Jak zrobić lalkę Shrovetide własnymi rękami

Lalka dla zapusty. rzemiosło DIY

Zróbmy z Tobą lalkę Shrovetide z jasnych kawałków materiału – dla zabawy dziecka, dla obfitych zbiorów na farmie oraz dla spokoju i dobrego samopoczucia w Twoim domu:

Zróbmy lalkę Shrovetide z jasnych kawałków materiału

Jak zauważyłeś po obejrzeniu zdjęcia naszej Maslenicy, sama poza lalki może Ci wiele powiedzieć! Na przykład specjalne zawinięcie spódnicy symbolizuje szelki – jeden z najstarszych symboli Słońca i życia … ręce uniesione do góry to symbol kultu słońca, apel do Yarila! Taki urok, wykonany własnymi rękami podczas tygodnia olejowego, ma ogromne właściwości ochronne …

W starożytności takie lalki były robione podczas tygodnia olejów, a przez cały rok były amuletami rodzinnego paleniska. Przez cały rok gospodyni domu zwierzała się Maslenicy swoje smutki i smutki, a w przeddzień przybycia nowej Maslenicy lalka ta została spalona, ​​a wraz z nią smutki i smutki opuściły dom. Aby zastąpić właścicieli, zrobili następną lalkę-bereginya Oiler! Więc chrońmy w ten sposób siebie i naszych bliskich.!

Do pracy przygotuj:

  • skrawki białego materiału;
  • Jasna klapa na spódnicę;
  • Szpilki;
  • Wata, syntetyczny winterizer lub holofiber;
  • Czerwona nić, która w starożytności była symbolem życia i zawsze była odcinana rękami, a nie nożyczkami!

Więc chrońmy w ten sposób siebie i naszych bliskich.

A teraz pamiętaj, aby uzbroić się w pozytywny nastrój – nie możesz się bez niego obejść, ponieważ lalka powinna stać się talizmanem, a nie odwrotnie.!

Własnymi rękami tworzymy urok Maslenicy

1. Oderwij lub odetnij mały kwadrat 20×20 cm z białego perkalu, z tego kwadratu wykonamy ciało i głowę Maslenicy;

2. Odetnij jeszcze dwa białe kwadraty mniejsze niż 10×10 cm, z których utworzymy podniesione ręce Maslenki w zwracaniu się do Yarila;

3. Odetnij jeszcze dwa kawałki tkaniny 20×20 cm, ale tym razem z jasnego, zabawnego perkalu. Z tej tkaniny wykonamy spódnicę dla lalki;

4. Zajmijmy się chusteczką dla olejarza. Wskazane jest, aby zrobić go z czerwonego materiału, odcinając trójkąt o najdłuższym boku o długości 12 cm;

5. Tak więc formujemy głowę lalki, w tym celu formujemy małą kulkę z dowolnego wypełniacza (wata, synthipon …) i kładziemy ją na samym środku białego bawełnianego kwadratu 20×20 cm wraz z szyją Nafciarza:

szmatką i za pomocą czerwonej nici wyznaczamy głowę, a jednocześnie szyję olejarki

Nawiasem mówiąc, wszystkie zwoje nici wykonujemy ściśle zgodnie z ruchem wskazówek zegara, w kierunku słońca! Jest to warunek wstępny przy tworzeniu talizmanu.!

6. A teraz przejdźmy do naszych małych białych kwadratów, z których teraz w pewien sposób złożymy dwa rączki naszej lalki! Rozważ szczegółową instrukcję fotograficzną JAK to zrobić:

Przejdźmy teraz do naszych małych białych kwadratów

7. A teraz łączymy „ciało” i „ręce” zapusty. Aby to zrobić, musisz wziąć każdy uchwyt złożony w określony sposób i włożyć go między fałdy ciała, aby uchwyty się rozciągnęły, a następnie nakręcić (zamocować) uchwyty na ciele lalki zgodnie z ruchem wskazówek zegara w pożądanym pozycja. Zobacz, co to znaczy:

Aby to zrobić, musisz wziąć każdy uchwyt złożony w określony sposób i włożyć go między fałdy.

Na czubkach dłoni czerwoną nitką obrysuj dłonie.

8. Czas zająć się spódniczką lalki. Złóż dwa kwadraty różnobarwnej tkaniny perkalowej na pół, aby uzyskać trójkąty i rozłóż je przed sobą w ten sposób:

Umieść prawie gotową lalkę między tymi trójkątami w ten sposób.

9. Umieść prawie gotową lalkę własnymi rękami między tymi trójkątami w ten sposób:

Umieść prawie gotową lalkę między tymi trójkątami w ten sposób.

10. A teraz niejako owiń ciało lalki trójkątami:

Teraz niejako owiń ciało lalki w trójkąty

11. Zwróć uwagę, że jeden trójkąt nakłada się i skręca z drugim:

Należy pamiętać, że jeden trójkąt nakłada się i skręca z innym.

12. Ponownie bierzemy w ręce czerwoną nić i przekręcając ją zgodnie z ruchem wskazówek zegara, mocujemy spódnicę na lalce:

Ponownie bierzemy w ręce czerwoną nić i przekręcając ją zgodnie z ruchem wskazówek zegara, przymocowujemy spódniczkę do lalki

13. Jedyne, co pozostaje dla ciebie i mnie, to nałożyć czerwony szalik na Ostatki, a lalka amulet jest gotowa:

Ty i ja musimy tylko nałożyć czerwony szalik na Maslenicy, a lalka z amuletem jest gotowa

To takie łatwe i proste, bez nici, bez igły, stworzyliśmy najbardziej prawdziwy i najpotężniejszy starożytny rosyjski amulet! Takie prezenty można wręczyć przyjaciołom i znajomym i rozdawać z najlepszymi życzeniami podczas Ostatkowego Tygodnia:

Życząc dobrze innym, tym samym przyciągamy ich do naszego domu! Więc pospieszmy się?!