóż taśmę do igły, a następnie zacznij delikatnie skręcać ją w rolkę. Przyszywaj pączek róży stopniowo, aby się nie rozpadał.

Najpierw włóż taśmę do igły, a następnie zacznij delikatnie skręcać ją w rolkę. Przyszywaj pączek róży stopniowo, aby się nie rozpadł..

Róże to najpopularniejszy rodzaj dekoracji, który będzie pięknie prezentował się na torbie lub koszulce. Wybierz wstążkę w kolorze czerwonym lub innym.

Następnie możesz przymocować pączek do tkaniny i wyhaftować z niego płatki wolumetryczne..

Następnie możesz przymocować pączek do tkaniny i wyhaftować z niego płatki wolumetryczne.

Im więcej płatków, tym wspanialszy jest twój kwiat..

Im więcej płatków, tym wspanialszy jest twój kwiat.

Haftowanie wstążkami jest dość proste, najważniejsze jest cierpliwość i znalezienie odpowiednich lekcji. Własnymi rękami zmienisz stare rzeczy w nowe i naprawdę możesz zaskoczyć rodzinę i przyjaciół.