Jak zrobić bukiet cukierków z tektury falistej

Bukiety cukierków zrób to sam z papieru falistego. Zdjęcie krok po kroku

Chcesz podarować bukiet kwiatów jako prezent, który nie zniknie? Czy twoja ukochana kocha cukierki? Następnie spróbuj zrobić bukiety cukierków zrób to sam z tektury falistej. Każdy kwiat będzie miał miłą niespodziankę w postaci cukierka. Zaletą takiego prezentu jest to, że długo nie blaknie, ozdobi wnętrze i długo będzie przypominał darczyńcę.

Materiały:

– papier falisty w różnych kolorach

– nożyce

– pistolet na klej

– gumki papiernicze

– drut

– drewniane patyki

– sztuczne liście róży.

Jak zrobić bukiet róż ze słodyczami

Wytnij prostokąt z tektury falistej. Następnie złóż go na pół i zaokrąglij prawą górną krawędź. Rozciągnij papier, jak na zdjęciu, tak aby pączek był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego..

Wytnij prostokąt z tektury falistej. Następnie złóż go na pół i zaokrąglij prawą górną krawędź. Rozciągnij papier

Rozciągnij papier w środku pofałdowania, aby cukierek dobrze w nim pasował. Najlepiej używać zawiniętych trufli, ponieważ nie zaburzają kształtu pąka. Owiń cukierek w przygotowany papier, a następnie zabezpiecz go gumką na dole, aby pączek się nie rozpadł. Lekko odetnij końcówkę, a następnie włóż drut do pąka.

Rozciągnij papier w środku pofałdowania, aby cukierek dobrze w nim pasował. Najlepiej używać zawiniętych trufli,

Aby zrobić płatki, potrzebujesz kolejnego prostokąta z tektury falistej tego samego koloru. Złóż go kilka razy, aby zagięcie miało co najmniej 2,5-3 cm szerokości, a następnie pokrój na małe prostokąty i uformuj z nich płatki róż. Możesz przekręcić płatki drewnianym patyczkiem.

Aby zrobić płatki, potrzebujesz kolejnego prostokąta z tektury falistej tego samego koloru.

Zrób jeszcze 4 płatki róż, które powinny być nieco większe niż poprzednie, aby uzyskać obszerny kwiat. Przymocuj płatki do pąka za pomocą pistoletu do klejenia.

Zrób jeszcze 4 płatki róż, które powinny być nieco większe niż poprzednie, aby uzyskać obszerny kwiat.

Teraz nadszedł czas na zrobienie działek z zielonego papieru falistego. Aby to zrobić, wytnij prostokąt, wykonaj w nim głębokie nacięcia i przekręć je. Następnie musisz wyciąć długą zieloną wstążkę z tektury falistej. Po przymocowaniu działek do pąka zaklej krawędzie taśmą. Następnie owiń drut tą samą wstążką, aby kwiat był piękny.

Po przymocowaniu działek do pąka zaklej krawędzie taśmą. Następnie owiń drut tą samą wstążką, aby kwiat był piękny.

Przeczytaj także: Proste bukiety cukierków dla początkujących.

Możesz zrobić kolejny mały nie dmuchany pączek róży, który możesz następnie przyczepić do jednej łodygi. Nie zapomnij dodać kawałków papieru i zamknąć szwy taśmą z papieru falistego. Twoja róża jest gotowa! Zrób kilka takich gałęzi i uformuj z nich pełnowartościowy bukiet..

Możesz zrobić kolejny mały nie dmuchany pączek róży, który możesz następnie przyczepić do jednej łodygi.

Piękny bukiet z tektury falistej to dość proste, najważniejsze jest cierpliwość i niezbędną ilość materiałów.